........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

بلیط هواپیما لحظه آخری در یوتراوز

بلیط هواپیما لحظه آخری نوعی بلیط هواپیما چارتر محسوب می‌شود که گاهاً ارزان‌تر از بلیط‌ سیستمی و به صورت چارتر به فروش می‌رسد. به‌طور معمول چارترکننده تمام بلیط‌های یک پرواز را خریداری می‌کند اما با نزدیک شدن به زمان پرواز اگر بلیط‌ها به فروش نرسند این بلیط‌ها با قیمت بسیار قابل‌توجهی ارزان‌تر از سایر بلیط‌ها به فروش می‌رساند. خرید بلیط لحظه آخری همانند یک معامله برد – برد است، چراکه هم چارترکننده با فروش بلیط‌های خود در آخرین لحظات نزدیک به پرواز جلوی ضررهای احتمالی را می‌گیرد و هم خریدار بلیط هواپیما ارزان را خریداری کرده و از تمامی امکانات بلیط سیستمی هم برخوردار شده است. اما باید به این نکته توجه داشت که بلیط لحظه آخری همیشه در دسترس نیست و تنها در ایام غیرپیک سفر موجود است. همچنین قیمت بلیط لحظه آخری همیشه ارزان نیست و ممکن است در روزهای پیک سفر این بلیط‌ها نسبت به بلیط‌های سیستمی گران‌تر هم به فروش برسد. 

انواع بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط لحظه آخری برای دو گروه از مسافران انتخاب مناسبی است. گروه اول، کسانی‌که مجبورند راهی یک سفر پیش‌بینی‌نشده و بی‌برنامه شوند و گروه دوم، کسانی هستند که می‌خواهند سفری مقرون‌به‌صرفه را تجربه کنند. اگر شما هم قصد دارید بلیط لحظه آخری بخرید، با توجه به اینکه سفرتان داخلی یا خارجی است باید از انواع بلیط‌های لحظه آخری زیر، نوع بلیط خود را تعیین کرده و اقدام به خرید کنید.

1. بلیط هواپیما داخلی لحظه آخری

شما در سایت یا اپلیکیشن یوتراوز می‌توانید با توجه به اینکه مسیر سفرتان یکی از شهرهای داخلی ایران است و اینکه قصد سیر و سیاحت در کدام شهر را دارید، بلیط هواپیما لحظه آخری داخلی آن شهر را بخرید. برای مثال اگر قصد دارید به مشهد سفر کنید باید بلیط لحظه آخری مشهد را بخرید و راهی پایتخت معنوی ایران شوید و اگر قصد دارید به جزیره زیبای کیش سفر کنید باید بلیط لحظه آخری کیش را بخرید و راهی گردشگری در این جزیره زیبا شوید.

2. بلیط لحظه آخری خارجی

خرید بلیط هواپیما خارجی لحظه آخری عموماً توسط کسانی جستجو و خریداری می‌شود که قصد سفر به یکی از کشورهای خارجی را دارند. اگر شما هم قصد سفر خارجی را دارید و می‌خواهید بلیط هواپیما لحظه آخری خارجی بخرید تا سفر اقتصادی را تجربه کنید، در نظر داشته باشید یکی از بهترین زمان‌ها برای خرید بلیط لحظه آخری خارجی هنگامی است که متقاضی برای سفر خارجی کمتر باشد. برای مثال اگر قصد سفر به نجف اشرف را دارید و می‌خواهید بلیط لحظه آخری نجف را بخرید، باید در نظر داشته باشید که در ایام غیرپیک نجف، بلیط پرواز لحظه آخری این مسیر را بخرید. یا اگر قصد دارید برای تحصیل، خرید یا گردش به استانبول سفر کنید بهتر است در ایام غیرپیک، اقدام به خرید بلیط لحظه آخری استانبول از یوتراوز کنید و راهی سفری خاطره‌ساز شوید.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

بهترین زمان خرید بلیط پرواز لحظه آخری زمانی است که فصل اوج سفر نباشد. در روزهای پیک مسافرتی  نباید انتظار داشت تا بلیط لحظه آخری ارزان پیدا کنید زیرا در این ایام بلیط‌‌های سیستمی به دلیل استقبال مسافران به سرعت به فروش می‌رسند و در نتیجه به سختی صندلی‌ خالی پیدا می‌شود. برای مثال در تعطیلات و مناسبت‌های خاص مذهبی بلیط‌های پرواز به سرعت به فروش می‌رسند و بلیطی تحت عنوان لحظه آخری باقی نمی‌ماند. خرید بلیط لحظه آخری برای سفرهایی که ناگهانی و بدون برنامه‌ریزی رخ می‌دهند انتخاب بسیار مناسبی است. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که سفر کاری مهمی برایتان پیش آمده یا سفرتان را از مدت‌ها قبل برنامه ریزی کردید، بهتر است راه کم ریسک‌تر را انتخاب کرده و بلیط سیستمی را از طریق کانال فروش بلیط هواپیما لحظه آخری یوتراوز خریداری کنید؛ اما اگر به دنبال کاهش هزینه‌های سفرتان هستید و می‌خواهید با رزرو بلیط لحظه آخری سفری کم‌هزینه داشته باشید، باید همیشه آماده سفر باشید تا در صورت پیدا شدن بلیط لحظه آخری سریع اقدام کنید.

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری

قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری به عوامل زیادی بستگی دارد. قیمت بلیط‌های لحظه آخری عموماً توسط چارترکننده تعیین می‌شود اما بازه زمانی خرید بلیط، تعداد مسافران و تعداد بلیط‌های باقیمانده تأثیر به سزایی بر قیمت این نوع بلیط‌ها خواهند گذاشت. گاهی دیده می‌شود در روزهای غیر پیک سال، قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری حتی تا 50 درصد هم کاهش پیدا می‌کند اما در ایامی که تقاضا برای خرید بلیط هواپیما افزایش می‌یابد، قیمت بلیط‌های لحظه آخری آن مسیر ممکن است تا چندین برابر هم افزایش یابد. برای مثال ایام نزدیک به شهادت امام رضا (ع) قیمت بلیط‌ پرواز چارتری و لحظه آخری مشهد در آخرین لحظات نزدیک به پرواز، افزایش قیمت چندین برابری را تجربه می‌کند؛ اما همین پروازها در ایامی که پیک سفر نباشد، با کاهش قیمت روبه‌رو می‌شوند. علت کاهش قیمت بلیط‌های لحظه آخری این است که شرکت چارترکننده می‌خواهد تا آخرین لحظات نزدیک به پرواز تعداد صندلی‌های فروخته نشده را به فروش برساند و با کمترین ضرر مالی پرواز را انجام دهد. لذا خرید بلیط لحظه آخری به دلیل نزدیک بودن به زمان پرواز، خرید ارزان قیمت و مقرون‌به‌صرفه‌ای برایتان محسوب می‌شود. ناگفته نماند که در اکثر مواقع با کمی جست‌وجو در یوتراوز می‌توانید بلیط مسیر مورد نظر خود را با قیمتی ارزان‌تر از بلیط سیستمی خریداری کنید. اگر مقرون‌به‌صرفه بودن سفر برایتان اهمیت زیادی دارد و ترجیح می‌دهید که با هزینه کمتر خدمات باکیفیتی دریافت کنید، خرید بلیط هواپیما لحظه آخری انتخاب مناسبی برای شماست.  

بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان

یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که خرید بلیط هواپیما در یوتراوز برای شما دارد استفاده از بلیط‌های لحظه آخری است که صرفه‌جویی در زمان و هزینه بلیط را برایتان در پی خواهد داشت. شما می‌توانید با خرید بلیط هواپیما لحظه آخری در کوتاه‌ترین زمان ممکن سفر کنید و از سفر خود نهایت لذت را ببرید. قیمت بلیط ارزان هواپیما لحظه آخری موجب شده تا این نوع پرواز در بین گردشگران از محبوبیت زیادی برخوردار باشد. یوتراوز به‌عنوان یکی از چارترکنندگان باسابقه در مسیرهای پروازی داخلی و خارجی، امکان رزرو بلیط لحظه آخری را برایتان فراهم ساخته است. شما می‌توانید مزیت ارزانی و فراوانی بلیط لحظه آخری را به طور همزمان در یوتراوز تجربه کنید. البته توجه داشته باشید که در برخی مواقع مانند ایام پیک سفر به دلیل افزایش تقاضا ممکن است قیمت بلیط لحظه آخری از قیمت بلیط سیستمی حتی بیشتر هم باشد. پس بهتر است اگر قصد سفر در ایام پیک سفر و تعطیلات را دارید خرید بلیط را به لحظات آخر موکول نکنید و هم‌اکنون بلیط پروازتان را از یوتراوز خریداری کنید. یوتراوز که یکی از بهترین سایتهای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری است، مفتخر است که همواره ارزان‌ترین بلیط هواپیما را برایتان عرضه می‌کند.

ارزان‌ترین بلیط هواپیما لحظه آخری

خرید بلیط ارزان هواپیما یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم مسافرانی است که می‌خواهند سفرشان را مقرون‌به‌صرفه انجام دهند. به‌طورکلی در زمان‌های کم‌سفر سال هنگامی‌که به زمان پرواز نزدیک می‌شویم قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان‌تر می‌شود، چون ممکن است تمام ظرفیت صندلی‌‌های چارتر پر نشود و چارترکننده برای اینکه ضرر خود را به حداقل برساند بلیط هواپیما ارزان لحظه آخری را در اختیار مشتریان قرار دهد. فروش بلیط ارزان هواپیما یکی از خدمات محبوب یوتراوز است که در هر مکان و زمانی که باشید تنها با چند کلیک ساده می‌توانید از آن بهره‌مند شوید. برای خرید آنلاین ارزان‌ترین بلیط هواپیما لحظه آخری پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه، می‌توانید با انتخاب فیلتر بلیط چارتری، تنها لیست بلیط هواپیما چارتر و لحظه آخری را مشاهده کنید و سپس با مرتب‌سازی براساس کمترین قیمت می‌توانید به لیستی از ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری دسترسی پیدا کرده و بهترین بلیط را بخرید.

بلیط هواپیما لحظه آخری | یوتراوز

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری رفت ‌و برگشت در یوتراوز

زمانی‌که شما بلیط هواپیما رفت و برگشت لحظه آخری را می‌خرید، دیگر نیازی نیست در طول سفرتان در جستجوی خرید بلیط برگشت باشید و خیالتان بابت تاریخ دقیق برگشت و تهیه بلیط‌تان راحت است و دیگر هیچ دغدغه‌ای بابت به تأخیر افتادن سفر و بازگشت به مقصد موردنظر را نخواهید داشت. برای خرید بلیط هواپیما رفت‌ و برگشت لحظه آخری از یوتراوز کافیست در ابتدای این صفحه گزینه دوطرفه بودن پرواز را انتخاب کرده و سپس مبدأ و مقصد را وارد کنید و پس از آن تاریخ رفت ‌و برگشت بلیط سفرتان را انتخاب کرده و تعداد مسافرانی که در این سفر شما را همراهی می‌کنند، وارد کنید و در نهایت دکمه جست‌وجو را کلیک کنید تا لیستی از بلیط‌های رفت و برگشت را در تاریخ منتخب مشاهده کنید. در این لیست، براساس قیمت، نوع پرواز، کلاس پرواز، ایرلاین دلخواه و دیگر فیلترهای انتخابی می‌توانید بلیط پروازتان را فیلتر کنید و بهترین بلیط را انتخاب و خریداری کنید. این نکته را هم به‌خاطر داشته باشید که اگر فراموش کرده‌اید به صورت هم‌زمان بلیط رفت‌وبرگشت سفر خود را خریداری کنید، جای نگرانی نیست. چون هر زمانی‌که سفرتان به پایان رسید و قصد بازگشت را داشتید تنها با چند کلیک ساده می‌توانید بلیط برگشت‌‌تان را از یوتراوز خریداری کنید و راهی مقصد مورد نظر خود شوید. 

نحوه استرداد بلیط هواپیما لحظه آخری

کنسل شدن سفر یکی از اتفاقات ناخوشایند است که ممکن است برای هر مسافری رخ دهد. چنانچه از زمان سفر و برنامه‌ریزی خود مطمئن هستید، می‌توانید در صورت وجود بلیط لحظه آخری در یوتراوز، بلیط مورد نظر را بخرید. اما اگر ممکن است هر لحظه در برنامه سفرتان تغییری ایجاد شود یا احتمال می‌دهید که ممکن است سفرتان کنسل شود، در این شرایط خرید بلیط هواپیما لحظه آخری اشتباه بزرگی است. چراکه خرید بلیط هواپیما لحظه آخری در کنار مزیت خود یعنی ارزانی، عیب بزرگی دارد و آن هم نداشتن حق استرداد و کنسلی پرواز است. کنسلی و استرداد بلیط‌های لحظه آخری در اکثر مواقع سخت و انجام نشدنی است؛ زیرا این بلیط‌ها در آخرین لحظات قبل از پرواز خریداری می‌شوند و در این بازه زمانی، شرکت‌های چارترکننده لیست مسافران را به ایرلاین اعلام می‌کنند. بنابراین در این شرایط جریمه کنسلی بسیار بالاست و در اغلب اوقات کنسلی نیز غیرممکن است. در صورتی‌که با این موقعیت مواجه شدید، اطلاع از قوانین کنسلی در هواپیما می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید بلیط خود را استرداد و در صورت امکان وجه پرداختی‌تان را دریافت کنید. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما مراحل کنسلی را گام‌به‌گام مطابق با آموزش‌های این صفحه طی کنید تا استرداد بلیط شما پایان یابد. اگر بنابرشرایطی نتوانستید از راه قبلی که بیان شد بلیط خود را کنسل کنید، می‌توانید در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته با کارشناسان پشتیبانی یوتراوز 1548 تماس بگیرید، درخواست استرداد بلیط هواپیما لحظه آخری خود را اعلام و فرآیند استرداد آن را به صورت لحظه‌ای پیگیری کنید. 

خرید بلیط لحظه آخری برای سفر کاری

سفرهای کاری شامل شرکت در جلسات، کنگره‌ها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها، شرکت در یک کنفرانس یا رویداد تجاری، سفرهای تشویقی یا منتقل شدن افراد به شعبات دیگری از همان شرکت است که گاهی ممکن است آنقدر غیر منتظره اتفاق افتد که وقت کمی برای برنامه‌ریزی جهت خرید بلیط هواپیما یا رزرو هتل داشته باشید. در چنین شرایطی اگر برنامه‌ریزی‌ها توسط شرکت انجام نشود، بهتر است هرچه سریع‌تر اقدام به خرید بلیط لحظه آخری هواپیما در یوتراوز کنید تا بهترین پرواز و ارزان‌ترین قیمت نصیب‌تان شود.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما لحظه آخری

اگر قصد خرید بلیط لحظه آخری هواپیما را دارید و می‌خواهید بدانید بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری، چه زمانی است؛ باید توجه داشته باشید که برای خرید این نوع بلیط باید سایت خرید بلیط هواپیما لحظه آخری را در نزدیکترین ساعات پرواز به طور مداوم رصد کرده تا بتوانید خرید خود را انجام دهید. برای سفر رفتن با بلیط‌های لحظه آخری، تقریباً هر زمانی باید کوله‌بار سفرتان بسته وخودتان آمادگی سفر را داشته باشید. علاوه‌براین‌ها، در نظر داشته باشید برای اینکه بتوانید بلیط لحظه آخری هواپیما را برای مقصد دلخواه خود گیر بیاورید، باید قید سفر در ایام پیک سفر (نوروز و تعطیلات رسمی) را بزنید. در عوض ممکن است در فصل‌های کم سفر سال، بلیطی حتی ارزانتر از بلیط اتوبوس نصیبتان شود! به‌طورکلی، بلیط هواپیما لحظه آخری را در شرایطی که ترافیک پروازی کمتر است یا زمان کمی به پرواز مانده، می‌توانید با بهای کمتری خریداری کنید. بنابراین بهترین زمان برای رزرو بلیط لحظه آخری زمانی است که تقاضا برای سفر کمتر بوده و بلیط‌ها به سرعت فروخته نمی‌شوند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری

خرید اینترنتی بلیط هواپیما در یوتراوز بسیار راحت‌، سریع‌ و نیازمند صرف هزینه و زمان کمتری است. به‌همینجهت امروزه خرید اینترنتی بلیط هواپیما با مزایای بی‌شماری که دارد، بیشتر از گذشته مورد توجه سفر دوستان قرار گرفته است. با خرید اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری، تنها با چند کلیک ساده بلیط سفرتان را با ارزان‌ترین قیمت، در کمترین زمان و به مطمئن‌ترین روش خریداری می‌کنید. برای خرید آنلاین بلیط هواپیما لحظه آخری در یوتراوز، کافیست تا مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. در ابتدای همین صفحه باتوجه‌به یک‌طرفه یا دوطرفه بودن سفرتان یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.
 2. سپس مبدأ و مقصد سفرتان را وارد کنید.
 3. تاریخ سفرتان را انتخاب کنید. (در صورت‌ یک‌طرفه بودن مسیر، تنها تاریخ رفت و در صورت دو‌طرفه بودن، تاریخ برگشت را نیز مشخص کنید).
 4. تعداد مسافرانی که در این سفر همراه‌تان هستند را وارد کنید.
 5. سپس دکمه جست‌وجو را بزنید تا نتایج را مشاهده کنید.

 پس از انجام مراحل گفته شده لیستی از بلیط‌های موجود را می‌بینید که از قسمت فیلتر نتایج جستجو در سمت راست سایت می‌توانید فیلتر چارتر را انتخاب کنید و مناسب‌ترین و بهترین بلیط‌ هواپیما لحظه آخری را بخرید. اطمینان داشته باشید با یوتراوز خرید آسان و لذت‌بخشی را تجربه خواهید کرد.

چرا خرید بلیط هواپیما لحظه آخری؟

مهم‌ترین مزیت خرید بلیط لحظه آخری، قیمت ارزان و مقرون‌به‌صرفه آن است که گاهی هزینه‌های سفر را حتی تا نصف قیمت برایتان کاهش می‌دهد. علاوه‌براین شما می‌توانید از تخفیف‌های ویژه‌ای که یوتراوز برایتان ارائه می‌کند نیز بهره‌مند شوید تا امکان خرید بلیط تا 70 درصد تخفیف هم برایتان فراهم شود. از طرف دیگر، امکانات ارائه شده در پروازهای لحظه آخری به مسافرانی که بلیط پرواز لحظه آخری را خریداری کرده‌اند، با سایر مسافران هیچ تفاوتی ندارد و در واقع شما همان امکانات بلیط سیستمی را از نظر شرایط سفر، صندلی، پشتیبانی و ... را با قیمت ارزان‌تری در مقایسه با دیگر مسافران دریافت می‌کنید. شما می‌توانید بلیط لحظه آخری چارتر را در یوتراوز که یکی از بهترین سایت‌های خرید بلیط هواپیما داخلی و خارجی است و در تمام روزهای سال حق انتخاب گسترده‌ای را از میان پروازهای سیستمی، چارتری و لحظه آخری را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ تنها با چند کلیک ساده بخرید. ناگفته نماند بلیط هواپیما لحظه آخری بهترین راهکاریست که برای سفرهای ناگهانی و از پیش تعیین نشده نیز می‌توانید روی آن حساب کنید. یوتراوز همواره تلاش می‌کند با ارائه ارزان‌ترین بلیط هواپیما لحظه آخری به شروع سفر شما کمک کند تا بتوانید بهترین مسافرت مقرون‌به‌صرفه را آغاز کرده و خاطرات خوشی را برای خود ثبت کنید.

مزایای خرید بلیط هواپیما لحظه آخری از یوتراوز

وجود وب‌سایت و اپلیکیشن اختصاصی با رابط کاربری آسان جهت خرید بلیط هواپیما لحظه آخری، پوشش بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی لحظه آخری، خرید بلیط هواپیما لحظه آخری از معتبرترین و بهترین ایرلاین‌ها، راحت بودن در خرید و عدم نیاز به مراجعه حضوری، عدم محدویت زمانی و مکانی در خرید اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری، تنوع بالای بلیط‌ها و گستردگی حق انتخاب مشتریان، امکان مقایسه قیمت بلیط‌های لحظه آخری، قابلیت فیلتر کردن بلیط پرواز براساس قیمت، ساعت پرواز و ایرلاین، عدم احتیاج به توضیحات اضافی به فروشنده، اطلاع از قیمت بلیط در مدت زمانی یک ماه قبل و بعد از تاریخ منتخب، سادگی مراحل کنسل کردن و استرداد بلیط، بهره‌مندی از کاهش قیمت‌های لحظه‌ای بلیط هواپیما، خرید اینترنتی بلیط با نرخ دلخواه، ارائه ارزان‌ترین خدمات گردشگری، امکان بهره‌مندی از خدمات بیمه مسافرتی، استفاده از تخفیف‌های جشنواره‌ای و تخفیفات ویژه برای اولین خرید از یوتراوز و پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه‌روز حتی در روزهای تعطیل بخشی از مزیت‌های خرید اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری داخلی و خارجی از یوتراوز است که موجب تمایز با سایرین شده است.

سوالات متداول
 • بلیط لحظه آخری هواپیما چه فرقی با سایر بلیط‌های هواپیما دارد؟
  بلیط لحظه آخری یکی از انواع بلیط‌های هواپیماست که توسط چارترکننده همه یا بخشی از صندلی‌های یک هواپیما برای مدت زمان معینی اجاره شده و قیمت‌گذاری بلیط‌‌ها نیز به عهده چارترکننده و درصورتی که نزدیک به تاریخ پرواز همچنان صندلی‌های خالی وجود داشته باشد آن‌هارا با قیمت پایین‌تری به فروش می‌رساند.
 • قیمت بلیط لحظه آخری هواپیما چگونه تعیین می‌شود؟
  نرخ بلیط لحظه آخری ثابت نیست و در مقاطع مختلف زمانی دارای نوسان است. چراکه چارترکننده سعی دارد با کاهش یا افزایش بلیط هواپیما در لحظات مختلف نزدیک به پرواز، از یکسو تمام صندلی‌های خالی را به فروش برساند و از سوی دیگر، بیشترین سود را کسب کند.
 • قیمت بلیط لحظه آخری برای کودکان چگونه است؟
  در بلیط‌های لحظه آخری بهای بلیط برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و تفاوتی بین رده سنی وجود ندارد. اما با این‌وجود، خرید بلیط لحظه آخری در روزهای غیرپیک، گاهی به نفع شماست.
 • چگونه بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان بخرم؟
  برای رزرو بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان باید در ابتدای همین صفحه، اطلاعات مورد نیاز سامانه را وارد کرده تا لیستی از بلیط‌های پرواز مورد نظر برایتان نمایش داده شود، سپس با فیلتر کردن بلیط چارتری و مرتب‌سازی براساس کمترین قیمت می‌توانید تنها پروازهای لحظه آخری را از کمترین قیمت مشاهده کنید. ضمناً به خاطر داشته باشید بلیط‌های چارتری با عنوان چارتری روی بلیط الکترونیک نیز مشخص شده‌اند.
 • آیا بلیط لحظه اخری هواپیما همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی است؟
  خیر؛ بلیط هواپیمایی لحظه آخری همیشه ارزان‌تر از بلیط سیستمی نیست. بلکه در مواقعی ممکن است گران‌تر هم فروخته شود.
 • در چه زمان‌هایی احتمال پیدا کردن بلیط هواپیما لحظه آخری ارزان بیشتر است؟
  در زمان‌های کم‌سفر سال، روزهای وسط هفته و ماه، روزهای غیرمناسبتی و خارج از تعطیلات سال که سفر کمتر است، احتمال اینکه بتوانید بلیط لحظه آخری ارزان پیدا کنید، افزایش می‌یابد.
 • چطور می‌توانم برای سفرم ارزان‌ترین بلیط لحظه آخری را خریداری کنم؟
  بهترین روش برای خرید ارزان‌ترین بلیط هواپیما لحظه آخری در یوتراوز استفاده از باکس قیمتی است. شما در یوتراوز با وارد کردن اطلاعات مورد نظر سامانه، بلیط موردنظرتان را جستجو می‌کنید، سپس از فیلترهای نتایج جستجو، فیلتر بلیط چارتری را اعمال ‌کنید تا علاوه‌بر مشاهده لیست بلیط‌های چارتری، در بالای لیست باکس قیمتی را هم ‌بینید. باکس قیمتی، ارزان‌ترین بلیط را چند روز قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان به شما نشان می‌دهد که با مقایسه روزها و قیمت‌ها می‌توانید به ارزان‌ترین بلیط‌های لحظه آخری دسترسی داشته باشید.
 • آیا ساعت، قیمت و دیگر مشخصات پرواز در سایت یوتراوز قطعی است؟
  بله، آنچه پس از جستجوی پرواز مورد نظر خود روی سایت یوتراوز می‌بینید، برنامه قطعی پروازهای ایرلاین‌هاست که ارائه شده است و اگر احیاناً تغییری در ساعت یا برنامه‌ی پرواز به وجود بیاید، از طریق پشتیبانی یوتراوز به اطلاع شما خواهد رسید.
 • چه زمانی قیمت بلیط هواپیما لحظه آخری گران‌تر از حد معمول است؟
  در زمان‌های پیک سفر مثل اعیاد و مناسبت‌های مذهبی، ایام نوروز و تعطیلات آخر هفته که تقاضای سفرهای هوایی بالاست، افزایش تقاضا بر قیمت بلیط‌های لحظه آخری تاثیر می‌گذارد و پرواز لحظه آخری (در صورتی‌که پروازی پیدا شود) با قیمتی بیشتر به فروش می‌رسد.
 • بلیط لحظه آخری با بلیط چارتر چه تفاوتی دارد؟
  بلیط لحظه آخری هواپیما به بلیط‌هایی می‌گویند که در زمان‌های نزدیک به پرواز فروخته نشده باشند. در این حالت، هم بلیط‌های سیستمی و هم بلیط‌های چارتری می‌توانند با کاهش قیمت رو‌به‌رو شوند. اما از آنجایی‌که شرکت‌های چارتر کننده، تمامی بلیط‌ها را به صورت یکجا پیش خرید می‌کنند، ترجیح می‌دهند با فروش بلیط چارتر هواپیما در لحظات نزدیک به پرواز با حداقل قیمت، متحمل خسارت کمتری شوند. از این‌رو عبارت بلیط لحظه آخری چارتر رایج‌تر است.
 • اگر در پروازهای لحظه آخری از پرواز جا بمانیم، هزینه بلیط برگردانده می‌شود؟
  در صورت جا ماندن مسافر در پروازهای لحظه آخری هیچ وجهی به مسافر پرداخت نمی‌شود. مگر در شرایط خاص. از این رو تمامی مسئولیت آن به عهده مسافر است.
 • آیا بلیط لحظه آخری برای مسیرهای خارجی هم وجود دارد؟
  بلیط‌ لحظه آخری تنها محدود به مسیرهای داخلی نمی‌شود و بعضی ایرلاین‌ها در مسیرهای پرتردد خارجی که تقاضای سفر برای آن بالاست، خدمات پرواز لحظه آخری هم ارائه می‌دهند. از بهترین و پرتقاضاترین بلیط‌های چارتر خارجی می‌توان مسیرهای لحظه آخری به نجف، لحظه آخری به بغداد، مشهد به نجف، مشهد به بغداد، لحظه آخری به استانبول و لحظه آخری به دبی را نام برد.
 • کدام ایرلاین‌ها برای خرید بلیط لحظه آخری بهترند؟
  در حال‌حاضر بیشتر ایرلاین‌های داخلی، خدمات بلیط‌ لحظه آخری را در مسیرهای پرتردد داخلی و خارجی ارائه می‌دهند. شما می‌توانید باتوجه به تجربه قبلی خود یا براساس نظرات دوستان و دیگر مسافران، با هر ایرلاینی که تمایل دارید سفر کنید.
 • آیا می‌توانم نام مسافرین را بعد از خرید بلیط لحظه آخری تغییر دهم؟
  در صورتی‌که نام مسافر را اشتباه تایپ کرده باشید، با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید تا با توجه به قوانین شرکت چارترکننده راهنمای شما باشند.
 • آیا امکان تغییر تاریخ و ساعت پرواز در بلیط لحظه آخری وجود دارد؟
  خیر؛ امکان تغییر تاریخ پرواز و ساعت پرواز در پروازهای لحظه آخری وجود ندارد و برای این منظور باید بلیط قبلی را کنسل و بلیط جدید رزرو کنید. از آنجاکه شرایط کنسلی پروازهای لحظه آخری آسان نیست و گاهی حتی وجهی برای کنسلی به مسافر مسترد نمی‌شود، بهتر است قبل از هر اقدامی برای خرید بلیط لحظه آخری از برنامه سفر خود مطمئن شوید.
 • در صورتی‌که زمان پرواز از جانب ایرلاین دچار تغییر و یا کنسل شود چه اقدامی انجام دهیم؟
  در صورت تغییر زمان پرواز، اگر تاخیر و یا تعجیل بیش از 2 ساعت باشد، یوتراوز به اطلاع شما می‌رساند و در صورت عدم تمایل مسافر به انجام پرواز، وجه دریافتی بلیط استرداد می‌شود.
 • میزان بار مجاز برای پروازهای لحظه آخری چقدر است؟
  میزان بار مجاز برای بلیط لحظه آخری با سایر بلیط‌ها فرقی ندارد. عامل تعیین‌کننده میزان بار، کلاس پرواز و کلاس نرخی است، نه لحظه آخری بودن یا نبودن.
 • جریمه اضافه بار در پروازهای لحظه آخری چقدر است؟
  به‌طورکلی میزان جریمه به همراه داشتن هر کیلوگرم اضافه بار در هر سفر برابر است با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر.
 • برای پرواز لحظه آخری چه زمانی در فرودگاه حاضر باشیم؟
  برای سفرهای داخلی باید بین یک تا یک‌ونیم ساعت و برای سفرهای خارجی سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید تا اقدامات مربوط به پرواز را انجام دهید. توجه کنید که کانتر صدور کارت پرواز 30 الی 40 دقیقه قبل از پرواز بسته می‌شود.
 • چگونه می‌توانم برای پرواز لحظه آخری به فرودگاه، از خدمات تاکسی فرودگاه استفاده کنم؟
  تاکسی فرودگاه در تمام ساعات شبانه‌روز با انواع خودروهای بروز و ایمن آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان با قیمت‌های مصوب تاکسیرانی هستند و شما می‌توانید از طریق تماس با فرودگاه، جهت استفاده از تاکسی‌های فرودگاه اقدام کنید یا حتی چند روز قبل از سفر تاکسی خود را از سامانه آنلاین رزرو تاکسی فرودگاه برای رفت و برگشت خود رزرو کنید.
 • قوانین کنسلی بلیط هواپیما لحظه آخری چگونه است؟
  در پروازهای لحظه آخری، شرایط کنسلی بلیط آسان نیست و در صورت کنسلی، گاهی هیچ‌وجهی به مسافر برگشت داده نمی‌شود. البته همه‌چیز به قوانین چارترکننده پرواز بستگی دارد. پیشنهاد می‌کنیم درهنگام رزرو، قوانین و مقررات ایرلاین یا چارترکننده پرواز را در یوتراوز مطالعه کنید و اگر باز هم سوالی داشتید با شماره 1548 تماس بگیرید.
 • درصد جریمه کنسلی بلیط هواپیما لحظه آخری چقدر است؟
  درصد جریمه کنسلی پروازهای لحظه آخری مطابق با قوانین چارتر کننده تعیین گردیده که می‌توانید از قسمت قوانین و شرایط کنسلی بلیط روی بلیط الکترونیک مشاهده کنید و یا در صورت لزوم با پشتیبانان یوتراوز ( 1548☎) در تماس باشید.
 • آیا همه بلیط‌های لحظه آخری معتبرند؟
  خیر؛ چون اعتبار یک بلیط لحظه آخری به اعتبار چارترکننده آن بستگی دارد. برای خرید بلیط لحظه آخری معتبر لطفا از طریق آژانس‌ها و وب‌سایت‌های معتبر همچون یوتراوز اقدام کنید تا دچار عواقب بد خرید بلیط از دفاتر نامعتبر نشوید.
 • آیا امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما لحظه آخری از یوتراوز وجود دارد؟
  بله؛ خوشبختانه یوتراوز این امکان را فراهم کرده است تا انواع بلیط هواپیما چارتری، لحظه آخری و بلیط هواپیما سیستمی را هم برای مقصدهای داخلی و هم برای مقصدهای خارجی رزرو کنید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز