#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما ایرتور از یوتراوز

خرید بلیط هواپیما ایرتور مانند همه ایرلاین‌های داخلی در سایت یوتراوز امکان‌پذیر است. برای خرید و استعلام بلیط هواپیما ایرتور کافی‌ست مبدا، مقصد و تاریخ پرواز (یک طرفه یا دوطرفه) خود را مشخص کنید و فرایند جست‌وجو را به ما بسپارید؛ در زمان کوتاهی تمام پروازهای موجود برای تاریخ موردنظرتان را نمایش می‌دهیم. حالا دیگر انتخاب با شماست که بلیط هواپیما ایرتور را برای سفرتان انتخاب کنید یا شرکت دیگری را ترجیح بدهید، اما یوتراوز همیشه بهترین‌ها و ارزان‌ترین‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد و خرید بلیط هواپیما ایرتور هم یکی از پیشنهادهای همیشگی ما برای شماست.

قیمت بلیط هواپیما ایرتور

ایران ایرتور چندین کلاس پروازی دارد که متناسب با امکانات و خدمات ارائه شده، قیمت هر کلاس پروازی با دیگری متفاوت است. کلاس‌ پروازی اکونومی یا معمولی از کلاس‌ بیزینسی قیمت ارزان‌تری دارد. شما با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ پرواز خود می‌توانید، قیمت بلیط هواپیما ایرتور را در سایت یوتراوز مشاهده کنید. طبیعتا قیمت بلیط به طول پرواز، زمان پرواز، کلاس پروازی و عوامل دیگر وابسته است. اما اگر به دنبال بلیط ارزان‌قیمت هستید بهتر است بلیط هواپیما چارتر ایرتور را نیز بررسی کنید زیرا به نسبت میزان تقاضا برای پرواز، ممکن است قیمت بلیط هواپیما چارتر ایرتور، ارزان‌تر از بلیط‌های سیستمی آن باشد.

پیشنهاد دیگر برای خرید بلیط ارزان هواپیما ایرتور، اقدام به خرید در لحظات آخر و البته در بازه‌ی زمانی غیرپیک است که میزان تقاضا برای سفر کم می‌شود و به‌دنبال آن قیمت بلیط کاهش پیدا می‌کند.

شرایط استرداد بلیط هواپیما ایرتور

همانطور که یوتراوز با پوشش کامل پرواز‌های ایران ایرتور، بستر خرید اینترنتی بلیط از این ایرلاین را به‌وجود آورده، امکان استرداد اینترنتی بلیط هواپیما ایران ایرتور نیز، در سایت یوتراوز فراهم شده است. برای اطلاع از شرایط استرداد بلیط هواپیما ایرتور به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در یوتراوز مراجعه کنید. 

بعد از اطلاع از شرایط کنسلی، وارد پروفایل خود در سایت یوتراوز شوید و بلیطی که خریده‌اید را انتخاب کنید؛ حالا به راحتی می‌توانید درخواست کنسلی بلیط را ثبت کنید. مهم‌ترین نکته درباره کنسلی بلیط هواپیما، میزان جریمه کنسلی است که در قسمت جزییات بلیط، درباره قوانین و مقررات کنسلی و میزان جریمه توضیح داده‌ایم، بنابراین قبل از رزرو نهایی خود، قوانین و مقررات کنسلی را با دقت مطالعه کنید.

میزان بار مجاز در هواپیمایی ایرتور

بار مجاز در پروازهای داخلی برای کلاس اکونومی (معمولی) در هواپیمایی ایران ایرتور  به ازای هر مسافر 20 کیلوگرم و در پرواز‌های خارجی 30 کیلوگرم است. بار مجاز کودکان زیر 2 سال نیز حداکثر 10 کیلوگرم است. علاوه بر این هر مسافر می‌تواند یک ساک دستی با وزن حداکثر 5 کیلوگرم و با ابعاد 115 سانتی‌متر با خود به داخل کابین ببرد. معمولا هزینه اضافه بار در ایران‌ ایرتور به ازای هر کیلوگرم برابر یک درصد نرخ بلیط در همان مسیر است که این هزینه در فرودگاه مبدا دریافت می‌شود. در ادامه به معرفی کوتاهی از تاریخچه هواپیمایی ایرتور می‌پردازیم.

تاریخچه هواپیمایی ایران ایرتور

شرکت  هواپیمایی ایران ایرتور در سال 1351 فعالیت خود را در بخش خصوصی آغاز کرد. قطب‌های اصلی پروازی ایران ایرتور، فرودگاه‌های مهرآباد تهران و هاشمی‌نژاد مشهد هستند. ناوگان ایران ایرتور شامل 4 فروند هواپیما airbus 300-600، 2 فروند airbus 310، یک فروند airbus 320 و 5 فروند md-82-83 می‌شود که پرواز‌های داخلی و خارجی این ایرلاین را پوشش می‌دهند. پرواز‌های ایران ایرتور در فرودگاه مهرآباد، از ترمینال شماره 2 انجام می‌شود.

هواپیمایی ایران ایرتور
مقصدهای پرتردد هواپیمایی ایرتور
مسیرهای پروازی ایران ایرتور

ایران ایرتور مسیرهای پروازی متعددی دارد؛ پروازهای ایران ایرتور از مبدا مشهد به شهر‌های آبادان، اهواز، اصفهان، بندرعباس، بوشهر، تبریز، تهران، رشت، شیراز، کرمانشاه و کیش انجام می‌شود. این ایرلاین از فرودگاه مهرآباد تهران، به شهرهای آبادان، اهواز، بندرعباس، تبریز، شیراز، اصفهان، کیش، بوشهر، مشهد و زاهدان نیز پرواز دارد. بیشتر پروازهای خارجی ایران ایرتور به استانبول و از فرودگاه امام خمینی تهران و فرودگاه تبریز انجام می‌شوند.

پروازهای داخلی ایران ایرتور از تبریز به شهرهای تهران، کیش و مشهد برقرار است. همچنین ایران ایرتور از کیش به شهرهای تهران، مشهد، تبریز و رشت پرواز دارد.

برای اطلاع از وجود پرواز ایران ایرتور در مسیر موردنظر خود، سایت یوتراوز را بررسی کنید یا با پشتیبانی سایت به شماره 1548 تماس بگیرید.

سوالات متداول
 • پروازهای ایران ایرتور از کدام ترمینال انجام می‌شود؟
  ترمینال شماره 2 فرودگاه مهرآباد برای پروازهای ورودی و خروجی ایران ایرتور در نظر گرفته شده است.
 • مبلغ جریمه کنسلی بلیط هواپیما ایرتور چقدر است؟
  مبلغ جریمه در هر مسیر و کلاس پروازی متناسب با نرخ بلیط تفاوت دارد. برای اطلاع از مقدار جریمه کنسلی به پروفایل خود در یوتراوز مراجعه کنید و از قسمت سوابق خرید، مبلغ جریمه کنسلی بلیط هواپیما ایرتور را مشاهده کنید.
 • کیفیت پروازهای ایران ایرتور چگونه است؟
  کیفیت پرواز‌های ایرتور نسبتا خوب است؛ این ایرلاین تاکنون جوایز متعددی برای کیفیت خدمات خود دریافت کرده است.
 • میزان بار مجاز در پرواز های ایران ایر تور چقدر است؟
  میزان بار مجاز این ایرلاین در پروازهای داخلی 20 و در پروازهای خارجی 30 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز