#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار تبریز تهران، یکی از همان بلیط‌هایی‌ست که به محض آغاز پیش‌فروش‌ها، به سرعت به فروش می‌رسد و ظرفیت آن برای روزهای بعد هم تکمیل می‌شود. هر چند که بلیط قطار در مسیر تبریز تهران و برگشت، برای همه روزهای هفته موجود است اما از آن‌جایی که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، معمولا باید از 1 الی 2 هفته قبل، به فکر خرید آن بود.

خوشبختانه امکان خرید سریع و به موقع این بلیط در سایت یوتراوز فراهم شده و شما می‌توانید بلیط خود را به راحتی از طریق این سایت خریداری کنید. کافی‌ست در همین صفحه، تاریخ سفر خود را جستجو کنید تا ظرفیت باقی‌مانده بلیط‌ها به شما نشان داده شود.

خدمات پشتیبانی سایت یوتراوز، 24 ساعته است؛ بنابراین هر دغدغه‌ای که داشتید، همان لحظه تلفن را بردارید و 1548📞 را شماره‌گیری کنید تا از راهنمایی کارشناس مربوط برخوردار شوید. اگر نتوانستید از تبریز به تهران بلیط قطار پیدا کنید، می‌توانید به پروازهای این مسیر هم سر بزنید:

🛫 بلیط هواپیما تبریز تهران

خرید بلیط قطار تبریز تهران

خرید بلیط قطار تبریز تهران از سایت یوتراوز، مراحل پیچیده‌ای ندارد. اگر در همین صفحه از سایت، تاریخ رفت و در صورت تمایل تاریخ برگشت خود و همچنین تعداد مسافران را انتخاب کنید، تمام بلیط‌های موجود در این مسیر به شما نمایش داده می‌شوند. سپس می‌توانید براساس نوع قطار، قیمت و زمان حرکت، بلیط دلخواه‌تان را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کنید.

توصیه می‌کنیم که به همین اطلاعات اکتفا نکنید و با زدن روی گزینه «مشاهده جزئیات»، امکانات و خدمات قطار و همچنین شرایط و جریمه‌های استرداد بلیط را نیز ببینید. مرحله بعد، واردکردن اطلاعات فردی است. در این مرحله باید شماره کارت ملی، نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد و شماره همراه خود را برای صدور بلیط بنویسید.

امکان خرید بلیط قطار تبریز تهران از سایت یوتراوز، برای شهروندان کشورهای دیگر هم وجود دارد. برای خرید بلیط قطار اتباع خارجی، به مشخصات زیر نیاز دارید:

🔷 شماره گذرنامه

🔶 تاریخ انقضای گذرنامه

🔷 کشور صادرکننده گذرنامه

🔶 نام و نام‌خانوادگی انگلیسی

🔷 تاریخ تولد میلادی

🔶 ملیت

امکان خرید غذا در برخی از قطارها وجود دارد و شما می‌توانید هنگام خرید بلیط، نهار یا شام خود را هم رزرو کنید. برای این‌کار، از منوی غذای رفت و غذای برگشت، گزینه‌های موجود را بررسی و در صورت تمایل به بلیط خود اضافه نمایید.

هر کجای این فرایند به مشکل برخوردید، در هر لحظه از شبانه‌روز با شماره 1548📞 تماس بگیرید و دغدغه خود را با پشتیبانی مطرح کنید.

نقشه شهر تهران

بلیط قطار تبریز تهران رفت و برگشت

اگر برنامه سفرتان قطعی‌ست، حتما بلیط قطار برگشت خود را همزمان با بلیط رفت خریداری کنید تا با ظرفیت پر قطارها مواجه نشوید. خرید بلیط برگشت از سایت یوتراوز، همزمان با بلیط رفت، بسیار ساده است. برای این کار، ابتدا از طریق منوی جستجو، گزینه دوطرفه را انتخاب کنید و سپس، تاریخ رفت و برگشت خود را روی تقویم، علامت بزنید.

بعد از کلیک بر روی دکمه جستجو، تمام بلیط‌های موجود در تاریخ رفت را مشاهده می‌کنید. درصورتی که بلیط موردنظر خود را پیدا کردید، می‌توانید به سادگی آن را انتخاب و سراغ بلیط‌های قطار در تاریخ برگشت بروید. اگر در هر یک از تاریخ‌های موردنظر شما بلیطی وجود نداشت، می‌توانید جستجوی خود را برای روزهای قبل یا بعد یا تاریخ انتخابی خودتان، بروز کنید.

مرحله بعد، واردکردن مشخصات فردی و پرداخت هزینه بلیط است. به این صورت می‌توانید بدون اینکه مجددا مراحل جستجو و خرید را طی کنید، برای 2 تاریخ متفاوت بلیط قطار بخرید.

خرید بلیط قطار تبریز تهران رجا

درحال‌حاضر تنها شرکت ریلی فعال در مسیر تبریز به تهران، شرکت رجاست. 4 قطار مختلف از این شرکت، روزانه مسافران را از تبریز به تهران می‌رسانند. این قطارها عبارتند از:

💠 4 ستاره 4 تخته نوین

💠 4 ستاره 4 تخته سبز نوین

💠 3 ستاره 4 تخته طوس

💠 3 ستاره 4 تخته خلیج فارس

بلیط قطار خلیج فارس، در تمام روزهای هفته در دسترس است، درحالی‌که قطار سبز نوین، هر 8 روز یک‌بار این مسیر را طی می‌کند. شما می‌توانید بنابر نیاز و سلیقه خود، هر نوع بلیط قطار رجا که دوست داشتید را از طریق سایت یوتراوز خریداری کنید.

بلیط قطار تبریز تهران درجه یک

لوکس‌ترین قطار موجود در مسیر تبریز تهران، بلیط قطار سبز نوین است. همان‌طور که اشاره کردیم، این قطار متعلق به شرکت ریلی رجاست و بلیط آن در همه روزهای هفته در دسترس قرار ندارد. قطار سبز، کوپه‌ای 4 تخته است و خدمات و امکانات زیر را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهد:

 1. شیشه‌های دوجداره
 2. سیستم تهویه مطبوع
 3. سیستم صوتی و تصویری
 4. سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی
 5. بسته پذیرایی
 6. کتابخانه
 7. رستوران
 8. بوفه

اگر سفر با یک قطار درجه یک برای‌تان اهمیت زیادی دارد، می‌توانید با جستجوی تاریخ‌های مختلف سفر، بلیط قطار سبز را پیدا و رزرو کنید.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد تهران

بلیط قطار تبریز تهران حمل خودرو

شرکت رجا، تنها شرکتی است که بلیط قطار تبریز تهران حمل خودرو را ارائه می‌دهد. برای خرید این بلیط باید به سایت این شرکت مراجعه کنید. با انتخاب گزینه حمل خودرو، مبدا، مقصد و تاریخ سفر، می‌توانید بلیط‌های موجود برای تاریخ موردنظر خود را ببینید.

قوانین و شرایط حمل خودرو با قطار از تبریز به تهران به این ترتیب است:

 1. حداکثر بنزین در باک خودرو شما، باید یک‌چهارم ظرفیت آن باشد.
 2. حمل بار و چمدان از طریق خودرو امکان‌پذیر نیست؛ درواقع بجز جک و زاپاس نباید هیچ شی دیگری در خودرو وجود داشته باشد.
 3. هنگام تحویل خودرو در ایستگاه مبدا، باید اوراق شناسایی و مالکیت خودرو خود را به همراه داشته باشید.
 4. همچنین ارائه اوراق شناسایی در ایستگاه مقصد از طرف تحویل‌گیرنده الزامی است.
 5. امکان خرید بلیط قطار تبریز تهران برای خودروهای خاموش، تصادفی و معیوب وجود ندارد.
 6. امکان حمل خودروهایی که بیشتر از 158 سانتی‌متر ارتفاع و بیشتر از 180 سانتی‌متر عرض دارند، وجود ندارد.
 7. از ساعت 8 صبح می‌توانید خودرو خود را به ایستگاه راه‌آهن مبدا تحویل دهید و مجبور نیستید تا 1 ساعت قبل از حرکت، منتظر بمانید.
 8. ساعت تحویل خودرو در ایستگاه مقصد، همان ساعت درج‌شده بروی بلیط نیست. از آن‌جایی که ابتدا باید واگن قطار به محل تخلیه منتقل شود، باید کمی منتظر بمانید. می‌توانید برای اطلاع از زمان دقیق تحویل خودرو، با شماره تلفن 1539 تماس بگیرید.

📌 در ورود اطلاعات دقیق مالک، شماره پلاک و شماره شاسی خودرو دقت کافی داشته باشید تا برای تحویل یا دریافت خودرو به مشکل برنخورید.

 

خرید بلیط قطار تبریز تهران فدک

قطارهای فدک اولین قطارهای پنج‌ستاره ایران هستند که متاسفانه در مسیرهای محدودی فعالیت می‌کنند. درحال‌حاضر، خرید بلیط قطار تبریز تهران فدک امکان‌پذیر نیست اما شما می‌توانید سراغ رزرو قطارهای 4 ستاره نوین یا نوین سبز بروید.

قیمت بلیط قطار تبریز به تهران

قیمت بلیط قطار تبریز به تهران به عواملی مانند شرکت ریلی و نوع قطار و خدماتی که ارائه می‌دهد، بستگی دارد. درحال‌حاضر، قطار 3 ستاره 4 تخته خلیج فارس، ارزان‌ترین قطارها و قطار 4 ستاره 4 تخته سبز نوین، گران‌ترین قطارها در مسیر تهران تبریز هستند. شما می‌توانید با جستجو تاریخ سفر خود در سایت یوتراوز، تمام بلیط‌های موجود و قیمت هر کدام را مشاهده و در صورت تمایل رزرو کنید.

بلیط قطار تهران تبریز کوپه دربست

اگر دسته‌جمعی سفر می‌کنید، بهترین راه برای تجربه یک سفر خاطره‌انگیز و بصرفه به تهران، خرید بلیط قطار کوپه‌ای است. برای خرید بلیط قطار تهران تبریز کوپه‌ای، از منوی جستجو روی تعداد مسافران بزنید و از بین گزینه‌های موجود، کوپه دربست را انتخاب کنید. ممکن است در تاریخ موردنظر شما، ظرفیت صندلی‌های باقی‌مانده به اندازه یک کوپه کامل نباشد، در این صورت می‌توانید تاریخ سفر خود را تغییر دهید.

📌 درنظر داشته باشید که وقتی بلیط قطار را بصورت کوپه دربست خریداری می‌کنید، امکان استرداد یک یا چند صندلی را بصورت تکی ندارید.

بلیط قطار تهران تبریز بانوان

یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه سفری راحت برای بانوان و آقایانی که تنهایی یا با جنس موافق خود سفر می‌کنند، خرید بلیط قطار ویژه خواهران یا برادران است. خرید بلیط قطار تهران تبریز ویژه خواهران از سایت یوتراوز، کار پیچیده‌ای نیست. کافی‌ست از طریق منوی جستجو روی تعداد مسافران کلیک کنید و از بین گزینه‌های موجود، گزینه «ویژه خواهران» را علامت بزنید. سپس مراحل خرید را به همان صورتی که گفته شد طی کنید و از سفر خود لذت ببرید!

رزرو بلیط قطار تهران تبریز

گاهی اوقات، خرید بلیط قطار مسیرهای پرتردد مانند تبریز تهران، به یک رویا برای‌مان تبدیل می‌شود. در چنین شرایطی ناچاریم با پرداخت هزینه بسیار بیشتر، بلیط هواپیما بخریم یا سراغ سفری خسته‌کننده با اتوبوس برویم. بهترین زمان برای خرید بلیط قطار تبریز تهران، آغاز پیش‌فروش‌هاست اما همان‌طور که می‌دانید، صف بلندی برای تقاضای بلیط قطار وجود دارد و اغلب بلیط‌ها در همین زمان کوتاه، به فروش می‌رسند.

اگر نمی‌خواهید هیچ‌وقت با ظرفیت تکمیل قطارها مواجه شوید و همچنین انتخاب‌های بیشتری برای سفر خود داشته باشید، پیشنهاد می‌کنم همین حالا اپلیکیشن یوتراوز را دانلود کنید. از طریق این اپلیکیشن می‌توانید 30 دقیقه زودتر از پلتفرم‌های دیگر سفر، بلیط قطار خود را پیش‌خرید کنید!

🔔 دانلود اپلیکیشن یوتراوز

استرداد بلیط قطار تبریز به تهران

سایت یوتراوز علاوه‌بر ارائه خدمات خرید بلیط آنلاین، امکان استرداد بلیط بصورت غیرحضوری را نیز فراهم کرده است. شما می‌توانید در هر زمان قبل از تاریخ سفر، بلیط قطار تبریز به تهران را از طریق پنل خود در سایت یوتراوز کنسل کنید. 

درنظر داشته باشید که هنگام استرداد بلیط، درصدی از مبلغ بلیط به عنوان جریمه از مبلغ پرداختی شما کسر می‌شود. این درصد، برحسب این‌که چه زمانی اقدام به کنسل‌کردن بلیط خود کنید، متفاوت است. شما می‌توانید قبل از خرید بلیط قطار تبریز به تهران، جریمه کنسلی بلیط خود را در قسمت «مشاهده جزئیات» ببینید و با آگاهی کامل بلیط‌تان را بخرید.

چنانچه در فرآیند استرداد بلیط خود به مشکل خوردید یا سوالی در این مورد داشتید، می‌توانید در هر زمان از شبانه‌روز، با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمای پشتیبانان یوتراوز برخوردار شوید. اگر با نحوه استرداد بلیط از سایت یوتراوز آشنایی ندارید، صفحه زیر برای شماست:

🔶 راهنمای استرداد بلیط قطار 🔶

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار تبریز به تهران چقدر است؟
  از آن‌جایی که قطارهای مختلفی از تبریز به تهران تردد دارند، قیمت بلیط قطار در این مسیر متفاوت است. شما می‌توانید از طریق سایت یوتراوز، قیمت تمام بلیط‌ها را مشاهده کنید.
 • قطار تبریز تهران در چند ایستگاه توقف دارد؟
  قطار مسیر تبریز تهران در 12 ایستگاه توقف می‌کند.
 • چه قطارهایی در مسیر تبریز تهران تردد می‌کنند؟
  درحال‌حاضر قطارهای شرکت رجا، از جمله 4 ستاره نوین، 4 ستاره سبز نوین، 3 ستاره طوس، 3 ستاره خلیج فارس در این مسیر فعال هستند.
 • امکان خرید بلیط رفت و برگشت قطار تبریز تهران وجود دارد؟
  بله. در تمام روزهای هفته در این مسیر قطار وجود دارد و شما می‌توانید همزمان بلیط رفت و برگشت خود را از سایت یوتراوز تهیه کنید.
 • پس از خرید بلیط قطار تبریز تهران، امکان ویرایش اطلاعات مسافران وجود دارد؟
  خیر. پس از صدور بلیط، امکان تغییر اطلاعات شما وجود ندارد و باید بلیط خریداری‌شده را کنسل و بلیط جدیدی تهیه کنید.
 • برای سفر با قطار و حضور در راه‌آهن تبریز همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟
  برای سفر از تبریز به تهران با قطار، بلیط قطار و کارت ملی مهم‌ترین مدارکی هستند که باید همراه خود داشته باشید.
 • آیا امکان خرید بلیط قطار تبریز به تهران برای کودک تنها وجود دارد؟
  خیر این امکان وجود ندارد و شما نمی‌توانید برای کودک تنها بلیط خریداری کنید. در واقع حضور یک بزرگسال همراه کودک الزامی است.
 • هزینه کوپه دربست چگونه محاسبه می‌شود؟
  در صورت رزرو کوپه دربست، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی از صندلی‌های خالی کسر شده و تنها هزینه صندلی‌های خالی از شما دریافت خواهد شد.
 • چگونه بلیط قطار تبریز تهران خود را کنسل کنم؟
  شما می‌توانید بلیط قطار تبریز تهران را از طریق پنل شخصی خود در سایت یوتراوز، مرجوع کنید. هر سوالی در این مورد دارید، با پشتیبانان یوتراوز در میان بگذارید. (تلفن پشتیبانی: 1548📞)
 • جریمه کنسلی بلیط قطار تبریز تهران چقدر است؟
  جریمه استرداد، درصدی از کل مبلغ بلیط است و از سمت شرکت‌های ریلی تعیین می‌شود. همچنین بسته به زمان کنسلی بلیط از سمت شما، درصد جریمه متفاوت است. شما می‌توانید هنگام خرید بلیط قطار تبریز تهران با مشاهده جزئیات بلیط، مبلغ جریمه را مشاهده کنید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز