#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

شرکت هواپیمایی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های هواپیمایی فعال در خاورمیانه است و اکنون بیشترین پروازهای بین المللی را انجام می‌دهد. این شرکت هواپیمایی با عنوان شرکت هواپیمایی ملی ایران (هما) و نام بین‌المللی ایران‌ ایر در سال 1340 تاسیس شد. پایگاه اصلی پروازهای داخلی ایران ایر فرودگاه مهرآباد و پایگاه اصلی پروازهای خارجی ایران ایر فرودگاه امام خمینی است. هواپیمایی ایران ایر دارای ناوگان قدرتمندی است که در سال‌های اخیر با خرید هواپیماهای جدید، در حال بازسازی و تجهیز کردن ناوگان خود است. از مهم‌ترین پروازهای خارجی ایران ایر می‌توان به پروازهای رفت و برگشت به آنکارا، استانبول، دبی، گوتنبرگ، آمستردام، صربستان، سوئیس، سوئد، چین و هامبورگ اشاره کرد. مهم‌ترین مسیرهای داخلی آن مسیرهای تهران، شیراز، کیش، مشهد و … است. 

خرید بلیط هواپیمای ایران ایر از یوتراوز

سایت یوتراوز با پوشش مسیرهای پروازی ایرلاین ایران‌ایر امکان خرید بلیط مطمئن هواپیما خارجی و داخلی ایران ایر را برای شما فراهم کرده است. خرید بلیط ایران ایر کافی است مقصد پروازی خود را به همراه زمان حرکت در قسمت جستجو وارد کنید، یوتراوز لیست پیشنهادی خود را برای شما نمایش می‌دهد. شما می‌توانید با توجه به اطلاعات پرواز ایران ایر، اقدام به خرید آنلاین بلیط ایران ایر خود کنید.
در کنار لیست پیشنهادی، فیلترهایی برای انتخاب بهتر وجود دارد. برای مثال فیلتر قیمت می‌تواند به شما در مشاهده بلیط‌های متناسب با بودجه شما کمک کند. علاوه بر قیمت، با استفاده از فیلتر انتخاب نوع کلاس پروازی، می‌توانید به تفکیک بلیط‌های اکونومی یا بیزینس را مشاهده کنید و با محدود کردن گزینه ها و بررسی جزئیات پرواز با دقت بیشتری بلیط خود را رزرو کنید. در صورت تمایل می‌توانید قبل از سفر، به صورت آنلاین رزرو بهترین هتل‌های مشهد از جمله هتل ضیافت الزهرا را با سایت یوتراوز انجام دهید و با خیال آسوده از سفر خود لذت ببرید.

مقاصد پروازی خارجی ایران ایر

ایران‌ایر پرواز‌های خارجی متعددی به مقصد کشورهای آسیایی و اروپایی دارد. مهم‌ترین مقاصد خارجی ایران‌ایر آنکارا، استانبول، دبی، گوتنبرگ، صربستان، سوئیس، سوئد، لبنان، چین، آذربایجان، فرانکفورت، هامبورگ، لندن، وین، پاریس، مسکو، ایتالیا و آمستردام است که بستگی به تعداد مسافران، شرایط برقراری پرواز و هواپیمایی کشوری ممکن است تغییری در برنامه پرواز‌های خارجی ایجاد شود. بنابراین حتما برای کسب اطلاعات پرواز‌ ایران ایر می‌توانید با پشتیبانی یوتراوز تماس بگیرید و اطلاعات بروز‌ شده را برای خرید اینترنتی بلیط ایران ایر خارجی دریافت کنید.
برای خرید بلیط هواپیما خارجی ایران‌ایر، می‌توانید از سایت یوتراوز مقصد خود را وارد و بلیط‌های موجود را بررسی کنید. ایران ایر برای پرواز‌های خارجی خود دو نوع کلاس پروازی معمولی و بیزینس دارد که از نظر خدمات و امکانات و همچنین میزان بار مجاز با یکدیگر متفاوت‌اند. قیمت بلیط هواپیما خارجی ایران‌ایر متناسب با مقصد، طول مسیر، نوع کلاس پروازی و ... تعیین می‌شود.برای دریافت اطلاعات درباره خرید بلیط خارجی ایران‌ایر می‌توانید از طریق سایت یوتراوز اقدام کرده و یا با شماره پشتیبانی 1548 تماس بگیرید.

قیمت بلیط هواپیما ایران ایر

قیمت بلیط هواپیما از جمله دغدغه‌های مسافران است و بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. به طور کلی بلیط هواپیمایی ایران‌ایر با توجه به خدمات و امکانات و همچنین قدمت این ایرلاین از قیمت مناسبی برخوردار است. در پرواز‌های داخلی و خارجی بلیط‌های بیزینس‌کلاس ایران‌‌ایر قیمت بالاتری نسبت به اکونومی دارند که طبیعی است. ولی ممکن است نرخ بلیط هواپیما ایران‌ایر در بلیط‌های لحظه آخری و ایران ایر چارتری مناسب‌تر باشد. بنابراین برای خرید بلیط ارزان ایران‌ایر بهتر است بلیط‌های لحظه آخری و چارتر را چک کنید و با مقایسه با بلیط‌های سیستمی اقدام به خرید بلیط ارزان و مناسب کنید. در نظر داشته باشید بعد از خرید بلیط هواپیما می‌توانید برای استعلام و استرداد ایران ایر اقدام کنید. استرداد بلیط ایران ایر و کسر جریمه کنسلی آن با توجه به نوع کلاس پروازی و زمان باقیمانده تا ساعت پرواز مشخص می‌شود. 

هواپیمایی ایران ایر
پروازهای داخلی و خارجی پرتردد ایران ایر
مسیرهای پروازی ایران‌‌ایر

قطب پروازی شرکت ایران‌ایر در پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد و در پروازهای خارجی فرودگاه امام خمینی تهران است. در حال حاضر این پرواز‌ها به حدود 26 شهر اروپایی و آسیایی و همچنین 35 شهر در داخل کشور انجام می‌شود ایران‌ایر در مسیر دبی علاوه بر مسافر، حمل بار را نیز به عهده دارد. برنامه مسیرهای پروازی ایران ایر همیشه ثابت نیست و ممکن است در شرایط خاص تغییراتی داشته باشد بنابراین قبل از جستجوی بلیط از وجود پرواز در مسیر مد نظر خود مطمئن شوید.

سوالات متداول
 • آیا ایران ایر به اروپا پرواز دارد؟
  به طور کلی ایران ایر به اروپا و آسیا پرواز دارد اما برای اطمینان از برقراری پرواز به مقصد مد نظر خود، با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 در تماس باشید.
 • حمل چند کیلو بار در پروازهای ایران ایر مجاز است؟
  در پرواز های اکونومی معمولا 20 کیلوگرم و در پروازهای بیزینس تا 30 کیلو گرم بار مجاز است. وزن کیف قابل حمل در پروازهای معمولی 5 و در بیزینس 7 کیلوگرم است. دقت کنید که میزان بار مجاز در هر پرواز، در جزییات بلیط ذکر می‌شود.
 • هزینه اضافه بار در هواپیمایی ایران ایر چقدر است؟
  جریمه اضافه بار معمولا یک درصد از هزینه بلیط به ازای یک کیلوگرم بار اضافه است که این مقدار ممکن است در پرواز های مختلف متفاوت باشد و این هزینه در فرودگاه مبدا دریافت می‌شود.
 • استرداد بلیط هواپیما ایران ایر چگونه است؟
  استرداد بلیط هواپیمایی ایران ایر نیز مانند سایر ایرلاین ها در سایت یوتراوز امکان پذیر است و جریمه کنسلی آن نیز طبق قوانین استرداد تعیین می‌شود. شما می‌توانید برای استرداد به سایت یوتراوز مراجعه کرده و یا با شماره پشتیبانی 1548 تماس بگیرید.
 • پرواز های ایران ایر از کدام ترمینال است؟
  ترمینال شماره 2 در فرودگاه مهرآباد برای پرواز‌های داخلی ایران‌ایر است. پرواز های خارجی ایران‌ایر از فرودگاه امام خمینی است که تنها یک ترمینال دارد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز