........
اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا
تخفیف کیش
banner tour
برای دانلود اسکن کنیدqrcode
دانلود اپلیکیشن یوتراوز
با اپلیکیشن یوتراوز، سفر همیشه همراهته
راهنمای نصب
اپلیکیشن
#

خرید آسان بلیط هواپیما

تمامی پروازهای سراسر دنیا با کمترین قیمت
#

استرداد آنلاین بلیط هواپیما

امکان استرداد آنلاین بلیط در هر زمان
#

پشتیبانی 24 ساعته | تماس با 1548

7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز
مسیرهای پیشنهادی
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
#
سوالات متداول
 • برای خرید آنلاین بلیط چارتری هواپیما به چه اطلاعاتی نیاز دارم؟
  برای رزرو اینترنتی بلیط هواپیما چارتری به نام و نام خانوادگی، کد ملی، رمز دوم کارت بانکی (برای پرداخت وجه)، شماره تماس و ایمیل نیاز دارید.
 • بلیط چارتری هواپیما چیست؟
  بلیط چارتری یکی از انواع بلیط‌های هواپیماست که توسط چارتر کننده همه یا بخشی از صندلی‌های یک هواپیما برای مدت زمان معینی اجاره شده و قیمت‌گذاری بلیط‌‌ها نیز به عهده چارتر کننده است.
 • قیمت بلیط چارتری هواپیما چگونه تعیین می‌شود؟
  نرخ بلیط چارتر ثابت نیست و در مقاطع مختلف زمانی دارای نوسان است. چراکه چارتر کننده سعی دارد با کاهش یا افزایش بلیط هواپیما در لحظات مختلف نزدیک به پرواز، از یکسو تمام صندلی‌های خالی را به فروش برساند و از سوی دیگر، بیشترین سود را کسب کند.
 • چگونه بلیط چارتری هواپیما ارزان بخرم؟
  برای رزرو بلیط هواپیما چارتر ارزان باید در ابتدای همین صفحه، اطلاعات مورد نیاز سامانه را وارد کرده تا لیستی از بلیط‌های پرواز مورد نظر را برایتان نمایش دهد، سپس با فیلتر کردن بلیط چارتری و مرتب‌سازی براساس کمترین قیمت می‌توانید تنها پروازهای چارتری را از کمترین قیمت مشاهده کنید. ضمناً به خاطر داشته باشید بلیط‌های چارتری با عنوان چارتری روی بلیط الکترونیک نیز مشخص شده‌اند.
 • آیا بلیط چارتر هواپیما همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی است؟
  خیر؛ بلیط هواپیمایی چارتر همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی نیست. بلکه در مواقعی ممکن است گرانتر هم فروخته شود.
 • در چه زمان‌هایی احتمال پیدا کردن بلیط چارتری ارزان هواپیما بیشتر است؟
  در زمان‌های کم‌سفر سال، روزهای وسط هفته و ماه، روزهای غیرمناسبتی و خارج از تعطیلات سال که سفر کمتر است، احتمال اینکه بتوانید بلیط چارتری ارزان پیدا کنید، افزایش می‌یابد.
 • چطور می‌توانم در زمان اوج سفر بلیط چارتری ارزان هواپیما بخرم؟
  در زمان‌هایی که مسافر برای مقصد مورد نظرتان زیاد است پیدا کردن بلیط چارتری هواپیما ارزان کمی سخت‌تر است. اما همیشه قبل از خرید یک جست‌وجوی هوشمندانه در یوتراوز داشته باشید تا بتوانید حتی در روزهای شلوغ سال هم ارزان‌ترین بلیط پروازتان را بخرید.
 • چطور می‌توانم برای سفرم ارزان‌ترین بلیط چارتری را خریداری کنم؟
  بهترین روش برای خرید ارزان‌ترین بلیط چارتری هواپیما در یوتراوز استفاده از باکس قیمتی است. شما در یوتراوز با وارد کردن اطلاعات مورد نظر سامانه، بلیط موردنظرتان را جستجو می‌کنید، سپس از فیلترهای نتایج جستجو، فیلتر بلیط چارتری را اعمال ‌کنید تا علاوه‌بر مشاهده لیست بلیط‌های چارتری، در بالای لیست باکس قیمتی را هم ‌بینید. باکس قیمتی، ارزان‌ترین بلیط را چند روز قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان به شما نشان می‌دهد که با مقایسه روزها و قیمت‌ها می‌توانید به ارزان‌ترین بلیط‌های چارتری دسترسی داشته باشید.
 • آیا ساعت، قیمت و دیگر مشخصات پرواز در سایت یوتراوز قطعی است؟
  بله، آنچه پس از جستجوی پرواز مورد نظر خود روی سایت یوتراوز می‌بینید، برنامه قطعی پروازهای ایرلاین‌هاست که ارائه شده است و اگر احیاناً تغییری در ساعت یا برنامه‌ی پرواز به وجود بیاید، از طریق پشتیبانی یوتراوز به اطلاع شما خواهد رسید.
 • آیا ساعت پرواز در قیمت آن تأثیری دارد؟
  بله؛ تجربه نشان داده در بیشتر موارد بلیط‌های آخر شب ارزان‌تر از بلیط‌های طول روز هستند. البته این موضوع هم یک قانون ثابت نیست. این شما هستید که با در نظر گرفتن عوامل مختلف و دقت درباره آن‌ها، بلیط هواپیما چارتری را با قیمت مناسب پیدا می‌کنید.
 • آیا زمانی‌‌که بلیط چارتری هواپیما را خریداری می‌کنم، امکانات کمتری در سفر دریافت می‌کنم؟
  خیر؛ شما با خرید بلیط پرواز چارتری در کلاس اکونومی، امکاناتی مانند سایر مسافران دریافت می‌کنید و این موضوع ارتباطی با قیمت بلیط شما ندارد. البته طبیعی‌ست که مسافران بیزنس‌کلاس یا فرست‌کلاس متناسب با اینکه هزینه بیشتری پرداخت می‌کنند خدمات بیشتری هم دریافت کنند.
 • چه زمانی قیمت بلیط هواپیما چارتر گران‌تر از حد معمول است؟
  در زمان‌های پیک سفر مثل اعیاد و مناسبت‌های مذهبی، ایام نوروز و تعطیلات آخر هفته که تقاضای سفرهای هوایی بالاست، افزایش تقاضا بر قیمت بلیط‌های چارتر تاثیر می‌گذارد و پرواز چارتری (در صورتی‌که پروازی پیدا شود) با قیمتی بیشتر به فروش می‌رسد.
 • بلیط چارتر با بلیط لحظه آخری چه تفاوتی دارد؟
  بلیط لحظه آخری هواپیما به بلیط‌هایی می‌گویند که در زمان‌های نزدیک به پرواز فروخته نشده باشند. در این حالت، هم بلیط‌های سیستمی و هم بلیط‌های چارتری می‌توانند با کاهش قیمت رو‌به‌رو شوند. اما از آنجایی‌که شرکت‌های چارتر کننده، تمامی بلیط‌ها را به صورت یکجا پیش خرید کرده‌اند، ترجیح می‌دهند با فروش بلیط چارتر هواپیما در لحظات نزدیک به پرواز با حداقل قیمت، متحمل خسارت کمتری شوند. از این‌رو عبارت بلیط لحظه آخری چارتر رایج‌تر است.
 • آیا بلیط چارتری برای مسیرهای خارجی هم وجود دارد؟
  بلیط‌ چارتری تنها محدود به مسیرهای داخلی نمی‌شود و بعضی ایرلاین‌ها در مسیرهای پرتردد خارجی که تقاضای سفر برای آن بالاست، خدمات پرواز چارتری هم ارائه می‌دهند. از بهترین و پرتقاضاترین بلیط‌های چارتر خارجی می‌توان مسیرهای تهران به نجف، تهران به بغداد، مشهد به نجف، مشهد به بغداد، تهران به استانبول و تهران به دبی را نام برد.
 • کدام ایرلاین‌ها برای خرید بلیط چارتری بهترند؟
  در حال‌حاضر بیشتر ایرلاین‌های داخلی، خدمات بلیط‌ چارتری را در مسیرهای پرتردد داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید باتوجه به تجربه قبلی خود یا براساس نظرات دوستان و دیگر مسافران، با هر ایرلاینی که تمایل دارید سفر کنید.
 • در کدام مسیرها بهتر است از بلیط‌های چارتر استفاده کنیم؟
  بلیط‌های چارتری در همه مسیرهای پرتردد ارائه می‌شوند، اما در بعضی مسیرها قیمت بلیط هواپیما چارترمناسب‌تر است. به‌عنوان مثال، بلیط چارتر تهران، بلیط چارتر مشهد، بلیط چارتر استانبول، بلیط چارتر دبی، بلیط چارتر اصفهان، بلیط چارتر شیراز و بلیط چارتر بندرعباس با قیمت‌های بهتری عرضه می‌شوند.
 • قیمت بلیط چارتری برای کودکان چگونه است؟
  در بلیط‌های چارتری بهای بلیط برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و تفاوتی بین رده سنی وجود ندارد. اما با این‌وجود، خرید بلیط چارتری در روزهای غیرپیک، گاهی به نفع شماست.
 • آیا می‌توانم نام مسافرین را بعد از خرید بلیط چارتری تغییر دهم؟
  در صورتی‌که نام مسافر را اشتباه تایپ کرده باشید، با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید تا با توجه به قوانین شرکت چارتر کننده راهنمای شما باشند.
 • آیا امکان تغییر تاریخ و ساعت پرواز در بلیط چارتری وجود دارد؟
  خیر؛ امکان تغییر تاریخ پرواز و ساعت پرواز در پروازهای چارتری وجود ندارد و برای این منظور باید بلیط قبلی را کنسل و بلیط جدید رزرو کنید. از آنجاکه شرایط کنسلی پروازهای چارتری آسان نیست و گاهی حتی وجهی برای کنسلی به مسافر مسترد نمی‌شود، بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید بلیط چارتری از برنامه سفر خود مطمئن شوید.
 • در صورتی‌که زمان پرواز از جانب ایرلاین دچار تغییر و یا کنسل شود چه اقدامی انجام دهیم؟
  در صورت تغییر زمان پرواز، اگر تاخیر و یا تعجیل بیش از 2 ساعت باشد، یوتراوز به اطلاع شما می‌رساند و در صورت عدم تمایل مسافر به انجام پرواز، وجه دریافتی بلیط استرداد می‌شود.
 • آیا در صورت عدم استفاده از پرواز، وجهی از مبلغ بلیط عودت داده می‌شود؟
  در صورت عدم استفاده مسافر از پرواز، بلیط چارتر غیر قابل کنسل و استرداد وجه می‌باشد و در اصطلاح بلیط سوخت کامل شده است.
 • میزان بار مجاز برای بلیط چارتر چقدر است؟
  میزان بار مجاز برای بلیط چارتر با سایر بلیط‌ها فرقی ندارد. عامل تعیین‌کننده میزان بار، کلاس پرواز و کلاس نرخی است، نه چارتر بودن یا نبودن.
 • قوانین کنسلی بلیط هواپیما چارتر چگونه است؟
  در پروازهای چارتری، شرایط کنسلی بلیط آسان نیست و در صورت کنسلی، گاهی هیچ‌وجهی به مسافر برگشت داده نمی‌شود. البته همه‌چیز به قوانین چارتر کننده پرواز بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم درهنگام رزرو، قوانین و مقررات ایرلاین یا چارتر کننده پرواز را در یوتراوز مطالعه کنید و اگر باز هم سوالی داشتید با شماره 1548 تماس بگیرید.
 • درصد جریمه کنسلی بلیط هواپیما چارتری چقدر است؟
  درصد جریمه کنسلی پروازهای چارتری مطابق با قوانین چارتر کننده تعیین گردیده که می‌توانید از قسمت قوانین و شرایط کنسلی بلیط روی بلیط الکترونیک مشاهده کنید و یا در صورت لزوم با پشتیبانان یوتراوز (1548 ☎) در تماس باشید.
 • آیا نیاز است بلیط چارتر پروازم را چاپ کرده و همراهم داشته باشم؟
  خیر؛ در صورت استفاده از پرواز نیازی به بلیط چاپ شده نیست، اما در صورتی‌که قصد کنسل کردن بلیط‌تان را داشته باشید توصیه می‌شود بلیط پرواز چارتری خود را چاپ کرده و همراه‌تان داشته باشید تا برای انجام مراحل کارها توسط شرکت هواپیمایی جهت پیگیری‌های بعدی، مهر گردد.
 • آیا همه بلیط‌های چارتری معتبرند؟
  پاسخ به این سوال منفی است؛ چون اعتبار یک بلیط چارتری به اعتبار چارتر کننده آن بستگی دارد. برای خرید بلیط چارتری معتبر لطفا از طریق آژانس‌ها و وب‌سایت‌های معتبر همچون یوتراوز اقدام کنید تا دچار عواقب بد خرید بلیط از دفاتر نامعتبر نشوید.
 • آیا امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر از یوتراوز وجود دارد؟
  بلی؛ خوشبختانه یوتراوز این امکان را فراهم کرده است تا انواع بلیط هواپیما چارتری و بلیط هواپیما سیستمی را هم برای مقصدهای داخلی و هم برای مقصدهای خارجی رزرو کنید.

مسیرهای پرتردد

لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز