#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra
QRcodeبرای دانلود اسکن کنید
با اپلیکیشن یوتراوز، سفر یک قدم نزدیک‌تره
اطلاع از موجود شدن بلیط در زمان تکمیل ظرفیتقیمت مناسب تر، امکانات بیشتر
خرید بلیط و رزرو هتل
دریافت برنامه
نصب اپلیکیشن یوتراوز
#

خرید آسان بلیط هواپیما

تمامی پروازهای سراسر دنیا با کمترین قیمت
#

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

امکان استرداد آنلاین بلیط در هر زمان
#

پشتیبانی 24 ساعته | تماس با 1548

7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز
مسیرهای پیشنهادی
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
سوالات متداول
 • برای خرید آنلاین بلیط هواپیما خارجی به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟
  برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیما خارجی به نام و نام خانوادگی (براساس گذرنامه)، شماره گذرنامه، کشور صادرکننده گذرنامه، تاریخ انقضا گذرنامه، رمز دوم کارت بانکی (برای پرداخت وجه)، شماره تماس و ایمیل نیاز دارید.
 • چگونه از قیمت بلیط هواپیما خارجی در یوتراوز مطلع شوم؟
  برای اطلاع از نرخ بلیط هواپیما خارجی در مسیر مورد نظر باید در هر روز اطلاعات مورد نیاز سایت یوتراوز را وارد کنید تا قیمت‌ بلیط‌ها برایتان نمایش داده شود.
 • بلیط پرواز چه مسیرهای خارجی را می‌توانم‌ در یوتراوز جستجو و خریداری کنم؟
  برای اطلاع از بلیط پروازهای خارجی در یوتراوز فقط کافی‌ست مبدأ و مقصد و سایر اطلاعات مورد نیاز سامانه را وارد کرده تا تمام خطوط پرواز خارجی و ایرلاین‌های ارائه‌دهنده را مشاهده کنید.
 • چگونه در یوتراوز بلیط هواپیما خارجی ارزان بخرم؟
  بهترین روش برای خرید بلیط هواپیما خارجی ارزان در یوتراوز استفاده از فیلتر کمترین قیمت است. با جست‌وجو در این سایت علاوه‌بر مشاهده فهرست بلیط‌ها می‌توانید قیمت بلیط هواپیما را از ارزان‌ترین قیمت مرتب کنید و به‌راحتی بلیط مورد نظر خود را رزرو کنید.
 • چطور می‌توانم برای سفرم ارزان‌ترین بلیط پرواز خارجی را تهیه کنم؟
  بهترین روش برای یافتن بلیط هواپیما خارجی ارزان در یوتراوز استفاده از تقویم قیمتی (باکس قیمتی) است. شما در یوتراوز با وارد کردن اطلاعات مورد نظر سامانه، بلیط موردنظرتان را جستجو می‌کنید، سپس علاوه‌بر مشاهده لیست بلیط‌ها، در بالای لیست باکس قیمتی را هم می‌بینید. باکس قیمتی، ارزان‌ترین بلیط را چند روز قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان به شما نشان می‌دهد که با مقایسه روزها و قیمت‌ها می‌توانید به ارزان‌ترین بلیط‌ها دسترسی داشته باشید.
 • باکس قیمتی چیست و چه کمکی به من می‌کند؟
  باکس قیمتی امکان مقایسه قیمت‌های بلیط هواپیما را در بازه زمانی نزدیک به جستجو را به شما می‌دهد. با کلیک روی نوار باکس قیمتی، قیمت بلیط‌های مسیر مورد نظر را در چندین روز قبل و بعد از تاریخ مورد نظرتان در جدول می‌بینید و این به شما کمک می‌کند تا با تغییر کوچکی در برنامه‌ی سفر خود، هزینه‌ی بلیط را حتی تا نصف کاهش دهید!
 • در چه زمان‌هایی احتمال پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما بیشتر است؟
  در زمان‌های کم‌سفر سال، روزهای وسط هفته و ماه و ایام غیر تعطیلات سال که سفر کمتر است، احتمال اینکه بتوانید بلیط ارزان پیدا کنید، افزایش می‌یابد.
 • چطور می‌توانم در زمان اوج سفر بلیط هواپیما ارزان بخرم؟
  در زمان‌هایی که مسافر برای مقصد مورد نظرتان زیاد است پیدا کردن بلیط هواپیما ارزان کمی سخت‌تر است. اما سایت یوتراوز همیشه بلیط چارتری دارد. بنابراین همیشه قبل از خرید یک جست‌وجوی هوشمندانه در یوتراوز داشته باشید تا بتوانید حتی در روزهای شلوغ هم ارزان‌ترین بلیط پرواز خارجی را بخرید.
 • آیا پروازهای چارتر خارجی هم در سایت یوتراوز ارائه می‌شود؟
  بله. با کامل کردن اطلاعات مورد نیاز سایت می‌توانید بلیط کلیه‌ی پروازهای چارتر خارجی که از سوی ایرلاین‌های داخلی یا خارجی برای فروش عرضه می‌شوند را ببینید.
 • با خرید بلیط پروازهای خارجی، چه مدت می‌توانم در کشور مقصد اقامت کنم؟
  مدت زمان اقامت شما در هر سفر خارجی کاملا به نوع و مدت زمان اعتبار ویزای شما بستگی دارد. توجه داشته باشید که پرواز برگشت خود را تا پیش از اتمام مدت زمان اعتبار ویزا خریداری کنید.
 • آیا ساعت، قیمت و دیگر مشخصات پروازهای خارجی در سایت یوتراوز قطعی است؟
  بله، آنچه پس از جستجوی پرواز مورد نظر خود روی سایت یوتراوز می‌بینید، برنامه قطعی پروازهای ایرلاین‌هاست که ارائه شده است. و اگر احیاناً تغییری در ساعت یا برنامه‌ی پرواز به وجود بیاید، از طریق پشتیبانی یوتراوز به اطلاع شما خواهد رسید.
 • آیا ساعت پرواز در قیمت آن تأثیری دارد؟
  بله؛ تجربه نشان داده در بیشتر موارد بلیط‌های آخر شب ارزان‌تر از بلیط‌های طول روز هستند. البته این موضوع هم یک قانون ثابت نیست. این شما هستید که با در نظر گرفتن عوامل مختلف و دقت درباره آن‌ها، بلیط هواپیما خارجی را با قیمت مناسب پیدا می‌کنید.
 • آیا زمانی‌‌که بلیط هواپیما خارجی چارتری خریداری می‌کنم، امکانات کمتری در سفر دریافت می‌کنم؟
  خیر؛ شما با خرید بلیط هواپیما خارجی چارتری در کلاس اکونومی، امکاناتی مانند سایر مسافران دریافت می‌کنید و این موضوع ارتباطی با قیمت بلیط شما ندارد. البته طبیعی‌ست که مسافران بیزنس‌کلاس یا فرست‌کلاس متناسب با اینکه هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند خدمات بیشتری هم دریافت کنند.
 • در يک خريد براي چند مسافر بزرگسال و نوزاد به صورت همزمان مي‌توانم بلیط بخرم؟
  شما مي‌توانيد در یک خرید به صورت همزمان برای حداکثر 9 نفر بزرگسال و 9 نوزاد بلیط خریداری کنید.
 • نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان زیر 12 سال چقدر است؟
  نرخ بلیط کودکان و نوزادان به کلاس پرواز و کلاس نرخی بستگی دارد. به صورت کلی، قیمت بلیط مسافر نوزاد (10 روز الی 2 سال) 10 درصد بلیط بزرگسال و مسافر کودک (2 الی 12 سال) معادل 50 الی 100 درصد بلیط بزرگسال بعلاوه عوارض است.
 • بلیط پرواز خارجی را بهتر است چند روز قبل از سفر خریداری کنم؟
  خرید بلیط هواپیما خارجی از چند ماه قبل برای مسافران امکان‌پذیر است. در صورتی‌که می‌خواهید در ایام مناسبتی و پیک سال سفر کنید و یا می‌خواهید خیالتان بابت خرید بلیط راحت باشد، بهتر است بین ۳ تا ۴ هفته پیش از سفر، برای خرید بلیط هواپیما خارجی اقدام کنید. بدین طریق شما امکان مقایسه قیمت و انتخاب روز و ساعت مناسب پرواز را خواهید داشت. اما اگر در زمان‌های خلوت سال سفر می‌کنید، بهتر است خرید و یا رزرو آنلاین بلیط هواپیما خود را در روزهای پایانی انجام دهید زیرا، گاهی ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما را می‌توانید در روزهای نزدیک به پرواز خریداری کنید.
 • آیا رزرو بلیط هواپیما خارجی را می‌توانم برای شخص دیگری انجام دهم؟
  بله! شما می‌توانید برای شخص دیگری بلیط هواپیما خارجی بخرید، اما نکته مهم این است که نام و شماره گذرنامه مسافر باید دقیقا با اطلاعات گذرنامه مطابقت داشته باشد؛ چراکه هرگونه مغایرت در نام و شماره گذرنامه به این معناست که به مسافر اجازه پرواز داده نخواهد شد.
 • آیا پس از خرید بلیط هواپیما، امکان تغییر یا ویرایش اطلاعات وجود دارد؟
  برای بررسی امکان تغییر یا اصلاح اطلاعات در بلیط هواپیما خارجی، باید با پشتیبانی یوتراوز (1548 ☎) تماس بگیرید تا همکاران ما با توجه به شرایط و نوع بلیط، شما را راهنمایی کنند. اما به‌طور کلی امکان اصلاح اطلاعات در بلیط‌های سیستمی وجود ندارد و در صورت نیاز به ویرایش باید بلیط خریداری شده کنسل شود و بلیط جدید خریداری شود. اما در مورد بلیط‌های چارتری به قوانین چارتر کننده بستگی دارد.
 • آیا امکان انتخاب صندلی در هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی وجود دارد؟
  خیر. امکان انتخاب صندلی هنگام خرید و یا رزرو بلیط هواپیما داخلی یا خارجی از طرف مسافر وجود ندارد و تنها انتخاب محدوده صندلی در زمان چک‌این، امکان‌پذیر است.
 • میزان بار مجاز در هر پرواز خارجی چقدر است؟
  برای اطلاع از میزان بار مجاز برای پروازهای خارجی می‌توانید آن را در قسمت جزئیات پرواز روی بلیط الکترونیک مشاهده کنید. اما به‌طور میزان بار مجاز در پروازهای خارجی به طور معمول 30 کیلوگرم و در بعضی ایرلاین‌ها 40 کیلوگرم و یا بیشتر است. اما نکته مهم این است که چه تعداد چمدان می‌توانید با خود حمل کنید. اگر در پرواز شما میزان بار مجاز 40 کیلوگرم است، این مقدار را باید در دو چمدان حمل کنید. همچنین توجه داشته باشید که هر مسافر می‌تواند تا یک چمدان دستی کوچک هم با خود به داخل کابین ببرد.
 • برای پروازهای خارجی چه زمانی در فرودگاه حاضر باشیم؟
  برای پرواز خارجی، 3 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر باشید تا اقدامات مربوط به پرواز خارجی را انجام دهید. توجه کنید که کانتر صدور کارت پرواز 40 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود.
 • برای پروازهای خارجی چه مدارکی جهت سوار شدن به هواپیما لازم است؟
  برای سفرهای خارجی ارائه پاسپورت الزامی است و جهت عبور از گیت امنیت، علاوه‌بر پاسپورت و کارت پرواز باید فیش عوارض خروج از کشور را هم ارائه کنید.
 • چه مبلغی را برای عوارض خروج از کشور باید بپردازم؟
  از آنجایی‌که مبلغ عوارض خروج از کشور در سال‌های مختلف متفاوت است، برای اطلاع دقیق نرخ عوارض خروج از کشور می‌توانید با پشتیبانی یوتراوز (1548) تماس گرفته تا راهنمای شما باشند.
 • اگر نام من در لیست پرواز خارجی نباشد چه می‌شود؟
  در صورتی‌که نام شما در لیست پرواز فرودگاه نباشد به هیچ‌عنوان اجازه پرواز نخواهید داشت. در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی بلافاصله با قسمت پشتیبانی سایت 1548 تماس بگیرید.
 • چه زمانی یک مسافر نوشو (No Show) می‌شود؟
  زمانی‌که مسافر به هر دلیلی از پرواز جا بماند اصطلاحاً «نوشو» می‌شود. در چنین شرایطی چنانچه پرواز شما سیستمی باشد، بخشی از بهای پرداخت‌شده به‌عنوان جریمه نوشو کسر و الباقی وجه مسترد می‌شود، اما اگر پرواز شما چارتری باشد، هیچ وجهی مسترد نخواهد شد و اصطلاحاً بلیط شما به‌طور کامل سوخت می‌شود.
 • قوانین کنسلی بلیط پروازهای خارجی چیست؟
  قوانین و مقررات کنسلی پرواز در ایرلاین‌های مختلف متفاوت است و میزان جریمه کنسلی به عواملی متعددی از جمله زمان اعلام کنسلی بستگی دارد. توصیه یوتراوز این است که در هنگام رزرو بلیط هواپیما خارجی، قوانین و مقررات ایرلاین را به خوبی مطالعه کنید. نکته دیگر توجه به نوع پرواز (سیستمی – چارتری) است. توجه داشته باشید که پروازهای چارتری را نمی‌توان به آسانی کنسل کرد.
 • چگونه می‌توانم بلیط پرواز خارجی‌ام را کنسل کنم و از شرایط آن مطلع شوم؟
  برای کنسل کردن بلیط هواپیما خارجی در یوتراوز به دو روش می‌توانید عمل کنید. در روش اول کافی‌ست به حساب کاربری خود در یوتراوز مراجعه کنید و با انتخاب بلیط هواپیما مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. در روش دوم می‌توانید به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در یوتراوز مراجعه کرده و یا با پشتیبانی 24 ساعته ما (1548 ☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد بلیط هواپیما خارجی چقدر است؟
  برای جریمه استرداد بلیط هواپیما خارجی نمی‌توان نرخ مشخصی را تعیین کرد. مبلغ دقیق جریمه کنسلی، توسط ایرلاین یا چارتر کننده مشخص می‌شود و شما می‌توانید تنها درصد جریمه کنسلی را در سایت یوتراوز از قسمت قوانین و شرایط کنسلی روی بلیط الکترونیک مشاهده کنید و یا با شماره پشتیبانی ما (1548) تماس بگیرید.
 • محبوب ترین مقاصد خریداران بلیط هواپیما خارجی کجا هستند؟
  کسانی که به دنبال خرید بلیط هواپیمایی خارجی هستند مقاصد مختلفی را برای هدف در نظر دارند. در بخش سفرهای زیارتی نجف، بغداد و سوریه مقصد محبوب زائران است. اما برای سفرهای تجاری و تفریحی، بیشتر بلیط‌های هواپیما خارجی به مقصد استانبول و دبی خریداری می‌شود.
 • در سفر خارجی، چه وسایلی را بهتر است داخل کابین ببرم؟
  با توجه به اینکه هر مسافر می‌تواند تا یک چمدان دستی کوچک را با خود به داخل کابین هواپیما ببرد، توصیه می‌‌کنیم اقلامی از قبیل مدارک، پول، طلا و جواهرات، وسایل شخصی و باارزش، لپ‌تاپ، تبلت و گوشی موبایل را برای پیشگیری از تخریب، گم‌شدن یا حوادث احتمالی به داخل کابین ببرید.
 • اقلام ممنوعه در بلیط هواپیما خارجی چیست؟ چه اقلامی را نمی‌توانم به داخل کابین هواپیما ببرم؟
  به‌طورکلی هر وسیله‌ای که نظم، آرامش و امنیت عمومی را به هم بزند، جزو اقلام ممنوعه برای سفرهای هوایی به‌شمار می‌رود. توجه داشته باشید که کابین هواپیما یک مکان عمومی است و هیچ‌چیز نباید در آرامش و نظم آن خللی ایجاد کند. بنابراین حمل هرگونه وسیله تیز و برنده، لوازم شکستنی، لوازم قابل‌اشتعال، فندک و کبریت، اسپری و باتری‌های اسیدی به داخل کابین هواپیما ممنوع است.
 • نکات استفاده از بلیط هواپیما خارجی چندمسیره چیست؟
  اگر بلیط چندمسیره خریده‌اید، حتما همه مسیرهای پروازی را استفاده کنید، چون در غیر این‌صورت، ایرلاین می‌تواند بلیط شما را کنسل کند. به‌عنوان مثال اگر بلیط شما شامل مسیرهای تهران به آمستردام، آمستردام به پاریس و پاریس به تهران است، چنانچه هنگام رسیدن به آمستردام تصمیم خود را تغییر دهید و به جای پرواز، با قطار به پاریس سفر کنید، هنگام بازگشت با مراجعه به فرودگاه پاریس خواهید دید که بلیط برگشت شما کنسل شده است.
 • در خرید بلیط هواپیما خارجی، بهتر است زمان ترانزیت چقدر در نظر گرفته شود؟
  وقتی پرواز شما مستقیم نیست، در یک فرودگاه مجبور به تعویض پروازتان خواهید شد که به آن، زمان ترانزیت می‌گویند. زمان ترانزیت نباید آنقدر طولانی باشد که شما را در فرودگاه میانه معطل و خسته کند و نه آنقدر کوتاه باشد که در صورت تاخیر پرواز اول یا تاخیر تحویل بار یا هر پیشامد دیگری، باعث شود که پرواز بعدی خود را از دست بدهید.
 • آیا خرید اینترنتی بلیط هواپیما خارجی بهتر از روش حضوری است؟
  بله، چنانچه بلیط هواپیما را از یک سایت معتبر مانند یوتراوز خریداری کنید، خرید اینترنتی بلیط هواپیما نه‌تنها روشی ایمن، بدون دردسر و سریع‌تر از روش حضوری است بلکه امکان مقایسه همه‌جانبه بلیط‌ها و استفاده از آفرها و تخفیفات ویژه هم برایتان وجود دارد.
 • بهترین سایت خرید بلیط هواپیما خارجی چیست؟
  برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی، بلیط قطار و رزرو هتل می‌توانید با خیالی آسوده از سایت یوتراوز اقدام کنید. چراکه یوتراوز همواره در تلاش است تا بهترین خدمات و ارزان‌ترین قیمت‌ها را برای شما ارائه دهد.

مسیرهای پرتردد

لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز