........
برای اطمینان از عدم ابطال پرواز ها، لطفا قبل از حرکت ، وبسایت فرودگاه های کشور را بررسی کنید یا با 199 تماس حاصل فرمایید.
#
ZiyafatAlzahra
جا تو نگه داشتیم

بلیط قطار اهواز تهران در همه روزهای هفته موجود است اما از آن‌جایی که تقاضای زیادی برای رزرو آن وجود دارد، به سرعت به فروش می‌رسد. بنابراین توصیه می‌کنیم همین حالا بلیط خود را رزرو کنید و خرید آن را به تعویق نیندازید. خوشبختانه، امکان خرید تمام بلیط‌های قطار این مسیر از طریق سایت یوتراوز وجود دارد. شما می‌توانید همین حالا و در همین صفحه، تاریخ بلیط و تعداد همسفران خود را مشخص کنید و دکمه جستجو را بزنید تا لیست بلیط‌ها به شما نمایش داده شوند.

در صورت نیاز می‌توانید بلیط برگشت خود (بلیط قطار تهران اهواز) را هم همزمان با بلیط رفت خود خریداری کنید. برای این‌کار کافی‌ست از طریق نوار جستجو، دکمه «دو طرفه» را انتخاب و تاریخ رفت و برگشت خود را مشخص نمایید. سپس می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان، بلیط رفت و برگشت خود را رزرو کنید و نگران پرشدن ظرفیت قطارها نباشید.

هر کجای فرایند خرید بلیط قطار به مشکل برخورید یا سوالی برای‌تان پیش آمد، می‌توانید در هر لحظه از شبانه‌روز با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناس پشتیبانی برخوردار شوید.

خرید بلیط قطار اهواز تهران

از آن‌جایی که بلیط هواپیما اهواز تهران، در همه روزهای هفته در دسترس نیست و خرید آن با ریسک تاخیر، تعجیل و کنسلی مواجه می‌شود، یکی از بهترین راه‌ها برای سفر به تهران از اهواز، خرید بلیط قطار است. درحال‌حاضر، انواع قطارهای 4 تخته و 6 تخته کوپه‌ای از شرکت‌های رجا و بن‌ریل، اهواز را به مقصد تهران ترک می‌کنند و شما می‌توانید برحسب نیازتان، بلیط موردنظر خود را خریداری کنید.

با این ‌حال، به دلیل تقاضای بالایی که برای خرید بلیط قطار این مسیر وجود دارد، بهتر است که بلیط خود را در «آغاز تاریخ پیش‌فروش‌ها» خریداری کنید تا از سفر خود جا نمانید. برای اطلاع از تاریخ پیش‌فروش‌ها می‌توانید به اطلاعیه زیر مراجعه کنید:

👈 پیش فروش قطار

اما روش آسان‌تر، دانلود اپلیکیشن یوتراوز است. با نصب اپلیکیشن یوتراوز می‌توانید نیم ساعت زودتر از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های دیگر، بلیط خود را تهیه کنید!

بلیط قطار اهواز تهران امروز

با کلیک بر روی دکمه جستجو در همین صفحه، می‌توانید بلیط‌های قطار اهواز تهران را برای همان روز مشاهده کنید. با توجه به این‌که بلیط قطار این مسیر به سرعت به فروش می‌رسد، به احتمال زیاد با پیام تکمیل ظرفیت روبه‌رو می‌شوید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از قبل به فکر خرید بلیط خود باشید و تاریخ رزرو آن را به همان روز نیندازید.

نقشه شهر تهران

قیمت بلیط قطار اهواز تهران

از آن‌جایی که 2 شرکت ریلی مختلف با قطارهای متفاوت در این مسیر فعالیت دارند، قیمت بلیط قطار اهوار تهران عدد مشخصی نیست. شما می‌توانید در همین صفحه، روی دکمه جستجو کلیک کنید تا لیست قیمت بلیط قطار اهواز تهران برای تاریخ موردنظر شما، نمایش داده شود. سپس می‌توانید با توجه به نوع قطارها و قیمت هر کدام، برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید.

خرید بلیط قطار اهواز تهران رجا

یکی از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر اهواز تهران، شرکت رجاست. در حال حاضر قطارهای زیر از این شرکت، اهواز را به مقصد تهران ترک می‌کنند:

 1. 4 ستاره 4 تخته امید: قطارهای امید، لوکس‌ترین قطارهای رجا در این مسیر هستند.
 2. 3 ستاره 4 تخته البرز: قطارهای البرز، گران‌ترین قطارهای رجا از اهواز به تهران هستند.
 3. 3 ستاره 6 تخته پارسی: ارزان‌ترین قطاری که از اهواز به تهران وجود دارد، قطار پارسی است.

شما می‌توانید همین حالا از طریق سایت یوتراوز، بلیط قطار رجا خود را خریداری کنید.

بلیط قطار اهواز تهران فدک

قطارهای فدک، به عنوان اولین قطارهای 5 ستاره در ایران شناخته می‌شوند؛ قطارهایی که لذت‌بردن از سفر را از همان ابتدای مسیر به ما هدیه می‌دهند. متاسفانه این قطارها در همه مسیرهای ریلی رفت‌وآمد ندارند و بلیط آن‌ها برای مسیرهای محدودی موجود است. در حال حاضر بلیط قطار فدکِ اهواز تهران، موجود نیست اما امید است که با توسعه خطوط ریلی، قطارهای این شرکت نیز روی ریل‌های این مسیر قرار بگیرند.

بلیط قطار اهواز تهران بن ریل

لوکس‌ترین بلیط قطار از اهواز به تهران، بلیط قطار 4 ستاره 4 تخته کرخه، متعلق به شرکت ریلی بن ریل است. شما می‌توانید هر یک روز در میان، بلیط این قطار را از بین بلیط‌های موجود پیدا کنید. این قطار که در گذشته قطار پرستو نام داشت، در سال 1398 به قطار کرخه تغییر نام داد. هر یک از واگن‌های این قطار 10 کوپه 4 نفره دارند و هر کوپه با بدنه 2 لایه و پنجره‌های 2 جداره ساخته شده که عایق صدا، سرما و گرما هستند.

با خرید بلیط قطار بن ریل از امکانات و خدمات زیر برخوردار می‌شوید:

 1. سیستم تهویه 
 2. سرویس خواب
 3. بسته پذیرایی
 4. بطری آب رایگان
 5. سیستم صوتی و تصویری
 6. ویلچر برای افراد سالمند و کم‌توان
 7. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی

بلیط قطار اهواز تهران درجه یک

در حال حاضر، تنها دو قطار 4 ستاره در مسیر اهواز به تهران فعال هستند و هیچ قطار 5 ستاره‌ای در این مسیر وجود ندارد. برای سفری درجه یک به تهران، می‌توانید سراغ خرید بلیط قطارهای زیر بروید:

 1. قطار 4 ستاره 4 تخته امید
 2. قطار 4 ستاره 4 تخته کرخه

بلیط قطار اهواز تهران ارزان

اولویت‌های سفر هر یک از ما متفاوت است. بعضی از ما دوست داریم همه‌چیز را در لوکس‌ترین حالت ممکن تجربه کنیم و برخی هم ترجیح می‌دهیم بودجه سفر خود را به موارد دیگری اختصاص دهیم. در این بین، افرادی هم هستند که مدام در یک مسیر مشخص در رفت‌وآمد هستند و از این رو، هزینه‌های خرید بلیط برای‌‌شان اهمیت زیادی دارد. 

خوشبختانه سایت یوتراوز با فراهم‌کردن کلیه بلیط‌های قطار در مسیرهای مختلف، به شما این امکان را می‌دهد تا بلیط‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید و سراغ بصرفه‌ترین گزینه ممکن بروید. باید اضافه کنیم که در حال حاضر، ارزان‌ترین بلیط قطار در مسیر اهواز به تهران، بلیط قطار 3 ستاره 6 تخته پارسی است.

مسیرهای ریلی به مقصد تهران

بلیط قطار حمل خودرو اهواز به تهران

تنها شرکتی که بلیط قطار مخصوص حمل خودرو ارائه می‌دهد، شرکت ریلی رجاست. برای خرید بلیط قطار حمل خودرو اهواز به تهران، باید به سایت رسمی شرکت رجا مراجعه کنید. سپس می‌توانید با انتخاب گزینه بلیط حمل خودرو و مشخص‌کردن مبدا و مقصد و همچنین تاریخ سفر، بلیط‌های موجود به مقصد تهران را مشاهده و در صورت تمایل رزرو کنید.

خرید بلیط قطار برای خودرو ملاحظاتی دارد که شاید از آن‌ها بی‌خبر باشید. برای همین، توصیه می‌کنیم حتما قوانین و شرایط بلیط حمل خودرو با قطار را مطالعه کنید:

 1. در باک خودرو شما، باید حداکثر یک‌چهارم ظرفیت باک، بنزین وجود داشته باشد.
 2. به جز جک و زاپاس اجازه حمل هیچ شی دیگری در خودرو وجود ندارد.
 3. هنگام تحویل خودرو در ایستگاه مبدا، باید اوراق شناسایی و مالکیت خودرو خود را به همراه داشته باشید.
 4. ارائه اوراق شناسایی در ایستگاه مقصد از طرف تحویل‌گیرنده نیز الزامی است.
 5. امکان خرید بلیط قطار حمل خودرو برای خودروهای خاموش، تصادفی و معیوب وجود ندارد.
 6. امکان حمل خودروهایی که بیشتر از 158 سانتی‌متر ارتفاع و بیشتر از 180 سانتی‌متر عرض دارند، وجود ندارد.
 7. از ساعت 8 صبح می‌توانید خودرو خود را به ایستگاه راه‌آهن مبدا تحویل دهید و مجبور نیستید تا 1 ساعت قبل از حرکت قطار، منتظر بمانید.
 8. ساعت تحویل خودرو در ایستگاه مقصد، همان ساعت درج‌شده روی بلیط نیست. از آن‌جایی که ابتدا باید واگن قطار به محل تخلیه منتقل شود، باید کمی منتظر بمانید. می‌توانید برای اطلاع از زمان دقیق تحویل خودرو، با شماره تلفن 1539 تماس بگیرید.

بلیط قطار اهواز تهران ویژه خواهران

برای تجربه سفری راحت و بدون دغدغه، می‌توانید هنگام خرید بلیط قطار اهواز تهران خود، بلیط مخصوص بانوان یا آقایان را انتخاب کنید. برای این کار کافی‌ست از طریق منوی جستجو، روی باکس تعداد مسافران کلیک کرده و از بین گزینه‌ها، «ویژه خواهران» یا «ویژه برادران» را انتخاب کنید. سپس باقی مراحل خرید را طی کنید و از سفر خود لذت ببرید!

خرید بلیط قطار اهواز به تهران برای کودکان

در صورتی که قصد دارید تا برای کودک خود بلیط قطار اهواز به تهران را خریداری کنید، توجه به نرخ بلیط و برخی قوانین و مقررات مربوط به تهیه آن از جمله موارد مهمی است که باید مدنظر داشته باشید. نرخ بلیط برای کودک بدین صورت است که برای کودکان زیر 2 سال 10 درصد و برای کودکان 2 تا 12 سال 50 درصد از مبلغ کل بلیط از شما دریافت خواهد شد. در ضمن اگر هم قصد داشته باشید تا برای کودک زیر 2 سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، موظف هستید تا 50 درصد نرخ بلیط را پرداخت کنید.

کنسلی بلیط قطار اهواز تهران

کنسلی بلیط قطار اهواز تهران از سایت یوتراوز، درست مانند خرید آن، آنلاین است. اگر به هر دلیلی قصد استرداد بلیط قطار خود را دارید، می‌توانید به راحتی آن را از طریق پنل شخصی‌تان در سایت یوتراوز مرجوع کنید. همان‌طور که می‌دانید، با استرداد بلیط، مبلغی از کل هزینه پرداخت شما به عنوان جریمه، کسر می‌شود. هر چه به تاریخ سفر نزدیک‌تر شوید، درصد جریمه هم بیشتر می‌شود. پس در اسرع وقت، بلیط خود را کنسل کنید و زمان آن را به تعویق نیندازید.

شرایط و قوانین کنسلی بلیط قطار اهواز تهران در سایت یوتراوز از این قرار است:

🔶 از زمان صدور بلیط برای شما تا ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت، 10 درصد به عنوان جریمه از شما کسر می‌شود.

🔶 از 12 ظهر روز قبل از حرکت تا 3 ساعت مانده به حرکت قطار، 30 درصد کل مبلغ بلیط جریمه خواهید شد.

🔶 از 3 ساعت قبل از حرکت قطار تا لحظه‌ی حرکت قطار، فقط 50 درصد از کل مبلغ بلیط به شما برگردانده می‌شود.

📌 توجه داشته باشید که امکان استرداد بلیط بعد از حرکت قطار وجود ندارد و کل هزینه آن سوخت می‌شود.

هر سوالی درباره نحوه کنسلی بلیط خود دارید، آن را با پشتیبانی یوتراوز در میان بگذارید. (تلفن پشتیبانی: 1548📞)

سوالات متداول
 • بلیط قطار اهواز تهران چقدر است؟
  قیمت بلیط قطار به نوع قطارهایی که در این مسیر تردد دارند، بستگی دارد. برای مشاهده لیست قیمت، وارد سایت یوتراوز شوید و مسیر و تاریخ خود را جستجو کنید.
 • ساعت حرکت بلیط قطار اهواز تهران چه زمانی است؟
  قطارهای مختلفی در این مسیر وجود دارد که ساعت حرکت هر کدام با دیگری متفاوت است. برای مشاهده ساعات حرکت بلیط قطار اهواز تهران، مسیر و تاریخ خود را در سایت یوتراوز جستجو کنید.
 • مسیر ریلی اهواز تهران چند ساعت طول می‌کشد؟
  با خرید بلیط قطار اهواز به تهران، تقریبا 15 ساعت و نیم در راه هستید.
 • چه نوع قطارهایی در مسیر اهواز به تهران حرکت دارند؟
  انواع قطارهای کوپه‌ای 4 ستاره و 3 ستاره رجا و بن ریل در این مسیر فعال هستند.
 • امکان خرید بلیط رفت و برگشت اهواز به تهران وجود دارد؟
  بله. در تمام روزهای هفته در مسیر اهواز تهران، قطار وجود دارد و شما می‌توانید بلیط برگشت خود را همزمان با بلیط رفت، از سایت یوتراوز تهیه کنید.
 • چگونه بلیط قطار اهواز تهران خود را کنسل کنم؟
  شما می‌توانید بلیط قطار اهواز به تهران را از طریق پنل شخصی خود در سایت یوتراوز، مرجوع کنید. هر سوالی در این مورد دارید، با پشتیبانان یوتراوز در میان بگذارید. (تلفن پشتیبانی: 1548📞)
 • پس از خرید بلیط قطار اهواز تهران از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری‌شده دسترسی پیدا کنم؟
  لینک بلیط قطار خریداری‌شده به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود. علاوه‌بر این می‌توانید از طریق پنل شخصی خود در سایت یا اپلیکیشن یوتراوز، به بلیط خود دسترسی داشته باشید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز