........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

قطار سریع ‌السیر

سفر با قطار همیشه یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین گزینه‌ها برای تجربه سفری راحت و ایمن است. چند سالی است که قطارهای سریع ‌السیر وارد زندگی بشر شده و رفت‌وآمد را بسیار راحت‌تر از قبل کرده است. اگر جزو کسانی هستید که سفر با قطار را تجربه کرده‌اید یا اطلاعات کافی در مورد قطارها دارید، بدون‌شک تاکنون نام قطار سریع ‌السیر به گوشتان خورده است. این قطار همان‌طور که از نامش پیداست، از دیگر قطارهای مسافربری سریع‌تر حرکت می‌کند و شما را زودتر به مقصد مورد نظر می‌رساند. سریع ‌السیر بودن این قطارها دو دلیل دارد؛ اولین دلیل به پرسرعت‌بودن این قطارها به لحاظ فنی و زیرساختی برمی‌گردد. دومین دلیل این است که قطارهای سریع ‌السیر در ایستگاه‌های بین‌راهی توقف نمی‌کنند و هدفشان این است که قطار مستقیماً از مبدأ به مقصد برسد. بدین ترتیب در زمان صرفه‌جویی می‌شود و شما زودتر به مقصد دلخواه خود می‌رسید. به‌طورکلی قطارهای سریع ‌السیر برای آن دسته از مسافرانی مناسب است که در سفر عجله دارند و می‌خواهند هرچه سریع‌تر خود را به مقصد برسانند. از آنجایی که این قطارها مسیر را در زمانی کوتاه‌تر طی می‌کنند، نیاز به داشتن کوپه نیز کمتر شده و صندلی‌های آن همانند اتوبوس در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. از این رو به این نوع قطارها، قطار سالنی یا اتوبوسی هم می‌گویند. چنانچه قصد سفر با این قطارها را دارید، اولین گام خرید بلیط قطار سریع السیر در یوتراوز است.

سرعت قطار سریع ‌السیر

در حال حاضر، قطارهای معمولی سرعتی بین 100 تا 130 کیلومتر در ساعت دارند؛ اما سرعت قطارهای سریع ‌السیر در حالت عادی حدود 160 کیلومتر در ساعت است که در برخی مسیرهای طولانی گاهاً این سرعت به 180 کیلومتر در ساعت هم می‌رسد. در بین انواع قطارهای تندرو، قطار سریع ‌السیر پردیس رجا بیشترین سرعت را دارد. قطار سریع ‌السیر پردیس یک قطار سالنی 4 ستاره است که البته نسبت به دیگر قطارهای اتوبوسی کشور وضعیت بهتری دارد و بعد از آن قطارهای غدیر با سرعتی بین 140 تا 150 کیلومتر در ساعت در رتبه دوم قرار می‌گیرند. 

بلیط قطار سریع ‌السیر

اگر بخواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن مسیر سفرتان را به شکل زمینی طی کنید، بهترین گزینه پیش‌روی شما خرید بلیط قطار سریع ‌السیر است. خرید بلیط قطار سریع ‌السیر سالنی یکی از بهترین راه‌ها برای این است که سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید، با قطار به مقصد خود برسید. قطارهای سریع ‌السیر به دلیل آنکه مسافت طولانی را در زمان کوتاهی طی می‌کنند، مورد توجه بسیاری از مردم شده‌اند. این قطارها از نظر اقتصادی برای مردم و دولت‌ها بسیار کم هزینه‌تر از دیگر سیستم‌های حمل‌ونقل هستند، چراکه افراد بسیاری را با صرف انرژی کمتر جابه‌جا می‌کنند و بلیط آن نیز ارزان‌تر از سفر با خودرو و هواپیماست. 

خرید بلیط قطار سریع ‌السیر

رزرو بلیط قطار از مواردی است که در عین سادگی اهمیت زیادی دارد. چراکه قطار جزو وسایل نقلیه محبوب و ارزان‌قیمت است و معمولاً بلیط‌های آن در بازه‌ زمانی کوتاه فروخته می‌شود. اگر هدف‌تان از سفر انجام کارهای بیزنسی، تحصیلی، آموزشی، گردشگری یا هر کار دیگری است، تهیه بلیط قطار سریع ‌السیر در زمان مناسب امکان انتخاب راحت‌تر و گسترده‌تر را برایتان فراهم می‌کند. اما چنانچه خرید بلیط را برای لحظات آخر بگذارید ممکن است ظرفیت قطار پر شده باشد و در زمان مقرر به کارهایتان نرسید یا حتی از سفر جا بمانید. شما می‌توانید به روش حضوری یا غیرحضوری اقدام به تهیه بلیط قطار سریع ‌السیر کنید. در روش‌ حضوری باید به ایستگاه راه‌آهن یا دفتر فروش یوتراوز مراجعه کنید که این روش زمان‌گیر و خسته‌کننده است. و این در حالیست که روش خرید اینترنتی بلیط قطار، شما را تنها با چند کلیک به هدف می‌رساند. برای خرید بلیط قطار سریع ‌السیر می‌توانید از طریق همین صفحه از سایت یا اپلیکیشن یوتراوز اقدام کنید و بلیط سفرتان را در زمان مناسب بخرید. 

قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر

شاید با خودتان بگویید که قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر از قطارهای معمولی بیشتر است؛ اما این‌طور نیست. در حقیقت قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر کمی از قطارهای اتوبوسی معمولی بیشتر و از قطارهای لوکس چهار تخته کمتر است؛ یعنی ضمن آنکه سریع‌تر به مقصد خواهید رسید، می‌توانید سفری اقتصادی را تجربه کنید و بقیه بودجه را در جیب‌تان نگه دارید. به این ترتیب می‌توانید هم در زمان و هم در هزینه صرفه‌جویی کنید. همین موضوع باعث شده تا افرادی که قصد سفرهای کاری را دارند یا اینکه می‌خواهند هزینه‌های سفر خود را کاهش دهند، بیشتر با قطارهای سریع ‌السیر سفر کنند. به‌طورکلی قیمت بلیط‌های قطار به مسیر حرکت، امکانات قطار، ساعت حرکت، طول مسیر، روزهای ماه و دیگر موارد بستگی دارد. به عنوان مثال در روزهای آخر هفته و تعطیلات قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر تهران مشهد افزایش پیدا می‌کند زیرا تقاضا در این روزها بیشتر و تعداد بلیط قطار تهران مشهد سریع ‌السیر کمتر می‌شود. شما می‌توانید برای اطلاع از آخرین نرخ بلیط قطار سریع ‌السیر در مسیر مورد نظر خود اطلاعات مورد نیاز سامانه را تکمیل کنید تا لیستی از بلیط‌ها را به همراه قیمت‌هایشان دریافت ‌کنید. 

انواع قطار سریع ‌السیر

شرکت رجا اولین پایه‌گذار اجرای طرح قطارهای سریع ‌السیر در ایران است و قطار پردیس رجا اولین و تنها قطار سریع ‌السیر ایران است. اولین قطارهای سریع ‌السیر قطارهای پردیس چهار ستاره رجا بودند که هنوز هم انحصار در دست شرکت ریلی رجاست. البته به تازگی قطارهای پرسرعتی با نام قطارهای غدیر در مسیرهای ریلی کشور قرار گرفته‌اند که با وجود داشتن سرعتی بیشتر از قطارهای معمولی، در دسته قطارهای سریع ‌السیر قرار نمی‌گیرند. قطار غدیر فقط در مسیر تهران - مشهد و مشهد - تهران فعالیت می‌کند، در حالی‌که قطارهای پردیس در مسیرهای مختلف ایران خدمات حمل‌ونقل ریلی را ارائه می‌کنند. در قطار 4 ستاره سریع ‌السیر پردیس از امکانات قابل قبولی استفاده شده است تا همین سفر 8 ساعته نیز به راحتی برای مسافران بگذرد. داخل قطار سریع ‌السیر پردیس صندلی‌هایی شبیه هواپیما دارد و بسیار راحت است. همچنین قطار پردیس از عایق‌بندی مناسب در مقابل سر و صدا و گرد و غبار و رطوبت برخوردار است و سیستم صوتی و تصویری مجهزی و همچنین سیستم تهویه مطبوع و سرمایش و گرمایش مطلوبی دارد و در آن با سرو غذای سرد رایگان و میان‌وعده از مسافران پذیرایی می‌شود. قطار سریع ‌السیر پردیس بهترین گزینه سفر برای کسانی است که قصد دارند مسیر سفرشان را در زمانی کوتاه و به راحتی و البته با هزینه‌ای معقول طی کنند.

ویژگی‌ها و امکانات قطارهای سریع ‌السیر

قطارهای تندرو یکی از بهترین انواع قطار برای سفر هستند. قطارهای سریع ‌السیر همگی جدید و تقریباً نو هستند؛ به همین دلیل امکانات زیادی دارند و از طراحی کاملاً استانداردی برخوردار هستند. به عنوان مثال صندلی آن‌‌ها بسیار راحت و مشابه صندلی‌های هواپیماست. از دیگر امکانات قطارهای سریع ‌السیر می‌توان به سیستم تهویه مطبوع، سرمایش و گرمایش اشاره کرد. همچنین سیستم صوتی و تصویری قطارهای تندرو سالنی و اتوبوسی باعث می‌شود تا حوصله‌تان سرنرود و بتوانید در هر زمانی‌که میخواهید از آن‌ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید هر زمان که خسته شدید بلند شده و قدم بزنید تا حال‌وهوایی عوض کنید. از بهترین ویژگی قطارهای تندرو و اتوبوسی این است که در هر واگن سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی وجود دارد. در نتیجه مسافران در آسایش کامل هستند.

پرترددترین مسیرهای قطار سریع ‌السیر

چند سالی است که سفر با قطارهای تندرو بیش از پیش در کشور ما رایج شده و تقاضای خرید بلیط قطار سریع ‌السیر روز به روز در حال افزایش است. اما از آنجایی‌که سیستم ریلی و واگن‌ قطارهای سریع ‌السیر با قطارهای معمولی متفاوت است، این قطارها اکنون در برخی مسیرهای پرتردد ایران فعال هستند. به عنوان مثال، شهر تهران و مشهد به دلیل موقعیت جغرافیایی و پایتخت بودنشان، یکی به عنوان پایتخت سیاسی و دیگری به عنوان پایتخت معنوی دارای اهمیت بسیار ویژه‌ای در مسیرهای ریلی هستند و این باعث شده تا فعالیت قطارهای سریع ‌السیر از این دو شهر آغاز شده و بلیط قطار تهران مشهد سریع ‌السیر و بلیط قطار مشهد تهران سریع ‌السیر جزو پرطرفدارترین بلیط‌های قطار تندرو باشند. از طرفی قطار سریع ‌السیر تهران اصفهان، قطار سریع ‌السیر مشهد شاهرود، قطار سریع ‌السیر کرج تهران و قطار سریع ‌السیر تهران زاهدان نیز برخی از پرطرفدارترین مسیرهای قطار سریع ‌السیر در ایران هستند که روزانه مسافران بسیاری با اهداف متفاوتی با خرید بلیط قطار در این مسیرها جابه‌جا می‌شوند.

بلیط قطار سریع السیر | یوتراوز

مزایای قطارهای سریع ‌السیر

امروزه حمل‌ونقل ریلی یکی از بهترین مدل‌های حمل‌ونقل در دنیا شناخته می‌شود و قطارهای تندرو به دلیل آنکه مسافت طولانی را در زمان کوتاهی طی می‌کنند، مورد توجه دانشجویان، گردشگران، مسافران دائم‌السفر و افراد بسیاری واقع شده است. راحت بودن صندلی، سرعت بالای قطار، نو بودن قطارها، قیمت مقرون به‌صرفه بلیط‌های آن برای مردم، صرفه اقتصادی سیستم حمل‌ونقل ریلی برای دولت‌ها در مقایسه با حمل‌ونقل جاده‌ای و هوایی، آسایش و راحتی، امکانات قابل توجه، مصرف انرژی کمتر و سازگاری با محیط زیست شماری از مزایای قطارهای سریع ‌السیر هستند که باعث محبوبیت این قطارها و جایگزین شدن آن‌ها با قطارهای عادی شده است.

خرید اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر در یوتراوز

اگر زمان خاصی را برای سفرتان در نظر دارید، در یوتراوز این امکان را دارید تا رزرو اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر را در کسری از ثانیه انجام دهید و از تخفیفات ویژه خرید اینترنتی بهره ببرید و بلیط‌ قطار سریع ‌السیر لحظه آخری را با قیمتی کمتر نسبت به بلیط عادی بخرید. خرید آنلاین بلیط قطار سریع ‌السیر به سهولت انجام می‌شود و نیاز به هیچ پیش زمینه علمی و مهارتی ندارد، بلکه تنها نیاز است تا یک گوشی متصل به اینترنت داشته باشید و به اطلاعات کارت بانکی خود و رمز پویای آن دسترسی داشته باشید.

برای خرید اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر در یوتراوز کافیست فیلدهای خواسته شده در سایت یا اپلیکیشن را پر کرده یعنی مبدأ، مقصد، تاریخ رفت و برگشت (برگشت را در صورتی‌که می‌خواهید بلیط دو طرفه باشد تعیین کنید)، تعداد مسافران را تعیین کنید، سپس گزینه جستجو را بزنید. در ادامه لیستی از بلیط‌های قطار در مسیر مربوطه برایتان نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید از قسمت فیلتر نتایج جستجو در کلاس سالن، گزینه پردیس را فیلتر کنید تا تنها قطارهای سریع ‌السیر برایتان لیست شود، سپس این فرصت را دارید که قیمت‌ها و جزئیات هر بلیط را با هم مقایسه کنید و گزینه‌ای را انتخاب کنید که مناسب شماست.

بلیط قطار سریع ‌السیر رفت و برگشت

اگر در مسیری سفر می‌کنید که قطارهای سریع ‌السیر مسیر ریلی سفرتان را پوشش می‌دهند، با خرید رفت و برگشت بلیط قطار سریع ‌السیر می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتری از سفر خود لذت ببرید و نه‌تنها در طول سفر دغدغه چگونگی برگشت را نداشته باشید بلکه با کمبود، اتمام بلیط یا افزایش قیمت بلیط هم روبه‌رو نشوید. از آنجایی‌که در برخی از ایام پیک سفر سال که تقاضای رزرو بلیط قطار سریع ‌السیر توسط مسافرین زیاد می‌شود و ظرفیت قطارها خیلی سریع تکمیل می‌شود؛ بهتر است برای راحتی کار خود و اطمینان از نحوه برگشت، بلیط خود را به صورت رفت و برگشت تهیه کنید. برای خرید بلیط قطار رفت ‌و برگشت سریع ‌السیر و اطلاع از قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر رفت و برگشت از یوتراوز کافیست در پنل ابتدای این صفحه، گزینه دوطرفه بودن سفر را برگزینید و سایر اطلاعات سامانه را مرحله به مرحله طی کنید تا بهترین بلیط قطار رفت و برگشت سریع ‌السیر سفرتان را از یوتراوز بخرید و راهی سفری خاطره‌ساز شوید.

استرداد بلیط قطار سریع ‌السیر در یوتراوز

استرداد بلیط قطارهای سریع ‌السیر تفاوتی با قطارهای معمولی ندارند و شما می‌توانید بر اساس روشی که می‌خواهید خرید خود را انجام دهید، استرداد را نیز انجام دهید. به این ترتیب اگر خرید خود را از ایستگاه راه‌آهن به‌صورت حضوری انجام می‌دهید، برای استرداد نیز باید به ایستگاه راه‌آهن مراجعه کنید. سپس بعد تکمیل فرم استرداد، آن را همراه با اصل بلیط و مدارک شناسایی معتبر به باجه مخصوص ارائه دهید. بعد انجام مراحل اداری و کسر مبلغ جریمه، مابقی هزینه به حساب شما عودت داده می‌شود. اگر بلیط خود را از دفاتر آژانس‌های مسافرتی خریداری کره‌اید، باید به همان آژانس مسافرتی مراجعه کرده و مراحل استرداد بلیط را انجام دهید.

اما اگر بلیط قطار سفرتان را به‌صورت اینترنتی از یوتراوز بخرید با خیال آسوده به‌صورت غیرحضوری اقدام به استرداد بلیط می‌کنید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست. در استرداد غیرحضوری، تمامی مراحل به‌صورت اینترنتی انجام می‌شود و در وقت و زمان شما صرفه‌جویی خواهد شد. فقط به یاد داشته باشید که یک شرکت بلیطی را می‌تواند کنسل کند که خودش صادر کرده باشد و هیچ شرکتی قادر به استرداد بلیطی که شرکت دیگر صادر کرده است نیست. خوشبختانه در یوتراوز امکان استرداد آنلاین بلیط قطار فراهم است و شما می‌توانید بدون دغدغه و نگرانی بلیط خود را به سه شیوه متفاوت زیر کنسل کنید.

 1. کنسلی از طریق حساب کاربری: بدین منظور باید به حساب کاربری خود در سایت وارد شده و درخواست کنسلی بلیط قطار سریع ‌السیر خود را ثبت کنید تا همکاران ما در اسرع وقت درخواست شما را بررسی نموده و هزینه بلیط را صرف 48 تا 72 ساعت به حساب شما واریز کنند. 
 2. مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار: شما می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را مطابق با آموزش‌های این صفحه طی کنید تا استرداد بلیط شما انجام شود.
 3. تماس تلفنی با پشتیبانی یوتراوز: شما می‌توانید در 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته با پشتیبانی یوتراوز (1548) ارتباط برقرار کنید، درخواست استرداد بلیط قطار خود را مطرح کرده و فرآیند استرداد آن را پیگیری کنید. 

جهت اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط قطار لازم است بدانید قوانین استرداد بلیط قطار و میزان جریمه کنسلی از سمت راه‌آهن اعلام می‌شود و شما می‌توانید تنها درصد جریمه کنسلی هر بلیط را از قسمت قوانین و شرایط کنسلی روی بلیط الکترونیک در سایت یوتراوز مشاهده کنید یا از پشتیبانان ما (1548) در این مورد راهنمایی بخواهید.

نکات مهم در خرید بلیط قطار سریع ‌السیر

اگر دوست دارید سفر خوب و خاطره‌سازی را تجربه کنید تا خاطرات به‌یادماندنی سفر با قطار سریع ‌السیر برایتان به یادگار بماند، بهتر است برای خرید بلیط قطار نکات زیر را در نظر داشته باشید:

 1. اگر زمان سفر برایتان مهم است و دوست دارید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هزینه معقول به مقصد برسید، حتماً بلیط قطار سریع السیر را رزرو کنید. 
 2. قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر بر اساس مسیر حرکت، تاریخ سفر، ساعت حرکت، امکانات قطار و شرکت ریلی تعیین می‌شود.
 3. بلیط قطار سریع ‌السیر برای کودکان زیر 12 سال نیم‌بها محسوب می‌شود و کودکان زیر 2 سال نیز باید تنها 10 درصد بهای بلیط را پرداخت کنند. 
 4. اطلاعات بلیط شما باید کاملاً مطابق با اطلاعات شخصی شما باشد و در غیراینصورت اجازه سوار شدن در قطار را ندارید.
 5. در صورت مفقود شدن بلیط باید در زمان اداری به ایستگاه مراجعه کنید و 1 ساعت زودتر از حرکت قطار، مفقودی بلیط را اعلام کنید تا بلیط مجدداً برای شما صادر شود.
 6. اگر می‌خواهید از دو بلیط قطار متوالی استفاده کنید، لازم است فاصله رسیدن قطار اول و حرکت قطار دوم حداقل سه ساعت باشد.
 7. پس از خرید بلیط قطار، حتما در روز حرکت حداقل یک ساعت زودتر در ایستگاه راه آهن حضور داشته باشید.
 8. ناوگان ریلی ایران تمامی مسافران را از بدو ورود به ایستگاه تا لحظه خروج از قطار بیمه می‌کند.
 9. اگر نمی‌توانید سفرتان را به سرانجام برسانید و قصد دارید بلیط خریداری شده را کنسل کنید، باید از یک ساعت قبل از حرکت قطار، بلیط خود را استرداد کنید. 
 10. در صورت کنسل شدن سفر از سمت شرکت ریلی و یا بروز مشکلاتی که منجر به دریافت خسارت باشد، بازپرداخت خسارت به بلیط‌هایی که مشمول دریافت خسارت شده‌اند صرفا به صورت حضوری در محل آژانس و با ارائه کارت ملی مسافران و نسخه چاپی بلیط امکان‌پذیر است.

مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر در یوتراوز

خرید اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر بهترین روش خرید بلیط محسوب می‌شود، چراکه شما می‌توانید تنها با چند کلیک خرید خود را انجام دهید و لذت خریدی راحت و بی‌دردسر را تجربه کنید و چه بهتر که این خرید همراه با مزایای ویژهای باشد که یوتراوز در دسترش شما قرار داده است. 

 1. وجود پنل اختصاصی سایت و اپلیکیشن با رابط کاربری آسان برای خرید بلیط قطار
 2. پوشش بسیاری از مسیرهای ریلی در سراسر ایران
 3. خرید بلیط قطار از معتبرترین، ایمن‌ترین و بهترین کارگزاران ریلی
 4. ارائه بهترین قیمت بلیط قطار، سرعت و امنیت در تمامی فرآیند خرید بلیط قطار
 5. ارائه اطلاعات مورد نیاز به صورت کامل و جامع در هر مسیر ریلی
 6. امکان مقایسه همه‌جانبه بلیط‌ها مثل زمان حرکت، شرکت ریلی خدمات دهنده و قیمت بلیط و تمام جزئیات بلیط‌ها
 7. فراهم کردن همزمان انواع خدمات گردشگری چون بلیط هواپیما و رزرو انواع هتل برای آسایش بیشتر مسافران
 8. سهولت در فرآیند خرید و پرداخت سریع و آسان
 9. بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژه جشنواره‌ای و ویژه اولین خرید
 10. امکان استرداد آنلاین بلیط قطار 
 11. پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته (حتی در روزهای تعطیل)

پرترددترین مسیرهای قطار سریع ‌السیر پردیس
سوالات متداول
 • آیا قیمت بلیط قطار سریع ‌السیر گران‌تر از سایر قطارها است؟
  بلیط قطار سریع ‌السیر برخلاف انتظار، گران نیست و چه بسا که ارزانتر هم باشد. البته توجه داشته باشید که خدمات و امکانات قطارهای سریع ‌السیر نیز متناسب با هزینه بلیط است.
 • چگونه بلیط قطار سریع ‌السیر بخرم؟
  برای خرید بلیط قطار سریع ‌السیر، به ابتدای این صفحه مراجعه کرده و مبدأ، مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافران را وارد کنید. آنگاه لیستی از انواع قطارها را می‌بینید که می‌توانید با انتخاب فیلتر «قطار پردیس» با توجه به ساعات حرکت و مقایسه آن‌ها با یکدیگر، بلیط قطار سریع ‌السیر مدنظرتان را بخرید.
 • قطار سریع ‌السیر در مقایسه با قطارهای معمولی چقدر در زمان صرفه‌جویی می‌کند؟
  سفر با قطار سریع ‌السیر زمان سفر را کاهش می‌دهد. مثلا اگر قطار معمولی مسیر تهران مشهد را در زمانی بیش از 12 ساعت طی می‌کند، قطار سریع ‌السیر همین مسیر را در 8 ساعت طی خواهد کرد.
 • پرطرفدارترین قطارهای سریع ‌السیر مربوط به کدام مسیرهاست؟
  از جمله پرطرفدارترین مسیرهای قطار سریع ‌السیر می‌توان به مسیر تهران مشهد، مشهد تهران، تهران قم، قم تهران، تهران یزد و یزد تهران اشاره کرد.
 • قطارهای سریع ‌السیر چه امکاناتی دارند؟
  قطارهای سریع ‌السیر به‌جای کوپه از صندلی‌های راحت و بزرگی در سالنی بزرگ برخوردارند. البته سیستم تهویه هوا، سرمایش و گرمایش، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی و پریز برق در راهروها برای رفاه بیشتر تعبیه شده است.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار سریع ‌السیر در یوتراوز وجود دارد؟ چگونه بلیط اینترنتی خریداری شده را کنسل کنم؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار سریع ‌السیر در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • جریمه استرداد و کنسلی بلیط قطار سریع ‌السیر چقدر است؟
  جریمه استرداد بلیط قطار از سمت راه آهن تعیین می‌شود. برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت مشاهده جزئیات روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را مطالعه کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار سریع ‌السیر امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  خیر؛ امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • آیا پس از خرید آنلاین بلیط قطار سریع ‌السیر باید آن را چاپ کرده و با خود به راه آهن ببرم؟
  در صورتی‌که فایل الکترونیکی بلیط خود را به ‌همراه داشته باشید کفایت می‌کند اما اگر نسخه چاپ شده بلیط را هم همراه خود داشته باشید، ضرر نکرده‌اید.
 • چه مدارکی برای سوار شدن به قطار لازم است؟
  همراه داشتن بلیط وکارت شناسایی معتبر (کارت ملی) برای سوار شدن به قطار لازم است.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار سریع ‌السیر چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • شرایط بیمه قطار سریع ‌السیر چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشکی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
 • بهترین سایت خرید بلیط قطار سریع ‌السیر کدام است؟
  بهترین راهکار برای یافتن بهترین سایت خرید بلیط قطار سریع ‌السیر این است که خرید خود را از یک سایت معتبر که دارای همه مجوزهای لازم برای فروش اینترنتی است، انجام دهید. خرید بلیط قطار از سایت معتبری چون یوتراوز نه‌تنها همه مجوزهای لازم را برای فروش اینترنتی دارد بلکه امنیت مالی را برای شما به دنبال خواهد داشت.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز