پیشنهاد سردبیر
آخرین پست ها
 • هتل آپارتمان‌های تهران

  بهترین هتل آپارتمان‌های تهران

  هتل آپارتمان‌ها جزو اقامتگاه‌های متفاوت و عالی تهران محسوب می‌شوند. مسافرانی که قرار است برای مدت طولانی در تهران اقامت داشته باشند و قصد دارند در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند، هتل آپارتمان انتخاب بسیار مناسبی برای آن‌هاست. در این مقاله درباره بهترین هتل آپارتمان‌های تهران بیشتر بخوانید.

 • کاخ خورشید کلات نادری

  کاخ خورشید کلات نادر

  عمارت خوشید کلات یادگاری از نادرشاه و ترکیبی از سبک معماری هندی - ایرانی‌ست. درباره این کاخ با‌شکوه ابهامات زیادی وجود دارد که بیشتر به دلایل ساخت عمارت، استفاده به عنوان مقبره، محل زندگی شاه، نگه‌داری جواهرات و غنائم جنگی و زندان مربوط می‌شود. اما حقیقت ماجرا چیست؟

 • خانه گبرها در روستای سر رود کلات

  خانه گبرها در سر رود کلات

  خانه یا قلعه گبرها در روستای سر رود، در فاصله ۳۵ کیلومتری کلات و ۱۱۰ کیلومتری شهر مشهد واقع شده است. این قلعه که پناهگاه زرتشتیانِ گریخته از حمله اعراب بوده، به شکل سوراخ‌هایی در دل کوه‌های هزار مسجد باقی مانده‌ است و اهالی محلی به آن سوراخه هم می‌گویند.

 • مسجد شاهزاده مصطفی استانبول

  مسجد شاهزاده مصطفی استانبول

  مسجد شاهزاده مصطفی استانبول برای بزرگداشت مرگ ناگهانی پسر بزرگش شاهزاده مهمت ساخته شد. این بنای تاریخی با سنگ‌کاری‌ قرمز رنگ و کنده‌کاری‌های‌ جذاب، چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. این مسجد شاهکاری از معمار سینان معروف عثمانی است. یادبودی زیبا از یک سلطان بزرگ به شاهزاده موردعلاقه‌اش!

 • پارک آبی ایرانیان مشهد

  پارک آبی ایرانیان مشهد

  پارک آبی ایرانیان یکی از چهار مجموعه آبی مشهد به شمار می‌آید که فعلا در حالت نیمه تعطیل قرار دارد. این پارک برای تفریح و سرگرمی گزینه مناسبی است. در ادامه شما را با پارک آبی ایرانیان آشنا می‌کنیم و امکانات آن را جزء به جزء در اختیارتان قرار می‌دهیم.

 • آبشار آبگرم کلات

  آبشار آبگرم کلات

  آبشار آبگرم کلات از زیباترین جاذبه‌های طبیعی اطراف مشهد است.آب این آبشار می‌تواند در سرمای زمستان حسابی بدنتان را گرم کند؛ آن‌چنان که فراموش کنید مهمان کدام فصل هستید. آبشار آبگرم کلات با توجه به خواص درمانی که دارد، از آبشارهای محبوب نزدیک به مشهد به شمار می‌رود.

 • محله‌های استانبول برای گردش و خرید

  محله‌ های استانبول

  استانبول، شهری است که در بین ایرانی‌ها طرفدار زیاد دارد و جای خودش را در دل همه ما باز کرده ‌است. در استانبول، همه‌چیز دست‌به‌دست هم می‌دهند تا یکی از بهترین سفرهای عمرتان را تجربه کنید. در این‌ بین، یکی از بهترین تجربه‌هاتان در سفر به این مقصد، بازدید از بهترین محله‌ های استانبول برای گردش و خرید خواهد بود.

 • جنگل پسته خواجه کلات نادر

  جنگل پسته خواجه کلات

  جنگل پسته وحشی خواجه کلات نادر منحصربه‌فردترین جنگل پسته ایران است که به علت سختی راه کاملا بکر مانده‌ است. در این جنگل گونه‌های جانوری متفاوتی مانند: پلنگ، گراز، خرگوش و گورخرهای ترکمنی دیده می‌شود. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید تا با این جنگل بکر و خوش‌رنگ بیش‌تر آشنا شوید.

 • مسجد زیرک استانبول

  مسجد زیرک استانبول

  مسجد زیرک استانبول یکی از شاخص‌ترین نمونه‌های معماری دوره میانی بیزانسی قسطنطنیه است. این ساختمان خوش‌رنگ‌ولعاب از زمان‌های گذشته تا امروز چندین بار تغییر کاربری داده تا اینکه بعد از فرازونشیب‌های بسیار، بالاخره جایگاه خود را به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری معروف استانبول پیدا کرده است.