........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
AlQadir Mashhad

بلیط قطار مشهد بندرعباس در چه روزهایی از هفته موجود است؟ بلیط‌های قطار از مشهد به بندرعباس در چه تاریخی پیش‌فروش می‌شوند؟ قیمت بلیط قطار مشهد بندرعباس چقدر است؟

به احتمال زیاد، پیداکردن جواب این سوال‌ها شما را به این صفحه کشانده است. اگر دنبال جواب سریع و سرراستی هستید، همین حالا در نوار جستجوی بالای صفحه، تاریخ سفر خود را انتخاب کنید و روی دکمه جستجو بزنید. در صفحه بعد می‌توانید تمام بلیط‌های موجود در تاریخ موردنظر خود را با قیمت و جزئیات دیگر ببینید. اما اگر اطلاعات زیادی درباره رزرو بلیط قطار ندارید، این مطلب راهنمای شما برای خرید اینترنتی قطار مشهد بندرعباس است.

اگر جواب سوالات و ابهامات خود را در این صفحه پیدا نکردید، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره 1548📞 (پشیبانی 24 ساعته یوتراوز) تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان قطار برخوردار شوید. 

قیمت بلیط قطار مشهد بندرعباس چقدر است؟

قیمت بلیط قطار مشهد بندرعباس از قطارهای 4 ستاره 4 تخته غزال، 584 هزار تومان است. بلیط همین قطار با پذیرایی ویژه، 656 هزار تومان است. هزینه بلیط برای کودکان بین 2 تا 12 سال، به صورت نیم‌بها محاسبه می‌شود و بلیط نوزادان نیز 10 درصد بهای بلیط بزرگسال است که به عنوان هزینه بیمه مسافر دریافت می‌شود.

همان‌طور که می‌دانید، قیمت بلیط قطار، بر اساس نوع و امکانات واگن‌ها، ظرفیت آن‌ها و شرکت ریلی ارائه‌دهنده بلیط، تعیین می‌شود. در حال حاضر، تنها قطار موجود در مسیر مشهد به بندرعباس، قطارهای 4 ستاره 4 تخته غزال، متعلق به شرکت ریل سیر کوثر هستند اما در آینده ممکن است قطارهای بیشتری در این ریل قرار بگیرند. شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین قیمت بلیط قطار مشهد به بندرعباس در مسیر مورد نظر خود، مبدأ، مقصد و تاریخ سفر را در نوار جستجو وارد کنید تا لیستی از پیشنهادات را به همراه قیمت بلیط‌ها دریافت ‌کنید.

بلیط قطار مشهد بندرعباس در چه روزهایی موجود است؟

برنامه حرکت قطارهای مشهد بندرعباس، 1 روز در میان است. از آن‌جایی که تعداد روزهای هفته، فرد است، دقیقا نمی‌شود روزهای حرکت این قطار را مشخص کرد. برای اطلاع از موجودی بلیط قطار بندرعباس، در نوار جستجوی همین صفحه، تاریخ سفر خود انتخاب و دکمه جستجو را بزنید. اگر در تاریخ انتخابی شما بلیطی وجود نداشت، روز قبل یا بعد را امتحان کنید.

محبوب‌ترین مسیرهای ریلی از مبدا مشهد

پیش فروش بلیط قطار مشهد بندرعباس چه زمانی شروع می‌شود؟

تقریبا تمام بلیط‌های قطار از مشهد به بندرعباس، در زمان شروع پیش‌فروش‌ها خریداری می‌شوند و اگر برای رزرو بلیط خود تعلل کنید، به احتمال زیاد دست خالی می‌مانید. برای اطلاع از تاریخ دقیق پیش‌فروش‌ بلیط‌های قطار، در همین صفحه، روی تقویم بزنید یا اطلاعیه زیر را در صفحه مرورگر خود ستاره‌دار کنید:

📣 از تاریخ های پیش فروش بلیط قطار در سال 1402 مطلع شوید! 📣

چه قطارهایی در مسیر مشهد به بندرعباس وجود دارد؟

هر روز جستجوهای زیادی برای خرید بلیط قطار 5 ستاره و بلیط قطار فدک مشهد بندرعباس در موتور جستجوی گوگل انجام می‌شود. اما متاسفانه هیچ قطار 5 ستاره‌ای در این مسیر تردد ندارد. در حال حاضر، بلیط قطار 4 تخته غزال، متعلق به شرکت ریل سیر کوثر، تنها قطار موجود در این مسیر محسوب می‌شود که البته دست‌کمی از قطارهای 5 ستاره ندارد.

بلیط قطار مشهد بندرعباس غزال

قطار غزال از لحاظ امکانات و ارائه خدمات در لیست قطارهای درجه یک ایران قرار دارد. هر یک از واگن‌های این قطار، 9 کوپه چهار تخته دارند که مجموعا، 36 مسافر در آن‌ها جای می‌گیرند. همه واگن‌ها مجهز به سرویس بهداشتی فرنگی، سرویس ایرانی و سیستم سرمایشی و گرمایشی پیشرفته هستند. 

در داخل هر کوپه قطار غزال، دو نمایشگر LCD برای تماشای فیلم و گوش‌دادن به موسیقی در نظر گرفته شده است. سرویس خواب تمیز و بهداشتی، پذیرایی رایگان، آبسردکن، ماکروویو، یخچال، کنسول و اسباب‌بازی برای کودکان از دیگر امکانات قطار غزال بشمار می‌روند.

برای خرید بلیط قطار مشهد بندرعباس غزال، می‌توانید در همین صفحه، تاریخ سفر خود را انتخاب کنید و دکمه جستجو را بزنید تا بلیط‌های موجود به شما نمایش داده شوند.

نقشه شهر بندرعباس

نحوه خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد بندرعباس چگونه است؟

خرید بلیط قطار مشهد بندرعباس بصورت اینترنتی، کار سختی نیست. خوشبختانه در همه روزهای هفته برای این مسیر بلیط قطار وجود دارد اما باید برای خرید آن، کمی دست بجنبانید. از آن‌جایی که فقط یک قطار از مشهد به بندرعباس وجود دارد، باز هم توصیه می‌کنیم بلیط خود را در آغاز تاریخ پیش‌فروش بلیط‌های قطار تهیه کنید. 

 1. اگر با فرایند خرید بلیط از سایت یوتراوز آشنایی ندارید، این مراحل را دنبال کنید:
 2. در همین صفحه، تاریخ سفر خود را از طریق تقویم مشخص کنید.
 3. اگر تنها سفر نمی‌کنید، با کلیک‌کردن روی گزینه مسافر، تعداد همراهان (بزرگسال، کودک و نوزاد) خود را نیز انتخاب کنید. در صورت تمایل در همین مرحله می‌توانید نوع کوپه خود (کوپه دربست، کوپه ویژه برادران یا خواهران) را نیز انتخاب و علامت بزنید.
 4. با زدن روی دکمه جستجو، به صفحه بلیط‌های موجود منتقل می‌شوید. در این صفحه می‌توانید تمام بلیط‌ها از قطارهای مختلف را ببینید و قیمت و امکانات هر کدام را با هم مقایسه کنید.
 5. سپس به راحتی می‌توانید با «انتخاب بلیط»، وارد صفحه ورود مشخصات فردی شوید. در این صفحه بلیط انتخابی شما و تمام اطلاعات آن مثل نوع و شماره قطار به شما نمایش داده می‌شود. برای ثبت رزرو، نام و نام خانوادگی هر فرد، شماره کارت ملی و تاریخ تولد را وارد کنید. 
 6. بعضی از قطارها، خدمات پذیرایی در وعده نهار و شام (با هزینه جداگانه) هم دارند که می‌توانید در همین مرحله غذای خود را هم در این مرحله انتخاب کنید.
 7. در نهایت مبلغ بلیط را پرداخت و تاییدیه رزرو خود را دانلود کنید.

بلیط صادرشده به شماره تلفن و ایمیل شما ارسال می‌شود. همچنین می‌توانید از طریق پنل شخصی خود در سایت یوتراوز هم به بلیط‌تان دسترسی داشته باشید. هر کجا در این فرایند به مشکل برخوردید یا سوالی داشتید، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان قطار برخوردار شوید.

چگونه بلیط قطار رفت و برگشت مشهد بندرعباس را رزرو کنیم؟

یکی از بزرگ‌ترین دردسرهای سفر، پیدانشدن بلیط برگشت است، مخصوصا در مسیرهای طولانی مثل مشهد بندرعباس. برای همین، توصیه می‌کنیم برگشت خود را همزمان با بلیط رفت خریداری کنید تا دغدغه‌ای از بابت برگشت نداشته باشید. بلیط قطار بندرعباس مشهد، یک روز در میان موجود است و به دلیل ظرفیت پایین قطار، بلیط‌های آن به سرعت تمام می‌شود. 

برای خرید بلیط قطار رفت و برگشت مشهد بندرعباس، کافی‌ست در قسمت نوار جستجوی همین صفحه، روی گزینه دوطرفه بزنید تا تاریخ برگشت برای شما فعال شود. سپس تاریخ رفت و برگشت خود را از طریق تقویم انتخاب کنید. باقی مراحل درست مانند خرید بلیط رفت است که مراحل آن را توضیح دادیم.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد بندرعباس

نحوه رزرو بلیط قطار حمل خودرو مشهد به بندرعباس چگونه است؟

بلیط قطار حمل خودرو مشهد به بندرعباس، دو بار در هفته (هر 3 روز یک بار) موجود می‌شود و برای خرید آن باید به سایت شرکت ریلی رجا مراجعه کنید. قیمت بلیط حمل خودرو مشهد بندرعباس در حال حاضر، 1 میلیون تومان است. 

خرید بلیط قطار برای ماشین و حمل خودرو با آن، قوانین مشخصی دارد که باید قبل از خرید بلیط با آن‌ها آشنا باشید:

 1. خرید بلیط حمل ماشین برای خودروهای با ارتفاع بیشتر از 158 و عرض بیشتر از 180 مقدور نیست.
 2. خرید بلیط حمل ماشین برای خودروهای معیوب یا تصادفی امکان‌پذیر نیست.
 3. برای خرید بلیط حمل خودرو صفرکیلومتر یا شماره‌نشده، 6 شماره آخر شاسی را وارد کنید.
 4. برای خودروهای پلاک موقت، شماره موقت را وارد کنید.
 5. هنگام تحویل خودرو در مبدا، ارائه مدارک شناسایی مالک و مدارک مالکیت خودرو الزامی است.
 6. هنگام دریافت خودرو توسط تحویل‌گیرنده، ارائه کارت شناسایی معتبر ضروری است.
 7. از 8 صبح می‌توانید خودرو خود را به راه‌آهن تحویل دهید و نیاز نیست در ساعت مقرر در پایانه حضور داشته باشید. 
 8. ساعت حرکت مندرج روی بلیط حمل خودرو شما، آخرین زمان پذیرش خودرو در مبدا است. (بعضی اوقات، لازم است روز قبل خودرو خود را تحویل دهید.)

می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 1539📞 تماس بگیرید. 

چطور بلیط قطار مشهد بندرعباس را مرجوع کنیم؟

استرداد بلیط قطار مشهد بندرعباس از سایت یوتراوز، درست مانند خرید آن، کاملا آنلاین است. اگر به هر دلیلی قصد استرداد بلیط قطار خود را دارید، می‌توانید به راحتی آن را از طریق پنل شخصی‌تان در سایت یوتراوز مرجوع کنید. همان‌طور که می‌دانید، با استرداد بلیط، مبلغی از کل هزینه پرداخت شما به عنوان جریمه، کسر می‌شود. هر چه به تاریخ سفر نزدیک‌تر شوید، درصد جریمه هم بیشتر می‌شود. پس در اسرع وقت، بلیط خود را کنسل کنید و زمان آن را به تعویق نیندازید.

شرایط و قوانین کنسلی بلیط قطار به این شرح است:

🔶 از زمان صدور بلیط برای شما تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت، 10 درصد به عنوان جریمه از شما کسر می‌شود.

🔶 از 12 ظهر روز قبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به حرکت قطار، 30 درصد کل مبلغ بلیط جریمه خواهید شد.

🔶 از 3 ساعت قبل از حرکت قطار تا لحظه‌ی حرکت قطار، فقط 50 درصد از کل مبلغ بلیط به شما برگردانده می‌شود.

هر سوالی درباره نحوه کنسلی بلیط خود دارید، آن را با پشتیبانی یوتراوز در میان بگذارید. (تلفن پشتیبانی: 1548📞)

 

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار رفت و برگشت مشهد بندرعباس چقدر است؟
  در حال حاضر، قیمت بلیط قطار رفت و برگشت مشهد بندرعباس بین 1 میلیون 100 تا 1 میلیون و 300 هزار تومان است. برای اطلاع از قیمت دقیق بلیط‌ها، وارد سایت یوتراوز شوید و مسیر و تاریخ بلیط خود را جستجو کنید.
 • در خرید بلیط قطار مشهد به بندرعباس به صورت همزمان برای چند مسافر می‌توانیم بلیط خریداری کنیم؟
  برای خرید بلیط قطار مشهد به بندرعباس به صورت همزمان برای چند مسافر، نکته‌ای بسیار مهم وجود دارد. طبق این نکته بسته به ظرفیت یک ردیف یا کوپه در قطار، می‌توانید بلیط قطار مورد نظر خود را به صورت همزمان برای چند مسافر خریداری کنید. به طور مثال در یک قطار با کوپه‌ 6 نفره، شما این امکان را دارید تا برای 6 نفر به صورت همزمان بلیط خریداری کنید.
 • برای حضور در راه‌آهن مشهد و سفر به بندرعباس همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟
  برای حضور در راه‌آهن مشهد همراه داشتن بلیط و کارت شناسایی معتبر (ترجیحاً کارت ملی) از جمله مهم‌ترین مدارکی هستند که باید همراه خود داشته باشید.
 • میزان بار مجازی که می‌‌توانیم همراه خود به داخل قطار ببریم چقدر است؟
  میزان بار مجازی که می‌توانیم همراه خود به داخل قطار ببریم، نباید وزنی بیش از 30 کیلوگرم داشته باشد و ابعاد آن باید کمتر یا برابر 75 سانتی‌متر باشد.
 • چند ساعت قبل از حرکت قطار باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چقدر است و چند نفر همراه می‌توان داخل کوپه دربست برد؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید. درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد بندرعباس از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد بندرعباس امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل گردد و بلیط جدید صادر شود.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد بندرعباس در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد بندرعباس در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • بهترین سایت خرید بلیط قطار مشهد بندرعباس کدام است؟
  بهترین راهکار برای شناسایی بهترین سایت خرید بلیط قطار این است که هنگام خرید بلیط قطار، سایت‌های مختلف را از جهات متفاوت مقایسه کنید و با آگاهی کامل خریدتان را از یک سایت معتبر که دارای همه مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی است، انجام دهید. خرید بلیط از سایت معتبری چون یوتراوز نه‌تنها همه مجوزهای لازم را برای فروش اینترنتی دارد بلکه امنیت مالی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز