اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا مشاهده اطلاعیه

شرکت هواپیمایی ایران‌ایر

هواپیمایی ایران ایر یکی از محبوب‌ترین و بزرگترین ایرلاین‌ها در ایران است. این ایرلاین در ابتدا با عنوان شرکت هواپیمایی ملی ایران یا همان هما و با نام بین‌المللی ایران‌ایر در سال 1340 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در فررودگاه مهرآباد تهران قرار دارد. ایران‌ایر پرواز‌های متعددی به خارج و داخل از کشور دارد. مهم‌ترین پرواز‌های خارجی ایران‌ایر پرواز‌های رفت‌و‌برگشت به آنکارا، استانبول، دبی، چین، و هامبورگ است و مهم ترین مسیرهای داخلی آن مسیر تهران – شیراز، تهران – کیش ، تهران – مشهد و ... است.

مقاصد پروازی خارجی ایران ایر

ایران‌ایر پرواز‌های خارجی متعددی به مقصد کشورهای آسیایی و اروپایی دارد. مهم‌ترین مقاصد خارجی ایران‌ایر آنکارا، استانبول، لبنان، چین، آذربایجان، دبی، فرانکفورت، هامبورگ، لندن، وین، پاریس، مسکو، ایتالیا و آمستردام است که بستگی به تعداد مسافران، شرایط برقراری پرواز و هواپیمایی کشوری ممکن است تغییری در برنامه پرواز‌های خارجی ایجاد شود. بنابراین حتما برای کسب اطلاعات دقیق از برنامه پرواز‌ها با پشتیبانی یوتراوز تماس بگیرید و اطلاعات بروز‌ شده از پرواز‌های خارجی را کسب کنید.

برای خرید بلیط هواپیما خارجی ایران‌ایر می‌توانید از سایت یوتراوز مقصد خود را وارد و بلیط‌های موجود را بررسی کنید. ایران ایر برای پرواز‌های خارجی خود دو نوع کلاس پروازی معمولی و بیزینس دارد که از نظر خدمات و امکانات و همچنین میزان بار مجار با یکدیگر متفاوتاند. قیمت بلیط هواپیما خارجی ایرانایر متناسب با مقصد، طول مسیر، نوع کلاس پروازی و ... تعیین میشود.برای دریافت اطلاعات درباره خرید بلیط خارجی ایرانایر میتوانید از طریق سایت یوتراوز اقدام کرده و یا با شماره پشتیبانی 1548 تماس بگیرید.

قیمت بلیط هواپیما ایران ایر

قیمت بلیط هواپیما بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود.به طور کلی بلیط هواپیمایی ایران‌ایر با توجه به خدمات و امکانات و همچنین قدمت این ایرلاین از قیمت مناسبی برخوردار است. در پرواز‌های داخلی و خارجی بلیط‌های بیزینس‌کلاس ایران‌‌ایر قیمت بالاتری نسبت به اکونومی دارند که طبیعی است. ولی ممکن است نرخ بلیط هواپیما ایران‌ایر در بلیط‌های لحظه آخری و بلیط‌های چارتر مناسب‌تر باشد. بنابراین برای خرید بلیط ارزان ایران‌ایر بهتر است بلیط‌های لحظه آخری و چارتر را چک کنید و با مقایسه با بلیط‌های سیستمی اقدام به خرید بلیط ارزان و مناسب کنید.

خرید بلیط هواپیمای ایران ایر از یوتراوز

سایت یوتراوز با پوشش کامل مسیرهای پروازی ایرلاین ایران‌ایر به همراه سایر ایرلاین‌ها امکان خرید مطمئن و سریع بلیط هواپیما برای شما را فراهم کرده است. کافی است مقصد پروازی خود را به همراه زمان حرکت وارد کنید و بلافاصه از لیست نمایش داده شده بلیط مناسب برای سفر خود را تهیه کنید. در صفحه نمایش بلیط‌ها، فیلترهایی برای انتخاب بهتر وجود دارد برای مثال فیلتر قیمت می‌تواند به شما در مشاهده بلیط‌های متناسب با بودجه شما کمک کند. یا با فیلتر انتخاب نوع کلاس پروازی، می‌توانید فقط بلیط‌های اکونومی یا بیزینس را مشاهده کنید و با محدود کردن گزینه های پیش‌رو با دقت بیشتری بلیط خود را رزرو کنید. در صورت تمایل می‌توانید قبل از سفر نسبت به رزرو هتل خود نیز از سایت یوتراوز اقدام کنید و با خیال آسوده از سفر خود لذت ببرید.

هواپیمایی ایران ایر
ایرلاین ایران ایر
پروازهای داخلی و خارجی پرتردد ایران ایر
مسیرهای پروازی ایران‌‌ایر
مسیرهای هوایی

قطب پروازی شرکت ایران‌ایر در پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و در پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی تهران است. در حال حاضر این پرواز‌ها به حدود 26 شهر اروپایی و آسیایی و همچنین 35 شهر در داخل کشور انجام می‌شود ایران‌ایر در مسیر دبی علاوه بر مسافر، حمل بار را نیز به عهده دارد. برنامه مسیرهای پروازی ایران ایر همیشه ثابت نیست و ممکن است در شرایط خاص تغییراتی داشته باشد بنابراین قبل از جستجوی بلیط از وجود پرواز در مسیر مد نظر خود مطمئن شوید.

سوالات متداول
 • آیا ایران ایر به اروپا پرواز دارد؟
  به طور کلی ایران ایر به اروپا و آسیا پرواز دارد اما برای اطمینان از برقراری پرواز به مقصد مد نظر خود، با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 در تماس باشید.
 • حمل چند کیلو بار در پروازهای ایران ایر مجاز است؟
  در پرواز های اکونومی معمولا 20 کیلوگرم و در پروازهای بیزینس تا 30 کیلو گرم بار مجاز است. وزن کیف قابل حمل در پروازهای معمولی 5 و در بیزینس 7 کیلوگرم است. دقت کنید که میزان بار مجاز در هر پرواز، در جزییات بلیط ذکر می‌شود.
 • هزینه اضافه بار در هواپیمایی ایران ایر چقدر است؟
  جریمه اضافه بار معمولا یک درصد از هزینه بلیط به ازای یک کیلوگرم بار اضافه است که این مقدار ممکن است در پرواز های مختلف متفاوت باشد و این هزینه در فرودگاه مبدا دریافت می‌شود.
 • استرداد بلیط هواپیما ایران ایر چگونه است؟
  استرداد بلیط هواپیمایی ایران ایر نیز مانند سایر ایرلاین ها در سایت یوتراوز امکان پذیر است و جریمه کنسلی آن نیز طبق قوانین استرداد تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای استرداد به سایت یوتراوز مراجعه کرده و یا با شماره پشتیبانی 1548 تماس بگیرید.
 • پرواز های ایران ایر از کدام ترمینال است؟
  ترمینال شماره 2 در فرودگاه مهرآباد برای پرواز‌های داخلی ایران‌ایر است. پرواز های خارجی ایران‌ایر از فرودگاه امام خمینی است که تنها یک ترمینال دارد.
#
پیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنیدو از آخرین اخبار سفرها در ایام کرونا با خبر شوید
#