#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

شرکت حمل و نقل ریلی بن ریل

بن ریل از جمله شرکت‌های ریلی ایران است که در سال 1371 در اداره ثبت شرکت‌های تهران ثبت شده است. این شرکت در ابتدا با نام «شرکت قطار سریع‌السیر تهران – مشهد» و با توافق بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران و وزارت راه و ترابری جهت ساخت و بهره‌برداری از محور تهران – مشهد شروع به کار کرد. پس از مدتی با تغییر رویکرد شرکت برای ورود به عرصه مسافربری و حمل بار در سال 1373 نام این شرکت به  «راه‌آهن شرقی بنیاد» تغییر یافت.

در حال حاضر این شرکت با نام تجاری «بن ریل» شناخته می‌شود و با حدود 131 دستگاه واگن مالکیت قطارهایی همچون غزال، سروش، پرستو و پارسی را در اختیار دارد و با توجه به همین موارد حدود 9 درصد از سهم جابه‌جایی ریلی کشور و همچنین ظرفیت حمل 2 میلیون نفر مسافر در 6 محور اصلی را داراست.


انواع قطارهای بن ریل

همانطور که اشاره کردیم، بن ریل مالکیت قطارهایی همچون غزال، سروش، پرستو و پارسی را در اختیار دارد و توسط آن‌ها به ارائه خدمات مختلف و مناسبی در زمینه حمل‌ونقل مسافران می‌پردازد. حالا سوالی که ممکن است ذهن شما را درگیر کرده باشد آن است که هر کدام از این قطارها چه امکانات و ویژگی‌هایی دارند که باعث شده است با اسامی مختلف متمایز شوند.

قطار غزال

قطارهای بن ریل غزال امکانات مختلفی همچون آب معدنی، مانیتور در کوپه، روزنامه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی، وای فای و کتابخانه را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهند. در ضمن واگن‌های این قطار 9 کوپه دارد که هر کدام از آن‌ها برای 4 نفر ظرفیت دارد و به طور کلی هر واگن حدود 36 مسافر ظرفیت دارد. همچنین بد نیست بدانید که این قطار بیشتر در مسیر ریلی تهران به مشهد و بالعکس رفت و آمد دارد. بنابراین اگر تمایل دارید تا بلیط قطار غزال بن ریل را خریداری کنید، می‌توانید روی یوتراوز حساب باز کرده و این بلیط را به صورت آنلاین و با بهترین قیمت تهیه کنید.

قطار سروش

قطارهای سروش بن ریل امکانات مختلفی اعم از چای، آب معدنی، مانیتور در کوپه، روزنامه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی، وای فای و کتابخانه را در اختیار شما قرار می‌دهند و شما می‌توانید برای مثال جهت سفر با قطار از مشهد به تهران و از مشهد به قم و بالعکس، بلیط این قطار را با قیمتی مناسب و به صورت آنلاین از یوتراوز تهیه کنید. 

قطار پرستو

قطارهای پرستو بن ریل امکانات و خدمات مختلفی اعم از چای، آب معدنی، مانتیور در کوپه، روزنامه، لوازم خواب، سرویس بهداشتی فرنگی و وای فای را در اختیار مسافران قرار می‌دهند و ظرفیت آن‌ها در هر کوپه 4 نفر است و به طور کلی پذیرای 40 مسافر هستند. برای خرید آنلاین بلیط قطار پرستو بن ریل می‌توانید روی یوتراوز حساب باز کنید.

قطار پارسی

از جمله قطارهای دیگر شرکت ریلی بن ریل قطار پارسی است. قطارهای پارسی در دو مدل به ارائه خدمات می‌پردازند. این دو مدل عبارتند از: 6 تخته و 4 تخته.

در قطارهای 6 تخته پارسی می‌توانید از امکاناتی همچون غذا، چای، آب معدنی، روزنامه، لوازم خواب و وای فای بهرمند شوید. در قطارهای 4 تخته هم می‌توانید از امکانات و خدمات دیگری علاوه بر امکانات قطارهای 6 تخته نیز بهره‌مند شوید؛ این امکانات و خدمات عبارتند از: صبحانه، مانیتور در کوپه و سرویس بهداشتی فرنگی.

برای تهیه بلیط قطار بن ریل پارسی با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت کافی است تا این بلیط را به صورت آنلاین در یوتراوز خریداری کنید. 


رزرو اینترنتی بلیط قطار بن ریل به صورت رفت و برگشت

در یوتراوز این امکان را دارید تا بتوانید بلیط قطار بن ریل را به صورت آنلاین و رفت و برگشت در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین قیمت رزرو کنید. با رزرو آنلاین بلیط قطار رفت و برگشت بن ریل خیالتان از بابت امنیت و کیفیت بلیط خریداری شده راحت خواهد بود. برای رزرو چنین بلیطی کافی است تا در هنگام جستجو، گزینه دو طرفه را هم انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه و درج تاریخ بازگشت‌تان می‌توانید بلیط خود را به سادگی برای زمانی که مدنظرتان است رزرو کنید.

خرید بلیط قطار مسیرهای پرتردد بن ریل
محورهای ریلی تحت پوشش بن ریل

قطار بن ریل در چند محور مهم به ارائه خدمات ریلی می‌پردازد. این محورها عبارتند از:

 • محور خراسان: مسیر تهران – مشهد، مسیر مشهد – طبس
 • محور جنوب – خراسان: مسیر ملایر – مشهد، مسیر اراک – مشهد، مسیر قم – مشهد
 • محور جنوب شرق – خراسان: مسیر کرمان – مشهد
 • محور شمال غرب – خراسان: مسیر زنجان – مشهد
 • مسیر جنوب شرق: مسیر تهران – کرمان، مسیر تهران – بندرعباس 

سوالات متداول
 • شرکت ریلی بن ریل چه قطارهایی دارد؟
  بن ریل دارای قطارهای مختلف و معتبری همچون غزال، سروش، پرستو و پارسی است. برای تهیه بلیط هر کدام از قطارها کافی است به یوتراوز اعتماد کنید.
 • هزینه بلیط قطار بن ریل به چه مواردی بستگی دارد؟
  نرخ بلیط قطار بن ریل به موارد مختلفی همچون نوع بلیط، نوع قطار، زمان سفر و همچنین مسافت مسیر مورد نظرتان بستگی دارد.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار بن ریل در یوتراوز وجود دارد؟
  بله این امکان وجود دارد و شما می‌توانید بلیط قطار بن ریل خود را در صورت تمایل به صورت اینترنتی استرداد کنید.
 • قطارهای بن ریل در چه مسیرهایی تردد دارد؟
  قطارهای بین ریل در مسیرهای مختلفی همچون مشهد – تهران، کرمان – تهران، مشهد – بندرعباس، تهران – قم، تهران – یزد و مسیرهای مختلف دیگری نیز تردد دارد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز