........
برای اطمینان از عدم ابطال پرواز ها، لطفا قبل از حرکت ، وبسایت فرودگاه های کشور را بررسی کنید یا با 199 تماس حاصل فرمایید.
#
ZiyafatAlzahra
جا تو نگه داشتیم
QRcodeبرای دانلود اسکن کنید
با اپلیکیشن یوتراوز، سفر یک قدم نزدیک‌تره
اطلاع از موجود شدن بلیط در زمان تکمیل ظرفیتقیمت مناسب تر، امکانات بیشتر
خرید بلیط و رزرو هتل
دریافت برنامه
اپلیکیشن
نصب اپلیکیشن یوتراوز
#

خرید آسان بلیط هواپیما

تمامی پروازهای سراسر دنیا با کمترین قیمت
#

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

امکان استرداد آنلاین بلیط در هر زمان
#

پشتیبانی 24 ساعته | تماس با 1548

7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز
مسیرهای پیشنهادی
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
سوالات متداول
 • بلیط چارتر هواپیما چیست؟
  بلیط چارتر یکی از انواع بلیط‌های هواپیماست که توسط چارترکننده همه یا بخشی از صندلی‌های یک هواپیما برای مدت زمان معینی اجاره شده و قیمت‌گذاری بلیط‌‌ها نیز به عهده چارترکننده است.
 • قیمت بلیط چارتر هواپیما چگونه تعیین می‌شود؟
  نرخ بلیط چارتر ثابت نیست و در مقاطع مختلف زمانی دارای نوسان است. چراکه چارترکننده سعی دارد با کاهش یا افزایش بلیط هواپیما در لحظات مختلف نزدیک به پرواز، از یکسو تمام صندلی‌های خالی را به فروش برساند و از سوی دیگر، بیشترین سود را کسب کند.
 • چگونه بلیط چارتر هواپیما ارزان بخرم؟
  برای رزرو بلیط هواپیما چارتر ارزان باید در ابتدای همین صفحه، اطلاعات مورد نیاز سامانه را وارد کرده تا لیستی از بلیط‌های پرواز مورد نظر را برایتان نمایش دهد، سپس با فیلتر کردن بلیط چارتری و مرتب‌سازی براساس کمترین قیمت می‌توانید تنها پروازهای چارتری را از کمترین قیمت مشاهده کنید. ضمناً به خاطر داشته باشید بلیط‌های چارتری با عنوان چارتری روی بلیط الکترونیک نیز مشخص شده‌اند.
 • آیا بلیط چارتر هواپیما همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی است؟
  خیر؛ بلیط هواپیمایی چارتر همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی نیست. بلکه در مواقعی مثل ایام پیک سفر و تعطیلات ممکن است گرانتر هم فروخته شود.
 • در چه زمان‌هایی احتمال پیدا کردن بلیط چارتر ارزان هواپیما بیشتر است؟
  در زمان‌های کم‌سفر سال، روزهای وسط هفته و ماه، روزهای غیرمناسبتی و خارج از تعطیلات سال که سفر کمتر است، احتمال اینکه بتوانید بلیط چارتری ارزان پیدا کنید، افزایش می‌یابد.
 • چطور می‌توانم در زمان اوج سفر بلیط چارتری ارزان هواپیما بخرم؟
  در زمان‌هایی که مسافر برای مقصد مورد نظرتان زیاد است پیدا کردن بلیط چارتری هواپیما ارزان کمی سخت‌تر است. اما همیشه قبل از خرید یک جست‌وجوی هوشمندانه در یوتراوز داشته باشید تا بتوانید حتی در روزهای شلوغ سال هم ارزان‌ترین بلیط پروازتان را بخرید.
 • چطور می‌توانم برای سفرم ارزان‌ترین بلیط چارتری را خریداری کنم؟
  بهترین روش برای خرید ارزان‌ترین بلیط چارتری هواپیما در یوتراوز استفاده از باکس قیمتی است. شما در یوتراوز با وارد کردن اطلاعات مورد نظر سامانه، بلیط موردنظرتان را جستجو می‌کنید، سپس از فیلترهای نتایج جستجو، فیلتر بلیط چارتری را اعمال ‌کنید تا علاوه‌بر مشاهده لیست بلیط‌های چارتری، در بالای لیست باکس قیمتی را هم ‌بینید. باکس قیمتی، ارزان‌ترین بلیط را چند روز قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان به شما نشان می‌دهد که با مقایسه روزها و قیمت‌ها می‌توانید به ارزان‌ترین بلیط‌های چارتری دسترسی داشته باشید.
 • آیا زمانی‌‌که بلیط چارتر هواپیما را خریداری می‌کنم، امکانات کمتری در سفر دریافت می‌کنم؟
  خیر؛ شما با خرید بلیط پرواز چارتری در کلاس اکونومی، امکاناتی مانند سایر مسافران دریافت می‌کنید و این موضوع ارتباطی با قیمت بلیط شما ندارد. البته طبیعی‌ست که مسافران بیزنس‌کلاس یا فرست‌کلاس متناسب با اینکه هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند خدمات بیشتری هم دریافت کنند.
 • چه زمانی قیمت بلیط هواپیما چارتر گران‌تر از حد معمول است؟
  در زمان‌های پیک سفر مثل اعیاد و مناسبت‌های مذهبی، ایام نوروز و تعطیلات آخر هفته که تقاضای سفرهای هوایی بالاست، افزایش تقاضا بر قیمت بلیط‌های چارتر تاثیر می‌گذارد و پرواز چارتری (در صورتی‌که پروازی پیدا شود) با قیمتی بیشتر به فروش می‌رسد.
 • بلیط چارتر با بلیط لحظه آخری چه تفاوتی دارد؟
  بله؛ تجربه نشان داده در بیشتر موارد بلیط‌های آخر شب ارزان‌تر از بلیط‌های طول روز هستند. البته این موضوع هم یک قانون ثابت نیست. این شما هستید که با در نظر گرفتن عوامل مختلف و دقت درباره آن‌ها، بلیط هواپیما چارتری را با قیمت مناسب پیدا می‌کنید.
 • آیا بلیط چارتری برای مسیرهای خارجی هم وجود دارد؟
  بلیط‌ چارتری تنها محدود به مسیرهای داخلی نمی‌شود و بعضی ایرلاین‌ها در مسیرهای پرتردد خارجی که تقاضای سفر برای آن بالاست، خدمات پرواز چارتری هم ارائه می‌دهند. از بهترین و پرتقاضاترین بلیط‌های چارتر خارجی می‌توان مسیرهای تهران مشهد، مشهد تهران، تهران نجف، تهران بغداد، مشهد نجف، مشهد بغداد، تهران استانبول، استانبول تهران و تهران دبی را نام برد.
 • کدام ایرلاین‌ها برای خرید بلیط چارتری بهترند؟
  در حال‌حاضر بیشتر ایرلاین‌های داخلی، خدمات بلیط‌ چارتری را در مسیرهای پرتردد داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید باتوجه به تجربه قبلی خود یا براساس نظرات دوستان و دیگر مسافران، با هر ایرلاینی که تمایل دارید سفر کنید.
 • در کدام مسیرها بهتر است از بلیط‌های چارتر استفاده کنیم؟
  بلیط‌های چارتری در همه مسیرهای پرتردد ارائه می‌شوند، اما در بعضی مسیرها قیمت بلیط هواپیما چارترمناسب‌تر است. به‌عنوان مثال، بلیط چارتر تهران، بلیط چارتر مشهد، بلیط چارتر استانبول، بلیط چارتر دبی، بلیط چارتر اصفهان، بلیط چارتر شیراز و بلیط چارتر بندرعباس با قیمت‌های بهتری عرضه می‌شوند.
 • قیمت بلیط چارتر برای کودکان چگونه است؟
  در بلیط‌های چارتری بهای بلیط برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و تفاوتی بین رده سنی وجود ندارد. اما با این‌وجود، خرید بلیط چارتری در روزهای غیرپیک، گاهی به نفع شماست.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر، امکان تغییر یا ویرایش اطلاعات وجود دارد؟
  به‌صورت‌کلی امکان تغییر یا اصلاح اطلاعات در بلیط‌های چارتری به قوانین چارترکننده بستگی دارد. اما معمولاً این امکان در بلیط‌های هواپیما وجود ندارد و در صورت نیاز به اصلاح، باید بلیط قبلی کنسل و بلیط جدید صادر شود. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با پشتیبانی یوتراوز (☎ 1548) تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.
 • در صورتی‌که زمان پرواز از جانب ایرلاین دچار تغییر و یا کنسل شود چه اقدامی انجام دهم؟
  در صورت تغییر زمان پرواز، اگر تاخیر و یا تعجیل بیش از 2 ساعت باشد، یوتراوز به اطلاع شما می‌رساند و در صورت عدم تمایل مسافر به انجام پرواز، وجه دریافتی بلیط استرداد می‌شود.
 • آیا در صورت عدم استفاده از پرواز، وجهی از مبلغ بلیط عودت داده می‌شود؟
  در صورت عدم استفاده مسافر از پرواز، بلیط چارتر غیر قابل کنسل و استرداد وجه می‌باشد و در اصطلاح بلیط سوخت کامل شده است.
 • میزان بار مجاز برای بلیط چارتر چقدر است؟
  میزان بار مجاز برای بلیط چارتر با سایر بلیط‌ها فرقی ندارد. عامل تعیین‌کننده میزان بار، کلاس پرواز و کلاس نرخی است، نه چارتر بودن یا نبودن.
 • جریمه اضافه بار در پروازهای چارتری چقدر است؟
  به‌طورکلی میزان جریمه به همراه داشتن هر کیلوگرم اضافه بار در هر سفر برابر است با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر.
 • برای پرواز چارتری چه زمانی در فرودگاه حاضر باشیم؟
  برای سفرهای داخلی باید بین یک تا یک‌ونیم ساعت و برای سفرهای خارجی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا اقدامات مربوط به پرواز را انجام دهید. توجه کنید که کانتر صدور کارت پرواز 30 الی 40 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود.
 • چگونه می‌توانم برای پرواز چارتر رفت و برگشت به فرودگاه، از خدمات تاکسی فرودگاه استفاده کنم؟
  تاکسی فرودگاه در تمام ساعات شبانه‌روز با انواع خودروهای بروز و ایمن آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان با قیمت‌های مصوب تاکسیرانی هستند و شما می‌توانید از طریق تماس با فرودگاه، جهت استفاده از تاکسی‌های فرودگاه اقدام کنید یا حتی چند روز قبل از سفر تاکسی خود را از سامانه آنلاین رزرو تاکسی فرودگاه برای رفت و برگشت خود رزرو کنید.
 • اگر نام من در لیست پروازهای چارتری نباشد، چه می‌شود؟
  در صورتی‌که نام شما در لیست پرواز فرودگاه نباشد به هیچ‌عنوان اجازه پرواز نخواهید داشت. در صورت مواجه شدن با چنین شرایطی بلافاصله با قسمت پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید.
 • قوانین کنسلی بلیط هواپیما چارتر چگونه است؟
  در پروازهای چارتری، شرایط کنسلی بلیط آسان نیست و در صورت کنسلی، گاهی هیچ‌وجهی به مسافر برگشت داده نمی‌شود. البته همه‌چیز به قوانین چارتر کننده پرواز بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم درهنگام رزرو، قوانین و مقررات ایرلاین یا چارتر کننده پرواز را در یوتراوز مطالعه کنید و اگر باز هم سوالی داشتید با شماره 1548 تماس بگیرید.
 • درصد جریمه کنسلی بلیط هواپیما چارتری چقدر است؟
  درصد جریمه کنسلی پروازهای چارتری مطابق با قوانین چارتر کننده تعیین گردیده که می‌توانید از قسمت قوانین و شرایط کنسلی بلیط روی بلیط الکترونیک مشاهده کنید و یا در صورت لزوم با پشتیبانان یوتراوز (☎ 1548) در تماس باشید.
 • آیا نیاز است بلیط چارتر پروازم را چاپ کرده و همراهم داشته باشم؟
  خیر؛ در صورت استفاده از پرواز نیازی به بلیط چاپ شده نیست، اما در صورتی‌که قصد کنسل کردن بلیط‌تان را داشته باشید توصیه می‌شود بلیط پرواز چارتری خود را چاپ کرده و همراه‌تان داشته باشید تا برای انجام مراحل کارها توسط شرکت هواپیمایی جهت پیگیری‌های بعدی، مهر گردد.
 • آیا همه بلیط‌های چارتری معتبرند؟
  پاسخ به این سوال منفی است؛ چون اعتبار یک بلیط چارتر به اعتبار چارترکننده آن بستگی دارد. برای خرید بلیط چارتر معتبر لطفاً از طریق وب‌سایت‌های معتبر همچون یوتراوز اقدام کنید تا خیالتان بابت معتبر بودن بلیط خریداری شده سفرتان راحت باشد.
 • آیا امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر از یوتراوز وجود دارد؟
  بله؛ خوشبختانه یوتراوز این امکان را فراهم کرده است تا انواع بلیط هواپیما چارتر و بلیط هواپیما سیستمی را برای مقاصد داخلی و خارجی رزرو کنید.

مسیرهای پرتردد

لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز