#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

قوانین هتل

شرایط و ضوابط عمومی رزرو هتل در یوتراوز
 • مسافران در نظر داشته باشند که رزرو هتل و پرداخت وجه، به منزله پذیرش قوانین‌ومقررات رزرو هتل در سایت یوتراوز است و بایستی به این قوانین و ضوابط پایبند باشند.

 • در صورت اضافه‌‌شدن به قابلیت‌ها و افزایش خدمات جدید، یا هرگونه تغییر در قوانین‌ومقررات هتل‌های ایران و تامین‌کنندگان و همچنین به جهت بهبود عملکرد، یوتراوز می‌تواند ضوابط و مقررات وب‌‌سایت را به‌روزرسانی کند.

 • اطلاعات هتل‌های ایران در سایت یوتراوز شامل ظرفیت اتاق، نفر اضافه، قیمت‌های به‌‌روزشده، ستاره و درجه هتل، عکس‌های هتل، وعده‌های غذایی (فولبرد، هافبرد و اقامت به همراه صبحانه)، امکانات و خدمات، آدرس و موارد دیگری است که از سمت مسئولین هتل‌ها و تامین‌کنندگان تهیه می‌شود و مسئولیت درستی و صحت این اطلاعات بر عهده هتل یا تامین‌کننده آن است. اگرچه یوتراوز تمام تلاش خود را در جهت صحت و درستی این اطلاعات به‌کار بسته است، با این‌حال انتظار می‌رود مسافران در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات امکانات و خدمات هتل‌ها، با همکاران ما در قسمت پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرند.

 • مسافران در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات امکانات و خدمات هتل‌ها، با همکاران ما در قسمت پشتیبانی یوتراوز (1548) تماس بگیرند.

 • در بعضی شرایط این احتمال وجود دارد که هتل یا تامین‌کننده هتل، خدمات درج‌شده بر روی سایت را به مسافر ارائه ندهد یا در مواردی بعضی اطلاعات و خدمات اعلام‌شده با خدمات و امکانات موجود در هتل مغایرت داشته باشد، در چنین شرایطی مسئولیت ناشی از هرگونه مغایرت بر عهده هتل، اقامتگاه یا تامین‌کننده است و هیچ مسئولیتی متوجه یوتراوز نیست. بنابراین از مسافران عزیز خواستاریم تا درصورت مشاهده هرگونه مغایرت و کوتاهی در تامین خدمات از سوی هتل، مراتب را در اولین فرصت با تیم پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 در میان بگذارند تا ضمن پیگیری در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مراتب را از طریق هتل پیگیری کنیم و حتی در صورت کوتاهی از سمت هتل یا تامین‌کننده، سرویس مذکور را از سایت یوتراوز حذف کنیم.

 • یوتراوز متعهد می‌شود که بعد از واریز وجه از سمت مسافر یا نماینده وی، رزرو هتل انجام ‌شده و صدور تاییدیه رزرو صورت می‌گیرد، اما سایت یوتراوز در قبال کیفیت خدمات ارائه ‌شده از سوی هتل و اقامتگاه هیچ مسئولیتی ندارد.

 • یوتراوز در برابر قوانین داخلی هتل‌های ایران از جمله ضوابط اجتماعی پذیرش مسافران هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد و این قوانین در زمان ورود به هتل به اطلاع مهمان می‌رسد.

 • در نظر داشته باشید که در بعضی هتل‌ها رزرو اتاق سه‌ تخته شامل یک تخت دبل یا دو تخت تویین به همراه یک تخت اضافه و در بعضی موارد به صورت یک تخت دبل و یک تخت سینگل است؛ بنابراین در صورت درخواست رزرو اتاق سه‌ تخته توصیه می‌شود که پیش از رزرو با پشتیبانی یوتراوز 1548 تماس بگیرید.

 • برای رزروهای گروهی فقط نماینده گروه و کسی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به رزرو هتل کرده است می‌تواند ثبت نام، خرید، واریز وجه، کنسلی و پیگیری سایر امور مسافران را انجام دهد و سایر مسافران مجاز به مراجعه به یوتراوز در خصوص این امور نیستند.

 • در صورت عدم پذیرش مهمان توسط هتل بعد از ارائه تاییدیه رزرو صادرشده از سمت یوتراوز، مراتب را بلافاصله با پشتیبانی یوتراوز در میان بگذارید تا در کمترین زمان ممکن نسبت به حل آن اقدام شود یا در صورت عدم پذیرش مهمان توسط آن هتل، هتل مناسب و مشابه آن جایگزین شود. در چنین شرایطی چنانچه هتل مهمان را پذیرش نکند، مبلغ اخذ شده توسط یوتراوز به مهمان مسترد خواهد شد و یوتراوز هیچ مسئولیت دیگری در قبال آن رزرو نخواهد داشت.

 • در نظر داشته باشید که رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شب‌های اقامت است و مواردی از قبیل ترانسفر، گشت، راهنمای محلی، شماره اتاق، طبقه، استفاده از خدماتی همچون پارکینگ، اجاره‌ی خودرو، استخر، سونا، جکوزی، مینی‌بار، صندوق امانات و … را شامل نمی‌شود و استفاده از این خدمات مشمول پرداخت هزینه مازاد به پذیرش هتل می‌شود.

 • پس از عملیات نهایی رزرو، واریز وجه و صدور تاییدیه رزرو هتل، رزرو قطعی است و مهمان می‌تواند با در‌دست‌داشتن تاییدیه رزرو در زمان مقرر به هتل مراجعه کند.

 • توصیه می‌شود قبل از رزرو هتل و پرداخت وجه، قوانین‌ومقررات رزرو هتل را به‌طورکامل مطالعه کنید. توجه داشته باشید که مطالعه، تایید و پذیرش قوانین‌ومقررات هتل، حکم امضاء الکترونیک را دارد و به منزله این است که قوانین‌ومقررات هتل‌های ایران مورد تایید مسافر بوده است.

رزرو هتل در دوران کرونا
 • به منظور رعایت پروتکل‌های بهداشتی ناشی از شیوع ویروس (Covid-19) در بعضی هتل‌ها امکان سرو غذا در رستوران، یا استفاده از خدمات ترانسفر بدرقه و استقبال وجود ندارد. لطفاً برای اطلاعات بیشتر و در صورت نیاز به خدمات فوق، با شماره پشتیبانی یوتراوز (1548) تماس بگیرید و پس از اطمینان رزرو خود را نهایی کنید.

رزرو هتل در ایام پیک
 • توجه کنید که در روزهای پیک سال، امکان تکمیل‌بودن ظرفیت هتل انتخابی وجود دارد. در صورت مواجهه با چنین شرایطی، مبلغ واریزی به حساب مهمان مسترد می‌شود و مسافر می‌تواند برای رزرو هتل دیگری اقدام کند.

 • قیمت‌های ارائه‌شده بر روی سایت یوتراوز به دلایل مختلفی مانند ایام پیک، تعطیلات و مناسبت‌ها تغییر می‌کنند. در صورت افزایش نرخ از سمت هتل یا تامین‌کننده، نرخ نهایی در زمان واریز وجه مشخص می‌شود و در صورت اعلام‌‌نشدن نرخ جدید از سمت هتل، مابه‌التفاوت هزینه اقامت قبل از ورود میهمان به هتل دریافت خواهد شد.

 • لازم است بدانید که در شهرهای مختلف ایران قوانین خاص پذیرش هتل‌ها، در ایام پیک و روزهای خاص مانند نوروز بسیار متفاوت است؛ مانند شرایط یک شب اقامت بیشتر در ایام پیک، عدم پذیرش مهمان با صیغه‌نامه، عدم پذیرش خانم‌های مجرد در بعضی شهرهای ایران، تفاوت نرخ مهمان خارجی و ایرانی (دلاری و ریالی)، اعلام ترانسفر تا 24 ساعت پیش از ورود به هتل یا خروج از هتل، همراه‌‌داشتن مدارک شناسایی معتبر و مدارک محرمیت (شناسنامه)، انتخاب طبقه‌ی اتاق و شماره اتاق، در زمان پذیرش میهمان مشخص می‌شود. به علاوه ساعت ورود و خروج مهمان در شهرهای مختلف و ایام مختلف سال تفاوت دارد.

 • با توجه به قوانین‌ومقررات هتل‌های ایران، در ایام پیک سال رزرو هتل برای یک شب امکان‌پذیر نیست، البته این قانون در شهرهای مختلف و برای ایام مختلف تفاوت دارد و در صورت درخواست مهمان برای یک شب اقامت، یوتراوز درخواست مهمان را با هتل یا تامین‌کننده مطرح و در صورت موافقت، برای رزرو قطعی اقدام می‌کند. توجه کنید که در صورت عدم تایید رزرو برای یک شب اقامت از سمت هتل یا تامین‌کننده، هتل دیگری پیشنهاد می‌شود و در صورت عدم پذیرش هتل پیشنهادی توسط مسافر، مبلغ به حساب مسافر مسترد می‌شود.

رزرو هتل برای بانوانی که تنها سفر می‌کنند
 • رزرو هتل برای خانم‌هایی که تنها سفر می‌کنند، بلامانع است و با ارائه نامه رسمی از سوی شرکت‌ها و سازمان‌ها مبنی بر مأموریت یا شرکت در همایش، اقامت بانوان به‌راحتی امکان‌پذیر می‌شود. با این‌‌حال در بعضی شرایط پذیرش خانم تنها از سوی هتل موردتایید نیست؛ در چنین شرایطی توصیه می‌کنیم پیش از نهایی‌کردن رزرو خود با پشتیبانی یوتراوز (☎ 1548) تماس بگیرید.

رزرو هتل برای نفر اضافه
 • در خصوص رزرو اتاق و تخت اضافه برای کودکان و نوزادان، قوانین هر شهر و هر هتل تفاوت دارد و اگر اتاق انتخابی شما شامل تخت برای نفر اضافه‌ی کودک نباشد، طبق قوانین هتل هزینه شارژ کودک شامل هزینه تخت، صبحانه، مالیات، خدمات، امنیت و ... توسط هتل و در بدو ورود مستقیماً از مهمان دریافت می‌شود.

 • در زمان جست‌وجوی هتل و انتخاب آن، تمام اتاق‌های موجود و قابل رزرو به مسافران نمایش داده می‌شود و مسافران باید از بین اتاق‌های نمایش‌داده‌شده، بهترین گزینه را متناسب با تعداد نفرات خود انتخاب کنند. در صورت عدم توجه به تعداد نفرات، هزینه نفرات اضافه مستقیماً توسط پذیرش هتل و در زمان ورود به هتل دریافت می‌شود و هیچ مسئولیتی در این خصوص متوجه یوتراوز نیست.

ساعت ورود و خروج به/ از هتل
 • زمان ورود و خروج هر هتل در شهرهای مختلف ایران تفاوت دارد که در صفحه همان هتل ذکر شده است. مسافران محترم متعهد به رعایت زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی هتل مبنی‌بر مراجعه به هتل و ترک آن هستند.

 • ساعت تحویل و تخلیه اتاق مطابق با قوانین‌ومقررات پذیرش هتل است و در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل، هیچ مبلغی به مسافر مسترد نخواهد شد و یوتراوز در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

 • پس از تحویل اتاق و ورود به آن در صورت خروج مهمان زودتر از موعد ثبت‌شده در تاییدیه رزرو هتل، هیچ وجهی بابت استفاده نکردن از اتاق به مهمان مسترد نخواهد شد.

مدارک لازم برای ورود به هتل
 • مهمان موظف است با ارائه مدارک شناسایی دال بر محرمیت، به هتل مراجعه کند. احراز هویت مسافران و شرایط محرمیت بر عهده هتل و بر اساس ارزش‌ها، شئونات اسلامی و قوانین اقامت در هتل‌های داخلی است و بنابراین هتل یا اقامتگاه این اختیار را دارد که درصورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین یا همراه نداشتن مدارک مستند مبنی‌بر محرمیت، از پذیرش مهمان اجتناب کرده و مطابق با قوانین پذیرش رفتار کند. همچنین طبق قوانین اختصاصی در برخی از هتل‌های ایران، پذیرش مهمان با ارائه صیغه‌نامه امکان‌پذیر نیست. اکیداً توصیه می‌شود در صورت داشتن مدرک مذکور پیش از نهایی‌کردن هتل و پرداخت وجه، جهت اطمینان بیشتر با پشتیبانی یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید و از شرایط پذیرش هتل مورد نظرتان مطمئن شوید.

قوانین و مقررات کنسلی هتل
 • بد نیست بدانید که در ایام پیک سال (تابستان، نوروز، مناسبت‌های مذهبی و اعیاد) هتل‌ها و سایر اقامتگاه‌ها قوانین خاصی نسبت به پذیرش مهمان، کنسلی و استرداد وجه اجرا می‌کنند. از جمله این قوانین می‌توان به عدم کنسلی هتل در ایام پیک، تغییر تاریخ، تغییر نام و در برخی موارد عدم ارائه سرویس اضافه (extra bed)، عدم ارائه خدمات ترانسفر و ... اشاره کرد که در چنین شرایطی هیچ مسئولیتی متوجه یوتراوز نخواهد بود.

 • در صورت اعلام درخواست کنسلی هتل از طرف مسافر و عدم فروش مجدد اتاق کنسل‌شده در زمان باقی‌‌مانده توسط تامین‌کننده یا هتل، مبلغی به عنوان جریمه توسط مسافر باید پرداخت شود. میزان این جریمه از هزینه یک شب اقامت تا 100% مبلغ پرداخت‌‌شده متغیر است و به قوانین‌ومقررات کنسلی هتل و سیاست‌های تامین‌کننده بستگی دارد. همچنین لازم است بدانید که قوانین کنسلی هر هتل، مربوط به همان هتل است و ممکن است با قوانین کنسلی هتل‌های دیگر تفاوت کند. همچنین لازم است بدانید که قوانین کنسلی هتل‌ها در ایام مختلف سال ممکن است یکسان نباشد؛ به همین جهت هم یوتراوز در صورت اعلام کنسلی از سوی مهمان، تابع قوانین‌ومقررات کنسلی هتل است.

 • با توجه به قوانین‌ومقررات کنسلی هتل و تامین‌کننده، در صورت اعلام کنسلی هتل از سوی مهمان، علاوه‌بر جریمه اعلام‌‌شده از سوی هتل، 10% از مبلغ نیز به عنوان هزینه خدمات از مبلغ کل کسر شده و الباقی وجه به حساب مسافر عودت می‌شود.

 • در صورت درخواست کنسلی هتل، مبلغ رزرو بعد از اعمال جریمه کنسلی هتل یا تامین‌کننده، ظرف 72 ساعت کاری به همان حسابی که در زمان خرید پرداخت با آن انجام شده مسترد می‌شود.

نکات مهم رزرو هتل که ملزم به انجام آن هستید
 • مسافر متعهد به نگهداری از اتاق تحویل‌‌شده به وی و اشیاء آن است و متعهد می‌شود که در صورت واردکردن خسارت به محل اقامت و وسایل اتاق یا هتل، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به آن برعهده خودش خواهد بود.

 • در صورت انجام هرگونه تخلف یا رفتار مغایر با شئونات اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی از سوی مسافر، مسئولیت آن با شخصی است که مرتکب جرم شده و یوتراوز در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

 • مسئولیت درج اطلاعات درست در خصوص نام مهمان، شماره تماس، ایمیل، شماره ملی، شماره پاسپورت، ملیت مهمان، تعداد مسافران، سن و جنسیت بر عهده مهمان یا نماینده وی است و پس از واریز وجه و خرید نهایی هتل، امکان تغییر یا اصلاح نام مهمان و مشخصات وی وجود ندارد و برای تغییر اطلاعات، هتل رزرو شده باید کنسل‌شده و مجدداً برای رزرو اقدام شود.

 • رزرو انجام‌‌شده متعلق به مهمانی است که شخصاً یا توسط نماینده قانونی برای رزرو اقدام کرده است و قابل انتقال به شخص دیگری نیست. در صورت وجود مغایرت در مشخصات ثبت‌شده در تاییدیه رزرو هتل با مدارک شناسایی مهمان، مهمان توسط هتل پذیرش نخواهد شد.

قوانین گارانتی قیمت هتل در یوتراوز
 • گارانتی هتل موردنظر، باید از طرف سایت یوتراوز تایید شده باشد و شما پیامک تایید آن را دریافت کرده باشید.

 • اگر در هر یک از سایت‌های معتبر، هتل موردنظر خود را با قیمت کمتر پیدا کردید، حداکثر تا 30 دقیقه بعد از اتمام فرآیند خرید مهلت دارید که لینک صفحه را برای ما پیامک کنید.

 • پس از بررسی صحت قیمت ارسالی، مبلغ اضافه خرید، بعلاوه یک‌صدهزار تومان مازاد، ظرف مدت حداکثر 24 ساعت به اعتبار حساب یوتراوز شما اضافه می‌شود.

 • مبلغ واریزشده به حساب یوترواز شما قابل برداشت نیست و تنها می‌توانید در خریدهای بعد از آن استفاده کنید.