........
اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا
تخفیف کیش
banner toure

خرید آنلاین بلیط قطار شیراز به تهران

یکی از مقاصد پرتردد ریلی کشور شهر تهران است و در میان مسیرهای پرتردد قطار به این شهر، مسیر شیراز به تهران از جمله مهم‌ترین مسیرهای ریلی است و به همین جهت سالانه افراد بسیاری با خرید آنلاین بلیط قطار تهران به این شهر سفر می‌کنند. شما هم می‌توانید با خرید آنلاین بلیط قطار شیراز به تهران از یوتراوز به این شهر سفر کنید و خیالتان از بابت قیمت بلیط قطار و کیفیت آن راحت باشد.

نرخ بلیط قطار شیراز به تهران

عوامل مهمی بر تعیین نرخ بلیط قطار شیراز به تهران اثر می‌گذارند. از جمله آن عوامل می‌شود به نوع قطار، نوع بلیط، زمان سفر و یا مسافت اشاره کرد. با در نظر گرفتن این موارد می‌توانیم نرخ بلیط قطار شیراز به تهران را حداقل حدود 230 هزار تومان در نظر بگیریم.

پرترددترین مسیر ریلی از مبدأ شیراز

بهترین زمان سفر از شیراز به تهران

در صورتی که تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد دارید تا با خرید آنلاین بلیط قطار به تهران سفر کنید، بهتر است پیش از سفر بهترین زمان سفر به این شهر را در نظر بگیرید. اوایل فصل بهار و تا حدودی فصل پاییز بهترین زمان‌هایی هستند که می‌توانید برای سفر به تهران در نظر بگیرید. علاوه بر این با سفر به تهران می‌توانید از جاهای دیدنی تهران و موزه‌های دیدنی‌ این شهر هم دیدن کنید. در ضمن در صورتی که قصد اقامت در این شهر را دارید، یوتراوز با ارائه آنلاین بهترین هتل‌های تهران این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید بدون نگرانی اقامتی دلنشین را در این شهر تجربه کنید.

استرداد آنلاین بلیط قطار شیراز به تهران

ممکن است به هر علتی از جمله پشیمانی از سفر با قطار و به جای آن خرید بلیط هواپیما شیراز به تهران، مسئله و یا کار شخصی قصد داشته باشید تا بلیط قطار خود را کنسل کنید. برای کنسل کردن بلیط قطار شیراز به تهران و استرداد مبلغ بلیط، توجه به قوانین و مقررات مربوط به استرداد بلیط قطار بسیار مهم است. در صورتی که بلیط خود را تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت قطار استرداد کنید 90 درصد، از ساعت 12 تا 3 ساعت پیش از حرکت قطار 70 درصد و از 3 ساعت مانده به حرکت قطار تا لحظه حرکت هم 50 درصد مبلغ بلیط به شما باز می‌گردد. امّا در صورتی که قطار حرکت کرده باشد، دیگر نمی‌توانید بلیط خود را استرداد کنید.

نقشه شهر تهران

رزرو اینترنتی بلیط قطار شیراز به تهران

با یوتراوز این امکان را دارید تا بلیط قطار شیراز به تهران را در کمترین زمان ممکن و با ارزان‌ترین قیمت به صورت اینترنتی رزرو کنید. پس از رزرو بلیط و سفر به تهران هم می‌توانید از بازارهای قدیمی و کاخ‌های زیبای تهران دیدن کنید و سفری دلنشین را برای خودتان و خانواده خود رقم بزنید. ضمناً در صورتی که در هر مرحله از رزرو و خرید بلیط خود با سوال و یا نکته‌ای مواجه شدید که نیاز به راهنمایی داشتید، می‌توانید با شماره تماس 1548 تماس گرفته و توسط پشتیبانان ما در یوتراوز راهنمایی‌های مورد نیاز خود را دریافت کنید. تیم پشتیبانی ما به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته برای پاسخگویی به شما آماده خواهد بود.

مسیرهای بین راهی قطار شیراز به تهران

از جمله موارد مهمی که در مدت زمان سفر بسیار موثر است، ایستگاه‌های بین راهی قطار است که در مسیر ریلی شیراز به تهران قرار گرفته است. در این مسیر ریلی حدود 15 ایستگاه وجود دارند که قطار شیراز به تهران به دلایل مختلفی از جمله ورود و خروج مسافران در این ایستگاه‌ها توقف خواهد داشت. این ایستگاه‌ها به اختصار عبارتند از: مرودشت، سعادت شهر، صفاشهر، اقلید، آباده، شهرضا، اصفهان، سیستان، چاریسه، اسپیدان، بادرود، کاشان، دهنار، محمدیه، فرودگاه و در نهایت تهران.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد تهران

حمل خودرو با قطار در مسیر ریلی شیراز به تهران

در مسیر ریلی شیراز به تهران، این امکان را دارید تا با خرید بلیط حمل خودرو با قطار، اتومبیل خود را به شهر تهران ببرید. دلایل مختلفی ممکن است شما را قانع کند تا خودرو خود را به وسیله قطار به تهران منتقل کنید؛ از جمله این دلایل فروش خودرو در تهران، استفاده شخصی از خودرو در شهر مقصد و نقل مکان به تهران مهم‌ترین دلایلی هستند که ممکن است به واسطه آن‌ها قصد داشته باشید تا خودرو خود را با قطار به این شهر منتقل کنید.

تفاوت کوپه آقایان با بانوان و کوپه‌های عمومی قطار شیراز به تهران

در هنگام خرید بلیط از جمله نکاتی که با آن روبه‌رو خواهید شد، رزرو کوپه مخصوص آقایان و یا بانوان است. این کوپه‌ها در واقع برای آن ایجاد شده است تا اگر تنها هستید، احساس راحتی بیشتری داشته باشید و بتوانید همسفران خود را محدود کنید. در کوپه مخصوص آقایان تنها آقایان و کودکان پسر می‌توانند حضور داشته باشند امّا در کوپه بانوان علاوه بر خانم‌ها، کودکان دختر و همچنین کودکان پسر زیر 6 سال امکان حضور خواهند داشت. 

سوالات متداول
 • برای حضور در ایستگاه راه‌آهن و سفر با قطار همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟
  برای سفر به تهران و حضور در ایستگاه راه‌آهن شیراز، کارت ملی و بلیط قطار شیراز به تهران از جمله مهم‌ترین مدارکی هستند که برای سفر با قطار باید همراه خود داشته باشید.
 • میزان بار مجازی که می‌توانیم در سفر با قطار شیراز به تهران همراه خود داشته باشیم چه قدر است؟
  میزان بار مجازی که در سفر با قطار شیراز به تهران می‌توانید همراه خود داشته باشید، نباید وزنی بیش از 30 کیلوگرم داشته باشد و ابعاد آن بیشتر از 75 سانتی‌متر نباشد.
 • نرخ بلیط قطار شیراز به تهران برای کودکان چگونه محاسبه می‌شود؟
  بلیط قطار شیراز به تهران برای کودکان زیر 2 سال 10 درصد از مبلغ کل بلیط و برای کودکان 2 تا 12 سال 50 درصد از مبلغ کل بلیط است. البته در صورتی که برای کودک زیر دو سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، موظف هستید تا 50 درصد از مبلغ کل بلیط را پرداخت کنید.
 • آیا امکان سفر برای کودکان تنها در مسیر ریلی شیراز به تهران وجود دارد؟
  خیر؛ به طور کلی نه تنها در این مسیر، بلکه در تمامی مسیرهای ریلی کشور امکان سفر کودک تنها وجود ندارد و برای سفر با قطار لازم است تا حتماً یک بزرگسال همراه آن‌ها باشد.
 • چند ساعت پیش از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه‌آهن الزامی است؟
  به طور معمول بهتر است یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشید. در ضمن 10 دقیقه قبل از حرکت قطار هم درهای سالن به روی مسافران بسته می‌شود و مسافرانی که در این زمان به ایستگاه راه‌آهن مراجعه کنند نمی‌توانند سوار قطار شوند.
 • هزینه رزرو کوپه دربست در قطار چگونه محاسبه می‌شود؟
  هنگام رزرو کوپه دربست در قطار، برای صندلی‌های خالی موجود در کوپه قطار هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی به صورت خودکار کسر می‌شود و سپس مبلغ مورد نظر بلیط برای شما محاسبه خواهد شد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز