اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا مشاهده اطلاعیه

شرکت هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان در سال 1371 به همت بخش خصوصی تاسیس شد و اولین پرواز خود را سال 1372 در مسیر کرمان - تهران و پرواز خارجی را نیز از تهران به دبی و از تهران به دمشق آغاز کرد. این ایرلاین رشد زیادی در عرصه هواپیمایی کشور داشته و به سرعت توانست به شهرت و محبوبیت برسد. 

ناوگان هوایی ماهان در مجموع 54 فروند هواپیما دارد که شامل 35 فروند ایرباس، 17 فروند BAE و 2 بوئینگ است. این ایرلاین روزانه به بیش از 50 مقصد در داخل و خارج از کشور پرواز مستقیم دارد. ترمینال مخصوص پروازهای ماهان در فرودگاه مهرآباد تهران، برای پرواز های داخلی و خروجی، ترمینال شماره 4 است و برای پروازهای داخلی و ورودی به فرودگاه مهرآباد ترمینال شماره 6 است. پرواز های خارجی ماهان از فرودگاه امام خمینی انجام می شود که تنها یک ترمینال فعال دارد.

خرید بلیط هواپیما ماهان

برای خرید بلیط هواپیما از ایرلاین ماهان کافی است مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود را انتخاب کنید. یوتراوز بلیط‌های موجود در مسیر و تاریخ مد نظر شما را با کمترین قیمت نمایش می‌دهد. با استفاده از فیلتر قیمت و زمان و همچنین نوع کلاس پروازی می‌توانید بلیط‌هایی که به بودجه و شرایط شما نزدیک‌تر است را بررسی و بهترین گزینه را انتخاب کنید در هنگام رزرو بلیط از ایرلاین ماهان حتما به جزییات پرواز دقت کنید.

پیگیری رزرو بلیط هواپیما ماهان

بعد از خرید بلیط هواپیما ماهان از سایت یوتراوز، با وارد شدن به حساب کابری خود میتوانید وضعیت رزرو بلیط خود را در بخش سوابق خرید بررسی کنید در صورتی که خرید بلیط موفقیت آمیز باشد در حساب کاربری شما گزینه های دانلود بلیط، استرداد بلیط، اطلاعات پرواز، میزان بار مجاز، لیست مسافران و تمام اطلاعات مورد نیاز شما در دسترس است. اگر در حین پیگیری رزرو خود نیاز به راهنمایی بیشتری داشتید، حتما با پشتیبانان سایت ما در ارتباط باشید.

چک این ماهان

چک این ماهان ایر به دو صورت حضوری و اینترنتی انجام می‌شود در صورتی که قصد دارید به صورت حضوری در فرودگاه، فرآیند چک این خود را انجام دهید، باید در پرواز‌های داخلی بین 1/5 تا 2 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه مبدا حاضر شوید و در پروازهای خارجی بین 3 تا 4 ساعت قبل از پرواز، چک این در فرودگاه انجام می‌شود اما علاوه بر چک این حضوری، ماهان امکان چک این آنلاین را نیز در برخی مسیرها فراهم کرده است.

در مسیرهای داخلی تنها برای مسافران خروجی از فرودگاه کرمان و شیراز و اهواز و زاهدان و قشم و ساری و تهران مهرآباد و بندر عباس و مشهد و خرم آباد و ایلام و سیرجان و اصفهان و بجنورد و بم  چک این آنلاین امکان پذیر می‌باشد.

مسیرهایی که مقصد آن ها کیش و عسلویه و خارک است پذیرش مسافر به صورت آنلاین امکان‌پذیر نیست.

در مسیرهای خارجی نیز تنها برای مسافران خروجی از فرودگاه امام خمینی چک این ماهان امکان پذیر می‌باشد و در مسیر های خارجی به نجف و بغداد امکان پذیر نمی‌باشد

سرویس چک این  آنلاین از 24 ساعت تا 90 دقیقه قبل از زمان پرواز  در سایت چک این آنلاین ماهان با وارد کردن شماره رزرواسیون و شماره پرواز امکان پذیر می‌باشد.

استرداد بلیط هواپیما ماهان

یکی از مهم‌ترین مواردی که ممکن است برای مسافران اتفاق بیفتد استرداد بلیط هواپیما ماهان است. جریمه کنسلی بلیط هواپیما ماهان توسط ایرلاین و یا چارتر کننده ها مشخص و در بلیط و در حساب کاربری مسافر قید می‌شود کافی است به صفحه ثبت درخواست استرداد بلیط هواپیما مراجعه کنید و بلیط خریداری شده خود را به صورت آنلاین و به آسانی کنسل کنید.

همچنین با وارد شدن به حساب کاربری خود در بخش سوابق خرید و استرداد نیز امکان استرداد بلیط هواپیما خریداری شده تنها با چند کلیک وجود دارد 

خرید بلیط پرواز خارجی ماهان

ماهان ایر علاوه بر پروازهای داخلی، پرواز‌های خارجی زیادی به کشورهای مختلف دارد این پرواز‌ها نیز در دو کلاس معمولی و بیزینس در دسترس است برنامه پروازهای خارجی ماهان در فصول مختلف متفاوت است و برای کسب اطلاعات پروازهای خارجی ماهان باید با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید .بهطورکلی ماهان به دبی، استانبول، آنکارا، شانگهای، نجف، بیروت، دهلی و ... پرواز دارد. قیمت پرواز خارجی ماهان با توجه به مقصد، طول مسیر، زمان پرواز و نوع کلاس پروازی تعیین می‌شود. برای اطلاع از قیمت پروازهای خارجی ماهان در زمان‌های مشخص، کافی است زمان مد نظر خود را در سایت یوتراوز وارد کرده و بلیط‌های موجود را بررسی کنید.

قیمت بلیط هواپیما ماهان

ایرلاین ماهان پروازهای مختلفی در داخل و خارج از کشور دارد و تاکنون جوایز متعددی را بدست آورده است. کیفیت خدمات ارائه شده در هواپیماهای این شرکت باعث رضایت خاطر مسافران شده و بسیاری از مسافران ترجیح می‌دهند سفر خود را با پرواز‌های ماهان سپری کنند و به دلیل همین کیفیت، گاهی قیمت بلیط هواپیمای ماهان ایر نسبت به سایر بلیط های هواپیما از دیگر ایرلاین‌ها گران‌تر است. ماهان‌ایر در مسیر‌های داخلی و خارجی در کلاس‌های پروازی اکونومی (معمولی) و بیزینس (تجاری) پرواز دارد و قیمت بلیط هواپیما در هر مسیر وابسته به زمان سفر، کلاس پروازی و خدمات ارائه شده متفاوت است. در برخی مواقع می‌توانید بلیط چارتر ماهان را با قیمت مناسب‌تر خریداری کنید همچنین برای خرید بلیط ارزان ماهان از بلیط‌های لحظه آخری غافل نشوید! بلیط سیستمی و یا چارتری ماهان را با وارد کردن مبدا و مقصد، با خیال آسوده و با ارزان‌ترین قیمت از سایت یوتراوز خریداری کنید.

بلیط هواپیما ماهان چارتر

ایرلاین ماهان در بسیاری از مسیرها، بخصوص مسیرهای خارجی، پرواز چارتری با نرخ ویژه دارد. در حالت عادی قیمت بلیط هواپیما چارتر ماهان از بلیط هواپیما سیستمی ماهان ارزان‌تر است درحالیکه همان خدمات پرواز سیستمی در پروازهای چارتری نیز ارائه می‌شود. قیمت بلیط چارتر ماهان و همچنین شرایط کنسلی بلیط توسط آژانس‌های چارترکننده تعیین می‌شود بنابراین برای اطلاع از قیمت بلیط چارتر هواپیما ماهان با شماره 1548 تماس بگیرید تا همکاران ما اطلاعات دقیق پرواز‌های چارتر ماهان در مسیر مورد نظر شما را در اختیارتان قرار دهند.

هواپیمایی ماهان ایر
ایرلاین ماهان
مقاصد پروازی داخلی و خارجی پرتردد ماهان
مسیرهای پروازی ماهان
مسیرهای هوایی

شرکت هواپیمایی ماهان‌ایر در حال حاضر به بزرگترین شرکت هواپیمایی کشور تبدیل شده است و به  اکثر شهر‌های ایران پرواز دارد. مهم‌ترین شهرهای قطب پرواز این شرکت، تهران، کرمان، مشهد و شیراز هستند که به شهرهای تبریز، اهواز، اصفهان، قشم، شیراز، کیش، ساری، بندرعباس و... پرواز دارند. برای اطلاع دقیق از برنامه پروازی ماهان در مسیر مورد نظر خود، کافی است با پشتیبانی سایت یوتراوز با شماره 1548 تماس بگیرید و یا با وارد کردن مسیر مورد نظر در سایت، از وجود پرواز‌های ماهان در آن مسیر مطلع شوید.

سوالات متداول
 • میزان بار مجاز در پرواز‌های داخلی و خارجی ماهان چقدر است؟
  در پروازهای داخلی اکونومی کلاس، بیشترین میزان بار مجاز 20 کیلوگرم و در بیزینس کلاس‌ها تا 30 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی اکونومی بیشترین میزان بار مجاز 30 کیلوگرم و در بیزینس کلاس‌ها تا 40 کیلوگرم است. این میزان ممکن است در برخی موارد متغیر باشد که برای اطمینان از آن می‌توانید با پشتیبانی به شماره 1548 تماس بگیرید.
 • هزینه بار اضافی در پرواز‌های ماهان چقدر است؟
  میزان هزینه اضافه بار به طور معمول برابر با یک درصد قیمت بلیط برای هر کیلوگرم بار اضافه در همان مسیر است اما مبلغ دقیق برحسب طول پرواز، کلاس پرواز و قیمت بلیط محاسبه می‌شود.
 • پذیرایی در هواپیما ماهان چگونه است؟
  با توجه به طول پرواز و ساعت پرواز و همچنین متناسب با کلاس اکونومی یا بیزینس پذیرایی در هواپیما ماهان متفاوت است. معمولا در کلاس اکونومی پذیرایی معمولی و در کلاس بیزینس پذیرایی ویژه‌تری ارائه می‌شود.
 • آیا امکان چک‌این هواپیما ماهان به صورت آنلاین وجود دارد؟
  در حال حاضر برای برخی از پرواز‌های ماهان امکان چک‌این آنلاین وجود دارد و شما می‌توانید مراحل چک‌این آنلاین را در سایت ماهان به صورت اینترنتی طی کنید.
 • استرداد بلیط هواپیما ماهان چگونه است؟
  برای استرداد بلیط هواپیمای خریداری شده از سایت یوتراوز کافی است به صفحه استرداد بلیط هواپیما رفته و بلیط خود را کنسل کنید و یا با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 ارتباط برقرار کنید.
#
پیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنیدو از آخرین اخبار سفرها در ایام کرونا با خبر شوید
#