#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

شرکت حمل و نقل ریلی رجا

داستان حمل و نقل ریلی در ایران بسیار طولانی و پیچیده است از آنجا که موقعیت ایران به لحاظ جفرافیایی و ارتباط بین شرق و غرب، موقعیت خاصی است، حمل و نقل ریلی نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است به طوری‌ که در سال 1306 احداث اولین راه‌آهن دولتی در ایران آغاز شد و پس از آن، همواره شاهد پیشرفت‌های چشمگیر در حوزه حمل و نقل ریلی هستیم.

در ابتدا خدمات حمل بار و مسافر یکجا و توسط شرکت راه آهن ایران ارائه می‌شد. سپس در سال 1376 حمل بار از مسافر جدا شده و وظیفه جابه‌جایی مسافران به شرکت ریلی رجا، که یک شرکت صددر‌صد دولتی بود واگذار شد. در نهایت در سال 1388 این شرکت ریلی به طور کامل به بخش خصوصی واگذار شد و هم اکنون اصلی‌ترین شرکت خدمات مسافری ریلی کشور به شمار می‌آید.

انواع قطارهای شرکت رجا

قطارهای رجا شامل قطارهای 4 تخته، قطارهای سه تخته، سالنی و مجلل زندگی است. قطارهای چهارتخته با نام قطارهای زندگی ، سیمرغ، سبز، غزال، پلور سبز، لوکس چهارتخته، البرز و خلیج فارس و ... خدمات رسانی میکنند. این قطارهای از نظر کیفیت به دستههای کلاس ویژه، کلاس 1، کلاس2 و کلاس 3 تقسیم میشوند.

قطار های شش تخته رجا شامل قطارهای میلاد، پارسی، زاگرس، شش تخته تبدیلی و ... است که از نظر قیمت، ارزانتر هستند.

قطارهای سالنی نیز شامل قطارهای تندرو پردیس، صبا ویژه و معمولی ،ارم، اتوبوسی، دو طبقه مترویی و معمولی و … است این گروه نیز جزو قطارهای ارزان قیمت محسوب میشوند و برای دانشجویان و سفرهای مکرر کاری مناسب هستند.

خرید، پیگیری و استرداد بلیط رجا

برای خرید بلیط قطار از رجا تنها کافی است تا مبدا، مقصد و زمان سفر خود را وارد کنید. یوتراوز به شما لیستی از قطارهای موجود را نمایش میدهد و میتوانید به راحتی بلیط خود را رزرو کنید. بلیط خریداری شده در قسمت پروفایل شما در سایت موجود و قابل پیگیری است اگر در حین رزرو بلیط سوالی داشتید میتوانید با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید همکاران ما 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند. 

برای استرداد بلیط نیز ابتدا به قوانین و مقررات کنسلی بلیط قطار که در قسمت جزئیات بلیط قید شده است دقت کرده و سپس در خواست خود را به صورت اینترنتی و با تلفنی ثبت نمایید.

حمل خودرو با قطارهای رجا

برای مسافرانی که تمایل دارند در شهر مقصد از اتومبیل شخصی خود استفاده کنند، امکان حمل خودرو توسط قطارهای رجا فراهم شده است. با رعایت قوانین و مقررات خاصی امکان حمل خودرو از شهری به شهر دیگر با قطار وجود دارد برای اطلاع از این قوانین و مقررات کافی است با شماره 1548 پشتیبانی سایت یوتراوز در تماس باشید.

مهم ترین مقاصد ریلی رجا
مسیرهای ریلی رجا

بدلیل اینکه رجا انواع مختلفی از قطارها را در برنامه کاری خود دارد، مسیرهای ریلی متعددی را پوشش می‌دهد. این مسیرهای ریلی در شرق کشور از شهر مشهد مقدس می‌گذرد و با رسیدن به مرکز کشور، تهران را به غرب کشور وصل می‌کند. همچنین خطوط ریلی در جنوب و شمال نیز گسترده است تا مسافران به راحتی بتوانند با استفاده از بهترین قطارها خود را از مبدا به مقصد برسانند.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط رجا چقدر است؟
  شرکت رجا قطارهای مختلفی دارد که متناسب با امکانات آن، قیمت های متفاوتی دارند. معمولا قطار های 6 تخته و سالنی ارزان‌تر و قطار‌های زندگی و لوکس گران‌تر هستند.
 • استرداد بلیط قطارهای رجا چگونه است؟
  برای استرداد بلیط خریداری شده باید به پروفایل خود در سایت یوتراوز مراجعه کنید و درخواست خود را ثبت کنید، یا با شماره تماس 1548 تماس بگیرید.
 • آیا امکان حمل با خودرو در قطارهای رجا وجود دارد؟
  بله امکان حمل با خودرو در رجا وجود دارد برای کسب اطلاعات بیشتر با پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید.
 • میزان بار مجاز در قطارهای رجا چقدر است؟
  به طور کلی میزان بار مجاز در قطار ها 30 کیلوگرم و به ابعاد 75 سانتی متر است.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز