........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

خرید بلیط قطار مشهد به اصفهان

شهر اصفهان از جمله شهرهای مسافرپذیر ایران است و سالانه گردشگران و مسافران بسیاری با خرید بلیط قطار به آن سفر می‌کنند. در میان مسیرهای پرتردد ریلی، مسیر مشهد به اصفهان یکی از مهم‌ترین مسیرهاست و سالانه افراد بسیاری با خرید بلیط قطار مشهد به اصفهان برای بازدید از جاهای دیدنی اصفهان به این شهر سفر می‌کنند. گاهی اوقات هم، این مسافران گردشگرانی هستند که با قصد زیارت حرم امام رضا (ع) به مشهد سفر کرده‌اند و قصد بازگشت به اصفهان را دارند.

بهترین زمان سفر به اصفهان

اصفهان شهری کویری به حساب می‌آید و به همین جهت روزهایی گرم وشب‌هایی سرد را در این شهر سپری خواهید کرد. آب و هوای شهر اصفهان غالباً گرم و خشک است و به همین جهت فصل تابستان گزینه مناسبی برای سفر به این شهر نیست. بنابراین اگر قصد دارید تا به اصفهان سفر کنید بهتر است فصل پاییز، اواخر زمستان و فصل بهار را برای سفر خود انتخاب کنید؛ چرا که در این ایام آب و هوای اصفهان معتدل است و به همین جهت نسبت به فصل تابستان برای سفر مناسب‌تر است. یادتان باشد در سفر به اصفهان، غذاهای سنتی این شهر را از یاد نبرید!

مسیرهای پرتردد ریلی از مبدا مشهد

قیمت بلیط قطار مشهد به اصفهان

در صورتی که تصمیم خود را گرفته‌اید و تمایل دارید تا با خرید بلیط قطاراصفهان به این شهر سفر کنید، کافی است تا بلیط خود را برای زمانی که مدنظر دارید با بهترین قیمت از یوتراوز خریداری کنید. با خرید بلیط قطار مشهد به اصفهان از یوتراوز، علاوه بر خرید آسان می‌توانید از تخفیفات ویژه این بلیط هم بهره‌مند شوید. در ضمن بد نیست بدانید که بلیط قطار مشهد به اصفهان در شرایط عادی به طور میانگین قیمتی در حدود 300 هزار تومان دارد.


مدت زمان سفر با قطار از مشهد به اصفهان

مشهد تا اصفهان به صورت زمینی و در سفر جاده‌ای حدود 1141 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند و این مسافت از نظر زمانی، چیزی در حدود 13 ساعت زمان می‌برد؛ در حالی که مسافت ریلی این مسیر با قطار حدود 17 ساعت زمان می‌برد.  اگر برایتان سوال پیش آمده است که چرا سفر با قطار زمان بیشتری نیاز دارد، باید بگوییم که مسیر ریلی مشهد به اصفهان دارای ایستگاه‌های بین راهی متعددی است و ممکن است قطار در هر کدام از این ایستگاه‌ها توقف کند. بنابراین اگر مدت زمان سفرتان با قطار بیشتر است، دلیل اصلی آن به توقف در این ایستگاه‌ها باز می‌گردد.

نقشه شهر اصفهان

رزرو آنلاین بلیط قطار مشهد به اصفهان

در صورتی که تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد دارید تا بلیط قطار مشهد به اصفهان را خریداری کنید، یوتراوز این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید بلیط قطار مورد نظر خود را برای زمانی که در نظر دارید به صورت آنلاین رزرو کنید. چنانچه در هر مرحله از خرید و رزرو بلیط با سوال و یا نکته‌ای مواجه شدید که نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ما در یوتراوز با شماره تماس 1548 تماس گرفته و راهنمایی‌های مورد نیاز خود را دریافت کنید. پیشنهاد می‌کنیم از مسجدهای معروف اصفهان دیدن کنید. چرا که بعضی از این مساجد شهرت جهانی دارند.

شرکت‌های ریلی مسیر مشهد به اصفهان

در مسیر مشهد به اصفهان انواع قطارهای کوپه‌ای، سالنی، سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره موجود هستند و شما می‌توانید با توجه به نوع سفرتان و یا خواسته خود هر کدام از این قطارها را برای زمانی که مدنظرتان است در یوتراوز انتخاب کرده و بلیط آن را رزرو کنید. برخی شرکت‌های ریلی که در این مسیر خدمات‌دهی دارند، به اختصار عبارتند از: نورالرضّا، رجا، سپهر و غدیر.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد اصفهان

ایستگاه‌های قطار بین راهی مسیر مشهد به اصفهان

در این مسیر ریلی ایستگاه‌های بین راهی مختلفی وجود دارد که قطار مشهد به اصفهان در برخی از ایستگاه‌ها توقف دارد و در برخی دیگر بدون توقف به راه خودش ادامه می‌دهد. این ایستگاه‌ها به اختصار عبارتند از: ایستگاه راه‌آهن نیشابور، نقاب، شاهرود، دامغان، سمنان، ورامین، تهران، محمدیه، کاشان، بادرود و اصفهان.

سوالات متداول
 • نکات خرید بلیط قطار مشهد به اصفهان برای کودکان و نوزادان چیست؟
  اولین نکته که در خرید بلیط برای کودکان و نوزادان باید به آن توجه داشته باشید، تفاوت نرخ بلیط است. بهای بلیط قطار تهران به اصفهان برای کودکان زیر 2 سال، 10 درصد از مبلغ کل بلیط است و برای کودکان 2 تا 12 سال به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود. در صورتی که قصد داشته باشید برای کودک زیر 2 سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، باید بلیط را به صورت نیم‌بها خریداری کنید.
 • در هنگام خرید بلیط قطار مشهد به اصفهان برای چند نفر به صورت همزمان می‌توان بلیط خرید؟
  در صورتی که قصد دارید تا به صورت همزمان برای چند نفر بلیط خریداری کنید، باید به نوع قطار و ظرفیت هر کوپه یا ردیف آن توجه داشته باشید. در واقع به طور مثال در یک قطار که کوپه آن 6 نفره است، شما این امکان را دارید تا بلیط قطار را به صورت همزمان برای 6 نفر خریداری کنید.
 • بلیط مخصوص بانوان با بلیط‌های عمومی و بلیط‌های مخصوص آقایان چه تفاوتی دارد؟
  با خرید این نوع بلیط‌ها این امکان را دارید تا همسفران خود را در طول سفر در یک کوپه محدود کنید. البته باید توجه داشته باشید که در کوپه مخصوص بانوان علاوه بر خود بانوان و کودکان دختر، کودکان پسر زیر 6 سال هم امکان حضور دارند. در کوپه مخصوص آقایان تنها آقایان امکان حضور دارند و در کوپه عمومی (خانوادگی) همه افراد می‌توانند حضور داشته باشند.
 • چند ساعت قبل از حرکت قطار مشهد به اصفهان باید در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشیم؟
  برای سفر به اصفهان با قطار بهتر است تا یک ساعت پیش از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید. توجه داشته باشید که 10 دقیقه قبل از حرکت قطار درهای سالن توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن به قطار را نخواهید داشت.
 • با رزرو کوپه دربست امکان همراه داشتن چند نفر اضافه وجود دارد؟
  در صورتی که کوپه خود را به صورت دربست رزرو کرده‌اید، این امکان را دارید تا تنها یک نفر اضافه به غیر از افرادی که برای آن‌ها بلیط خریداری کرده‌اید را همراه خود به داخل کوپه ببرید. توجه داشته باشید که بهای بلیط این نفر اضافه را معمولاً رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • چه میزان بار را مجاز هستیم تا با خود به داخل قطار ببریم؟
  میزان باری که مجاز هستید تا با خود به داخل قطار ببرید، نباید بیشتر از 30 کیلوگرم وزن داشته باشد و ابعاد آن از 75 سانتی‌متر بیشتر نباشد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز