اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا
#
#
#
#

خرید آسان بلیط هواپیما

تمامی پروازهای سراسر دنیا با کمترین قیمت
#

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

امکان استرداد آنلاین بلیط در هر زمان
#

پشتیبانی 24 ساعته

7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز
مسیرهای پیشنهادی
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
سوالات متداول
 • چه زمانی بلیط چارتری ارزان بخریم؟
  امکان خرید بلیط چارتری ارزان، زمانی فراهم می‌شود که تاریخ پرواز نزدیک باشد، اما شرکت چارترکننده بخشی از صندلی‌های خود که اصطلاحا به آن «سیت» می‌گویند را نفروخته باشد. درنتیجه برای اینکه جلوی ضرر را بگیرد، بلیط چارتری را با نرخ کمتری عرضه می‌کند. این اتفاق بیشتر در زمان‌های غیر پیک و در بازه‌ی وسط هفته رخ می‌دهد که تعداد سفرها به نسبت کاهش پیدا می‌کند.
 • چه زمانی قیمت بلیط هواپیما چارتر گران‌تر از حد معمول است؟
  در زمان‌های پیک مثل تعطیلات آخر هفته، نوروز، اعیاد و مناسبت‌های مذهبی که تقاضای سفرهای هوایی بالاست، افزایش تقاضا بر قیمت بلیط‌های چارتر تاثیر می‌گذارد و پرواز چارتری (در صورتی‌که پروازی پیدا شود) با قیمتی بیشتر به فروش می‌رسد.
 • آیا امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر از یوتراوز وجود دارد؟
  بلی؛ خوشبختانه یوتراوز این امکان را فراهم کرده است تا انواع بلیط هواپیما چارتری و بلیط هواپیما سیستمی را هم برای مقصدهای داخلی و هم برای مقصدهای خارجی رزرو کنید.
 • آیا بلیط لحظه آخر چارتر ارزان‌تر است؟
  معمولا این‌طور متداول شده است که بلیط لحظه آخر چارتر با قیمت ارزان‌تری به فروش می‌رسد، اما واقعیت اینجاست که در زمان‌های پیک که تقاضای سفرهای هوایی بالاست، حتی بلیط لحظه آخر چارتر هم با قیمت‌های بالا عرضه می‌شود.
 • قوانین کنسلی بلیط هواپیما چارتر چگونه است؟
  در پروازهای چارتری، شرایط کنسلی بلیط آسان نیست و در صورت کنسلی، گاهی هیچ‌وجهی به مسافر برگشت داده نمی‌شود. البته همه‌چیز به قوانین چارترکننده پرواز بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم درهنگام رزرو، قوانین و مقررات ایرلاین یا چارترکننده پرواز را در یوتراوز مطالعه کنید و اگر باز هم سوالی داشتید با شماره 1548 تماس بگیرید.
 • آیا بلیط چارتری برای مسیرهای خارجی هم وجود دارد؟
  بلیط‌ چارتری تنها محدود به مسیرهای داخلی نمی‌شود و بعضی ایرلاین‌ها در مسیرهای پرتردد خارجی که تقاضای سفر برای آن بالاست، خدمات پرواز چارتری هم ارائه می‌دهند. از بهترین و پرتقاضاترین بلیط‌های چاتر خارجی می‌توان مسیرهای تهران به نجف، تهران به بغداد، مشهد به نجف، مشهد به بغداد، تهران به استانبول و تهران به دبی را نام برد.
 • کدام ایرلاین‌ها برای خرید بلیط چارتری بهترند؟
  در حال‌حاضر بیشتر ایرلاین‌های داخلی، خدمات بلیط‌ چارتری را در مسیرهای پرتردد داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید باتوجه به تجربه قبلی خود یا براساس نظرات دوستان و دیگر مسافران، با هر ایرلاینی که تمایل دارید سفر کنید.
 • در کدام مسیرها بهتر است از بلیط‌های چارتر استفاده کنیم؟
  بلیط‌های چارتری در همه مسیرهای پرتردد ارائه می‌شوند، اما در بعضی مسیرها قیمت بلیط هواپیما چارترمناسب‌تر است. به‌عنوان مثال، بلیط چارتر تهران، بلیط چارتر مشهد، بلیط چارتر استانبول، بلیط چارتر دبی، بلیط چارتر اصفهان، بلیط چارتر شیراز و بلیط چارتر بندرعباس با قیمت‌های بهتری عرضه می‌شوند.
 • قیمت بلیط چارتری برای کودکان چگونه است؟
  در بلیط‌های چارتری بهای بلیط برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و تفاوتی بین رده سنی وجود ندارد. اما با این‌وجود، خرید بلیط چارتری در روزهای غیرپیک، گاهی به نفع شماست.
 • آیا همه بلیط‌های چارتری معتبرند؟
  پاسخ به این سوال منفی است؛ چون اعتبار یک بلیط چاتری به اعتبار چارترکننده آن بستگی دارد. برای خرید بلیط چارتری معتبر لطفا از طریق آژانس‌ها و وب‌سایت‌های معتبر همچون یوتراوز اقدام کنید تا دچار عواقب بد خرید بلیط از دفاتر نامعتبر نشوید.
 • آیا امکان تغییر تاریخ در بلیط چارتری وجود دارد؟
  خیر؛ امکان تغییر تاریخ پرواز در پروازهای چارتری وجود ندارد و برای این منظور باید بلیط قبلی را کنسل و بلیط جدید رزرو کنید. از آنجاکه شرایط کنسلی پروازهای چارتری آسان نیست و گاهی حتی وجهی برای کنسلی به مسافر مسترد نمی‌شود، بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید بلیط چارتری از برنامه سفر خود مطمئن شوید. بلیط چارتری به دلیل متغیربودن برنامه پروازی و قیمت‌ها، امکان خرید برای بازه زمانی دورتر را به شما نمی‌دهد. اما پروازهای سیستمی برنامه زمانی و هزینه مشخصی دارند و می‌توانید حتی از دو ماه قبل برای خرید بلیط اقدام کنید. تفاوت دیگر بلیط چارتری و سیستمی مربوط به سیستم قیمت‌گذاری است؛ نرخ بلیط سیستمی تغییر نمی‌کند و اصطلاحا به آن نرخ مصوب می‌گویند، اما قیمت یک بلیط چارتری تحت‌تاثیر میزان عرضه و تقاضا متغیر است، به‌طوری‌که گاهی کمتر از نرخ مصوب فروخته می‌شود. تفاوت دیگر مربوط به رده سنی مسافران است؛ در پروازهای سیستمی نرخ بلیط برای کودکان (2 تا 12 سال) کمتر از نرخ بلیط افراد بزرگسال محاسبه می‌شود، اما در بلیط‌ چارتری نرخ بلیط کودک و بزرگسال یکسان است. تفاوت مهم دیگر مربوط به قوانین و شرایط کنسلی پرواز است؛ در پروازهای سیستمی چنانچه به هر دلیل پرواز خود را کنسل کنید، بسته به تاریخ و زمان اعلام کنسلی، بخشی از وجه پرداختی به عنوان جریمه کنسلی کسرشده و باقی وجه به شما برگشت داده می‌شود، اما در پرواز چارتری، شرایط کنسلی آسان نیست و حتی شاید براساس قوانین چارترکننده، وجهی به شما بازگشت داده نشود.

مسیرهای پرتردد

InstagramLogo
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
#