#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار یزد مشهد با وجود مسیر ریلی 15 ساعته، یکی از پُرفروش‌ترین بلیط‌های قطار محسوب می‌شود. فرقی نمی‌کند چه تاریخی را برای سفر به مشهد در نظر گرفته باشید، در همه روزهای هفته در این مسیر، قطار وجود دارد. اما تعداد این قطارها محدود است. پس اگر دوست ندارید با پیام «تکمیل ظرفیت» مواجه شوید، بلیط خود را در آغاز پیش‌فروش بلیط‌های قطار رزرو کنید. برای اطلاع از تاریخ پیش‌فروش‌ها در هر ماه، اطلاعیه زیر را در مرورگر خود ستاره‌دار کنید:

👈 اطلاع از آخرین پیش فروش بلیط‌های قطار 

اما اگر مسافر همیشگی مسیر یزد – مشهد هستید، پیشنهاد بهتری برای‌تان داریم. با دانلود یک اپلیکیشن سفر می‌توانید بدون انجام‌دادن روال خسته‌کننده جستجو و رزرو بلیط قطار، بلیط‌تان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن خریداری کنید و از پیش‌فروش، تخفیف‌های خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و رزرو هتل، زودتر از همه باخبر شوید.

👈 دانلود اپلیکیشن یوتراوز 

راهنمای خرید اینترنتی بلیط قطار یزد به مشهد

خرید بلیط قطار یزد مشهد از سایت یوتراوز، 4 مرحله دارد:

 1. جستجوی مسیر در تاریخ موردنظر
 2. انتخاب بلیط
 3. ثبت مشخصات
 4. پرداخت هزینه بلیط

 

در مرحله اول، از طریق نوار جستجوی بالای صفحه، مبدا، مقصد، تاریخ سفر، تعداد هم‌سفران و همچنین نوع کوپه (عادی، دربست، ویژه خواهران یا برادران) خود را مشخص کنید. سپس دکمه جستجو را بزنید تا لیست بلیط‌های موجود در تاریخ موردنظر شما، نمایش داده شود.

در صفحه جدید، قطارهای مختلف را مقایسه و در صورت تمایل، بلیط قطار خود را انتخاب کنید. در صفحه‌ای که برای شما باز می‌شود، می‌توانید تمام جزئیات بلیط انتخاب‌شده را ببینید. از آن‌جایی که امکان تعویض بلیط وجود ندارد، یک بار دیگر مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را بررسی کنید تا از انتخاب خود مطمئن شوید.

سپس مشخصات فردی خود و در صورت نیاز، همراهان‌تان را وارد کنید. برای رزرو بلیط قطار به اطلاعات زیر نیاز دارید:

 • نام و نام خانوادگی
 • کد ملی
 • تاریخ تولد

مرحله بعد، پرداخت هزینه بلیط است. در نهایت می‌توانید بلیط رزروشده را دانلود کنید. البته لینک این بلیط به شماره تلفن شما هم پیامک می‌شود. همچنین می‌توانید در هر زمان قبل یا بعد از سفر، از طریق پنل شخصی خود در سایت یوتراوز، به این بلیط دسترسی داشته باشید.

هر کجای این فرایند به مشکل برخوردید یا سوالی داشتید، می‌توانید با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان پشتیبانی استفاده کنید.

چه قطارهایی در مسیر یزد به مشهد وجود دارد؟

در حال حاضر، 3 قطار در مسیر یزد به مشهد وجود دارد که همه آن‌ها، جزو قطارهای لوکس ایران محسوب می‌شوند. تمام قطارهای این مسیر در ساعت 14:45 حرکت می‌کنند و در ساعت 5 صبح به مقصد می‌رسند. 

 

🔶 قطار 4 ستاره 4 تخته غزال متعلق به شرکت ریل سیر کوثر

🔶 قطار 4 ستاره 4 تخته سبز نوین متعلق به شرکت ریلی رجا

🔶 قطار 4 ستاره 4 تخته سپهر متعلق به شرکت ریلی رجا

از بین این سه، قطارهای رجا قابلیت رزرو هتل اختیاری همراه با خرید بلیط دارند. 

مسیرهای ریلی دیگر از مبدا یزد

قیمت بلیط قطار یزد مشهد چقدر است؟

قیمت بلیط قطار یزد مشهد در سال 1402، بین 432 تا 499 هزار تومان است. قطار 4 ستاره سبز نوین، گران‌ترین قطار و قطار 4 ستاره سپهر، ارزان‌ترین قطار این مسیر هستند. به طور کلی، قیمت بلیط به نوع قطار شما (کوپه‌ای، اتوبوسی، سریع‌السیر) و شرکت ریلی ارائه‌دهنده بلیط قطار شما بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت دقیق تمام قطارهای موجود در مسیر یزد مشهد، بلیط خود را در سایت یوتراوز جستجو کنید تا جزئیات قطارهای این مسیر و قیمت هر کدام را مشاهده کنید.

بلیط قطار یزد مشهد رجا در چه روزهایی موجود است؟

معمولا بلیط قطار رجا از یزد به مشهد، یک‌روز در میان موجود است. برای اطلاع از برنامه دقیق حرکت قطارها، کافی‌ست مسیر و تاریخ سفر خود را در سایت یوتراوز جستجو کنید.

برای خرید بلیط قطار یزد مشهد رجا، 2 انتخاب دارید:

 1. بلیط قطار سبز نوین
 2. بلیط قطار سپهر

هر دو این قطارها، کوپه‌ای، 4 تخته و 4 ستاره هستند و جزو بهترین قطارهای ایران محسوب می‌شوند. قطارهای 4 ستاره رجا از امکاناتی مثل سرویس خواب، سیستم صوتی و تصویری، بسته پذیرایی و چراغ مطالعه برخوردارند. در هر واگن این قطارها می‌توانید به سرویس بهداشتی ایرانی، سرویس بهداشتی فرنگی، ویلچر و کتابخانه دسترسی داشته باشید.

خدمات پذیرایی در وعده‌های نهار و شام، یکی دیگر از خدمات قطارهای 4 ستاره رجاست. شما می‌توانید هنگام خرید بلیط، از منوی رستوران، غذای موردعلاقه‌تان را علامت بزنید و با پرداخت هزینه جداگانه، غذای خود را همزمان با خرید بلیط رزرو کنید. 

منوی قطارهای 4 ستاره رجا:

 1. خوراک مرغ با دورچین
 2. زرشک‌پلو با مرغ
 3. چلو جوجه کباب
 4. چلو گوشت
 5. چلو کباب کوبیده

قیمت بلیط قطار یزد مشهد رجا چقدر است؟

قیمت بلیط قطار‌های رجا در مسیر یزد مشهد از این قرار است:

🔹 قیمت بلیط قطار سبز نوین = 499.500 هزار تومان

🔹 قیمت بلیط قطار سپهر = 432.800 هزار تومان

نقشه شهر مشهد

بلیط قطار یزد مشهد غزال در چه روزهایی موجود است؟

بلیط قطار یزد مشهد غزال، به صورت یک روز در میان موجود است. بنابراین نمی‌توان درباره تاریخ دقیق بلیط‌ها نظر داد. برای اطلاع از برنامه حرکت قطار غزال در مسیر یزد مشهد، مسیر خود را در سایت یوتراوز جستجو کنید و بلیط‌های موجود را در تاریخ‌ها مختلف ببینید.

قطارهای غزال، از قطارهای درجه یک ایران محسوب می‌شوند. هر یک از واگن‌های این قطار، 9 کوپه دارد و ظرفیت هر کدام از کوپه‌ها، فقط 4 سرنشین است. بنابراین ازدحام و شلوغی کوپه یا واگن‌ها موجب اذیت و آزار شما نمی‌شود.

با خرید بلیط قطار غزال شرکت ریل سیر کوثر، از امکاناتی مانند پذیرایی خوش‌آمدگویی، سیستم صوتی و تصویری، سیستم احضار مهماندار، سیستم تهویه هوای مطبوع و سرویس خواب کاملا بهداشتی برخوردار می‌شوید.

آیا بلیط قطار فدک در مسیر یزد مشهد موجود است؟

با وجود این که قطارهای درجه یک و لوکسی در مسیر یزد مشهد وجود دارد اما قطار 5 ستاره فدک، یکی از آن‌ها نیست. بلیط قطار فدک، در حال حاضر از مبدا تهران، مشهد، قم، اهواز، رشت، خرمشهر، کرج و قزوین حرکت می‌کند.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد مشهد

چگونه بلیط قطار یزد به مشهد رفت و برگشت بخریم؟

خوشبختانه در تمام روزهای هفته از یزد به مشهد، بلیط وجود دارد و شما می‌توانید برای خرید بلیط برگشت برنامه‌ریزی کنید. از آن‌جایی که صفی طولانی برای خرید بلیط قطار یزد مشهد وجود دارد، باید بلیط خود را در آغاز پیش‌فروش‌ها خریداری کنید.

برای خرید بلیط قطار رفت و برگشت یزد به مشهد، در قسمت نوار جستجو، گزینه دو طرفه را انتخاب کنید تا انتخاب تاریخ برگشت برای شما فعال شود. سپس با استفاده از تقویم، تاریخ رفت و برگشت را مشخص کنید و دکمه جستجو را بزنید. حالا از بین بلیط‌های موجود، بلیط رفت خود را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب بلیط رفت می‌توانید لیست بلیط‌ها در تاریخ برگشت را مشاهده کنید. با انتخاب بلیط برگشت، وارد مرحله ثبت مشخصات فردی می‌شوید. باقی مراحل مانند همانی است که در راهنمای خرید اینترنتی توضیح دادیم.

قیمت بلیط قطار یزد به مشهد رفت و برگشت چقدر است؟

قیمت بلیط رفت و برگشت به نوع قطاری که انتخاب می‌کنید بستگی دارد. اما از آن جایی که همه قطارهای این مسیر 4 ستاره هستند، قیمت تقریبا مشابهی دارند. با یک حساب سرانگشتی، قیمت بلیط رفت و برگشت یزد به مشهد در سال 1402، بین 864 هزار و 1 میلیون تومان است.

برای اطلاع از قیمت دقیق بلیط، همان‌طور که در پاراگراف قبل توضیح داده شد، بلیط رفت و برگشت خود را انتخاب کنید تا بتوانید مجموع قیمت را محاسبه کنید.

کنسلی بلیط قطار یزد مشهد چگونه انجام می‌شود؟

یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید، کنسل‌شدن سفر است. در چنین شرایطی، اگر با قوانین کنسلی بلیط قطار هم آشنا نباشیم، تجربه تلخ‌تری در انتظار ماست.

قبل از هر چیز باید بدانید که استرداد بلیط قطار شامل جریمه می‌شود و هر چه تاریخ استرداد شما به تاریخ سفر نزدیک‌تر باشد، درصد جریمه‌ای که باید بپردازید، بیشتر خواهد بود. پس زمان اهمیت زیادی در فرآیند استرداد بلیط قطار دارد. اگر بلیط خود را از سایت یوتراوز خریده‌اید، می‌توانید بلیط خود را به صورت آنلاین کنسل کنید و نیازی به مراجعه به راه‌آهن یا آژانس‌های مسافرتی ندارید.

برای کنسلی بلیط قطار یزد مشهد، کافی‌ست وارد پنل شخصی خود در سایت یوتراوز شوید. سپس از لیست بلیط‌های خریداری‌شده، بلیط مربوط را انتخاب کنید و درخواست کنسلی خود را ثبت کنید. کارشناسان یوتراوز در اسرع وقت درخواست شما را بررسی و هزینه بلیط را ظرف مدت 48 تا 72 ساعت به حساب‌تان واریز می‌کنند. 

اگر به راهنمایی بیشتری برای استرداد بلیط نیاز دارید، می‌توانید از راهنمای زیر استفاده کنید یا با شماره 1548📞، پشتیبانی سایت یوتراوز، تماس بگیرید.

👈 راهنمای استرداد بلیط قطار 

سوالات متداول
 • هزینه بلیط قطار یزد مشهد چقدر است؟
  برای اطلاع از نرخ دقیق بلیط قطار یزد، وارد سایت یوتراوز شوید و مبدا، مقصد و تاریخ سفر خود را انتخاب کنید تا لیست بلیط‌ها و قیمت هر کدام را ببینید.
 • قیمت بلیط قطار یزد مشهد برای نوزادان (10 روز الی 2 سال) و کودکان (2 الی 12 سال) چگونه است؟
  قیمت بلیط قطار برای نوزادان تنها 10 درصد بهای بلیط بزرگسالان است؛ اما در صورتی‌که بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید باید 50 درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. بهای بلیط کودکان، نیم‌بها و تمامی افراد بالای 12 سال (بزرگسال) به صورت کامل پرداخت می‌شود.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار یزد مشهد در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار یزد مشهد در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار یزد مشهد چقدر است؟
  جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار یزد مشهد از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار یزد مشهد امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار یزد مشهد چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چقدر است؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید. درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • شرایط بیمه قطار چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشکی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز