ورود
هزینه سفر به اصفهان

هزینه سفر به اصفهان

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

برای سفر به اصفهان باید چقدر هزینه کنیم؟ پاسخ این سوال به موارد مختلفی وابسته است که مهم‌ترین آنها را در متن زیر بررسی می‌کنیم. در ادامه با ارائه انواع روش‌های سفر به اصفهان و بررسی هزینه هرکدام، بهترین روش سفر ارزان به اصفهان را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم. همراه ما بمانید.

هزینه سفر به اصفهان باتوجه به این‌که در چه زمانی و با چه وسیله‌ای قصد سفر دارید، چند روز می‌خواهید در این شهر اقامت داشته باشید و از چه مکان‌هایی دیدن کنید، متفاوت است. اگر می‌خواهید به اصفهان بروید و نمی‌دانید چقدر باید هزینه کنید؛ این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز برای شماست.ما در ادامه به بررسی و برآورد هزینه‌های مختلف سفر به اصفهان پرداخته‌ایم تا برنامه‌ریزی بهتری برای سفر خود داشته باشید. اگر به اطلاعات بیشتری برای سفر به این شهر نیاز دارید، می‌توانید مقاله راهنمای سفر به اصفهان را مطالعه کنید.


هزینه سفر به اصفهان چقدر است؟


هزینه سفر به اصفهان با هواپیما

هزینه سفر به اصفهان با هواپیما


اگر از شهرهایی که فاصله زیادی با اصفهان دارند راهی این شهر دیدنی هستید، بهترین راه سفر، خرید بلیط هواپیماست. اما باید بدانید که قیمت بلیط هواپیما، مخصوصا وقتی بلیط چارتر باشد، در فصل‌های مختلف سال متفاوت است. علاوه‌براین، از آن‌جایی که در چند دهه اخیر هیچ‌وقت در کشور ثبات قیمت نداشته‌ایم، هر سال با اعداد متفاوتی روبه‌رو هستیم. از طرف دیگر، بلیط هواپیما برحسب این‌که از چه شهری راهی اصفهان هستید یا با کدام شرکت هواپیمایی سفر می‌کنید، نوع کلاس بلیط و موارد دیگر، متغیر است. به همین دلیل، هزینه سفر با هواپیما ثابت نیست و نمی‌توان به طور قطع درباره آن نظر داد. 

برای اطلاع از به‌روزترین قیمت‌های بلیط هواپیما به اصفهان، لینک زیر را مشاهده کنید.


🛫 مشاهده و خرید بلیط هواپیما اصفهان


روش دیگری که می‌توانید از هزینه سفر هوایی به اصفهان مطلع شوید، تماس با کارشناسان سفر یوتراوز است. در هر ساعت از شبانه‌روز که با شماره چهاررقمی 1548 📞 تماس بگیرید، می‌توانید از راهنمایی پشتیبان بهره‌مند شوید.


هزینه سفر به اصفهان با هواپیما از تهران

درصورتی که ساکن تهران باشید، هزینه سفر هوایی به اصفهان، مانند تمام روش‌های دیگر، ارزان خواهد بود. از آن‌جایی که این دو کلانشهر، فاصله بسیار کمی با هم دارند و گزینه‌های زیادی برای رفت‌وآمد بین آن دو وجود دارد، هر زمان که اراده کنید، می‌توانید با هزینه کمتری نسبت به شهرهای دورتر، از تهران به اصفهان سفر کنید.


🔸 هزینه سفر به اصفهان با هواپیما در سال 1401، کمتر از 900 هزار تومان بوده است.


هزینه سفر به اصفهان چقدر است

هزینه سفر هوایی به اصفهان از مشهد

مسیر مشهد به اصفهان، یکی دیگر از مسیرهای پُرتردد سفر در کشورمان است. طبیعتا به دلیل مسافت بیشتر، بلیط هواپیما مشهد اصفهان و بلیط هواپیما اصفهان مشهد، قیمت بیشتری نسبت به پروازهای تهران دارند.

معمولا این شرکت‌های هواپیمایی، در این مسیر فعالیت می‌کنند:

 • هواپیمایی تابان
 • هواپیمایی کاسپین
 • هواپیمایی زاگرس
 • هواپیمایی وارش
 • هواپیمایی آرتا

🔸 اگر قیمت‌های سال 1401 را درنظر داشته باشیم، هزینه سفر هوایی به اصفهان از مشهد، حدود 1 میلیون تومان بوده است.


هزینه سفر به اصفهان با ماشین شخصی

هزینه سفر به اصفهان با ماشین شخصی


هزینه سفر به اصفهان با ماشین شخصی، به مسافت، نوع خودرو و نوع سوخت آن بستگی دارد. در جداول زیر می‌توانید با درنظرگرفتن مسافت و میزان مصرف سوخت، هزینه دقیق سفر به اصفهان با ماشین شخصی خود را محاسبه کنید. بطورمثال، اگر با پراید از تهران راهی اصفهان باشید، تقریبا به 25 لیتر بنزین نیاز دارید که با قیمت 3 هزار تومانی بنزین، باید هزینه‌ای برابر با 75 هزار تومان بپردازید.


📌 مسافت شهرهای بزرگ تا اصفهان:

شهر مبدا

مسافت تا اصفهان

تهران

450 کیلومتر

مشهد

1254 کیلومتر

شیراز

481 کیلومتر

یزد

323 کیلومتر

کرمانشاه

۵۶۵ کیلومتر

قم

274 کیلومتر

تبریز

908 کیلومتر

کاشان

218 کیلومتر

ارومیه

1039 کیلومتر

اردبیل

864 کیلومتر

سمنان

573 کیلومتر

زاهدان

1193 کیلومتر

قزوین

472 کیلومتر

زنجان

608 کیلومتر

بوشهر

1632 کیلومتر

گرگان

828 کیلومتر

اهواز

511 کیلومتر

خرم آباد

391 کیلومتر

بوشهر

612 کیلومتر

بندرعباس

941 کیلومتر

شهرکرد

104 کیلومتر
📌 مصرف سوخت ماشین‌های ایرانی در هر 100 کیلومتر:

نوع ماشین

میزان مصرف در جاده (لیتر بر 100 کیلومتر)

پراید

5.4

تیبا

5.6

پژو 206

5.1

پژو 405

6.2

پژو پارس

6.4

سمند

5.9

تندر 90

5.6

رانا

5.6

مگان

6.3

ام‌وی‌ام 110

5.6

ام‌وی‌ام 350

5.7

ام‌وی‌ام X33

6.7هزینه سفر به اصفهان با قطار

هزینه سفر به اصفهان با قطار


باید قبول کنیم که نیمی از خاطرات سفر، در کوپه‌های دوست‌داشتنی قطار شکل می‌گیرند. اگر قطار، روش محبوب شما برای سفر است، پس حتما می‌خواهید از قیمت سفر به اصفهان با قطار مطلع شوید. قبل از هر چیز باید بدانید که قیمت بلیط قطار با توجه به نوع قطار، مسافت و زمان سفر، متغیر است. بنابراین بهتر است برای اطلاع از به‌روزترین قیمت‌های بلیط قطار، به لینک زیر مراجعه کنید.


🚝 مشاهده و خرید بلیط قطار


هزینه سفر به اصفهان با قطار از تهران

یکی از به‌صرفه‌ترین راه‌ها برای سفر به اصفهان از تهران، قطار است. معمولا قطارهای زیر در این مسیر پُرتردد فعالیت دارند که می‌توان از آن‌ها به عنوان بهترین قطارهای ایران نام برد.


 • قطار 4 ستاره 4 تخته سپهر (شرکت رجا)
 • قطار 4 ستاره 4 تخته نوین (شرکت رجا)
 • قطار 4 ستاره 4 تخته غدیر (شرکت ریل ترابر سبا)

🔸 اما این موضوع به این معنی نیست که باید هزینه زیادی بپردازید. قیمت بلیط تهران به اصفهان در سال 1401 با این قطارها، بین 180 تا 200 هزار تومان بوده است. باید اضافه کنم که از تهران به اصفهان با قطار، 8 ساعت راه است و این قطار از ایستگاه‌های جمکران، کاشان، بادرود و سیستان می‌گذرد.

هزینه سفر به اصفهان با قطار چقدر است


هزینه سفر به اصفهان با قطار از مشهد

قطارهای زیادی در مسیر اصفهان مشهد تردد دارند. از جمله:

 • قطار 4 ستاره 4 تخته سریر (رجا)
 • قطار 4 ستاره 4 تخته سپهر (رجا)
 • قطار 4 ستاره 4 تخته سبزنوین (رجا)
 • قطار 4 ستاره 4 تخته غدیر (ریل ترابر سبا)
 • قطار 5 ستاره اکونومی (نورالرضا)
 • قطار 5 ستاره بیزینس (نورالرضا)

برحسب این‌که چه قطاری را برای سفر خود انتخاب کنید، هزینه سفر شما به اصفهان متفاوت می‌شود. از آن‌جایی که قطارهای نورالرضا از لوکس‌ترین قطارهای ایران محسوب می‌شود، قیمت بلیط‌های آن تقریبا 2 برابر گران‌تر از قطارهای 4 ستاره است. از طریق لینک زیر می‌توانید به‌روزترین قیمت‌های بلیط را مشاهده کنید:


🚝 بلیط قطار مشهد اصفهان

🚝 بلیط قطار اصفهان مشهد


🔸 هزینه متوسط بلیط قطار در این مسیر (در سال 1401) برای قطارهای 4 ستاره، 400 هزار تومان و برای قطارهای 5 ستاره، 900 هزار تومان بوده است.


هزینه اقامت در سفر به اصفهان

هزینه اقامت در سفر به اصفهان


دومین مسئله‌ای که درباره هزینه سفر به اصفهان، ذهنمان را به خود مشغول می‌کند، انتخاب محل اقامت است. برحسب این‌که چه مقدار بودجه برای هزینه اقامت در اصفهان درنظر گرفته‌ باشید، انتخاب‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد. از هتل‌های لوکس و 5 ستاره تا اقامتگاه‌های سنتی که شما را به دل تاریخ صفوی می‌برند. از آن‌جایی که قیمت رزرو هتل در هر فصل از سال متفاوت است، پیشنهاد می‌کنم برای مشاهده قیمت‌های لحظه‌ای، لینک زیر را مشاهده کنید.


🔍 مشاهده لیست هتل های اصفهان و قیمت آن‌ها


🔸 هزینه اقامت در هتل‌های اصفهان برای هر شب در سال 1401، حداقل 300 هزار تومان و حداکثر 3 میلیون تومان بوده است.


بعضی از افراد با تصور این‌که با رزرو هتل، هزینه سفر به اصفهان زیاد می‌شود، اقدام به رزرو سوئیت یا خانه‌های اجاره‌ای می‌کنند. رزرو این خانه‌ها که اغلب مجوز هم ندارند، علاوه‌بر این‌که امنیت شما را به خطر می‌اندازند، از هزینه‌های‌تان هم کم نمی‌کند. متاسفانه هیچ نظارتی بر بهداشت محیط این سوئیت‌ها وجود ندارد و سلامت شما را به خطر می‌اندازند. بنابراین قبل از این‌که اقامت در این خانه‌ها را انتخاب کنید، بهتر است نگاهی به هزینه رزرو هتل‌های 1 ستاره اصفهان بیندازید.


هزینه خوردوخوراک در اصفهان

هزینه خورد و خوراک در سفر به اصفهان


یکی دیگر از هزینه‌های ضروری سفر به اصفهان، هزینه خوردوخوراک است. می‌دانید که با رزرو هتل در اصفهان، می‌توانید صبحانه خود را مهمان هتل باشید. اما بهترین رستوران های اصفهان چه نام دارند و هزینه خوراکی‌های مختلف در اصفهان چقدر است؟


رستوران بریانی اعظم

اصفهان را با بریانی‌، دوغ و گوشفیل به خاطر می‌آوریم. یکی از معروف‌ترین رستوران‌های اصفهان که مزه بریانی‌هایش زیر زبان افراد زیادی مانده، رستوران بریانی اعظم است. این رستوران 4 شعبه مختلف دارد و علاوه‌بر بریانی، غذاهای اصیل اصفهانی دیگری مثل آبگوشت و خورشت ماست هم در آن پیدا می‌شود. شُعب این رستوران را می‌توانید در خیابان‌ها زیر پیدا کنید؛

 • شعبه درواز 1: اصفهان - دروازه دولت - ابتدای چهارباغ پایین
 • شعبه 2: اصفهان - خیابان مسجد سید - جنب اداره پست
 • شعبه 3: اصفهان - خیابان کمال اسماعیل - جنب پمپ بنزین
 • شعبه 4: اصفهان، خیابان چهارباغ بالا، چهارراه نظر، جنب پمپ بنزین

🔸 برای دیدن قیمت بریانی و خوراکی‌های دیگر این رستوران هم ‌می‌توانید به منو دیجیتال آن مراجعه کنید.


مشاهده منو رستوران بریانی اعظم با قیمت


رستوران بریانی شاد

یکی از قدیمی‌ترین بریانی‌های اصفهان را می‌توانید نزدیک چهلستون پیدا کنید. باید این هشدار را بدهم که این رستوران سنتی، محبوب دل‌های افراد زیادی است؛ پس انتظار آن را داشته باشید که با بقیه، سر یک میز بنشینید! فضای این رستوران هم کاملا سنتی تزئین شده و قطعا تجربه بریان‌خوردن در این رستوران را به یکی از تجربه‌های تکرارنشدنی شما تبدیل می‌کند.

 • آدرس: اصفهان - میدان امام حسین، دروازه دولت، ابتدای خیابان طالقانی

🔸 قیمت یک پرس بریان در این رستوران در سال 1401، 130 هزار تومان بوده است.


رستوران شهرزاد

هزینه رستوران در سفر به اصفهان


یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید برای سفر غذا در اصفهان انتخاب کنید، رستوران شهرزاد است. این رستوران با پنجره‌هایی رنگی و سقف و دیوارهایی نقاشی‌شده به سبک صفوی، چشم‌های‌تان را به خودش خیره می‌کند. همه‌چیز در این رستوران با ظرافت و زیبایی خاصی در کنار هم قرار گرفته که تجربه غذاخوردن را به تجربه‌ای به‌یادماندنی تبدیل می‌کند. این رستوران در عین سنتی‌بودن، در دسته لوکس‌ترین رستوران‌های اصفهان قرار می‌گیرد. پس اگر مایلید هزینه سفر به اصفهان را کاهش دهید، این رستوران را از انتخاب‌های‌تان حذف کنید یا فقط یک‌بار میهمان آن شوید.


در رستوران شهرزاد می‌توانید از خوردن انواع پیش‌غذا، استیک، غذاهای دریایی، پرندگان، غذاهای مخصوص ایرانی و دسر لذت ببرید.

 • آدرس: اصفهان - خیابان چهارباغ‌عباسی - ابتدای خیابان عباس‌آبا‌د

🔸 قیمت غذاهای این رستوران در سال 1401، حداقل 50 و حداکثر 290 تومان بوده است. از طریق لینک زیر، منو رستوران را به همراه به‌روزترین قیمت‌ها مشاهده کنید.

مشاهده منو رستوران شهرزاد با قیمت


فودکورت سیتی سنتر

فودکورت‌ها یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی هستند که دسته‌جمعی سفر می‌کنند. اگر سلیقه افرادی که با آن‌ها سفر می‌کنید متفاوت است و نمی‌توانید روی یک چیز توافق کنید، فودکورت سیتی‌سنتر مقصد شماست. سیتی‌سنتر یک مجتمع تجاری تفریحی بسیار بزرگ است که یک طبقه از آن را به صرف غذا از رستوران‌های مختلف اختصاص داده‌اند. در این فودکورت می‌توانید انواع غذاهای سنتی، کباب، فست‌فود و غذاهای فرنگی را امتحان کنید و همه را راضی نگه دارید و از همه مهم‌تر، هزینه خوردوخوراک‌تان در سفر به اصفهان را کاهش دهید.

 • آدرس: اصفهان، بزرگراه شهید دستجردی، مرکز تفریحی گردشگری سیتی سنتر

هزینه بازدید از جاهای دیدنی اصفهان

هزینه سفر و بازدید از جاهای دیدنی اصفهان


شاید این روزها، هزینه سفر به اصفهان مانند هزینه سفر به اکثر شهرهای ایران، کمی گران باشد اما حداقل هزینه گشت‌وگذار و بازدید از جاهای دیدنی اصفهان بسیار ارزان است. تماشای شگفت‌انگیزترین دیدنی‌های اصفهان رایگان است؛ ازجمله میدان نقش جهان، مسجد جامع، سی‌وسه‌پل، پل خواجو، آتشکده، محله جلفا، خیابان چهارباغ عباسی. 


🔸 برای بازدید از کاخ هشت‌بهشت، عمارت عالی‌قاپو، منارجنبان، مسجد امام، مسجد شیخ لطف‌الله و کاخ چهلستون هم باید نفری 5 هزار تومان بپردازید. تعداد کمی از این جاذبه‌ها مانند کلیسا وانک، هزینه بازدید بیشتری دارند و برای بازدید از آن‌ها باید 10 هزار تومان پرداخت کنید.


هزینه سفر به اصفهان را با یوتراوز کم کنید

صحبت از هزینه‌های سفر به اصفهان یا هر شهر دیگری کار راحتی نیست. هر کسی با سبک خاص خودش سفر می‌کند و نیازهای متفاوتی دارد. علاوه‌بر این‌ها، قیمت کالاها و خدمات در کشور ما مدام در حال تغییر هستند و نمی‌توان اطلاعات درستی درباره هزینه‌ها به دست آورد. برای همین در این مقاله سعی کردیم ماهی‌گیری را بر عهده خودتان بگذاریم. امیدواریم که بتوانید از طریق مرجع‌های معرفی‌شده، هزینه‌های خود را برآورد کنید.


اما اگر درنظر دارید هزینه‌های‌تان را تا حد امکان کاهش دهید، خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار و رزرو هتل خود را از سایت یوتراوز انجام دهید. از طریق این سایت می‌توانید ارزان‌ترین و درعین‌حال بهترین گزینه ممکن را برای سفر خود انتخاب کنید و از تخفیفات مختلفی بهره‌مند شوید. هرجا به مشکلی برخوردید یا سوالی داشتید، می‌توانید در هر زمان از روز، تلفن را بردارید، 1548 📞 را شماره‌گیری و موضوع را با کارشناسان پشتیبانی مطرح کنید. 
نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز