#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra
QRcodeبرای دانلود اسکن کنید
با اپلیکیشن یوتراوز، سفر یک قدم نزدیک‌تره
اطلاع از موجود شدن بلیط در زمان تکمیل ظرفیتقیمت مناسب تر، امکانات بیشتر
خرید بلیط و رزرو هتل
دریافت برنامه
اپلیکیشن
نصب اپلیکیشن یوتراوز
پوشش کامل مسیرهای ریلی

پوشش کامل مسیرهای ریلی

امکان خرید بلیط تمامی قطارها از تمام خطوط ریلی
خرید آسان بلیط قطار

خرید آسان بلیط قطار

خرید مطمئن و آسان بلیط قطار در کمترین زمان
پشتیبانی 24 ساعته | تماس با 1548

پشتیبانی 24 ساعته | تماس با 1548

پشتیبانی آنلاین در 24 ساعت شبانه‌روز
مسیرهای پیشنهادی
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
سوالات متداول
 • برای خرید اینترنتی بلیط قطار چه مدارک و تجهیزاتی لازم است؟
  برای خرید اینترنتی بلیط قطار علاوه بر آگاهی از مشخصات شخصی، کارت بانکی عضو شبکه شتاب و رمز پویای آن، کافی‌ست رایانه شخصی، تبلت یا تلفن همراه‌تان به اینترنت متصل باشد و با جست‌وجو در اینترنت یا نصب اپلیکیشن یوتراوز اقدام به خرید اینترنتی بلیط کنید.
 • نوع بلیط مسافرین عادی ، ویژه خواهران و ویژه برادران در هنگام درج تعداد مسافرین چیست؟
  با انتخاب هر یک از این گزینه‌ها می‌توانید همسفران خود در یک کوپه را محدود کنید. با انتخاب گزینه مسافرین عادی کلیه مسافران اعم از زن، مرد و خانواده امکان خرید دارند. در گزینه ویژه خواهران تنها خانم‌ها و فرزندان پسر زیر 6 سال اجازه حضور در این کوپه را دارند. در گزینه ویژه برادران نیز تنها آقایان اجازه حضور در کوپه را دارند. پس به هنگام خرید بلیط قطار بر حسب نیاز خود هر یک از این گزینه‌ها را انتخاب کنید و بلیط مربوطه را خرید کنید.
 • چگونه از قیمت بلیط قطار مطلع شوم؟
  برای اطلاع از قیمت بلیط قطار باید در هر روز اطلاعات مورد نیاز سایت یوتراوز را وارد کنید تا قیمت‌ بلیط‌ها برای‌تان نمایش داده شود.
 • نرخ بلیط قطار برای نوزادان (10 روز الی 2 سال) و کودکان (2 الی 12 سال) چگونه است؟
  برای نوزادان زیر دو سال تنها ۱۰ درصد بهای بلیط (معادل بهای بیمه مسافر) محاسبه می‌شود. در صورتی‌که شما بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید بایستی ۵۰ درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. همچنین بهای بلیط کودکان ۲ تا ۱۲ سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. تمامی افراد بالای ۱۲ سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی برای آنان پرداخت کنید.
 • آیا امکان خریداری کردن بلیط قطار کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود دارد؟
  خیر، طبق مقررات راه آهن بایستی در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد وجود داشته باشد؛ و امکان خریداری بلیط کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود ندارد.
 • چگونه بلیط قطار ارزان بخرم؟
  برای اینکه بلیط ارزان قطار را خریداری کنید، باید پس از تکمیل اطلاعات و نمایش لیست بلیط‌های این مسیر، گزینه مرتب‌سازی براساس قیمت را بزنید تا بلیط‌ها از کمترین قیمت برای‌تان مرتب‌سازی شوند.
 • چگونه ارزان‌ترین بلیط قطار را خریداری کنم؟
  برای اینکه بلیط ارزان قطار را خریداری کنید، باید پس از تکمیل اطلاعات و نمایش لیست بلیط‌های این مسیر، گزینه مرتب‌سازی براساس قیمت را بزنید تا بلیط‌ها از کمترین قیمت برای‌تان مرتب‌سازی شوند.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار در یوتراوز فراهم است.
 • چگونه بلیط اینترنتی خریداری شده را کنسل کنم؟
  برای کنسل کردن بلیط قطار به سه روش می‌توانید عمل کنید. در روش اول کافیست به حساب کاربری خود در یوتراوز مراجعه کنید و با انتخاب بلیط موردنظر درخواست خود را ثبت کنید. در روش دوم می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی بلیط را طی کنید و در روش سوم می‌توانید با پشتیبانی ۲۴ ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد بلیط قطار چقدر است؟
  جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت «مشاهده جزئیات» روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  بلیط قطار خریداری شده در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار دارد. علاوه‌ بر این لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار نام مسافر قابل تغییر است؟
  امکان تغییر نام مسافر در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (کنسل) شود و بلیط جدید صادر شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار حتما باید آن را چاپ کرده و با خود به راه آهن ببرم؟
  در صورتی‌که فایل الکترونیکی بلیط خود را به ‌همراه داشته باشید کفایت می‌کند اما اگر نسخه چاپ شده بلیط را هم همراه خود داشته باشید، ضرر نکرده‌اید.
 • آیا می‌توانم پذیرایی غذا را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب کنم؟
  شما می‌توانید در هنگام درج اطلاعات و در صورتی‌که قطار امکان سرو غذا داشته باشد، نوع غذای خود را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. همچنین در برخی قطارهای ویژه و VIP سرویس پذیرایی شامل وعده ناهار و شام می شود و نیازی نیست بهای جداگانه بابت آن پرداخت کنید. در قطارهایی چون فدک نیز در صورت داشتن سرویس پذیرایی شامل وعده نهار یا شام بر روی قطار می‌توانید بدون هزینه اضافی از منوی انتخابی غذای خود را هنگام خرید بلیط انتخاب کنید.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چگونه است؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید.
 • چند نفر همراه می‌توان داخل کوپه دربست برد؟
  درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • مقدار بار مجاز برای سفر با قطار چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، نباید از 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر بیشتر باشد.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • چه مدارکی برای سوار شدن به قطار لازم است؟
  همراه داشتن بلیط وکارت شناسایی معتبر (کارت ملی) برای سوار شدن به قطار لازم است.
 • آیا می‌توانم خودرو شخصی‌ام را با قطار حمل کنم؟ شرایط حمل خودرو با قطار چیست؟
  بله، امکان حمل خودرو با قطار وجود دارد. اگر قصد دارید خودرو خود را با قطار به شهر مقصد حمل کنید، کافی است با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن، بلیط حمل خودرو شخصی شما خریداری و صادر شود.
 • شرایط بیمه قطار چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشكی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
 • بهترین سایت خرید بلیط قطار کدام است؟
  بهترین راهکار برای پیدا کردن بهترین سایت خرید بلیط قطار این است که هنگام خرید بلیط، سایت‌های مختلف را از جهات متفاوت مقایسه کنید و با آگاهی کامل خریدتان را از یک سایت معتبر که دارای همه مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی است، انجام دهید. خرید بلیط از سایت معتبری چون یوتراوز نه‌تنها همه مجوزهای لازم را برای فروش اینترنتی دارد بلکه امنیت مالی را برای شما به دنبال خواهد داشت.

مسیرهای پرتردد

لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز