........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

راهنمای استرداد بلیط هواپیما

استرداد بلیط هواپیما از یوتراوز را می‌توانید با چند کلیک ساده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به‌صورت آنلاین انجام دهید. اگر راهنمای مرحله به مرحله استرداد بلیط هواپیما را می‌خواهید یا قوانین کنسلی بلیط هواپیما را نمی‌دانید و از میزان جریمه کنسل شدن بلیط هواپیما بی‌خبرید، این صفحه برای شماست. به عنوان اولین گام، دکمه مقابل را بزنید.

استرداد بلیط هواپیما
#
 1. ثبت درخواست
  ثبت درخواست
  با زدن دکمه «استرداد بلیط هواپیما» در کادر بالا
 2. انتظار جهت بررسی
  انتظار جهت بررسی
  بررسی درخواست شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن
 3. تایید استرداد شما
  تایید استرداد
  تاییدیه و کنسل شدن بلیط هواپیما شما

راهنمای تصویری استرداد بلیط یک‌طرفه

اگر به هر دلیلی می‌خواهید بلیط هواپیما خود را کنسل کنید، مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید:
#
- انتخاب دکمه پیگیری خرید
همانطور که اشاره شد برای ثبت درخواست استرداد بلیط هواپیما باید در کادر بالا دکمه استرداد بلیط را بزنید. یا اینکه در نوار بالایی سایت یوتراوز (مطابق تصویر) گزینه پیگیری خرید را انتخاب کنید. اگر در سایت یوتراوز حساب کاربری نداشته باشید، قبل از رفتن به صفحه بعدی، لازم است شماره تماس خود را در کادر ورود/ ثبت‌نام > وارد کنید تا کد تایید شما را برایتان پیامک شود.
#
- بررسی سوابق خرید و انتخاب بلیط مورد نظر
در صفحه‌ای که پیش‌رو دارید، تمام سوابق خرید بلیط هواپیما شما از سایت یوتراوز مشخص است. . برای پیداکردن سفارش مدنظر در سریع‌ترین زمان، قسمت کدپیگیری و تاریخ را پر کنید. بعد از پیداکردن سفارش مدنظر، روی گزینه استرداد بزنید. بلیطی که قصد استردادش را دارید انتخاب کنید و روی سلولِ وضعیت همان بلیط کلیک کنید تا مطابق تصویر، خلاصه وضعیت بلیط برایتان نمایش داده شود. با زدن دکمه پیگیری استرداد به مرحله بعد می‌روید.
#
- انتخاب دلیل استرداد بلیط هواپیما
دلیل استرداد بلیط خود را از بین گزینه‌های نمایش داده شده (مطابق تصویر) انتخاب کنید.
 1. استرداد به‌دلیل لغو پرواز توسط ایرلاین: اگر به دلیل شرایط جوی یا هر دلیل دیگری پرواز شما از سمت ایرلاین کنسل شده، این گزینه را انتخاب کنبد.
 2. تاخیر یا تعجیل پرواز بیش از دوساعت: در صورتی‌که پرواز شما بیش از دوساعت از سمت ایرلاین تاخیر یا تعجیل داشته باشد، می‌توانید بدون پرداخت جریمه، استرداد بلیط خود را انجام دهید.
 3. استرداد به دلایل شخصی: اگر به دلایل شخصی از خرید بلیط هواپیما خود منصرف شده‌اید، این گزینه را انتخاب کنبد.
بعد از انتخاب یکی از گزینه‌های بالا، با زدن تیک تایید قوانین پرواز و استرداد دکمه ادامه استرداد را بزنید تا به مرحله بعد بروید.
#
- انتخاب نام مسافر / مسافران برای استرداد
در این مرحله از بین اسامی موجود، بلیطی که قصد استرداد آن را دارید، انتخاب کنید. در ادامه مبلغ قابل استرداد، محاسبه و به شما نمایش داده می‌شود. بعد با مطالعه و پذیرش قوانین و مقررات و زدن دکمه ادامه استرداد ، وارد مرحله بعدی فرایند کنسلی بلیط خود می‌شوید.
#
- انتخاب نام مسافر / مسافران
اگر به دلایل شخصی قصد استرداد بلیط هواپیما خود را داشته‌باشید، درصدی از مبلغی که جهت خرید خرید بلیط پرداخت کرده‌اید، به عنوان جریمه استرداد کسر می‌شود. مبلغ جریمه در قالب پیامک؛ به شماره تلفن همراهی که در حساب کاربری خود وارد کرده‌اید، ارسال می‌شود.
#
- بازپرداخت وجه
در این مرحله الباقی مبلغی که برای خرید بلیط پرداخت کرده‌اید، بعد از کسر شدن جریمه به حساب شما برگردانده می‌شود. توجه داشته‌باشید که اگر با شارژ کیف پول خود خرید را انجام داده‌اید، امکان بازگشت پول به حساب بانکی‌تان وجود ندارد و مبلغ استرداد در کیف پول شما ذخیره می‌شود.
 1. در صورتی که واریز به حساب بانکی را انتخاب کنید، مبلغ 1000 تومان بابت هزینه کارت به کارت از کل مبلغ کسر خواهد شد.
 2. توجه داشته‌ باشید که مبلغ جریمه پیامک شده، مربوط به زمان درخواست شماست. بدیهی است که هرچه به ساعت پرواز نزدیک‌تر شوید، مبلغ جریمه استرداد بلیط‌تان بیش‌تر خواهد شد.
#
- پیگیری استرداد
بعد از اینکه استرداد بلیط با موفقیت انجام شد دکمه "پیگیری" فعال می‌شود و شما می‌توانید وضعیت استرداد بلیط خود را مشاهده کنید.
 1. توجه داشته‌ باشید که مبلغ جریمه پیامک شده، مربوط به زمان درخواست شماست. بدیهی است که هرچه به ساعت پرواز نزدیک‌تر شوید، مبلغ جریمه استرداد بلیط‌تان بیش‌تر خواهد شد.
#
- تایید نهایی
در این مرحله با زدن دکمه تایید ، درخواست استرداد شما ارسال و کد پیگیری آن صادر می‌شود. توجه داشته باشید که برای پیگیری درخواست خود می‌توانید با درج کد پیگیری صادر شده، از قسمت سوابق خرید و استرداد وضعیت درخواست خود را مشاهده کنید
پشتیبانی یوتراوز

استرداد بلیط هواپیما دوطرفه

جهت استرداد بلیط هواپیما دوطرفه، تمامی موارد بالا را تکرار کنید تا به مرحله انتخاب پرواز برسید. در این مرحله باید انتخاب کنید که آیا قصد کنسل کردن پرواز برگشت خود را دارید، یا قصد دارید هر دو پرواز رفت و برگشت خود را کنسل کنید. با انتخاب هریک از دو گزینه و زدن دکمه ادامه استرداد ، وارد مرحله بعدی فرایند کنسلی بلیط خواهید شد.
سوالات متداول
میزان جریمه استرداد بلیط هواپیما به چه عواملی بستگی دارد؟
میزان جریمه استرداد بلیط هواپیما به نوع بلیط، کلاس پروازی، کلاس نرخی و تاریخ پرواز شما بستگی دارد.
بعد از استرداد بلیط هواپیما، مدت زمان بازگشت پول به حسابم چقدر است؟
از زمان درخواست کنسلی، به مدت 72 ساعت کاری، پول به حساب شما واریز شده یا در کیف پول شما شارژ می‌شود و برای خریدهای بعدی قابل استفاده خواهد بود.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز