ورود
پیشنهاد سردبیر
آخرین پست ها
 • شب یلدا چیست

  شب یلدا؛ لذت دورهم بودن حتی برای یک دقیقه!

  در یلدا انار عشق دانه می‌کنیم و با خوردن هندوانه، خاطره گرمای تابستان را به زمستان گره می‎‌‌زنیم. اگر می‌خواهید همه چیز را درباره این شب، تاریخچه و برنامه‌‌‌‌‌‌ها و غذاهای شب یلدا بدانید، با ما همراه شوید.

 • Yalda night ceremony

  آداب و رسوم شب یلدا در ایران چگونه است؟

  آداب و رسوم شب یلدا در ایران چگونه است؟ مردم مناطق مختلف کشورمان مراسم شب یلدا را چطور جشن می‌گیرند؟ پاسخ این سوالات، به همراه رسوم عجیب «شب چله» را در متن زیر می‌خوانید. بعضی از رسوم آنقدر عجیب‌اند که قطعا متعجب‌تان خواهند کرد!

 • بلیط هواپیما برای معلولان

  راهنمای خرید بلیط هواپیما برای معلولین

  امروزه خرید بلیط هواپیما برای معلولین خیلی راحت‌تر از قبل است و با تخفیف ویژه انجام می‌شود. معلولان عزیز می‌توانند از خدمات خوب ایرلاین‌ها و شرکت‌های هواپیمایی برای داشتن سفری آرام و لذت‌بخش استفاده کنند.جزییات سفر هوایی معلولین، نحوه تهیه بلیط، نحوه سوارشدن معلولین به هواپیما، خدمات ویژه معلولین در فرودگاه و هواپیما را در متن زیر بخوانید.

 • جشن آذرگان به چه معناست

  جشن آذرگان چیست؟ همه چیز درباره این جشن باستانی

  ایرانیان باستان آیین‌های مختلفی را برگزار می‌کردند که در میان این آیین‌ها جشن‌ها جایگاه خاصی داشتند. اما جشن‌هایی که آن‌ها برگزار می‌کردند تنها برای جشن و شادی نبود، بلکه در کنار آن به نیایش خدای یکتا می‌پرداختند و همبستگی‌شان را با یکدیگر اعلام می‌کردند. جشن آذرگان یکی از جشن‌های ایران باستان است.

 • بلک فرایدی چه روزی است؟

  بلک فرایدی چه روزی است؟

  جمعه ‌سیاه یا بلک فرایدی یکی از مناسبت‌های جهانی و در تقویم میلادی بسیار پررنگ است. این روز که به حراج اجناس و کالاهای مختلف اختصاص دارد، در آمریکا بعد از روز شکرگزاری برگزار می‌شود اما این رویداد فقط مختص آمریکایی‌ها نیست، بلکه در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران هم جمعه ‌سیاه مورد استقبال‌ پرشوری قرار می‌گیرد.

 • سفر با قطار بهتر است یا هواپیما؟

  سفر با قطار بهتر است یا هواپیما؟

  سفر با قطار و هواپیما هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و بسته به شرایط و هدف شما از سفر، هر کدام می‌توانند بهترین گزینه برای سفر باشند. در این مطلب هر آنچه که از معایب و مزایای سفر به قطار و هواپیما می‌خواهید بدانید را با شما درمیان می‌گذاریم.

 • فرودگاه صبیحه گوکچن استانبول

  فرودگاه صبیحه گوکچن (صبیحا) استانبول

  فرودگاه صبیحه گوکچن (صبیحا) یکی از فرودگاه‌های بین‌المللی ترکیه است. امرزو در مجله گردشگری یوتراوز قرار است این فرودگاه را از تمام جهات بررسی کنیم. اگر قصد دارید در آینده به استانبول سفر کنید، خواندن این مقاله برایتان واجب است. اگر هم قصد سفر ندارید، بدون شک اطلاعات عمومی جالبی و به‌دردبخوری به‌دست خواهید آورد. پس همین حالا شروع به خواندن کنید.

 • جاهای دیدنی استانبول در پاییز

  مکان های دیدنی استانبول در پاییز کجاست؟

  برنامه سفر به استانبول در پاییز را دارید و نمی‌دانید زیباترین مکان‌ها و بهترین تفریحات در این شهر کدامند؟ تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید تا شما را با دیدنی های استانبول در پاییز آشنا کنیم.

 • فرودگاه های استانبول

  فرودگاه‌های استانبول چه امکاناتی دارند؟

  اگر می‌خواهید در فرودگاه‌های استانبول سرگردان نشوید و از امکانات و خدماتی که این فرودگاه‌ها برای مسافران دارند، بیش‌ترین استفاده را ببرید؛ متن زیر را تا انتها بخوانید. در پایان بدون شک اطلاعات جالبی به دست می‌آورید و در نتیجه؛ در سفر به ترکیه، ساعات خوشی را در فرودگاه‌های استانبول سپری می‌کنید.

خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز