........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
ZiyafatAlzahra
جا تو نگه داشتیم

بلیط قطار تهران یزد، در تمام روزهای هفته و از شرکت‌های ریلی مختلف در دسترس است اما به دلیل این‌که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد، معمولا به سرعت به فروش می‌رسد. برای این‌که بلیط قطار یزد خود را قبل از همه تهیه کنید، باید از تاریخ شروع پیش‌فروش‌ها باخبر باشید تا بتوانید بدون فوت وقت، از یک سایت اینترنتی معتبر بلیط خود را بخرید.

سایت سفر یوتراوز، این امکان را برای شما به وجود آورده تا بتوانید همه بلیط‌های موجود، چه کوپه‌ای و چه اتوبوسی را از شرکت‌های ریلی مختلف مشاهده و در لحظه رزرو کنید. برای اطلاع از تاریخ پیش‌فروش‌ها، می‌توانید اطلاعیه زیر را در مرورگر خود نشان‌دار کنید یا در خبرنامه پیامکی آن عضو شوید. 

⭐ پیش فروش قطار

پشتیبانی خرید و استرداد بلیط از سایت یوتراوز، 24 ساعته است. پس بدون نگرانی، بلیط خود را تهیه کنید و هر جا سوالی داشتید یا به مشکلی برخوردید، با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان برخوردار شوید.

بلیط قطار تهران یزد برای امروز موجود است؟

با کلیک‌کردن روی دکمه جستجو در همین صفحه، می‌توانید تمام بلیط‌های قطار تهران یزد امروز را مشاهده کنید. به دلیل تقاضای بالایی که برای خرید بلیط در این مسیر وجود دارد، پیداکردن صندلی خالی برای همان روز، معمولا امکان‌پذیر نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک هفته الی 10 روز قبل به فکر تهیه بلیط خود باشید. اگر از پروسه جستجوی اینترنتی و گشتن سایت‌های مختلف برای رزرو بلیط خسته شده‌اید، می‌توانید اپلیکیشن سفر یوتراوز را نصب کنید تا آسان‌تر و سریع‌تر بلیط خود را پیدا کنید و زمان را برای خرید بلیط از دست ندهید.

👈 دانلود اپلیکیشن یوتراوز

چه قطارهایی از تهران به یزد وجود دارد؟

از آن‌جایی که خرید بلیط هواپیما تهران یزد با ریسک کنسلی، تاخیر و تعجیل مواجه است، اگر برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود دارید، توصیه می‌کنیم سراغ خرید بلیط قطار در این مسیر بروید. درحال‌حاضر قطارهای زیر در مسیر تهران به یزد در رفت‌وآمد هستند که می‌توانید بر اساس زمان و بودجه سفر خود، بهترین بلیط قطار را تهیه کنید.
 

🔶 4 ستاره 4 تخته غدیر (شرکت ریل ترابر سبا)

🔶 4 ستاره اتوبوسی نگین (شرکت ریل ترابر سبا)

🔶 4 ستاره 4 تخته غزال (شرکت بن ریل)

🔶 4 ستاره 4 تخته ارگ (شرکت جوپار)

🔶 3 ستاره 6 تخته کویر (شرکت جوپار)

🔶 3 ستاره 4 تخته البرز (شرکت رجا)

🔶 3 ستاره 6 تخته مهدیس (مهتاب سیر جم)

 

با وجود این‌که شبانه‌روز، قطارهای زیادی در مسیر تهران به یزد در حال حرکت هستند، باز هم بلیط این مسیر به سرعت به فروش می‌رسد. بنابراین بهتر است برای خرید بلیط قطار تهران یزد، حداقل از یک هفته قبل برنامه‌ریزی کنید تا با ظرفیت پُر قطارها روبه‌رو نشوید.

چطور می‌توانم بلیط قطار تهران یزد سریع السیر بخرم؟

بلیط قطار پردیس از پرطرفدارترین بلیط‌ها در مسیر تهران به یزد بشمار می‌رود. قطارهای پردیس تنها قطار سریع‌السیر ایران محسوب می‌شوند که فقط در مسیرهای خاصی فعالیت دارند. سرعت این قطارها 160 کیلومتر بر ساعت است و معمولا در ایستگاه‌های دیگر توقف نمی‌کنند. قطارهای سریع‌السیر پردیس بصورت سالنی هستند و صندلی‌های آن از نوع صندلی‌های هواپیماست. 

متاسفانه درحال‌حاضر بلیط قطار تهران یزد پردیس موجود نیست و این قطارها فعلا فعالیتی ندارند. اما هر زمان در صورت فعالیت مجدد، می‌توانید بلیط قطار آن‌ها را از طریق سایت یوتراوز تهیه کنید.

پرترددترین مسیرهای ریلی از مبدا تهران

بلیط قطار تهران یزد رجا در چه روزهایی موجود است؟

شرکت رجا یکی از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر تهران به یزد است. اما باید بدانید که بلیط قطار رجا در تمام روزهای هفته در دسترس نیست و معمولا یک‌روز در میان موجود می‌شود. بنابراین اگر در تاریخ سفر خود بلیط قطار رجا پیدا نکردید، پیشنهاد می‌کنیم بلیط‌های روز قبل یا بعد را هم بررسی کنید.

قطاری که شرکت ریلی رجا در اختیار مسافران مسیر تهران به یزد قرار داده، قطار 3 ستاره 4 تخته البرز است. این قطار معمولا ساعت 11 صبح حرکت می‌کند و قیمت آن نسبت به سایر قطارهای موجود در این مسیر، بیشتر است. با خرید بلیط قطار تهران یزد رجا از امکاناتی مانند سرویس خواب، سیستم صوتی و تصویری، بسته پذیرایی و چراغ مطالعه بهره‌مند می‌شوید. 

همچنین در قطار برای مسافران، ویلچر و سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی فراهم شده و امکان استفاده از کتابخانه و خدمات پذیرایی در وعده‌های شام و نهار هم وجود دارد. منو غذای این قطار به شرح زیر است:

1. خوراک مرغ با دورچین

2. زرشک‌پلو با مرغ

3. چلو جوجه کباب

4. چلو گوشت

5. چلو کباب کوبیده

شما می‌توانید هنگام خرید بلیط قطار تهران یزد رجا، در صورت تمایل یکی از این وعده‌ها را برای خود رزرو کنید. 📌 رزرو غذا شامل هزینه می‌شود.

امکان خرید بلیط قطار رجا در تمام مسیرهای موجود از طریق سایت یوتراوز فراهم شده و شما می‌توانید با جستجوی مسیر و تاریخ سفر خود، در صورت وجود ظرفیت، بلیط خود را خریداری کنید.

بلیط قطار تهران یزد غزال در چه روزهایی موجود است؟

قطار 4 ستاره 4 تخته غزال، یکی از بهترین قطارها در مسیر تهران به یزد بشمار می‌رود. خوشبختانه بلیط قطار تهران یزد غزال در بیشتر روزهای هفته موجود است. شما می‌توانید بلیط خود را در تاریخ موردنظر از طریق سایت یوتراوز رزرو کنید. فقط کافی‌ست در همین صفحه تاریخ مبدا، مقصد و تاریخ سفرتان را در قسمت‌های خواسته‌شده وارد کنید و دکمه جستجو را بزنید تا لیست بلیط‌های موجود به شما نمایش داده شوند. اگر بلیط قطار غزال را در لیست بلیط‌ها پیدا نکردید، شانس خود را برای روز قبل یا بعد امتحان کنید.

نقشه شهر یزد

بلیط قطار غدیر تهران یزد در چه روزهایی موجود است؟

قطارهای لوکس 4 ستاره غدیر، یکی از بهترین قطارها در مسیر تهران به یزد هستند. مزیت خرید بلیط قطارهای غدیر این است که معمولا در آخرین ساعات شبانه‌روز به سمت یزد حرکت می‌کنند و صبح زود به مقصد می‌رسند. شما می‌توانید با خرید بلیط این قطار، بدون از دست‌دادن ساعت‌های مفید روز، در قطار استراحت کنید و صبح خود را در یزد شروع کنید.

قطارهای غدیر کوپه‌ای و 4 تخته هستند و از امکانات زیر برخوردارند:

1. سرویس خواب

2. سیستم صوتی و تصویری

3. بسته پذیرایی

4. سیستم تهویه مطبوع

5. ارتباط داخلی

6. چراغ مطالعه

7. کتابخانه

8. ویلچر

9. سرویس ایرانی و فرنگی


بلیط قطار غدیر تهران یزد در همه روزهای هفته در دسترس نیست و یک روز در میان موجود می‌شود. برای خرید این بلیط، می‌توانید به راحتی وارد سایت یوتراوز شوید و بعد از انتخاب مبدا و مقصد و تاریخ سفر خود، بلیط‌های موجود را ببینید و در صورت امکان رزرو کنید. نوع قطار شما در جزئیات هر بلیط قابل مشاهده است و می‌توانید ضمن دیدن ساعت حرکت قطار، اطلاعات آن را هم بررسی کنید.

بلیط قطار تهران یزد فدک در چه روزهایی موجود است؟

درحال‌حاضر هیچ قطار فدکی در مسیر تهران یزد وجود ندارد. لوکس‌ترین قطارهای این مسیر، قطار 4 ستاره غزال و قطار 4 ستاره غدیر هستند که می‌توانید بلیط هر یک از آن‌ها را از طریق سایت یوتراوز، بصورت اینترنتی خریداری کنید.

پرترددترین مسیر ریلی به مقصد یزد

چگونه بلیط قطار تهران یزد اتوبوسی بخرم؟

قطار 4 ستاره سالنی نگین (4 ردیفه) که متعلق به شرکت ریل ترابر سباست، تنها قطار اتوبوسی در مسیر تهران به یزد است. قطار اتوبوسی نگین هم درست مانند قطارهای غدیر، با سرعت نسبتا بیشتری نسبت به قطارهای دیگر حرکت می‌کند و در زمان کوتاه‌تری به مقصد می‌رسد. این قطار بهترین انتخاب برای کسانی‌ست که دائما در این مسیر در حال رفت‌وآمد هستند؛ به این دلیل که می‌توانند با صرف هزینه کم‌تری نسبت به قطارهای کوپه‌ای، در زمان کم‌تری به مقصد خود برسند.

بلیط قطار اتوبوسی تهران یزد در همه روزهای هفته موجود نیست و معمولا یک‌روز در میان عرضه می‌شود. شما می‌توانید در سایت یوتراوز، با انتخاب فیلتر سالنی در ستون نوع قطار، بلیط‌‌های قطار تهران یزد اتوبوسی را مشاهده و در صورت امکان رزرو کنید.

چطور بلیط قطار تهران به یزد کوپه ای بخرم؟

بجز قطار 4 ستاره نگین، تمام قطارهای موجود در مسیر تهران یزد، کوپه‌ای هستند. شما می‌توانید برحسب تعداد همراهان خود، سراغ قطارهای 4 تخته یا 6 تخته بروید. کافی‌ست از طریق فیلتر نوع قطار، کوپه 4 نفره یا 6 نفره را تیک بزنید یا هنگام انتخاب بلیط، به نوع قطار دقت کنید.

برای خرید بلیط قطار تهران به یزد کوپه‌ای، انتخاب‌های زیر را پیش‌رو دارید:

🔷 4 ستاره 4 تخته غدیر

🔷 4 ستاره 4 تخته غزال

🔷 3 ستاره 4 تخته البرز

🔷 3 ستاره 6 تخته کویر

🔷 3 ستاره 6 تخته مهدیس

دقت داشته باشید که بلیط همه این قطارها در تمام روزهای هفته در دسترس نیست اما از آن‌جایی که تنوع زیادی وجود دارد، حتما می‌توانید بلیط موردنظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

 

اگر هم قصد خرید بلیط قطار به صورت کوپه دربست را دارید، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. در همین صفحه، بعد از انتخاب مبدا، مقصد و تاریخ سفر، روی تعداد مسافر کلیک کنید.
 2. در کادری که باز می‌شود، کوپه دربست را علامت بزنید و بلیط خود را جستجو کنید.
 3. در صفحه جدید، بلیط موردنظر خود را انتخاب کنید.
 4. مشخصات خود و در صورت نیاز، همراهان‌تان را وارد کنید.
 5. حالا می‌توانید با پرداخت هزینه بلیط، کوپه خود را به صورت دربست رزرو کنید.

چگونه بلیط قطار تهران به یزد ویژه خواهران بخرم؟

نحوه خرید بلیط قطار تهران به یزد، ویژه خواهران، درست شبیه خرید بلیط کوپه دربست است. کافی‌ست با زدن روی گزینه «انتخاب تعداد مسافر»، کوپه خواهران را علامت بزنید و سپس بلیط خود را جستجو کنید. باقی مراحل همان است که در خطوط قبل توضیح دادیم.

قیمت بلیط قطار تهران یزد چقدر است؟

در حال حاضر، نرخ بلیط قطار تهران یزد بین 160 تا 340 هزار تومان قرار دارد. ارزان‌ترین بلیط قطار تهران یزد متعلق به قطار 3 ستاره 6 تخته کویر و گران‌ترین بلیط متعلق به قطار 4 ستاره 4 تخته ارگ است. 

به طور کلی، قیمت بلیط به نوع قطار شما (کوپه‌ای، اتوبوسی، سریع‌السیر) و شرکت ریلی ارائه‌دهنده بلیط قطار شما بستگی دارد. شما می‌توانید با جستجوی مبدا، مقصد، تعداد همراهان و تاریخ سفر خود در سایت یوتراوز، تمام بلیط‌های موجود و قیمت هر کدام را مشاهده و درصورت تمایل رزرو کنید.

قیمت بلیط قطار تهران یزد رفت و برگشت چقدر است؟

قیمت بلیط در این مسیر به زمان سفر و نوع قطار بستگی دارد اما به طور کلی این مسیر توسط قطار‌های سریع السیر، قطارهای 6 نفره ، 4 نفره، سالنی و کوپه ای پوشش داده شده است. به دلیل تنوع بالا قطارهای موجود در مسیر رفت و برگشت تهران به یزد، امکان خرید بلیط قطار در بازه ی قیمتی گسترده‌ای وجود دارد و شما می‌توانید بهترین قطار را از نظر قیمت انتخاب کنید.

نحوه خرید بلیط قطار تهران یزد از سایت یوتراوز چگونه است؟

خوشبختانه در همه روزهای هفته در مسیر تهران به یزد، بلیط قطار وجود دارد و شما می‌توانید به راحتی بلیط خود را از سایت یوتراوز به صورت اینترنتی خریداری کنید. اگر تابه‌حال با سامانه‌های خرید بلیط کار نکرده‌اید و با فرآیند خرید بلیط آشنا نیستید، راهنمای زیر برای شماست.

 1. مبدا و مقصد سفر خود را از طریق نوار جستجوی ابتدای صفحه انتخاب کنید.
 2. تاریخ سفر خود را از طریق تقویم مشخص کنید.
 3. در صورت نیاز، با کلیک‌کردن روی گزینه مسافر، تعداد همراهان (بزرگسال، کودک و نوزاد) خود را نیز انتخاب کنید. در همین مرحله می‌توانید نوع کوپه خود را نیز علامت بزنید.
 4. با زدن روی دکمه جستجو، به لیست بلیط‌های موجود منتقل می‌شوید. در این صفحه بلیط قطاهای مختلف، قیمت و جزئیات کامل هر بلیط به شما نمایش داده شده است.
 5. بعد از انتخاب بلیط به صفحه ورود مشخصات فردی هدایت می‌شوید. در این صفحه می‌توانید بلیط انتخابی و تمام اطلاعات آن مثل نوع و شماره قطار را مشاهده کنید. جهت نهایی‌کردن رزرو، نام و نام خانوادگی هر فرد، شماره کارت ملی و تاریخ تولد را در قسمت مربوط وارد کنید. 
 6. بعضی از قطارها، خدمات پذیرایی در وعده نهار و شام دارند. در صورت تمایل می‌توانید با پرداخت هزینه جداگانه، در همین مرحله غذای خود را هم انتخاب کنید.
 7. در نهایت مبلغ بلیط را پرداخت و تاییدیه رزرو خود را دانلود کنید.

بلیط صادرشده به شماره تلفن و ایمیل شما ارسال می‌شود. اما در صورت نیاز می‌توانید از طریق پنل شخصی خود در سایت یوتراوز هم به بلیط‌تان دسترسی داشته باشید. هر کجا در این فرایند به مشکل برخوردید یا سوالی داشتید، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمایی کارشناسان قطار برخوردار شوید.

چگونه بلیط قطار تهران یزد را به صورت رفت و برگشت رزرو کنم؟

برای خرید بلیط قطار تهران یزد به صورت رفت و‌ برگشت کافی است تا گزینه دو طرفه را قبل از جستجو انتخاب نموده و علاوه بر تاریخ رفت، تاریخ برگشت خود را نیز وارد کنید. در این صورت لیستی از بلیط‌های موجود در مسیر رفت و سپس برگشت به شما نمایش داده می‌شود که می‌توانید بلیط خود را خریداری کنید.

نحوه استرداد بلیط قطار تهران یزد چگونه است؟

برای اغلب ما شرایطی پیش آمده که که مجبور شده‌ایم بلیط هواپیما یا قطارمان را مرجوع کنیم و سفر خود را به تعویق بیندازیم. اگر تا به حال در چنین شرایطی نبوده‌اید، احتمالا نمی‌دانید که استرداد بلیط شامل جریمه می‌شود. یعنی با استرداد بلیط، درصدی از کل مبلغ پرداختی شما به عنوان جریمه کسر شده و مبلغ کمتری به حساب شما برمی‌گردد. از طرف دیگر، هر چه به تاریخ حرکت قطار نزدیک شوید، شامل جریمه بیشتری می‌شوید.

خوشبختانه با خرید بلیط قطار تهران یزد از سایت یوتراوز، می‌توانید بدون فوت وقت، بلیط خود را بصورت کاملا آنلاین کنسل کنید. اگر با فرایند استرداد بلیط آشنایی ندارید، می‌توانید راهنمای استرداد بلیط قطار را مشاهده کنید و یا با شماره 1548📞 تماس بگیرید و از راهنمایی پشتیبانان سایت برخوردار شوید.

سوالات متداول
 • قطار تهران یزد چند ساعت است؟
  با خرید بلیط قطار تهران یزد، تقریبا 8 ساعت و 30 دقیقه روی ریل هستید.
 • قیمت بلیط قطار تهران یزد چقدر است؟
  قیمت بلیط قطار برحسب نوع قطار و شرکت ریلی متفاوت است. شما می‌توانید قیمت تمام بلیط‌های موجود در مسیر تهران یزد را از طریق سایت یوتراوز مشاهده کنید.
 • قطار تهران یزد در چند ایستگاه توقف دارد؟
  قطار‌های غزال و نگین تهران یزد در 4 ایستگاه و سایر قطارها در 5 ایستگاه توقف می‌کنند.
 • قطار تهران یزد از چه ایستگاه هایی عبور می کند؟
  این قطار از ایستگاه‌های بین ‌راهی محمدیه، کاشان، بادرود، میبد و اردکان می‌گذرد و در نهایت به ایستگاه راه‌آهن یزد می‌رسد.
 • چه نوع قطارهایی در مسیر تهران یزد حرکت دارند؟
  در حال حاضر، قطارهای کوپه‌ای 4 تخته غدیر، غزال و البرز و 6 تخته کویر و مهدیس، بعلاوه قطار اتوبوسی 4 ردیفه نگین، در مسیر تهران به یزد فعالیت دارند.
 • امکان خرید بلیط رفت و برگشت در مسیر تهران یزد وجود دارد؟
  بله. در تمام روزهای هفته در مسیر تهران یزد، قطار وجود دارد و شما می‌توانید بلیط برگشت خود را همزمان با بلیط رفت، از سایت یوتراوز تهیه کنید.
 • چگونه بلیط قطار تهران یزد خود را کنسل کنم؟
  شما می‌توانید بلیط قطار تهران یزد را از طریق پنل شخصی خود در سایت یوتراوز، مرجوع کنید. هر سوالی در این مورد دارید، با پشتیبانان یوتراوز در میان بگذارید. (تلفن پشتیبانی: 1548📞)
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز