#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار مشهد شیراز برای عده زیادی از مسافران و گردشگران، ایده‌آل‌ترین روش سفر در این مسیر طولانی‌ست. برای همین هم بلیط این قطار در زمان کوتاهی به فروش می‌رسد و ظرفیت تک تک صندلی‌های آن تا 10 الی 30 روز آینده پر می‌شود. علاوه‌بر این باید بدانید که برنامه حرکت قطار مشهد شیراز، یک روز در میان است و در حال حاضر، فقط قطار 4 ستاره 4 تخته سریر، متعلق به شرکت رجا، در این مسیر فعالیت می‌کند.

اگر قصد خرید بلیط قطار مشهد شیراز را دارید، همین حالا از طریق نوار جستجو تاریخ سفر، تعداد مسافران و در صورت تمایل، نوع کوپه خود (کوپه دربست، ویژه عادی، ویژه خواهران) را مشخص کنید و دکمه جستجو را بزنید. در صفحه جدید می‌توانید لیست بلیط‌های مشهد به شیراز را به همراه قیمت و جزئیات کامل آن‌ها ببینید و در عرض چند دقیقه، بلیط خود را رزرو کنید.

اگر به راهنمایی یا مشاوره نیاز داشتید، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره 1548📞، تماس بگیرید و از پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز استفاده کنید.

قیمت بلیط قطار مشهد شیراز (1402) چقدر است؟

قیمت بلیط قطار مشهد شیراز با قطار 4 ستاره 4 تخته سریر، 602 هزار تومان است. شما می‌توانید این قطار را با هتل اختیاری هم رزرو کنید که هزینه آن جداگانه محاسبه می‌شود. در حال حاضر، تنها گزینه‌ای که برای سفر با قطار از مشهد به شیراز دارید، قطار سریر، متعلق به شرکت رجاست. بنابراین می‌توانید این نرخ را به عنوان هزینه بلیط قطار خود در نظر بگیرید.

همان‌طور که می‌دانید، قیمت بلیط قطار به مسافت شهرها، نوع قطار و شرکت ریلی ارائه‌دهنده بلیط بستگی دارد. از آن‌جایی که ممکن است در آینده، قطارهای بیشتری در این مسیر قرار بگیرند، توصیه می‌کنیم برای اطلاع از لیست قیمت‌های بلیط قطار مشهد به شیراز، مسیر و تاریخ سفر خود را در سایت یوتراوز جستجو کنید.

چگونه بلیط قطار مشهد شیراز را اینترنتی بخریم؟

یوتراوز به عنوان سایت فروش بلیط قطار مشهد شیراز، امکان خرید بلیط را در عرض چند دقیقه برای شما فراهم کرده است. کافی‌ست در نوار جستجوی همین صفحه، تاریخ بلیط، تعداد هم‌سفران و در صورت نیاز، نوع کوپه خود را مشخص کنید و روی دکمه جستجو بزنید تا لیست کامل بلیط‌ها به شما نمایش داده شود.

با انتخاب بلیط، وارد صفحه ورود و ثبت مشخصات فردی می‌شوید. برای رزرو بلیط قطار مشهد شیراز، به اطلاعات زیر نیاز دارید:

 • شماره کارت ملی
 • تاریخ تولد

در صورت تمایل در همین مرحله می‌توانید با پرداخت هزینه جداگانه، غذای خود را هم از منو انتخاب کنید. مرحله بعد، پرداخت هزینه بلیط و دانلود بلیط صادرشده است.

باید اضافه کنیم که شهروندان غیرایرانی هم می‌توانند به همین روش، بلیط قطار خود را به صورت اینترنتی از سایت یوتراوز تهیه کنند. با داشتن گذرنامه معتبر، می‌توانید بدون هیچ دغدغه‌ای بلیط خود را خریداری کنید. اگر هنوز مدارک هویتی معتبری ندارید، می‌توانید با شماره کارت آمایش و برگه تردد بین‌شهری، بلیط خود را رزرو کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، صفحه زیر را ببینید:

🔔 خرید بلیط قطار برای اتباع خارجی

 

محبوب‌ترین مسیرهای ریلی از مبدا مشهد

آیا امکان خرید بلیط قطار رفت و برگشت مشهد شیراز وجود دارد؟

شما می‌توانید بلیط قطار شیراز مشهد خود را همزمان با بلیط رفت، از سایت فروش بلیط یوتراوز، رزرو کنید. اما اگر در حال برنامه‌ریزی برای سفر خود هستید، به این موضوع توجه داشته باشید که برنامه حرکت قطارهای این مسیر، یک روز در میان است و معمولا بلیط‌های آن در همان ابتدای پیش‌فروش بلیط‌های قطار به فروش می‌رسد.

👈 اطلاع از تاریخ پیش فروش قطار 

نحوه خرید بلیط قطار رفت و برگشت مشهد شیراز از سایت یوتراوز بسیار آسان است. کافی‌ست در قسمت نوار جستجوی همین صفحه، روی گزینه دو طرفه کلیک کنید تا انتخاب تاریخ برگشت برای شما فعال شود. سپس، تاریخ رفت و برگشت خود را از طرق تقویم انتخاب کنید. در صورت نیاز، تعداد هم‌سفران خود یا نوع کوپه را هم مشخص کنید و روی دکمه جستجو بزنید.

در صفحه جدید می‌توانید لیست بلیط‌های موجود برای تاریخ رفت را مشاهده کنید. با انتخاب بلیط رفت، می‌توانید لیست بلیط‌ها در تاریخ برگشت را ببینید. اگر در هر یک از تاریخ‌های مدنظر شما بلیطی وجود نداشت، روز قبل یا بعد را امتحان کنید یا از طریق تقویم، تاریخ را عوض کنید.

با انتخاب بلیط برگشت، وارد قسمت ثبت مشخصات فردی می‌شوید. بعد از ورود مشخصات فردی خود (و هم‌سفران‌تان)، هزینه بلیط را پرداخت کنید تا بلیط به نام شما صادر شود. لینک صفحه بلیط به شماره همراه شما هم ارسال می‌شود تا به راحتی در هر زمان به آن دسترسی داشته باشید. اگر نیاز داشتید از دستگاه دیگری به بلیط دسترسی داشته باشید، می‌توانید وارد پنل شخصی خود در سایت یوتراوز شوید.

یادآوری می‌کنیم که می‌توانید در هر زمان از روز، با شماره 1548📞 (پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز)، تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان قطار استفاده کنید.

نقشه شهر شیراز

چگونه بلیط قطار مشهد شیراز ارزان بخریم؟

معمولا مسافران با انتخاب بلیط قطار اتوبوسی یا قطارهای 3 ستاره، هزینه‌های رفت‌وآمد خود را کنترل می‌کنند. اما از آن‌جایی که فقط یک قطار، آن هم یک قطار 4 ستاره در مسیر مشهد به شیراز وجود دارد، در حال حاضر امکان خرید بلیط قطار ارزان‌تری وجود ندارد.

بلیط قطار مشهد شیراز فدک موجود است؟

در حال حاضر، بلیط قطار مشهد شیراز فدک موجود نیست. قطارهای 5 ستاره فدک در تمام مسیرهای ریلی کشور، فعال نیستند و مبداها و مقاصد محدودی را پوشش می‌دهند. (این قطارها از مبدا مشهد، تهران، قم، اهواز، رشت، خرمشهر، کرج و قزوین به مقصد تهران، قزوین، کرج، رشت و قم تردد دارند.) شما می‌توانید بلیط قطار فدک در مسیرهای موجود را از سایت یوتراوز رزرو کنید.

خوب است بدانید که قطارهای 5 ستاره فدک به لحاظ امکانات و خدمات، به 4 کلاس متفاوت تقسیم می‌شوند. 

 1. قطار 5 ستاره ویژه
 2. قطار 5 ستاره بیزینس
 3. قطار 5 ستاره اکونومی
 4. قطار 5 ستاره عصرانه

تمام کوپه‌های این قطار مجهز به سیستم صوتی و تصویری پیشرفته، تنظیم درجه حرارت و سرویس خواب تمیز و بهداشتی هستند. نوشیدنی رایگان به دفعات نامحدود برای شما سرو می‌شود و در صورت نیاز می‌توانید از طریق دکمه، مهمانداران این قطار را احضار کنید.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد شیراز

بلیط قطار رجا در مسیر مشهد شیراز موجود است؟

تنها قطاری که در این مسیر مسافران را جابه‌جا می‌کند، قطار 4 ستاره 4 تخته سریر، متعلق به شرکت رجاست. از آن‌جایی که قطار دیگری در مسیر مشهد شیراز موجود نیست، معمولا بلیط‌های این قطار 4 ستاره به سرعت به فروش می‌رسد و ظرفیت آن پر می‌شود. رزرو بلیط قطار رجا با هتل هم امکان‌پذیر است. شما می‌توانید هنگام خرید بلیط قطار، از بین گزینه‌های موجود هتل خود را هم رزرو کنید.

چگونه بلیط قطار مشهد شیراز حمل خودرو بخریم؟

برای خرید بلیط قطار مشهد شیراز برای حمل خودرو، باید به سایت شرکت ریلی رجا مراجعه کنید. در حال حاضر شرکت رجا، تنها شرکتی است که خدمات بلیط قطار حمل خودرو را ارائه می‌کند. اما حمل خودرو با قطار، شرایط و قوانین خاص خودش را دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره، می‌توانید با شماره 1539📞 تماس بگیرید.

 1. خرید بلیط حمل ماشین برای خودروهای با ارتفاع بیشتر از 158 و عرض بیشتر از 180 مقدور نیست.
 2. خرید بلیط حمل ماشین برای خودروهای معیوب یا تصادفی امکان‌پذیر نیست.
 3. برای خرید بلیط حمل خودرو صفرکیلومتر یا شماره‌نشده، 6 شماره آخر شاسی را وارد کنید.
 4. برای خودروهای پلاک موقت، شماره موقت را وارد کنید.
 5. هنگام تحویل خودرو در مبدا، ارائه مدارک شناسایی مالک و مدارک مالکیت خودرو الزامی است.
 6. هنگام دریافت خودرو توسط تحویل‌گیرنده، ارائه کارت شناسایی معتبر ضروری است.
 7. از 8 صبح می‌توانید خودرو خود را به راه‌آهن تحویل دهید و نیاز نیست در ساعت مقرر در پایانه حضور داشته باشید
 8. ساعت حرکت مندرج روی بلیط حمل خودرو، آخرین زمان پذیرش در مبدا است.

نحوه کنسلی و استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد شیراز در یوتراوز

امروزه سفر با قطار به‌دلیل سهولت، سرعت در رفت‌وآمد و قیمت‌به‌‍‌صرفه آن بیش‌ازپیش مورد توجه مسافران قرار گرفته است و روزانه مسافران بسیاری به مقاصد مختلف جابه‌جا می‌شوند. گاهی پیش می‌آید که ممکن است سفر از جانب راه آهن و به دلایلی چون نقص فنی در قطار و در شرایطی دیگر امکان دارد کنسل کردن بلیط قطار شیراز به دلایل انصراف از سفر، تغییر تاریخ سفر و ... توسط مسافر صورت گیرد. مسلما در چنین شرایطی لازم است مسافران بلیط خود را کنسل کرده و هزینه آن را دریافت کنند. 

اگر شما هم روزی در چنین شرایطی قرار گرفتید، نگران نباشید؛ چراکه یکی از مزیت‌های یوتراوز، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار است. بدین منظور می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را طی کرده یا از طریق تماس با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548)، درخواست خود را مطرح کرده و فرآیند استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد شیراز خود را پیگیری کنید. 

جهت اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط قطار لازم است بدانید قوانین استرداد بلیط قطار و میزان جریمه کنسلی از سمت راه‌آهن اعلام می‌شود و شما می‌توانید تنها درصد جریمه کنسلی بلیط را از قسمت قوانین و شرایط کنسلی روی بلیط الکترونیک در سایت یوتراوز مشاهده کنید و یا از پشتیبانان ما (1548) در این مورد راهنمایی بخواهید.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار مشهد شیراز چند است؟
  در حال حاضر، قیمت بلیط قطار مشهد شیراز 602 هزار تومان است.
 • قطار مشهد شیراز چند ساعت طول می‌کشد؟
  فاصله مشهد تا شیراز با قطار، 27 ساعت است. این قطار ساعت 6 صبح مشهد را ترک می‌کند و ساعت 9 صبح روز بعد به شیراز می‌رسد.
 • قطار مشهد شیراز چه روزهایی است؟
  برنامه حرکت قطار مشهد شیراز، هر یک روز در میان است.
 • نرخ بلیط قطار مشهد شیراز برای نوزادان (10 روز الی 2 سال) و کودکان (2 الی 12 سال) چگونه است؟
  قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر دو سال تنها 10 درصد بهای بلیط (معادل بهای بیمه مسافر) بزرگسالان محاسبه می‌شود؛ اما در صورتی‌که شما بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید بایستی 50 درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. همچنین بهای بلیط کودکان 2 تا 12 سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. تمامی افراد بالای 12 سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی برای آنان پرداخت کنید.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد شیراز در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد به شیراز در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار مشهد شیراز چقدر است؟
  جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار از مشهد به شیراز چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • بهترین سایت خرید بلیط قطار کدام است؟
  بهترین راهکار برای شناسایی بهترین سایت خرید بلیط قطار این است که هنگام خرید بلیط قطار، سایت‌های مختلف را از جهات متفاوت مقایسه کنید و با آگاهی کامل خریدتان را از یک سایت معتبر که دارای همه مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی است، انجام دهید. خرید بلیط از سایت معتبری چون یوتراوز نه‌تنها همه مجوزهای لازم را برای فروش اینترنتی دارد بلکه امنیت مالی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز