........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
تخفیف کیش
banner toure

بلیط قطار بندرعباس به مشهد در یوتراوز

مسیر ریلی بندرعباس به مشهد یکی از پرترددترین مسیرهای فعال ریلی کشور است که هرساله علاوه بر تعداد بالای مسافران، به سبب بندری بودن شهر بندرعباس، کالا و محصولات بسیاری در این مسیر جابه‌جا می‌شوند. شهر مشهد نیز که به عنوان پایتخت معنوی از آن یاد می‌شود، به واسطه حضور بارگاه مطهر حرم امام رضا (ع) در اغلب اوقات سال و به خصوص مناسبت‌های مذهبی و تعطیلات نوروز، پذیرای مسافران و گردشگران بسیاری است. شهر مشهد با پیشرفت چشمگیری که در عرصه گردشگری و پزشکی در سال‌های گذشته داشته به یکی از مقاصد پرطرفدار برای گردشگران مبدل شده است. برای خرید بلیط قطار بندرعباس مشهد می‌توانید روی یوتراوز حساب باز کنید؛ چرا که یوتراوز انواع بلیط قطار این مسیر را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار می‌دهد.

خرید بلیط قطار بندرعباس به مشهد

بندرعباس و مشهد مقدس از مهم‌ترین شهرهای ایران هستند که به همین واسطه سالانه افراد بسیاری با تهیه بلیط قطار به این دو شهر سفر می‌کنند. اکثر مسافران مشهد افرادی هستند که به قصد زیارت حرم امام رضا (ع) و بازدید از جاهای دیدنی مشهد  با قطار بندرعباس مشهد به این شهر سفر می‌کنند. در حال حاضر یوتراوز این امکان را به وجود آورده است تا بتوانید بلیط قطار بندرعباس به مشهد، این دو شهر محبوب و پرتردد را به صورت آنلاین و با بهترین قیمت خریداری کنید. با رزرو بلیط قطار بندرعباس به مشهد، علاوه بر تجربه‌ سفری آرام می‌توانید تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌‌جویی کنید. اگر قصد دارید بلیط قطار بندرعباس به مشهد را به صورت همزمان برای چند نفر خریداری کنید، باید با توجه به نوع قطار و ظرفیت هر کوپه یا ردیف برای این کار اقدام به خرید بلیط قطار اتوبوسی یا کوپه‌ای کنید. در واقع اگر کوپه قطار برای 6 نفر ظرفیت داشته باشد، شما این امکان را دارید تا رزرو کوپه دربست، بلیط قطار از بندرعباس به مشهد را برای 6 نفر خریداری کنید.

قیمت بلیط قطار بندرعباس به مشهد

از جمله مهم‌ترین دغدغه‌هایی که ممکن است برای هر مسافری ایجاد شود هزینه رفت و برگشت سفر و قیمت بلیط قطار است. نرخ بلیط قطار مشهد به موارد مختلفی همچون نوع بلیط، نوع قطار، زمان سفر و مسافت بستگی دارد. در ضمن نرخ این بلیط غیر از موارد فوق، به زمان سفر هم بستگی دارد. در واقع اگر شما قصد داشته باشید تا در ایام پیک سفر و در روزهای تعطیلات مذهبی به مشهد سفر کنید، طبیعی است که قیمت بلیط قطار مشهد هم نسبت به شرایط عادی با افزایش قیمت همراه باشد. شما می‌توانید پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و همچنین نوع کوپه (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه‌های موجود برایتان نمایش داده می‌شود که می‌توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید. برای مثال، اگر قصد دارید فقط با قطارهای غزال سفر کنید باید غزال را از قسمت فیلتر نتایج جستجو فیلتر کنید تا تنها بلیط قطار بندرعباس به مشهد غزال و قیمت بلیط قطار بندرعباس به مشهد غزال را ببینید و یکی را انتخاب و خریداری کنید یا اگر قصد دارید با قطار رجا سفر کنید باید رجا را فیلتر کنید تا تنها بلیط قطار بندرعباس به مشهد رجا را به همراه قیمت بلیط قطار بندرعباس به مشهد رجا را ببینید و یکی را به انتخاب خود بخرید.

پرترددترین مسیرهای ریلی از مبدا بندرعباس

بلیط قطار بندرعباس مشهد ارزان

اگر به دنبال خرید ارزان بلیط قطار بندرعباس مشهد هستید، یوتراوز این امکان را برای‌تان فراهم کرده است تا پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه بتوانید با کلیک بر روی مرتب‌سازی براساس قیمت، لیست ارائه شده بلیط‌ها را از کمترین قیمت به بیشترین مشاهده کنید و بلیط خود را ارزان بخرید. مسیر ریلی بندرعباس مشهد توسط شرکت‌های ریلی متفاوتی پوشش داده می‌شود که شما می‌توانید باتوجه‌به زمان و بودجه مدنظرتان، شرکت ریلی دلخواه خود را انتخاب کنید. به‌طورکلی ارزان‌ترین بلیط قطار بندرعباس مشهد را می‌توانید در اواسط هفته، روزهای غیرتعطیلات و ایام غیرپیک سال پیدا کنید یا بلیط قطار سه ستاره بخرید. ما در یوتراوز تلاش می‌کنیم تا ارزان‌ترین بلیط قطار بندرعباس مشهد را برای شما ارائه دهیم.

قیمت بلیط قطار بندرعباس به مشهد رفت و برگشت

در یوتراوز ‌این امکان را دارید تا بتوانید در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت بلیط قطار بندرعباس به مشهد رفت و برگشت را خریداری کنید. برای خرید بلیط رفت و برگشت قطار بندرعباس به مشهد کافی است تا در هنگام جستجوی بلیط قطار برای زمانی که مورد نظرتان است، تاریخ برگشت خود را هم انتخاب کنید. با انتخاب زمان رفت و برگشت، تمامی بلیط‌های این مسیر برای شما نمایش داده خواهد شد و شما می‌توانید از میان بلیط‌های نمایش داده شده، بلیط مورد نظر خود را انتخاب کنید. در ضمن این امکان را دارید تا هنگام سفر و در صورتی که بلیط بازگشت خود را خریداری نکردید، بدون هیچ نگرانی بلیط قطار مشهد بندرعباس خود را بخرید.

نکات و شرایط خرید بلیط قطار برای کودکان

درصورتی که قصد دارید تا بلیط قطار بندرعباس مشهد را برای کودک خود خریداری کنید، توجه به نکات و شرایط مربوط به خرید این بلیط از جمله مورادی است که نباید نادیده گرفته شود. از جمله شرایط مهم مربوط به خرید بلیط برای کودکان آن است که طبق قوانین راه‌آهن شما نمی‌توانید برای کودک تنها بلیط خریداری کنید و حتماً حضور حداقل یک بزرگسال در کنار کودک الزامی است. قیمت بلیط قطار بندرعباس مشهد برای کودکان زیر 2 سال، 10 درصد از مبلغ کل بلیط است و برای کودکان 2 تا 12 سال، به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود. البته در صورتی که برای کودک زیر 2 سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، باید هزینه بلیط را به صورت نیم‌بها پرداخت کنید.

حمل خودرو با قطار در مسیر بندرعباس مشهد

از جمله ویژگی‌های جذاب مسیر ریلی بندرعباس به مشهد، امکان حمل خودرو با قطار است. در واقع اگر قصد دارید تا در این مسیر خودرو خود را همراهتان ببرید، این امکان را دارید تا با تهیه بلیط حمل خودرو با قطار، خودروی خود را با مناسب‌ترین قیمت و با امنیت کامل در این مسیر جابه‌جا کنید. برای حمل خودرو در دست داشتن اطلاعات دقیق و کامل مالک خودرو به همراه نوع خودرو و شماره پلاک و شاسی از جمله موارد مهمی است که باید در نظر داشته باشید. 

نقشه شهر مشهد

معرفی انواع قطار بندرعباس به مشهد

مسیر راه‌آهن بندرعباس مشهد از خطوط ریلی بسیار مهمی است که شمال و مرکز کشور را به بخش‌های جنوبی متصل می‌کرد و  این مسیر از گذشته تابه‌حال دارای اهمیت بسیار زیادی بوده است. در مسیر بندرعباس مشهد انواع قطار‌های لوکس و نیمه لوکس، قطارهای سریع‌السیر و قطار‌های سالنی و اتوبوسی وجود دارند که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به قطار رجا اشاره کرد. در این مسیر شرکت ریل سیر کوثر   با قطارهای 4 ستاره 4 تخته غزال و 3ستاره 6 تخته اپتیما و همچنین شرکت ریلی مهتاب با قطار 3 ستاره 6 تخته پارسی خدمات حمل و نقل مسافران را پوشش می‌دهند.

بهترین زمان سفر به مشهد

چنانچه تصمیم خود را گرفته‌اید و تمایل دارید تا با خرید بلیط قطار بندرعباس به مشهد امروز یا فردا به مشهد سفر کنید، آگاهی کافی از بهترین زمان سفر به این شهر زائرپذیر خالی از لطف نیست. همانطورکه اشاره شد مشهد در بیشتر روزهای نیمه سال آب و هوای گرم و در پاییز و زمستان نیز روزهای به شدت سرد و خشکی دارد. بنابراین برای سفر به مشهد بهتر است تا روی اواخر زمستان اوایل بهار حساب باز کنید زیرا در این ایام آب و هوای مشهد معتدل و مناسب‌تر است.  در ضمن اگر تمایل دارید تا از بندرعباس به مشهد سفر کنید و می‌خواهید در سفر خود با شلوغی و ازدحام انبوه جعیت روبه‌رو نشوید، بهتر است تا زمانی به غیر از مناسبت‌ها را برای سفرتان در نظر بگیرید. پیشنهاد یوتراوز به شما سفر در فصل پاییز و زمستان است.

مزایای سفر با قطار

یکی از مهم‌ترین و برجسته‌ترین مزایای سفر با قطار، قیمت به صرفه آن است. برخی از دلایل دیگری که موجب می‌شود تا قطار انتخاب بهتری نسبت به اتوبوس و هواپیما باشد، می‌توان به برنامه‌ریزی و زمان‌بندی دقیق قطارها، امنیت بالای سفر با قطار، دیدن مناظر بین‌راهی و لذت بردن از مسیر، کنسلی کمتر سفرهای آن و امکان لذت بردن از مسیر اشاره کرد. اما استفاده از قطار مزایای قابل توجه دیگری هم دارد. استقرار راه آهن و ایستگاه قطار در مراکز شهرها از دیگر مزایای سفر با قطار است که باعث می‌شود مسافران به‌راحتی و در زمان کوتاهی خود را به نقطه مورد نظر برسانند. امکان تهیه راحت بلیط قطار، عدم محدودیت حمل بار، امکان حمل خودرو شخصی، راحتی، گسترده بودن خطوط ریلی،  فضای آرام و ساکت قطار، کاهش آلودگی‌های محیط زیست و همچنین امکانات رایگانی که در قطار به مسافران ارائه می‌شود از جمله مزایایی هستند که موجب می‌شود مسافران سفر با قطار را به دیگر شیوه‌های سفر ترجیح دهند و یوتراوز را به عنوان بهترین سایت فروش بلیط قطار بندرعباس مشهد بشناسند. 

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد مشهد

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس مشهد در یوتراوز

خرید اینترنتی بلیط قطار در مقایسه با خرید حضوری بلیط قطار، بسیار راحت‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود و نیازمند صرف هزینه و زمان کمتری است. ازاین‌رو امروزه خرید اینترنتی بلیط قطار همانند دیگر خریدهای اینترنتی، جایگزین خرید حضوری شده است. با خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس به مشهد رجا یا غزال یا هر شرکت ریلی دیگری در سایت و اپلیکیشن یوتراوز، تنها با چند کلیک ساده بلیط سفرتان را با ارزان‌ترین قیمت، در کمترین زمان و به مطمئن‌ترین روش خریداری می‌کنید. برای خرید آنلاین بلیط قطار بندرعباس مشهد در یوتراوز، تنها با در اختیار داشتن یک کارت بانکی و رمز پویای آن، یک آدرس ایمیل و مشخصات فردی می‌توانید بلیط قطارتان را بخرید. برای خرید اینترنتی بلیط قطار بندر مشهد کافی‌ست در همین صفحه ضمن انتخاب کردن قسمت قطار، پس از انتخاب یک‌طرفه یا دوطرفه بودن مسیر، مبدأومقصد، تاریخ رفت‌وبرگشت و تعداد مسافرین را وارد نموده تا لیستی از بلیط‌های موجود از کارگزاران ریلی مختلف را مشاهده کنید. علاوه‌براین در سمت راست سایت فیلترهای مورد نیاز شما وجود دارد که با اعمال آن‌ها می‌توانید بلیط بندرعباس مشهد قطار لحظه آخری یا بلیط قطار بندرعباس مشهد چارتر را با انتخاب نوع کلاس سالن قطار و ساعت حرکت را همراه با بهترین قیمت پیدا کنید و در کسری از ثانیه آن را بخرید.

استرداد آنلاین بلیط قطار بندرعباس مشهد

در صورتی که به هر علتی از خرید خود پشیمان شده‌اید و قصد دارید تا بلیط قطار بندر مشهد خود را کنسل کنید، یوتراوز این امکان را برای شما به وجود آورده است تا بلیط خود را به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن کنسل کنید. برای استرداد آنلاین بلیط قطار ضمن توجه به قوانین و مقررات استرداد، می‌توانید به حساب کاربری خود در یوتراوز وارد شوید، بلیط قطار بندرعباس مشهد را انتخاب و درخواست استرداد آن را ثبت کنید، یا به صفحه راهنمای استرداد آنلاین بلیط قطار بروید و مطابق با راهنمایی‌های انجام شده بلیط خود را کنسل کنید. اگر در هر مرحله از استرداد بلیط قطار خود با سوال یا نکته‌ای برخورد کردید که نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید با تیم پشتیبانی ما در یوتراوز به شماره 1548 تماس گرفته و راهنمایی‌های مورد نیاز خود را دریافت کنید.

مسیر قطار بندرعباس به مشهد

مسیر ریلی بندرعباس مشهد حدود 1400 کیلومتر است و قطارهای فعال بندرعباس به مشهد در حدود 17 ساعت این مسیر را طی می‌کنند. ایستگاه‌های بین راه قطار بندرعباس مشهد، برای اطلاع از برنامه حرکت قطارها در این مسیر کافی است زمان حرکت خود را در سایت وارد کرده و بلیط‌ها را با جزئیات بررسی کنید.

مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس مشهد در یوتراوز

خرید اینترنتی بلیط قطار از یوتراوز علاوه‌بر سهولت در فرآیند خرید و پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با سایت‌های دیگر، مزایای دیگری نیز دارد. در خرید آنلاین بلیط قطار دیگر نیازی نیست ساعت‌ها وقت خود را صرف رفتن به راه آهن و دفاتر فروش بلیط قطار کرده و در ترافیک‌های شلوغ شهر زمان‌تان را هدر دهید؛ بلکه می‌توانید به سادگی حتی با تلفن همراه‌تان مناسب‌ترین قطار را برای سفر خود انتخاب کنید و بلیط آن را در کسری از ثانیه بخرید. با خرید اینترنتی بلیط قطار در یوتراوز شما نه‌تنها حق انتخاب بیشتری دارید بلکه می‌توانید با مقایسه همه‌جانبه بلیط‌ها مثل زمان حرکت، شرکت ریلی خدمات دهنده و قیمت بلیط و تمام جزئیات بلیط‌ها از میان لیست بلیط‌های بندرعباس مشهد؛ بهترین انتخاب را داشته و با پرداخت سریع و آسان از مزیت استرداد آنلاین بلیط قطار، امکان رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما و همچنین خدمات پشتیبانی 24 ساعته و تخفیفات ویژه یوتراوز نیز بهره‌مند شوید. پس فرصت را از دست ندهید و هم‌اکنون بلیط قطار بندرعباس به مشهد را با چند کلیک ساده در همین صفحه از یوتراوز بخرید.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار بندرعباس مشهد چقدر است؟
  قیمت بلیط قطار بندرعباس مشهد به عواملی مانند خدمات، امکانات، پذیرایی و زمان سفر وابسته است. برای اطلاع از نرخ بلیط بندرعباس مشهد، باید در هر روز اطلاعات مورد نیاز سایت را وارد کنید تا قیمت‌ بلیط‌ها برایتان نمایش داده شود.
 • نرخ بلیط قطار بندرعباس مشهد برای نوزادان (10 روز الی 2 سال) و کودکان (2 الی 12 سال) چگونه است؟
  قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر دو سال تنها 10 درصد بهای بلیط (معادل بهای بیمه مسافر) بزرگسالان محاسبه می‌شود؛ اما در صورتی‌که شما بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید بایستی 50 درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. همچنین بهای بلیط کودکان 2 تا 12 سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. تمامی افراد بالای 12 سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی برای آنان پرداخت کنید.
 • آیا امکان خریداری کردن بلیط قطار کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود دارد؟
  خیر، طبق مقررات راه آهن بایستی در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد وجود داشته باشد؛ و امکان خریداری بلیط کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود ندارد.
 • چگونه بلیط قطار بندرعباس مشهد ارزان بخرم؟
  برای اینکه بلیط ارزان قطار بندرعباس مشهد را بخرید، کافیست پس از تکمیل اطلاعات و نمایش لیست بلیط‌های این مسیر، گزینه مرتب‌سازی براساس قیمت را بزنید تا بلیط‌ها از کمترین قیمت برایتان مرتب‌سازی شوند.
 • چگونه ارزانترین بلیط قطار بندرعباس مشهد را بخرم؟
  برای خرید ارزان‌ترین بلیط قطار بندرعباس مشهد بهتر است سفر خود را در روزهای وسط هفته، ایام غیرتعطیلات و خارج از روزهای مناسبتی سال انجام دهید.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار بندرعباس مشهد در یوتراوز وجود دارد؟ چگونه بلیط اینترنتی خریداری شده‌ام را کنسل کنم؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار بندرعباس مشهد چقدر است؟
  میزان جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط قطار می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس مشهد در یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار بندرعباس مشهد امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • آیا پس از خرید آنلاین بلیط قطار بندرعباس مشهد باید آن را چاپ کرده و با خود به راه آهن ببرم؟
  در صورتی‌که فایل الکترونیکی بلیط خود را به ‌همراه داشته باشید کفایت می‌کند اما اگر نسخه چاپ شده بلیط را هم همراه خود داشته باشید، ضرر نکرده‌اید.
 • آیا می‌توانم پذیرایی غذا را در هنگام خرید بلیط قطار انتخاب نمایم؟
  شما می‌توانید در هنگام درج اطلاعات و در صورتی‌که قطار امکان سرو غذا داشته باشد، نوع غذای خود را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. همچنین در برخی قطارهای ویژه و VIP سرویس پذیرایی شامل وعده ناهار و شام می‌شود و نیازی نیست بهای جداگانه بابت آن پرداخت کنید.
 • چه مدارکی برای سوار شدن به قطار لازم است؟
  همراه داشتن بلیط وکارت شناسایی معتبر برای سوار شدن به قطار لازم است.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار از بندرعباس به مشهد چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چقدر است؟ و چند نفر همراه می‌توان داخل کوپه دربست برد؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید. درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • شرایط بیمه قطار چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشکی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
 • بهترین سایت خرید بلیط قطار بندرعباس به مشهد کدام است؟
  از آنجایی‌که شناسایی بهترین سایت برای خرید بلیط قطار کاملاً سلیقه‌ای و نسبی است؛ بهترین راهکار این است که خریدتان را از یک سایت معتبر که دارای همه مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی است، انجام دهید. خرید بلیط از سایت معتبری چون یوتراوز نه‌تنها همه مجوزهای لازم را برای فروش اینترنتی دارد بلکه امنیت مالی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز