اطلاع از آخرین شرایط سفر و استرداد با توجه به شیوع کرونا
#
#
#

خرید بلیط قطار تبریز به مشهد

یکی از محبوب‌ترین مسیرهای ریلی کشور مسیر ریلی تبریز به مشهد است که سالانه مسافران بسیاری با خرید بلیط قطار و یا بلیط هواپیما به این شهر سفر می‌کنند. مهم‌ترین دلیل محبوبیت مشهد مقدس، وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در لیست جاهای دیدنی این شهر است و در واقع اغلب مسافران مشهد به قصد زیارت مرقد مطهر امام رضا (ع) به این شهر سفر می‌کنند. در صورت رزرو بلیط قطار تبریز به مشهد در یوتراوز این امکان را دارید تا محل اقامت خود را هم از میان هتل‌های مشهد انتخاب کرده و به صورت اینترنتی نسبت به رزرو هتل خود اقدام کنید.

بهترین زمان سفر به مشهد با قطار

اگر تصمیم خود را گرفته‌اید و قصد دارید تا با خرید بلیط قطار تبریز به مشهد به این شهر سفر کنید، فصل بهار و به طور خاص تعطیلات عید نوروز یکی از بهترین زمان‌های سفر به مشهد مقدس است. البته باید توجه داشته باشید که در این ایام مشهد مقدس یکی از شلوغ‌ترین زمان‌های خودش را سپری می‌کند و ممکن است به همین واسطه برای رزرو محل اقامت با چالش رو‌به‌رو شوید. در ضمن علاوه بر فصل بهار، فصل پاییز و زمستان هم از دیگر فصول سال هستند که برای سفر به این شهر بسیار مناسب‌اند. البته در صورتی که قصد دارید تا در این دو فصل به مشهد مقدس سفر کنید، بهتر است تا حتماً همراه خود لباس گرم داشته باشید.

خرید بلیط قطار تبریز به مشهد برای کودکان

در صورت تمایل به رزرو بلیط قطار تبریز به مشهد برای کودکان، آگاهی از نرخ بلیط قطار از جمله مهم‌ترین مواردی است که باید مدنظر داشته باشید. با توجه به قوانین و مقررات راه‌آهن، نرخ بلیط قطار برای کودکان زیر 2 سال 10 درصد از مبلغ کل بلیط و برای کودکان 2 تا 12 سال هم 50 درصد از مبلغ کل بلیط برای بزرگسالان است. این نرخ برای کودکان زیر 2 سال در صورتی است که برای آن‌ها صندلی مجزا رزرو نکرده باشید و چنانچه برای کودک زیر دو سال خود صندلی مجزا رزرو کنید، موظف خواهید بود تا 50 درصد از مبلغ کل بلیط را پرداخت کنید.

مدت زمان سفر از تبریز به مشهد با قطار

مدت زمان سفر از تبریز به مشهد با قطار به علت وجود ایستگاه‌های بین راهی، چیزی در حدود 24 ساعت و 10 دقیقه زمان می‌برد. این مدت زمان با توجه به مسافت 1550 کیلومتری میان تبریز و مشهد، مدت زمان بسیار مناسبی است و به همین جهت برای چنین سفری اغلب افراد پس از هواپیما سفر با قطار را ترجیح می‌دهند که هم به صرفه‌تر است و هم زمان آن مناسب است. ضمناً همین مسافت در صورتی که قصد داشته باشید تا با خودرو شخصی به مشهد سفر کنید 16 ساعت و 30 دقیقه زمان می‌برد. البته با قید اینکه قصد داشته باشید تا یکسره و بدون توقف با یک سرعت مشخص سفر کنید.

نقشه شهر مشهد

رزرو آنلاین بلیط رفت و برگشت قطار تبریز به مشهد

در صورت تمایل به رزرو آنلاین بلیط رفت و برگشت قطار تبریز به مشهد این امکان را دارید تا با بهترین قیمت و امنیت کامل بلیط مورد نظر خود را در یوتراوز رزرو کنید. برای رزرو آنلاین بلیط رفت و برگشت قطار تبریز به مشهد هم کافی است تا در هنگام  انتخاب تاریخ رفت در قسمت جستجو بلیط، با انتخاب گزینه بلیط برگشت و انتخاب زمان برگشت، بلیط مورد نظر خود را از لیست بلیط‌های پیشنهادی رفت و برگشت مسیر تبریز به مشهد انتخاب کرده و به صورت اینترنتی خریداری کند.

حمل خودرو با قطار در مسیر ریلی تبریز به مشهد

در یوتراوز این امکان را دارید تا در صورت تمایل به حمل خودرو خود با قطار بتوانید با تهیه بلیط حمل خودرو با قطار تبریز به مشهد، خودرو خود را با امنیت کامل و با مناسب‌ترین قیمت از تبریز به مشهد منتقل کنید. البته برای حمل خودرو با قطار هم توجه به برخی نکات و موارد خالی از لطف نیست و در میان آن نکات و موارد همراه داشتن اطلاعات دقیق مالک خودرو، شماره پلاک و شاسی خودرو از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که برای حمل خودرو با قطار باید مورد نظر داشته باشید. برای آگاهی از سایر قوانین مربوط به حمل خودرو با قطار و دریافت راهنمایی‌های بیشتر کافی است با شماره تماس 1548 و تیم پشتیبانی ما در یوتراوز تماس بگیرید. پشتیبانان ما به صورت 24 ساعته برای پاسخگویی به سوالات شما در خدمتتان خواهند بود.

استرداد آنلاین بلیط قطار تبریز به مشهد

اگر به هر علتی از خرید بلیط خود پشیمان شدید و قصد داشتید تا آن را استرداد کنید، توجه به برخی موارد برای استرداد بلیط بسیار مهم و الزامی است. این موارد عبارتند از قوانین مربوط به استرداد آنلاین بلیط قطار و برخی نکات پیرامون آن که در صورت عدم توجه به آن‌ها با مشکل مواجه خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استرداد آنلاین بلیط قطار و شرایط استرداد به صورت اینترنتی کافی است تا با شماره تماس 1548 تماس گرفته و توسط پشتیبانان ما در یوتراوز اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید.

تفاوت کوپه مخصوص آقایان با بانوان

در هنگام خرید آنلاین بلیط قطار تبریز به مشهد یکی از مهم‌ترین مواردی که با آن برخورد خواهید داشت، کوپه‌های مخصوص آقایان و بانوان است. وجود این کوپه‌ها در قطار به این واسطه است که شما بتوانید همسفران خود را در طول سفر در یک کوپه محدود کنید. در واقع اگر شما خانم‌ یا آقا تنهایی هستید که تمایل دارید تا همسفران‌تان همانند خودتان باشند و به طور مثال با یک خانواده در یک کوپه نباشید، کافی است با رزرو این کوپه‌ها سفری دلنشین را برای خودتان به ارمغان آورید. پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید بلیط راهنمای سفر به مشهد را مطالعه کنید.

سوالات متداول
 • هزینه کوپه دربست به چه صورت محاسبه می‌شود؟
  در صورتی که تمایل داشته باشید تا در مسیر ریلی تبریز به مشهد کوپه خود را به صورت دربست رزرو کنید، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی از روی صندلی‌های خالی کسر شده و تنها هزینه صندلی‌های خالی از شما دریافت خواهد شد.
 • آیا امکان خرید بلیط قطار تبریز به مشهد برای کودک تنها وجود دارد؟
  خیر؛ به طور کلی این امکان وجود ندارد و در خرید بلیط برای کودکان حضور حداقل یک بزرگسال همراه کودک الزامی است.
 • آیا در صورتی که نام مسافر را اشتباه وارد کرده باشیم این امکان را داریم تا از بلیط خود استفاده کنیم؟
  خیر این امکان وجود ندارد و در صورتی که نام مسافر را اشتباه وارد کرده باشید، نمی‌توانید از بلیط خود استفاده کنید و در صورت اضطرار به استفاده از آن موظف خواهید بود تا هزینه بلیط را مجدداً پرداخت کنید.
 • برای سفر به مشهد چند ساعت قبل باید در راه‌آهن تبریز حضور داشته باشیم؟
  برای سفر به مشهد بهتر است که حدود یک ساعت قبل از حرکت قطار در ایستگاه راه‌آهن تبریز حضور داشته باشید. ضمن اینکه بد نیست بدانید درب‌های سالن 10 دقیقه قبل از حرکت قطار بسته خواهد شد.
 • برای سفر با قطار تبریز به مشهد همراه داشتن چه مدارکی الزامی است؟
  برای سفر به مشهد از تبریز با قطار همراه داشتن مواردی همچون بلیط قطار و کارت ملی از جمله مدارکی هستند که حتماً باید همراه خود داشته باشید.
 • میزان باری که می‌توانیم همراه خود داشته باشیم شامل چه مواردی می‌شود؟
  میزان بار مجازی که می‌توانید در طول سفر با قطار از تبریز به مشهد همراه خود داشته باشید علاوه بر اینکه باید مجاز باشد، نباید وزنی بیش از 30 کیلوگرم داشته باشد و ابعاد آن بیش از 75 سانتی‌متر باشد.
InstagramLogo
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
#