ورود
پیشنهاد سردبیر
آخرین پست ها
 • یخچال خشتی میبد

  چرا باید یخچال خشتی میبد را ببینیم؟

  اگر فکر می‌کنید که به دام انداختن بادهای وحشی، تنها استراتژی مردمان کویر برای خنک شدن بوده، سخت در اشتباهید! این مطلب از یوتراوز را بخوانید تا با نبوغ کویرنشینان در ساخت یخچال خشتی آشنا شوید و ببینید که چه تجارت یخی به راه انداخته بودند!

 • کاروانسرای زین‌الدین یزد

  کاروانسرای زین‌الدین یزد و جذابیت‌هایش

  کاروانسرای زین‌الدین، شاهکاری از معماری ایرانی است که با تناسبات دقیق و تزئینات آجری، بازدیدکنندگان را در آرامش‌ و سکوت کویر غرق می‌کند. این مقاله از یوتراوز را بخوانید تا بیشتر با این کاروانسرای دنج و تاریخی آشنا شوید.

 • پارک آبی آتلانتیس دبی

  راهنمای تفریح در پارک آتلانتیس دبی

  آب‌بازی، تفریح محبوب بچه‌هاست که همیشه هم با اخم‌وتخم و «خیس آب شدی» و «سرما می‌خوریِ» بزرگ‌ترها همراه می‌شود. حالا فضایی را تصور کنید که نه‌تنها این نگرانی‌ها در آن جایی ندارد، بلکه والدین هم می‌توانند پابه‌پای بچه‌ها آب‌بازی کنند، در تونل‌های پیچ‌درپیچ سُر بخورند و قایق‌سواری کنند. اینجا پارک آبی آتلانتیس، یکی از بزرگترین پارک‌ آبی‌های جهان است....

 • خانه هنر یزد

  موزه خانه هنر یزد کجاست؟

  خانه هنر یزد از آن خانه‌هاست که وقتی پا به آن می‌گذارید، تاریخ و هنر با هم در می‌آمیزند و شما را به دنیای رنگ‌، نغمه‌ و خلاقیت می‌برند. این مقاله از یوتراوز را بخوانید تا با یکی دیگر از جاهای دیدنی یزد که ارزش دیدن دارد آشنا شوید!

 • امارات‌مال دبی

  امارات‌مال؛ 900 فروشگاه 40میلیون بازدیدکننده

  گذشت آن زمانی که برای خرید کردن باید سرتاسر یک بازار عریض و طویل را زیر پا می‌گذاشتیم. آخر سر هم خسته و گرسنه، با بچه‌هایی که حوصله‌شان سررفته و حسابی نق زده‌اند، برمی‌گشتیم خانه. حالا دنیا دارد به‌سمتی می‌رود که خرید و تفریح و استراحت و معاشرت را یک‌جا جمع کند.

 • راه‌آهن یزد

  راه‌آهن یزد کجاست؟

  راه‌آهن یزد در طول 53 سال گذشته، میزبان مسافران و گردشگرانی بوده است که مشتاقانه برای سردرآورن از رمز و رازهای کویر پا به این راه‌آهن گذاشته‌اند. برای آشنایی با این راه‌آهن قدیمی پرمسافر، این مقاله یوتراوز را تا انتها بخوانید!

 • ساحل جمیرای دبی

  ساحل جمیرا، زیبای سوزان!

  ساحل شنی سفید و تروتمیز، لمیده کنار دریایی سبز-آبی که نور خورشید دائم نوازشش می‌کند؛ این همه چیزی نیست که از یک مقصد سفر آرام‌بخش، انتظار می‌‎رود؟ ساحل جمیرا، نه‌تنها این تصویر را به‌زیباییِ تمام پیش چشم‌تان به‌نمایش می‌گذارد بلکه چیزهای خیلی بیشتری هم برای ارائه دارد.

 • نهر خور دبی

  نهر دبی؛ شاهرگ حیاتی شهر

  دبی، از چه مسیری به موقعیت امروزش رسیده‌است؟ شهری که تا کمتر از یک قرن پیش به صید ماهی و مروارید متکی بود، چه‌طور حالا در صنعت گردشگری جایگاه قابل‌اعتنایی پیدا کرده‌است؟ در توسعه دبی، حرف اول و آخر را نفت می‌زند؟

 • ساحل لامر دبی

  لامر، ساحل رنگارنگ دبی

  همراه خانواده به ساحل رفته‌اید. هرکسی، ساز خودش را می‌زند. یکی دوست دارد آفتاب بگیرد. یکی حوصله‌اش از نشستن و هیچ‌کاری نکردن سر می‌رود و دلش هیجان می‌خواهد. بچه‌ها هوس شهربازی کرده‌اند و از دریا و آفتاب خسته شده‌اند. ساحلی هست که به همه این خواسته‌ها احترام بگذارد و برای هر سلیقه‌ای چیزی در آستین داشته‌باشد؟

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز