........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

شرکت هواپیمایی معراج ایر

هواپیمایی معراج در سال 1389 به عنوان شرکت هواپیمایی خصوصی فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت هواپیمایی جوان توانسته است، رتبه کمترین زمان تاخیر با میانگین 7 دقیقه، طولانی‌ترین زمان پرواز در ایران (17 ساعت) به مقصد سیدنی و کسب گواهینامه "مدیریت تداوم صلاحیت پروازی" را در کارنامه کاری خود ثبت کند. ناوگان معراج دارای سه فروند ایرباس 320 و 321، دو فروند ایرباس 600-300 و یک فروند ایرباس 340 است که در سه کلاس پروازی اکونومی، بیزینس و فرست کلاس برای پروازهای معراج از آن‌ها استفاده می‌شود. در لیست هواپیماهای معراج یک فروند ایرباس، دو فروند بوئینگ و دو فروند فالکن به چشم می‌خورد که در اختیار دولت است و در مسیرهای عادی به کار نمی‌رود. معمولا پرواز های کلاس پروازی بیزینس معراج توسط هواپیماهای ایرباس انجام می‌شود که جزو باکیفیت‌ترین هواپیماها این ایرلاین است و معمولا در پروازهای بین المللی و مهم‌ترین پروازهای خارجی معراج مانند پرواز تهران نجف، پرواز نجف تهران، پرواز مشهد نجف و پرواز نجف مشهد از این هواپیما استفاده می‌شود.


ترمینال پرواز‌های معراج در فرودگاه مهرآباد تهران، ترمینال شماره 2 است.

خرید بلیط هواپیمایی معراج ایر

امکان خرید آنلاین بلیط هواپیمایی معراج مانند سایر شرکت‌های هواپیمایی در یوتراوز فراهم شده است. برای خرید بلیط پرواز معراج در قسمت جستجو، مبدا و مقصد به همراه تاریخ رفت و برگشت خود را مشخص کنید. یوتراوز لیست پیشنهادی خود را برای خرید بلیط هواپیما معراج به شما ارائه می‌کند، می‌توانید با بررسی اطلاعات پرواز، بلیط مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. پروازهای خارجی معراج برای کشورهای بلغارستان، تایلند، هند، روسیه، گرجستان، ترکیه، عراق، کویت و امارت پوشش داده می‌شود. یوتراوز برای راحتی شما امکان خرید بلیط هواپیما خارجی معراج را فراهم کرده است. شما می‌توانید مشابه پروازهای داخلی، با مشخص کردن تاریخ رفت و برگشت خود، لیست پیشنهادی دریافت و بلیط موردنظر خود را خریداری کنید.

قیمت بلیط هواپیمایی معراج

قیمت بلیط هواپیما معراج با توجه به جزئیات پرواز از جمله نوع چارتری و سیستمی، کلاس پروازی، مبدا و مقصد، زمان پرواز و … مشخص می‌شود. بلیط ارزان هواپیمایی معراج معمولا با خرید بلیط لحظه آخری برای مسافران اتفاق می‌افتد؛ اما خرید بلیط پرواز هواپیمایی معراج با قیمت مناسب به راحتی در یوتراوز امکان‌پذیر است. بعد از وارد کردن مقصد و تاریخ رفت و برگشت در قسمت جستجو و مشاهده لیست پیشنهادی، از فیلتر قیمت در گوشه سمت راست استفاده کنید. محدوده قیمت را با توجه به مبلغ مورد نظر خود تنظیم کنید، در نهایت قیمت بلیط هواپیمایی معراج از کمترین تا بیشترین قیمت برای شما مرتب سازی و نمایش داده می‌شود. 

استرداد بلیط هواپیما معراج

استرداد بلیط هواپیما معراج به سادگی خرید آن است. در قوانین کنسلی بلیط هواپیمایی معراج، عواملی مانند کلاس نرخی، فاصله صدور و استرداد بلیط هواپیمایی معراج و فاصله زمانی باقیمانده تا پرواز برای تعیین نرخ جریمه استرداد موثر است؛ که کنسلی پرواز معراج با در نظر گرفتن این موارد از 30 % تا 90% در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید با بررسی شرایط استرداد بلیط هواپیمایی معراج، میزان درصد کسری در کنسلی بلیط هواپیمایی معراج خود را پیدا کنید. علاوه بر این برای اطمینان از درستی صدور بلیط و دریافت جزئیات پرواز خود می‌توانید از روش استعلام بلیط هواپیمایی معراج کمک بگیرید. برای اعتبار سنجی بلیط معراج، کافی است کد رزرو و کد ملی خود را در صفحه اعتبار سنجی وارد کنید. به این شکل نام مسافر، شماره بلیط، شماره پرواز، تاریخ رفت و برگشت، مبدا و مقصد و وضعیت پرواز به شما نمایش داده می‌شود. یوتراوز، برای رفاه حال شما مسافران عزیز، امکان استرداد تلفنی نیز فراهم کرده است. برای استرداد تلفنی با شماره چهار رقمی 1548 در تماس باشید. 

هواپیمایی معراج
ایرلاین معراج
مهم‌ترین مقاصد داخلی و خارجی معراج
مسیرهای هوایی معراج ایر
مسیرهای هوایی

معراج ایر در مسیرهای زیادی پروازهای داخلی و خارجی دارد مهمترین شهرهای پرواز داخلی معراج ایر، شهرهای اصفهان، تبریز، تهران، شیراز، قشم، کرمانشاه، کیش، مشهد، چابهار و عسلویه است و مهم‌ترین مسیرهای خارجی این ایرلاین مسیر تهران نجف، مشهد نجف و تهران استانبول است. عوامل زیادی بر برقراری پرواز‌ها در یک مسیر تاثیرگذار است و همچنین معراج ایر همواره در تلاش است تا پرواز‌های بیشتر و با کیفیت‌تر داشته باشد بنابراین برای اطلاع دقیق از پرواز‌های معراج ایر در مسیر مورد نظر خود، با ما با شماره 4 رقمی 1548 در تماس باشید.

سوالات متداول
 • ترمینال پروازهای معراج کدام ترمینال است؟
  ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد برای پروازهای خروجی معراج ایر در نظر گرفته شده است.
 • شرایط کنسلی بلیط هواپیما معراج ایر چیست؟
  قوانین و مقررات استرداد بلیط هواپیما و شرایط کنسلی بلیط معراج ایر در قسمت پروفایل شما و در جزئیات بلیط خریداری شده قابل مشاهده است.
 • کیفیت پرواز های معراج ایر چگونه است؟
  معراج ایر با ارائه کلاس‌های پروازی بیزینس کلاس و فرست کلاس علاوه بر کلاس اکونومی توانسته است پروازهای با کیفیت را برای مسافران به ارمغان بیاورد و طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشور کمترین تاخیر را در بین شرکت‌های هواپیمایی دارد.
 • میزان بار مجاز در ایرلاین معراج چقدر است؟
  بار مجاز معراج در پروازهای داخلی اکونومی 20 کیلوگرم و در داخلی بیزینس 30 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی برای ایرباس 319-320 در پرواز اکونومی 25 کیلو و در بیزینس همین هواپیما 30 کیلوگرم مجاز است. در هواپیما 300-600 نیز برای پرواز اکونومی 30 کیلوگرم و برای پرواز بیزینس این هواپیما 40 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز