........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

راهنمای استرداد بلیط قطار

سفر با قطار یکی از بهترین شیوه‌های مسافرت است چراکه نگرانی از تاخیر، خطرات احتمالی و حوادث طبیعی در سفر با قطار کمتر از سایر انواع وسایل نقلیه است. اما از طرفی آشنایی با قوانین و شیوه استرداد بلیط قطار از مهمترین نیازهای گردشگرانی است که سفرهای ریلی را جایگزین سفرهای هوایی کرده‌اند. چراکه در مواردی و بنا به دلایل مختلف ممکن است بخواهید بلیط قطار خود را لغو کنید. یوتراوز اینجاست تا تمام مراحل استرداد بلیط قطار را در کمترین زمان ممکن و به آسان‌ترین شیوه در اختیارتان قرار دهد.

استرداد بلیط
#
 1. ثبت درخواست شما
  ثبت درخواست شما
  جهت ثبت درخواست استرداد بلیط، ابتدا آن را انتخاب کنید.
 2. انتظار جهت بررسی
  انتظار جهت بررسی
  درخواست شما در مدت کوتاهی بررسی خواهد شد. پس منتظر باشید.
 3. تایید استرداد شما
  تایید استرداد شما
  با تایید نهایی شما، درخواست استرداد انجام خواهد شد.
پشتیبانی یوتراوز
سوالات متداول
 • استرداد بلیط قطار چیست؟
  زمانی که قصد سفر با قطار را داشته‌اید، برای رزرو بلیط قطار اقدام کرده‌اید اما به هر دلیلی می‌خواهید سفر خود را لغو و بلیط‌تان را کنسل کنید و وجه پرداختی برای رزرو بلیط قطار را دریافت کنید، به این فرایند استرداد بلیط قطار می‌گویند.
 • آیا استرداد بلیط قطار نیاز به حضوری فیزیکی دارد؟
  خیر! خوشبختانه دیگر مانند گذشته نیاز نیست که برای استرداد بلیط قطار به دفاتر فروش مراجعه کنید. بلکه می‌توانید با پشتیبانی یوتراوز (شماره تماس: 1548) تماس بگیرید یا با مراجعه به قسمت استرداد و پیگیری در سایت یوتراوز برای لغو سفر ریلی خود اقدام کنید.
 • جریمه استرداد بلیط قطار چند درصد است؟
  اگر بعد از خرید بلیط قطار و واریز وجه به هر دلیلی قصد دارید بلیط خود را کنسل کنید، باید بدانید که این کنسلی مشمول پرداخت جریمه می‌شود. اما این جریمه به زمان اعلام کنسلی بستگی دارد و گاهی تا 90 درصد وجه پرداختی به شما باز می‌گردد. اما در شرایطی ممکن است هزینه بلیط سوخت کامل شود و وجهی به شما باز نگردد.
 • چه زمانی می‌توانم بلیط قطار خود را کنسل کنم؟
  شما می‌توانید درست از زمان صدور بلیط قطار تا زمان حرکت قطار، بلیط خود را کنسل کنید. اما میزان وجه پرداختی به شما بسته به زمان اعلام کنسلی متفاوت خواهد بود.
 • چگونه بلیط قطار استرداد کنم؟
  بلیط کلیه قطارهای مسافربری داخلی هم به روش تلفنی (1548)، هم با مراجعه به سایت یوتراوز (پیگیری و استرداد) و هم با مراجعه حضوری به کلیه مراکز فروش بلیط در ساعت کشور (در ساعات کاری) و ایستگاه راه‌آهن و با ارائه کارت ملی یا پاسپورت، قابل استرداد است.
 • چه زمانی برای استرداد بلیط قطار مناسب است؟
  به محض اینکه از تصمیم خود مبنی بر کنسلی بلیط مطمئن شدید، برای استرداد بلیط خود (تلفنی یا اینترنتی) اقدام کنید، چراکه زمان اعلام کنسلی تاثیر مهمی در میزان جریمه کنسلی خواهد داشت.
 • در چه شرایطی استرداد بلیط قطار بدون جریمه است؟
  در صورتی که بلیط قطار را از دفاتر فروش خریده باشید یا در زمان پیش فروش شما می‌توانید تا یک ساعت بعد از خرید نهایی بلیط قطار و پرداخت وجه، بلیط قطار خود را بدون جریمه کنسل کنید. این قانون شامل بلیط‌هایی که به صورت اینرتنتی خریده‌اید، نمی‌شود.
 • چه زمانی امکان استرداد بلیط قطار وجود ندارد؟
  بعد از حرکت قطار امکان استرداد بلیط وجود ندارد و بلیط شما سوخت کامل می‌شود.