#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما ماهان از یوتراوز

برای خرید بلیط هواپیما ماهان از یوتراوز، کافی‌ست مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کنید. یوتراوز بلیط‌های موجود در مسیر و تاریخ مد نظر شما را با کمترین قیمت نمایش می‌دهد. با استفاده از فیلتر ایرلاین می‌توانید نتایج جست‌وجو را فقط به پروازهای ماهان ایر محدود کنید. به علاوه، قیمت و زمان و همچنین نوع کلاس پروازی را می‌توانید فیلتر کنید تا بلیط‌هایی که به بودجه و شرایط شما نزدیک‌ترند را برایتان نمایش بدهیم و بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. در هنگام خرید بلیط هواپیما ماهان به جزییات پرواز دقت کنید.

خرید بلیط هواپیما ماهان خارجی

شرکت هواپیمایی ماهان ایر علاوه بر پروازهای داخلی که بسیاری از شهرهای کشورمان را پوشش می‌دهند، پرواز‌های خارجی زیادی به مقصدهای مختلف جهان دارد؛ این پرواز‌ها در دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس در دسترس‌اند. برنامه پروازهای خارجی ماهان در فصول مختلف تفاوت دارد که برای اطلاع از برنامه پروازی ماهان می‌توانید به سایت یوتراوز مراجعه کنید. 

از مسیرهای خارجی پرتردد ماهان می‌توان پروازهای از مبدا تهران به شهرهای مهمی همچون دبی، استانبول، آنکارا، شانگهای، نجف، بیروت و دهلی را نام برد.

قیمت بلیط هواپیما ماهان

ایرلاین ماهان پروازهای مختلفی در داخل و خارج از کشور برگزار می‌کند و تاکنون جوایز متعددی برای کیفیت خدمات و مشتری‌مداری دریافت کرده است. سطح کیفیِ خدمات ارائه شده در هواپیمایی ماهان موجب رضایت خاطر مسافران شده و بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند سفر خود را با پرواز‌های ماهان انجام دهند  و به همین دلیل است که گاهی قیمت بلیط هواپیما ماهان نسبت به سایر ایرلاین‌ها گران‌تر است. 

ماهان‌ایر در مسیر‌های داخلی و خارجی در کلاس‌های پروازی اکونومی (معمولی) و بیزینس (تجاری) پرواز دارد و قیمت بلیط هواپیما در هر مسیر وابسته به زمان سفر، کلاس پروازی و خدمات ارائه شده متفاوت است. در بعضی مواقع می‌توانید بلیط چارتر ماهان را با قیمت مناسب‌تر بخرید، همچنین برای خرید بلیط ارزان ماهان از بلیط‌های لحظه آخری غافل نشوید!

قیمت پرواز خارجی ماهان نیز با توجه به مقصد، طول مسیر، زمان پرواز و نوع کلاس پروازی تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت پروازهای خارجی ماهان در زمان‌های مشخص، کافی‌ست زمان موردنظر خود را در سایت یوتراوز ثبت کنید و از لیست قیمت‌ها، قیمت پروازهای خراجی ماهان را بررسی کنید.

کنسلی بلیط هواپیما ماهان

یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که ممکن است برای هر مسافری پیش بیاید، کنسلی بلیط و انصراف از سفر است. میزان جریمه کنسلی بلیط هواپیما ماهان توسط خودِ ایرلاین یا چارترکننده‌ها مشخص می‌شود. در صورتی‌که قصد دارید به هر دلیلی پرواز خود را کنسل کنید، پیشنهاد می‌کنیم راهنمای استرداد بلیط هواپیما در یوتراوز را بخوانید و در همان صفحه برای کنسلی بلیط هواپیما ماهان اقدام کنید. همکاران ما در مدت‌زمان کوتاهی نتیجه کنسلی بلیط را از طریق پیامک به اطلاع شما می‌رسانند؛ در صورتی‌که پرواز شما داخلی باشد، صفرتاصدِ کنسلی بلیط هواپیما ماهان به صورت آنلاین انجام می‌شود و الباقی وجه به حسابتان واریز می‌شود یا به کیف پول شما بازمی‌گردد، اما اگر پرواز شما از نوع خارجی باشد، تفاوتی جزئی در فرایند کنسلی بلیط هواپیما ماهان وجود دارد که آن هم از طریق تماس با شماره 1548 قابل پیگیری است.

سایت هواپیمایی ماهان

وب‌سایت رسمی شرکت هواپیمایی ماهان https://www.mahan.aero است، اما برای خرید بلیط هواپیما ماهان (پرواز داخلی پرواز خارجی) می‌توانید از سایت یوتراوز (همین صفحه) اقدام کنید. 

پیگیری رزرو بلیط هواپیما ماهان

برای پیگیری رزرو بلیط هواپیما ماهان که از سایت یوتراوز خریده‌اید می‌توانید به بالای همین صفحه مراجعه و دکمه «پیگیری خرید» را کلیک کنید. بعد از درج شماره موبایل و ثبت کد تایید، به قسمت سوابق خرید خود هدایت می‌شوید. در صورتی‌که خرید بلیط موفقیت‌آمیز باشد در حساب کاربری شما گزینه های دانلود بلیط، استرداد بلیط، اطلاعات پرواز، میزان بار مجاز، لیست مسافران و تمام اطلاعات موردنیاز قابل دسترسی‌ست. اگر حین پیگیری رزرو نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، حتما با شماره 1548 (تیم پشتیبانی یوتراوز) تماس بگیرید.

دریافت کارت پرواز ماهان

دریافت کارت پرواز ماهان ایر به دو صورت حضوری و اینترنتی (Web Check-In) انجام می‌شود در صورتی‌که قصد دارید به صورت حضوری در فرودگاه، فرآیند دریافت کارت پرواز را انجام دهید، برای پرواز‌های داخلی باید بین یک‌ونیم تا دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه مبدا حاضر شوید و برای پروازهای خارجی بین سه تا چهار ساعت قبل از پرواز، کارت پرواز خود را دریافت کنید. علاوه دریافت کارت پرواز  به صورت حضوری، ماهان امکان وب چک - این را نیز در برخی مسیرها فراهم کرده است.

در مسیرهای داخلی تنها برای مسافران خروجی از فرودگاه کرمان، شیراز، اهواز، زاهدان، قشم، ساری، تهران مهرآباد، بندرعباس، مشهد، خرم آباد، ایلام، سیرجان، اصفهان، بجنورد، و بم  وب چک - این امکان پذیر است.  در مسیرهایی که مقصد آن‌ها کیش، عسلویه و خارک است، پذیرش مسافر به صورت آنلاین امکان‌پذیر نیست.

در مسیرهای خارجی نیز تنها برای مسافران خروجی از فرودگاه امام خمینی وب چک - این ماهان امکان پذیر است و در مسیر های خارجی به نجف و بغداد امکان وب چک - این وجود ندارد. سرویس وب چک -این از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از زمان پرواز  در سایت ماهان امکان‌پذیر است. و اما، حالا که تا این حد با شرکت هواپیمایی ماهان آشنا شده‌اید، بد نیست نگاهی به تاریخچه این شرکت بیندازید:

تاریخچه شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان در سال 1371 به همت بخش خصوصی تاسیس شد و اولین پرواز داخلی خود را سال 1372 در مسیر کرمان تهران و نخستین پرواز خارجی را از تهران به مقصدهای دبی و دمشق انجام داد. این ایرلاین رشد زیادی در عرصه هواپیمایی کشور برعهده داشت و موفق شد در زمان کوتاهی به شهرت و محبوبیت برسد. 

ناوگان هوایی ماهان در مجموع 54 فروند هواپیما دارد که شامل 35 فروند ایرباس، 17 فروند BAE و 2 هواپیمای بوئینگ است. این ایرلاین روزانه به بیش از 50 مقصد در داخل و خارج از کشور پرواز مستقیم دارد. ترمینال مخصوص پروازهای ماهان در فرودگاه مهرآباد تهران، برای پروازهای خروجی، ترمینال شماره 4 و برای پروازهای ورودی ترمینال شماره 6 است. پروازهای خارجی ماهان نیز از فرودگاه امام خمینی انجام می‌شود.

هواپیمایی ماهان ایر
مقصدهای پروازی پرتردد ماهان

بلیط هواپیما تهران مشهد

خرید بلیط هواپیما ماهان تهران مشهد از یوتراوز

بلیط هواپیما اهواز شیراز

خرید بلیط هواپیما اهواز شیراز ماهان

بلیط هواپیما تهران استانبول

خرید بلیط هواپیما ماهان تهران استانبول از یوتراوز

بلیط هواپیما تهران کیش

خرید بلیط هواپیما ماهان تهران کیش از یوتراوز

بلیط هواپیما کرمان تهران

خرید بلیط هواپیما ماهان کرمان تهران از یوتراوز

بلیط هواپیما تهران بندرعباس

خرید بلیط هواپیما ماهان تهران بندرعباس از یوتراوز

بلیط هواپیما زاهدان تهران

خرید بلیط هواپیما ماهان زاهدان تهران از یوتراوز

بلیط هواپیما مشهد تهران

خرید بلیط هواپیما ماهان مشهد تهران از یوتراوز

بلیط هواپیما تهران دبی

خرید بلیط هواپیما ماهان تهران دبی از یوتراوز

بلیط هواپیما تهران آنکارا

خرید بلیط هواپیما ماهان تهران آنکارا از یوتراوز

بلیط هواپیما ایلام تهران

خرید بلیط پرواز ایلام تهران ماهان

بلیط هواپیما تهران دهلی

خرید بلیط هواپیما تهران دهلی ماهان از یوتراوز
مسیرهای پروازی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر، بزرگترین ایرلاین کشورمان است که به بیشتر شهرهای ایران پرواز دارد. مهم‌ترین شهرهای مبدا پروازهای ماهان، تهران، کرمان، مشهد و شیراز هستند که به شهرهای تبریز، اهواز، اصفهان، قشم، شیراز، کیش، ساری و بندرعباس پرواز دارند. برای اطلاع دقیق از برنامه پروازی ماهان در مسیر مورد نظر خود، کافی‌ست با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید یا  مسیر مورد نظرتان را در سایت یوتراوز وارد کنید و  ازبرنامه پرواز‌های ماهان در آن مسیر مطلع شوید.

سوالات متداول
 • میزان بار مجاز در پرواز‌های داخلی و خارجی ماهان چقدر است؟
  در پروازهای داخلی اکونومی کلاس، بیشترین میزان بار مجاز 20 کیلوگرم و در بیزینس کلاس‌ها تا 30 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی اکونومی بیشترین میزان بار مجاز 30 کیلوگرم و در بیزینس کلاس‌ها تا 40 کیلوگرم است.
 • هزینه اضافه‌بار در پرواز‌های ماهان چقدر است؟
  هزینه اضافه بار به‌طور معمول برابر با یک درصد قیمت بلیط برای هر کیلوگرم بار اضافه در همان مسیر است؛ اما مبلغ دقیق برحسب طول پرواز، کلاس پرواز و قیمت بلیط محاسبه می‌شود.
 • پذیرایی در هواپیماهای ماهان چگونه است؟
  با توجه به طول پرواز، ساعت پرواز و متناسب با کلاس اکونومی یا بیزینس، پذیرایی در هواپیمای ماهان متفاوت است. معمولا در کلاس بیزینس پذیرایی ویژه‌ای ارائه می‌شود.
 • آیا امکان دریافت کار پرواز ماهان به صورت آنلاین وجود دارد؟
  در حال حاضر برای برخی پرواز‌های ماهان امکان وب چک‌- این وجود دارد و شما می‌توانید دریافت کارت پرواز را در سایت ماهان به صورت اینترنتی انجام دهید.
 • نحوه استرداد بلیط هواپیما ماهان چگونه است؟
  برای کنسلی بلیط هواپیمای خریداری‌شده از سایت یوتراوز کافی‌ست به صفحه استرداد بلیط هواپیما مراجعه و بلیط خود را کنسل کنید. یا با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز