........
اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا
#

خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد به شیراز

چنانچه به هر دلیلی قصد دارید تا از مشهد به شیراز سفر کنید، یکی از ارزان‌ترین راه‌ها خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد به شیراز است. با خرید بلیط قطار مشهد به شیراز از یوتراوز نه تنها از قیمت بلیط خیالتان راحت خواهد بود، بلکه از بابت امنیت و کیفیت بلیط هم دیگر نگرانی نخواهید داشت. علاوه بر این یوتراوز این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا بتوانید محل اقامت خود را از میان هتل‌های شیراز با بهترین قیمت رزرو کنید.

خرید بلیط قطار مشهد به شیراز لحظه آخری

در یوتراوز این امکان را دارید تا بلیط قطار مشهد به شیراز خود را به صورت لحظه آخری خریداری کنید. در واقع بهتر است بگوییم که اگر قصد داشته باشید تا برای زمان مشخصی بلیط قطار خود را تهیه کنید، در یوتراوز این امکان را خواهید داشت و می‌توانید بلیط خود را به بهترین قیمت خریداری کنید.

قیمت بلیط قطار مشهد به شیراز

نرخ بلیط قطار مشهد به شیراز به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله آن عوامل می‌شود به مواردی همچون نوع بلیط، نوع قطار و زمان سفر اشاره کرد. با توجه به مواردی که گفتیم، نرخ بلیط قطار مشهد به شیراز به طور میانگین از حدود 290 هزار تومان تا 360 هزار تومان متغیر است. البته بد نیست بدانید که نرخ این بلیط در ایام پیک سفر با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

بهترین زمان سفر به شیراز

در صورتی که تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد دارید تا بلیط قطار مشهد به شیراز را خریداری کنید، بهترین زمان سفر به شیراز از جمله مواردی است که باید مورد توجه قرار بدهید. شهر شیراز در فصل تابستان آب و هوایی گرم و خشک دارد و این شهر در فصل زمستان و اوایل بهار از نظر آب و هوایی معتدل است. بنابراین اگر تصمیم گرفته‌اید تا از مشهد به شیراز سفر کنید، پیشنهاد می‌کنیم برای سفر خود در فصل زمستان و بهار برنامه‌ریزی داشته باشید تا جاهای دیدنی این شهر را در بهترین زمان خود بازدید کنید.

نقشه شهر شیراز

رزرو آنلاین بلیط قطار مشهد به شیراز

در صورتی که قصد دارید بلیط قطار مشهد به شیراز خود را برای زمان خاصی رزرو کنید، یوتراوز این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا بلیط خود را به صورت آنلاین و برای زمان مورد نظرتان رزرو کنید. برای رزرو آنلاین بلیط قطار کافی است تا در قسمت جستجو، با درج اطلاعات خواسته شده بلیط مورد نظرتان را از میان بلیط‌های نمایش داده شده به صورت آنلاین انتخاب و رزرو کنید.

مسافت ریلی مشهد تا شیراز

مسافت جاده‌ای مشهد تا شیراز 1342 کیلومتر است و این مسافت به طور میانگین حدود 15 ساعت و 36 دقیقه زمان می‌برد. این در صورتی است که مسافت ریلی مشهد تا شیراز حدود 24 ساعت زمان می‌برد! دلیل این اختلاف زمانی قابل توجه به ایستگاه‌های بین راهی باز می‌گردد که بین مشهد و شیراز قرار گرفته‌اند. در واقع قطار مشهد به شیراز در برخی از این ایستگاه‌ها توقف دارد که همین باعث شده است تا این مسافت حدود 24 ساعت زمان ببرد.

ایستگاه‌های قطار بین راهی مشهد تا شیراز

در مسیر ریلی مشهد به شیراز از ایستگاه‌های بین راهی همچون کاشمر، تربت‌ حیدریه، بجستان، طبس، اردکان، ورزنه، هرند، سیستان شهرضا، آباده، اقلید، صفاشهر، سعادت شهر و مرودشت عبور می‌کنید. قطار در برخی از این ایستگاه‌ها توقف دارد و در برخی دیگر بدون توقف به مسیر خود می‌دهد.

استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد به شیراز

اگر پس از خرید بلیط قطار مشهد به شیراز به هر علتی از خریدتان پشیمان شدید، این امکان را دارید تا بلیط خود را به صورت آنلاین کنسل کنید. برای استرداد آنلاین بلیط قطار بهتر است بدانید که با توجه به زمان کنسل کردن بلیط قطار، مبلغی به عنوان جریمه کنسلی از شما کسر خواهد شد؛ مگر آنکه بلیط خود را در همان لحظات ابتدایی خرید کنسل کنید. ضمناً اگر در هر مرحله از خرید با مشکل مواجه شدید، می‌توانید با شماره 1548 تماس گرفته و توسط تیم پشتیبانی ما در یوتراوز راهنمایی‌های مورد نیاز را دریافت کنید.

سوالات متداول
 • اگر اطلاعات بلیط را اشتباه وارد کرده باشیم، امکان استفاده از بلیط وجود دارد؟
  چنانچه اطلاعات بلیط‌تان را نادرست وارد کرده باشید، به گونه‌ای که اطلاعات آن با اطلاعات کارت شناسایی شما مطابقت نداشته باشد، باید بلیط خود را استرداد کنید و مجدداً بلیط دیگر را خریداری کنید. در غیر اینصورت نمی‌توانید از این بلیط استفاده کنید و اگر هم استفاده کنید، مبلغ کل بلیط مجدداً از شما دریافت خواهد شد.
 • نرخ بلیط برای کودکان و نوزادان چگونه است؟
  بلیط قطار مشهد به شیراز برای کودکان زیر 2 سال، 10 درصد از مبلغ کل بلیط است و برای کودکان 2 تا 12 سال به صورت نیم‌بها محاسبه خواهد شد. چنانچه قصد داشته باشید تا برای کودک زیر دو سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، باید بلیط قطار را به صورت نیم‌بها خریداری کنید.
 • آیا امکان خرید بلیط قطار برای چند نفر به صورت همزمان وجود دارد؟
  در خرید بلیط به صورت همزمان برای چند نفر مواردی از جمله ظرفیت یک ردیف یا کوپه در قطار مورد توجه است. به طور مثال برای قطاری که کوپه‌ای است و هر کوپه 6 نفر ظرفیت دارد، این امکان را دارید تا بلیط قطار را به صورت همزمان برای 6 نفر خریداری کنید.
 • کدام شرکت‌های ریلی در مسیر ریلی مشهد به شیراز خدمات‌دهی دارند؟
  در مسیر مشهد به شیراز شرکت‌های ریلی پلور سبز، کرخه، سریر، رجا، نورالرضّا، فدک، رعد، پارس لاریم، جوپار، ریل سیر کوثر، سفیر و مهتاب سیر خدمات‌دهی دارند.
 • آیا امکان خرید بلیط برای کودک تنها وجود دارد؟
  خیر این امکان وجود ندارد و شما نمی‌توانید برای کودک تنها بلیط خریداری کنید. چرا که طبق قوانین راه‌آهن در هر کوپه که کودکی در آن است، الزامی است تا حداقل یک بزرگسال همراه او باشد.
 • میزان باری که مجاز هستیم تا با خود به داخل قطار ببریم باید چقدر باشد؟
  به طور کلی میزان بار مجازی که می‌توانید با خود به داخل قطار ببرید باید کمتر یا برابر با 30 کیلوگرم باشد و ابعاد آن نباید بیشتر از 75 سانتی‌متر باشد.
 • چند ساعت قبل از حرکت قطار باید در ایستگاه راه‌آهن حضور داشته باشیم؟
  حدوداً یک ساعت پیش از حرکت قطار، حضور در ایستگاه راه‌آهن الزامی است. در ضمن شایان ذکر است که 10 دقیقه پیش از حرکت قطار درهای سالن بسته خواهد شد و دیگر امکان سوار شدن در قطار وجود نخواهد داشت.
 • برای سوار شدن به قطار همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟
  برای سفر با قطار و حضور در راه‌آهن همراه داشتن بلیط قطار و کارت شناسایی معتبر (ترجیحاً کارت ملی) الزامی است.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز