........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
ZiyafatAlzahra
جا تو نگه داشتیم

بلیط قطار تهران مشهد یکی از پرفروش‌ترین بلیط‌های قطار در مسیر ریلی کشور است که امکان یک سفر راحت، مقرون‌به‌صرفه و سریع را برای شما فراهم می‌کند. حضور بارگاه امام رضا (ع)، وجود جاذبه‌های مختلف گردشگری طبیعی و تاریخی، وجود مراکز مختلف درمانی و تجاری مختلف باعث شده است که هر ساله مسافران زیادی با خرید بلیط قطار، از تهران راهی مشهد شوند. اکنون که شما هم قصد خرید بلیط قطار تهران مشهد را دارید می‌توانید بلیط خود را در یوتراوز بخرید و راهی یک سفر لذت‌بخش شوید. 

قیمت بلیط قطار تهران مشهد

قیمت بلیط قطار تهران به مشهد ثابت نیست و با توجه به برخی عوامل وابسته تعیین‌ کننده قیمت بلیط قطار مشهد تعیین می‌شود. از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به شرکت ریلی ارائه‌دهنده، درجه‌بندی و امکانات قطارها، نوع بلیط قطار (بلیط قطار اتوبوسی یا بلیط قطار سریع ‌السیر)، بازه زمانی خرید، ظرفیت کوپه‌های قطار، سن مسافران، مسافت مسیر، خدمات بیمه مسافران و سایر هزینه‌های جانبی اشاره کرد. برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران مشهد در یوتراوز می‌توانید اطلاعات مورد نیاز سامانه را از ابتدای همین صفحه از سایت وارد کنید تا لیست قیمت‌ها برایتان نمایش داده شود.

قیمت بلیط قطار تهران مشهد رجا، ماهان و فدک

قیمت بلیط قطار تهران به مشهد رجا را می‌توانید پس از وارد کردن اطلاعات لازم سایت و فیلتر کردن شرکت ریلی رجا از قسمت فیلتر نتایج جستجو ببینید. اما در صورتی‌که قصد دارید قیمت بلیط قطار تهران مشهد ماهان یا فدک را ببینید، شرکت ریلی ماهان و فدک را فیلتر می‌کنید تا بلیط‌های این قطارها را ببینید و به انتخاب خود بهترین بلیط قطار را بخرید.

قیمت بلیط قطار تهران مشهد رفت ‌و برگشت

برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران به مشهد رفت و برگشت از یوتراوز کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 1. در ابتدای این صفحه گزینه دوطرفه بودن را برگزینید.
 2. مبدأ (شهر: تهران) و مقصد (شهر: مشهد) را مشاهده کنید که درست باشد.
 3. تاریخ رفت‌وبرگشت سفرتان را انتخاب کنید.
 4. تعداد مسافرانی که در این سفر شما را همراهی می‌کنند، وارد کنید و در صورت انتخاب کوپه دربست، عادی، ویژه خواهران و برادران یک گزینه را انتخاب کنید.
 5. دکمه جست‌وجو را بزنید.

پس از طی مراحل بالا، لیستی از بلیط‌های مسیر رفت را با جزئیات و قیمت می‌بینید که پس از بررسی اطلاعات بلیط، می‌توانید مناسب‌ترین بلیط رفت را انتخاب کنید تا پس از آن لیستی از بلیط‌های برگشت برایتان نمایش داده شود تا یکی را به انتخاب خود برگزینید و بلیط رفت و برگشت‌تان را به صورت هم‌زمان بخرید. این نکته را هم به‌خاطر داشته باشید که اگر فراموش کردید به صورت هم‌زمان بلیط رفت‌وبرگشت سفر خود را خریداری کنید، جای نگرانی نیست. چون هر زمانی‌که قصد بازگشت به تهران را داشتید تنها با چند کلیک ساده می‌توانید بلیط قطار مشهد تهران را از یوتراوز خریداری کنید و راهی پایتخت کشورمان شوید.

پرترددترین مسیرهای ریلی از مبدا تهران

قیمت بلیط قطار کوپه دربست تهران مشهد

قیمت کوپه دربست قطار تهران مشهد، براساس قیمت بلیط قطار برای هر نفر مسافر و همچنین ظرفیت کوپه‌های قطار (مثلا 4 یا 6 نفره بودن) تعیین می‌شود. برای خرید کوپه دربست، قیمت بلیط هر صندلی با کسر هزینه‌های خدمات ایستگاهی و پذیرایی محاسبه می‌شود. برای مثال اگر دو نفر بخواهند یک کوپه 6 نفره را به صورت دربست خریداری کنند، بهای بلیط 2 نفر به طور کامل به علاوه بهای بلیط 4 صندلی خالی بدون هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی محاسبه می‌شود.

قیمت بلیط قطار برای هر نفر تهران مشهد

قیمت بلیط قطار برای هر نفر در مسیر تهران مشهد یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که موجب تصمیم‌گیری مسافران در انتخاب بلیط قطار می‌شود. قیمت بلیط قطار تهران مشهد مانند قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد در برخی ایام دارای نوسان‌های مختلفی در طول سال، ماه، هفته و حتی روز است. در برخی روزهای سال که تعداد متقاضیان زیاد است قیمت‌ها دچار نوسان‌های افزایشی و در دیگر ایام سال با نوسان‌های کاهشی روبه‌رو می‌شود. بنابراین شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت بلیط قطار تهران به مشهد برای هر نفر، اطلاعات مورد نیاز سامانه را وارد کنید و از لیست نمایش داده شده قیمت‌ بلیط‌های این مسیر را مشاهده کنید.

خرید بلیط قطار تهران مشهد

برای خرید بلیط قطار مشهد در یوتراوز می‌توانید به دو شیوه اقدام کنید:

1. خرید اینترنتی از سایت و اپلیکیشن: در این روش با وارد کردن تاریخ سفر، مبدأ و مقصد و تعداد مسافران لیست کاملی از قطارهای تهران به مشهد در تاریخ مشخص شده و متناسب با ظرفیت قطار را می‌بینید و با استفاده از فیلتر قیمت و نوع قطار، متناسب با بودجه و زمان مدنظر خود می‌توانید بهترین قطار را انتخاب و بلیط آن را بخرید. 

نکته: قبل از خرید بلیط قطار تهران به مشهد، می‌توانید با مراجعه به قسمت جزییات بلیط، از پذیرایی داخل قطار و سایر امکانات و خدمات ارائه شده مطلع شوید. در حین رزرو بلیط از سایت یوتراوز اگر سوالی داشتید ‌می‌توانید با پشتیبانی سایت به شماره 1548 تماس گرفته و سوال خود را مطرح کنید همکاران ما به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به شما هستند. 

2. خرید تلفنی: امکان خرید تلفنی بلیط قطار تهران مشهد برای راحتی شما فراهم شده و شما می‌توانید بدین منظور با شماره (1548) تماس بگیرید تا کارشناسان فروش ما بلیط شما را خریداری کنند.

نقشه شهر مشهد

رزرو بلیط قطار تهران مشهد

رزرو بلیط قطار تهران به مشهد در یوتراوز بسیار راحت و سریع انجام می‌شود و شما می‌توانید در کسری از ثانیه از بهترین سایت خرید بلیط قطار تهران مشهد، با تکمیل کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه از قیمت بلیط قطار تهران مشهد سریع السیر آگاهی کسب کنید و رزرو بلیط قطار تهران مشهد فدک، رجا یا دیگر کارگزاران ریلی در این مسیر را انجام دهید و از تخفیف بلیط قطار تهران مشهد در یوتراوز بهره‌مند شوید.

معرفی انواع قطار تهران مشهد

باتوجه‌به تعداد زیاد قطارهای مسیر تهران به مشهد، می‌توانید از میان بهترین قطارهای مسیر تهران به مشهد از جمله قطارهای پنج ستاره و چهار ستاره زندگی، غزال، غدیر، فدک و نورالرضا که جزو قطارهای درجه یک به شمار می‌آیند و خدمات ویژه و امکانات خاصی که به شما ارائه می‌دهند، بلیط قطار مورد نظر خود را بخرید. در این مسیر قطارهای سریع‌السیر مانند قطارهای پردیس نیز وجود دارد که برای سفرهای دانشجویی و یا کاری گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شوند. از دیگر قطارهای مناسب راه تهران به مشهد می‌توان به قطار سریع‌السیر ماهان، قطار بن ریل، جوپار، ریل ترابر سبا، پارس لاریم، مهتاب سیرجم و قطار 4 تخته شهاب اشاره کرد.

بلیط قطار تهران مشهد ارزان

برای خرید بلیط قطار ارزان تهران مشهد می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید.

 1. استفاده از فیلتر مرتب‌سازی بر اساس قیمت: فیلتر مرتب‌سازی براساس قیمت، یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی است که برای خرید بلیط قطار ارزان تهران به مشهد مورد استفاده شما قرار می‌گیرد. بدین منظور می‌توانید پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه با کلیک بر روی فیلتر مرتب‌سازی براساس قیمت، لیست ارائه شده بلیط‌ها را از کمترین قیمت به بیشترین مشاهده کنید و قیمت بلیط‌ها و خدمات آن‌ها را بررسی کنید و بهترین و ارزانترین بلیط قطار از تهران به مشهد را بخرید. 
 2. استفاده از کوپه دربست: راهکار دیگر که می‌توانید در سفرهای خانوادگی و دسته‌جمعی از آن استفاده کنید، دربست نمودن کوپه است. استفاده از کوپه دربست و درج تعداد واقعی مسافران بزرگسال و کودک در قسمت مربوطه، موجب می‌شود بهای تمام شده صندلی‌های خالی با کسر هزینه خدمات برای کاربر محاسبه گردد و مسافر ضمن حفظ حریم خصوصی خود، سفر خانوادگی مقرون‌به‌صرفه‌تری را تجربه نماید.
 3. خرید بلیط قطار اتوبوسی و سه ستاره: توجه داشته باشید ارزانترین قیمت بلیط قطار معمولاً مربوط به قطارهای اتوبوسی و سه ستاره است و بالاترین قیمت نیز به قطارهای پنج ستاره مربوط می‌شود.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد مشهد

کنسلی بلیط قطار تهران به مشهد

برای استرداد آنلاین بلیط قطار تهران مشهد در یوتراوز کافیست به حساب کاربری خود در سایت وارد شده و درخواست کنسلی خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت درخواست شما را بررسی نموده و هزینه بلیط را صرف 48 تا 72 ساعت به حساب شما واریز کنند. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را طی کرده یا  از طریق تماس با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548)، درخواست خود را مطرح کرده و فرآیند استرداد بلیط قطار تهران مشهد خود را پیگیری کنید.

بهترین زمان خرید بلیط قطار تهران مشهد

برای خرید بلیط قطار در مسیر تهران مشهد و مشهد تهران، به دلیل حجم بالای مسافر و اهمیت مسیر می‌توانید از 1 ماه قبل از تاریخ مورد نظر، خرید بلیط قطار خود را انجام دهید و از امکان پیش فروش بلیط قطار در یوتراوز استفاده کنید.

اطلاعات قطار تهران مشهد

مسافت تهران به مشهد تقریبا 900 کیلومتر است. مدت زمان سفر با قطار از تهران به مشهد با قطار عادی بین 10 تا 11 ساعت و با قطار سریع‌السیر بین 6 تا 8 ساعت است. قطار تهران مشهد هر روز در اختیار مسافران قرار دارد و شرکت‌های ریلی مختلفی با قطارهای متنوعی چون اتوبوسی، کوپه‌ای، پنج ستاره اکونومی و بیزنسی و ... در این مسیر وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز خواهند گذاشت.

جزئیات برنامه حرکت قطارها از تهران به مشهد باتوجه‌به هر شرکت ریلی متفاوت است و شما می‌توانید برای اطلاع دقیق برنامه حرکت هر قطار از تهران و زمان تقریبی رسیدن به مشهد و همچنین ایستگاه‌های توقف قطار در شهرهای میانی، قسمت "مشاهده جزئیات" را از روی بلیط الکترونیک در یوتراوز مشاهده کنید؛ و در صورت در نظر داشتن یک شرکت ریلی خاص، می‌توانید با فیلتر کردن آن شرکت دلخواه تنها قطارهای تهران مشهد آن شرکت مسافربری را مشاهده کنید. برای مثال با فیلتر کردن شرکت فدک تنها قطار تهران مشهد فدک قیمت بلیط قطار تهران مشهد فدک برایتان نمایش داده می‌شود.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار برای هر نفر تهران مشهد چقدر است؟
  از آنجایی‌که قیمت بلیط قطار ثابت نیست می‌توانید برای اطلاع از نرخ بلیط قطار تهران مشهد، اطلاعات مورد نیاز سایت را وارد کنید تا قیمت‌ بلیط‌ها برایتان نمایش داده شود.
 • مراحل خرید بلیط قطار تهران به مشهد چگونه است؟
  برای خرید بلیط قطار تهران مشهد کافیست بخش بلیط‌های قطار مراجعه کنید. سپس مبدا و مقصد خود، تاریخ رفت و برگشت و دیگر اطلاعات را وارد کنید. اگر دوست دارید کوپه شما اختصاصی باشد و یا بلیط شما دوطرفه یا یک طرفه باشد، باید در بخش مربوطه علامت بزنید. پس از تکمیل اطلاعات تنها کافی است برروی دکمه جستجو کلیک کنید تا لیستی از بلیط‌ قطار از تهران به مشهد برای شما نمایش داده شود. می‌توانید در میان بلیط‌های موجود، بهترین آن‌ها را انتخاب و رزرو کنید.
 • نرخ بلیط قطار برای نوزادان و کودکان چقدر است؟
  قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر دو سال تنها 10 درصد بهای بلیط است، اما در صورتی‌که بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید باید 50 درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. همچنین بهای بلیط کودکان 2 تا 12 سال نیم‌بها و تمامی افراد بالای 12 سال نیز باید کل بهای بلیط را پرداخت کنند.
 • آیا امکان خریداری بلیط قطار کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود دارد؟
  طبق مقررات راه آهن باید در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد وجود داشته باشد؛ و امکان خریداری بلیط کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود ندارد.
 • چگونه ارزانترین بلیط قطار از تهران به مشهد را بخرم؟
  برای ارزان‌ترین قطار تهران مشهد بهتر است سفر خود را در روزهای وسط هفته، ایام غیرتعطیلات و خارج از روزهای مناسبتی سال انجام دهید.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار تهران مشهد چقدر است؟
  جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • آیا پس از خرید بلیط قطار تهران مشهد امکان هر گونه ویرایشی وجود دارد؟
  خیر، امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار تهران مشهد چقدر است؟
  مقدار بار مجاز برای هر مسافر نباید از 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر بیشتر باشد.
 • آیا امکان حمل خودرو شخصی با قطار از تهران به مشهد وجود دارد و شرایط حمل خودرو با قطار چیست؟
  بله وجود دارد؛ برای اطلاع از شرایط حمل خودرو با قطار می‌توانید به صفحه حمل ماشین با قطار در یوتراوز مراجعه کنید یا با شماره پشتیبانی ما (1548) تماس بگیرید و از شرایط آن اطلاعات کسب کنید.
 • چه قطارهایی برای مسیر تهران مشهد وجود دارد؟
  قطارهای بسیاری وجود دارند که شما را از تهران به مشهد می‌برند. انواع قطار رجا، قطار فدک، قطار بن ریل، جوپار، نورالرضا، ریل ترابر سبا، پارس لاریم، مهتاب سیرجم و زندگی را می‌توانید از یوتراوز بخرید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز