........
اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا
#
download application

رزرو آنلاین بلیط قطار بندرعباس به یزد رفت و برگشت

برای سفر از بندرعباس به یزد و بازدید از جاهای دیدنی یزد است، یکی از بهترین راه‌ها خرید آنلاین بلیط قطار است. با خرید آنلاین بلیط قطار بندرعباس به یزد از یوتراوز علاوه بر آشنایی با قوانین و مقررات تهیه بلیط و استرداد آنلاین بلیط قطار، می‌توانید بلیط مورد نظر خود را به صورت رفت و برگشت خریداری کنید. برای خرید بلیط رفت و برگشت قطار بندرعباس به یزد کافی است تا در هنگام جستجوی بلیط، زمان برگشت خود را انتخاب کنید. با انتخاب زمان برگشت و طی کردن سایر مراحل مربوط به تهیه بلیط می‌توانید در کمترین زمان ممکن و با بهترین قیمت بلیط خود را خریداری کنید.

قیمت بلیط قطار بندرعباس به یزد

نرخ بلیط قطار بندرعباس به یزد به موارد مختلفی بستگی دارد و در میان آن‌ها نوع بلیط، زمان سفر، نوع قطار و مسافت میان دو شهر از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که در نرخ بلیط قطار اثری مستقیم دارند. به هر حال با در نظر داشتن این موارد می‌توانیم بگوییم که برای این مسیر قطارهای معمولی با بلیط ارزان قیمت تا قطارهای لوکس با بلیط گران قیمت موجود است.

مدت زمان سفر از بندرعباس به یزد

مسافت زمینی میان بندرعباس و یزد حدود 663 کیلومتر است و این مسافت از نظر زمانی حدود 7 ساعت و 22 دقیقه زمان می‌برد. امّا در صورتی که قصد داشته باشید تا به وسیله قطار از بندرعباس به یزد سفر کنید، سفر شما حدود 12 ساعت زمان خواهد برد. عمده دلیل بیشتر بودن این مدت زمان نسبت به سفر با خودرو شخصی، وجود ایستگاه‌های بین راهی قطار بین بندرعباس و یزد است.

استرداد آنلاین بلیط قطار بندرعباس به یزد

در یوتراوز این امکان را دارید تا اگر چنانچه به هر علتی از سفر خود پشیمان شدید، بتوانید با مراجعه به بخش استرداد بلیط قطار، بلیط خود را در کمترین زمان ممکن استرداد کنید. در فرآیند استرداد بلیط و یا سایر مراحل تهیه بلیط هم اگر به هرعلتی سوال و یا نکته‌ای داشتید که نیاز داشتید تا راهنمایی شوید، می‌توانید با شماره 1548 تماس گرفته و توسط تیم پشتیبانی ما در یوتراوز راهنمایی‌های مورد نیاز خودتان را دریافت کنید.

نقشه شهر یزد

خرید آنلاین بلیط قطار بندرعباس به یزد

با یوتراوز این امکان را دارید تا بلیط قطار بندرعباس به یزد خود را با بهترین قیمت و با امنیت کامل در کمترین زمان ممکن خریداری کنید. با خرید آنلاین بلیط قطار بندرعباس به یزد از یوتراوز دیگر نیاز نیست برای تهیه بلیط قطار مراجعه حضوری داشته باشید. ضمن این‌که این امکان را هم دارید تا قطار مورد نظر خود را از میان قطارهای کوپه‌ای سه ستاره، چهار ستاره و یا سایر قطارها انتخاب کرده و بلیط خود را خریداری کنید.

خرید بلیط قطار بندرعباس به یزد برای کودکان

در صورتی که قصد دارید تا بلیط قطار بندرعباس به یزد را هم برای کودک خود خریداری کنید، اطلاع از قیمت بلیط قطار برای کودکان و همچنین قوانین و مقررات مربوط به آن از جمله مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. نرخ بلیط قطار به طور کلی برای کودک به این صورت است که برای کودکان زیر 2 سال 10 درصد و برای کودکان 2 تا 12 سال 50 درصد از مبلغ کل بلیط دریافت خواهد شد. البته در صورتی که قصد داشته باشید تا برای کودک زیر دو سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، باید 50 درصد از مبلغ بلیط برای بزرگسالان را پرداخت کنید.

ایستگاه‌های بین راهی قطار بندرعباس به یزد

در این مسیر ریلی حدود 8 ایستگاه قطار وجود دارد که قطار بندرعباس به یزد در هر کدام از این ایستگاه‌ها به هر علتی از جمله سرویس قطار، سوار شدن و پیاده شدن مسافران توقف خواهد داشت. بنابراین همانطور که گفتیم با توجه به توقف قطار در ایستگاه‌ها، مدت زمان سفر افزایش پیدا می‌کند. این ایستگاه‌ها عبارتند از: فین، زاد محمود، تزرج، سیرجان، خاتون، احمدآباد، بافق و بهرام گور.

بهترین زمان سفر از بندرعباس به یزد

از جمله نکاتی که در سفر از بندرعباس به یزد باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید، بهترین زمان سفر به این شهر است. یزد آب و هوایی نزدیک به بندرعباس دارد و به قولی گرمای هوا در این شهر بی‌شباهت به بندرعباس نیست. بنابراین اگر قصد دارید تا بر اساس فصول سال به این شهر سفر کنید، فصل زمستان و بهار گزینه بسیار مناسبی است. امّا اگر قصد دارید تا زمانی به این شهر سفر کنید که زیاد شلوغ نباشد، فصل پاییز و زمستان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. از خرید سوغات و صنایع دستی یزد غافل نشوید!

سوالات متداول
 • شرایط حمل بار در مسیر بندرعباس به یزد شامل چه مواردی است؟
  از جمله موارد مهم در حمل بار با قطار، میزان بار مجاز است. بار غیرمجاز و یا باری که نمی‌توانید همراه خود حمل کنید به اختصار عبارتند از: وسایل آتش‌زا، پیک‌نیک، مواد سمی، اسلحه، مهمات و اشیاء قاچاق. علاوه بر این باری که قصد دارید تا همراه خود داشته باشید، نباید وزنی بیش از 30 کیلوگرم داشته باشد و ابعاد آن بیشتر از 75 سانتی‌متر نباشد.
 • برای سوار شدن به قطار همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟
  برای حضور در ایستگاه راه‌‌آهن و سوار شدن به قطار همراه داشتن بلیط قطار بندرعباس به یزد و کارت ملی از جمله مهم‌ترین مدارکی است که حتماً باید همراه خود داشته باشید.
 • آیا امکان خرید بلیط قطار بندرعباس به یزد برای کودک تنها وجود دارد؟
  خیر؛ طبق قوانین و مقررات راه‌آهن هیچ کودک تنهایی حق سفر با قطار را ندارد و الزامی است تا حتماً یک نفر بزرگسال همراه او باشد.
 • ایستگاه راه‌آهن یزد با مرکز شهر چقدر فاصله دارد؟
  از آن جایی که ایستگاه راه‌آهن یزد حوالی مرکز شهر قرار گرفته است، فاصله چندانی با مرکز شهر ندارد و به همین علت هم می‌توانید به سادگی به مرکز شهر دسترسی داشته باشید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز