ورود
پیشنهاد سردبیر
آخرین پست ها
 • Duties of leaving the country in 1400

  عوارض خروج از کشور در سال 1403

  همه مسافرانی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند، فارغ از سن‌وسال و مقصد، باید عوارض خروج از کشور بپردازند وگرنه اجازه گذشتن از مرز را نخواهندداشت.

 • تصویری از المان «I Love Shiraz» که مقابل ارگ کریم‌خانی قرار دارد.

  روز شیراز؛ بهانه‌ای برای بزرگداشت یک شهر

  «خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش/ خداوندا نگه دار از زوالش». حافظ، همه حرف را درباره شیراز در این بیت زده‌است؛ شهری که باید امیدوار بود از زوال و ویرانی دور بماند چراکه شبیه و نظیرش پیدا نمی‌شود. ثبت یک روز در تقویم به اسم شیراز، حداقل کاری‌ست که می‌شود در پاسداشت مقامش انجام داد.

 • هتل‌های سنتی یزد

  بهترین هتل‌های سنتی یزد کدام‌ها هستند؟

  هتل‌های سنتی یزد برای خودشان دنیایی دارند. وقتی پا به این هتل‌ها می‌گذارید، انگار سوار ماشین زمان به قرن‌ها قبل رفتید. حالا به خودتان بستگی دارد که بخواهید چقدر در این ماشین‌ها بمانید و از سفر در زمان لذت ببرید!

 • سیاره سبز دبی؛ تصویری از نمای بیرونی سیاره سبز که ساختمانی شیشه‌ای با طاق ورودیِ پوشیده از گیاه است.

  سیاره سبز؛ جنگل بارانی در دل کویر!

  یک جنگل عمودی وسط منطقه‌ای بیابانی، شبیه به خواب‌هایی است که بعد از خوردن یک وعده شام سنگین می‌بینیم. اما خب چنین جنگلی نه در عالم خواب و رویا بلکه در واقعیت وجود دارد؛ در دبی، که شیفته محقق کردن رویاهای عجیب‌وغریب است.

 • غذاهای خیابانی دبی؛ تصویری از ونِ فروش غذای خیابانی در دبی

  غذاهای خیابانی دبی که حتما باید امتحان کنید!

  بعضی از غذاها را اگر در رستوران‌های شیک و لوکس بخوریم، خیلی بهمان نمی‌چسبند. مثلا به نظر من دیزی را باید در رستوران‌های خاکی و متواضعی خورد که همه دکوراسیون‌شان به چندتا تخت چوبی محدود می‌شود. یا مثلا ساندویچ خوراک هندی فقط توی دکان‌های اغذیه صاف و ساده کیف می‌دهد. حالا اگر بخواهیم طعم غذاهای خیابانی را در شهر مدرن و لوکسی مثل دبی بچشیم، چه؟ پاسخ....

 • مجموعه مارکار یزد

  راهنمای بازدید از مجموعه مارکار یزد

  مجموعه مارکار یزد از آن جاهای دیدنی یزد است که پشت خشت به خشتش داستانی جالب و شنیدنی وجود دارد. با این مقاله از یوتراوز همراه شوید تا قصه این مجموعه و سازنده‌اش را برایتان تعریف کنیم.

 • راهنمای سفر به دبی

  راهنمای سفر به دبی

  دبی، یکی از مدرن‌ترین شهرهای قرن بیست‌ویکم، بالغ بر 88درصد جمیعتش را مهاجرانی از 117 ملیت مختلف تشکیل می‌دهند. چه چیزی این شهر را نه‌تنها به یک مقصد سفر کم‌نظیر، بلکه به مکانی ایده‌آل برای سکونت تبدیل کرده‌ که مردم را از هر نقطه جهان به زندگی در دبی ترغیب کرده‌است؟

 • پارک آبی آتلانتیس دبی

  راهنمای تفریح در پارک آتلانتیس دبی

  آب‌بازی، تفریح محبوب بچه‌هاست که همیشه هم با اخم‌وتخم و «خیس آب شدی» و «سرما می‌خوریِ» بزرگ‌ترها همراه می‌شود. حالا فضایی را تصور کنید که نه‌تنها این نگرانی‌ها در آن جایی ندارد، بلکه والدین هم می‌توانند پابه‌پای بچه‌ها آب‌بازی کنند، در تونل‌های پیچ‌درپیچ سُر بخورند و قایق‌سواری کنند. اینجا پارک آبی آتلانتیس، یکی از بزرگترین پارک‌ آبی‌های جهان است....

 • خانه هنر یزد

  موزه خانه هنر یزد کجاست؟

  خانه هنر یزد از آن خانه‌هاست که وقتی پا به آن می‌گذارید، تاریخ و هنر با هم در می‌آمیزند و شما را به دنیای رنگ‌، نغمه‌ و خلاقیت می‌برند. این مقاله از یوتراوز را بخوانید تا با یکی دیگر از جاهای دیدنی یزد که ارزش دیدن دارد آشنا شوید!

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز