ورود
جاهای دیدنی استانبول

جاهای دیدنی استانبول

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

اگر قرار باشد یکبار برای همیشه با جاهای دیدنی استانبول آشنا شوید و برای سفرتان به این مقصدِ دردسترس برنامه‌ریزی کنید، زمان و مکان درستی را انتخاب کرده‌اید. یوتراوز بهتر از هرکسی راهنمای سفر شماست.

لیست جاهای دیدنی استانبول شامل ده‌ها انتخابِ عالی برای برنامه‌ریزیِ سفری ناب و گشت‌وگذاری دلچسب در شهر زیبای استانبول است. خوشبختانه یوتراوز بهتر از هر کسی و کامل‌تر از هرجایی، شما را با مکان‌های دیدنیِ این مقصد محبوب آشنا می‌کند. قبل از هرچیز پیشنهاد مصرانه ما خواندن راهنمای سفر به استانبول است، چون این راهنما شما را از چندوچون سفر به استانبول مطلع می‌کند و البته بعد از آن، خواندن جزء‌به‌جزء جاهای دیدنی استانبول که پیش از سفر به این مقصد پرجاذبه، از واجب‌ترینِ واجبات است. معطل چه هستید؟ به خواندن ادامه مطلب ادامه دهید. 


آنچه از جاهای دیدنی استانبول می‌خوانید:


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت


جاهای دیدنی استانبول با مترو

جاهای دیدنی استانبول مترو

اجازه بدهید معرفی مکان‌های دیدنی شهر استانبول را با جاهای دیدنی‌ای شروع کنیم که به راحتی در دسترسِ شماست؛ یعنی با خریدن بلیط مترو، سوار شدن و پیاده‌شدن در مقصد موردِ نظر. بی‌دلیل نیست که استانبول برای گشت‌وگذار این همه طرفدار دارد؛ نزدیک بودنِ جاهای دیدنی به یکدیگر و دسترسی آسانی که خطوط مترو استانبول در اختیارتان می‌گذارد، این شهر را به یکی از پربازدیدترین مقصدهای جهان تبدیل کرده است. چه کسی فکرش را می‌کرد که زیرساخت شهری مانند مترو، در توسعه گردشگری یک شهر این همه نقش داشته باشد. 

اگر قصدونیت شما از خواندنِ این مطلبِ یوتراوز دسترسی به جاهای دیدنی استانبول همراه با آدرس آنهاست، باید بگوییم که بهترین پیشنهاد ما برای یک استانبول‌گردی بی‌کم‌وکاست، خواندن مطلب جاهای دیدنی استانبول با مترو است. چون در این مطلب، نزدیک‌ترین مکان‌های دیدنی استانبول به هریک از ایستگاه‌های مترو استانبول را معرفی کرده‌ایم. همچنین برای آن دسته از شما استانبول‌گردها که تراموا، فونیکولار و متروبوس را برای رفت‌وآمدتان در استانبول انتخاب می‌کنید، مکان‌های دیدنیِ نزدیک به هرکدام از این وسایط حمل‌ونقل را معرفی کرده‌ایم. معطل چه هستید؟ استانبول منتظر شماست.


جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم

جاهای دیدنی استانبول میدان تکسیم

میدان تکسیم نماد پرهیاهوبودن، سرزنده‌بودن و گردشگرپذیربودنِ شهر استانبول است. هیچ فکرش را کرده‌اید چرا هرکسی که عزم سفر به این شهر را می‌کند، اصرار به اقامت در هتلی حوالی میدان تکسیم را دارد؟ جواب این سوال را وقتی درک می‌کنید که برای اولین‌بار از این میدان و جاهای دیدنی نزدیک به آن دیدن کنید، شوروشوق گردشگران را که از فرهنگ‌های مختلف گردهم آمده‌اند، درک کنید، خود را سرگرم مشاهده پرواز کبوتران تکسیم ببینید و قدم‌زدن بر سنگفرش این میدان و خیابان‌های اطرافش را به هر کاری ترجیح دهید. 

این میدان برای دیدنی‌هایش، کافه‌هایش، خیابان‌های سنگفرش‌شده‌اش، کبوترهایش، غذاهای خیابانی‌هایش و باقلوافروشی‌هایش است که این همه طرفدار دارد. پس اگر قصدونیت شما از سفر به استانبول جدی‌ست، بی‌بروبرگرد هتلی در حوالیِ همین میدان را برای اقامت خود انتخای کنید و بعد از رزرو هتل مقاله جاهای دیدنی استانبول نزدیک تکسیم را بخوانید؛ چون این مطلب را مخصوصِ شما نوشته‌ایم. 


جاهای دیدنی قسمت اروپایی استانبول

جاهای دیدنی استانبول اروپایی

شهر استانبول به دو قسمت مهم اروپایی و آسیایی تقسیم می‌شود و این بودنِ در میانِ دو قاره را مدیون تنگه بسفری‌ست که خود از دلایلِ سفر به استانبول محسوب می‌شود. هریک از این دو قسمت اروپایی و آسیایی جذابیت‌های مخصوص به خودش را دارد. اما واقعیت اینجاست که بخش اروپایی مکان‌های دیدنی بیشتری را در خودش جای داده است و تنوع جاهای دیدنی، تفریحی، کافه‌ها، بارها و رستوران‌ها در قسمت اروپایی بیشتر است. اما واقعیت دیگر اینجاست که بسیاری از گردشگران ایرانی و سایر کشورهای خاورمیانه، به این دلیل بخش اروپایی استانبول را به قسمت آسیایی‌اش ترجیح می‌دهند که با یک تیر دو نشان زده‌ باشند؛ هم استانبول‌گردی کرده باشند و هم اروپاگردی.

برای همین است که ما در مقاله جاهای دیدنی قسمت اروپایی استانبول به معرفی این قسمتِ شهر و همه جاهای دیدنی‌اش پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم شما هم خواندنِ این مقاله را از دست ندهید؛ چون بی‌شک هرچه از استانبول ببشتر بدانید، سفری مهیج‌تر، جذاب‌تر و آگاهانه‌تر را تجربه خواهید کرد.


جاهای دیدنی قسمت آسیایی استانبول

جاهای دیدنی استانبول بخش آسیایی

بعد از مشاهده دیدنی‌های قسمت اروپایی استانبول، بد نیست اگر سری هم به بخش آسیایی این شهر بزنید. البته اینکه قسمت آسیایی در مقایسه با بخش اروپایی دیدنی‌های کمتری دارد، معنی‌اش این نیست که تجربه بازدید از این قسمتِ شهر برایتان لذت‌بخش نخواهد بود. در واقع، قسمت آسیایی استانبول این شهر را از نگاهی دیگر به شما معرفی می‌کند؛ از نگاهی که کمتر به معرفی یک مکان دیدنی می‌پردازد و بیشتر، فرهنگ استانبول و اهالی آن به چشم می‌آید. به علاوه‌ی اینکه، در قسمت آسیایی با مکان‌هایی آشنا می‌شوید که کمتر گردشگری سراغی از آنها گرفته است و این خود یعنی بازدیدی متفاوت در انتظار شماست.

اگر نگاهی به مقاله جاهای دیدنی استانبولِ آسیایی در یومگ بیندازید، به خوبی متوجه این همه اصرار ما برای دیدنِ این منطقه می‌شوید. پس قضاوت و تصمیم‌گیری نهایی برای انتخاب جاهای دیدنی استانبول را برعهده خودتان می‌‌گذاریم؛ چون می‌دانیم خواننده آگاه به یک گردشگر آگاه تبدیل می‌شود. این شما و این جاهای دیدنی قسمت آسیایی استانبول در مجله یوتراوز.


جاهای دیدنی استانبول در بهار

جاهای دیدنی بهارِ استانبول

بهار فصل سفرهای نوروزیِ ایرانی‌هاست و اهالی استانبول این را خوب می‌دانند. تقاضای بسیار بالای تورهای نوروزی استانبول، اهالی ترکیه را به خوبی متوجه این امر کرده که برای میزبانی از گردشگران ایرانی آماده باشند. فکرش را بکنید، تعطیلات دوهفته‌ای نوروز و مقصدی بدونِ ویزا در همسایگی؛ چرا نباید بهار را برای سفر به استانبول انتخاب کنید؟ آن هم زمانی که چهره استانبول بعد از یک زمستان پربارش، با آفتابی درخشان در انتظار شماست.

پیشنهاد یوتراوز برای شمایی که نوروز را در خانه نمی‌مانید و قصد سفر به استانبول را می‌کنید هم، دیدنِ همین دیدنی های استانبول در فصل بهار است. 


اماکن دیدنی استانبول بر روی نقشه

برای پیداکردنِ آدرس جاهای دیدنی استانبول علاوه بر نام و آدرس حدودیِ آن مکان، نیاز به یک نقشه راهنمای خوب دارید. این لینک نقشه رایگان جاهای دیدنی استانبول و موقعیت مکانی هریک را در اختیارتان قرار می‌دهد تا مکان موردنظرتان را به راحتی انتخاب کنید و برای بازدید از آن برنامه‌ریزی کنید.


جاهای دیدنی استانبول با قیمت

شهر استانبول همه‌جور دیدنی‌ای دارد؛ از جاهای دیدنی رایگان استانبول بگیرید تا مکان‌‌های ارزان و دیدنی‌های گران‌قیمت و پرهزینه. اما یک تدبیرِ هوشمندانه برای بازدیدِ بیش از 60 مکان دیدنی در استانبول آن‌هم با هزینه کم‌تر، استفاده از گذرنامه گردشگری استانبول (Istanbul Tourist Pass) است.

بسیاری از گردشگران بین‌المللی برای کاهش هزینه‌های بازدید از توریست پَس استفاده می‌کنند.

 برای استفاده از آن کافی‌ست به سایت https://istanbultouristpass.com مراجعه کنید، گذرنامه گردشگری را اینترنتی بخرید، اپلیکیشن آن را دانلود کنید و وارد اپلیکیشن شوید، به مکان دیدنی موردعلاقه‌تان بروید و از گشت‌وگذار در استانبول لذت ببرید.

فقط یادتان باشد که بعضی جاهای دیدنی استانبول نیاز به رزرو ندارند و بعضی‌های دیگر را باید از قبل رزرو کنید.


عکس جاهای دیدنی استانبول

سفر به استانبول از آن جهت برای گردشگران ایرانی محبوبیت دارد که می‌توان در یک سفر ده‌ها جاذبه تاریخی، طبیعی، تفریحی و بسیاری جذابیت‌های فرهنگی را دید. استانبول این ویژگی را دارد که همه‌نوع گردشگر با هرسلیقه‌ای را راضی نگه می‌دارد. چه قصدتان از سفر خیابان‌گردی و تماشای سبک زندگی محلی باشد، چه شرکت در کنسرت‌های پرهیاهو و خرید در مراکز خرید لوکس. در ادامه جاهای دیدنی استانبول با عکس‌هایی زیبا در انتظار شما هستند. 

میدان هیپودروم استانبول

میدان هیپودروم

ایاصوفیه
ایاصوفیه

کلیسای ایایورگی در شهر استانبول
کلیسای ایایورگی

بازار ادویه در استانبول
بازار ادویه

پارک مینیاتورک استانبول
پارک مینیاتورک

کاخ توپکاپی استانبول
کاخ توپکاپی

آکواریوم سی لایف در استانبول
آکواریوم سی لایفجاهای دیدنی استانبول در زمستان

جاهای دیدنی زمستانِ استانبول

استانبول از آن دسته مقصدهایی‌ست که در هرفصلی از سال جذابیت دارد. اگرچه زمستان‌های این شهر سرد، بارانی، طولانی و با بارش‌های سنگین همراه است، اما از آنجا که زمستان، فصل غیرِ پیک سفر به استانبول محسوب می‌شود، کاهش هزینه هتل‌ و پرواز در این شهر، اقبالِ گردشگران بین‌المللی از بازدیدِ استانبول در زمستان را به همراه دارد. از طرفی، علاوه بر تخفیف قابلِ توجه قیمت تور و پرواز در فصل زمستان، تخفیف‌های آخرِ پاییز و آغازِ زمستان، استانبول را به مقصد ایده‌آل بسیاری از گردشگران تبدیل کرده است. پس از فرصت تخفیف‌ها و کاهش قیمت‌ها استفاده کنید و مکان های دیدنی استانبول در زمستان را از دست ندهید. 


جاهای دیدنی استانبول در پاییز

جاهای دیدنی پاییزِ استانبول

پاییز پادشاه فصل‌هاست به‌خصوص که جایی در استانبول با آن همه پارک زیبا و چشم‌انداز طبیعی باشید. پیشنهاد می‌کنیم پارک‌های استانبول را برای تماشای برگ‌ریزان استانبول از دست ندهید. آنقدر منظره رنگارنگ برای پاییزگردی و عکاسی در انتظارتان است که حالاحالاها می‌توانید از آن عکس بگیرید و در صفحه اجتماعی‌تان به اشتراگ بگذارید. خیابان‌گردی و خوردن غذاهای خیابانی، غذادادن به مرغان دریایی و از همه مهمتر شرکت در جشنواره‌های خرید بلک فرایدی و بهره‌مندی از تخفیف‌های گاها تا 90 درصد، می‌تواند انگیزه بسیار بالایی برای تجربه مکان های دیدنی استانبول در پاییز باشد.


جاهای دیدنی استانبول در تابستان

جاهای دیدنیِ تابستان استانبول

گرمای تابستان را فقط شناکردن در یکی از ساحل‌های استانبول و رفتن به یکی از جزیره‌های دیدنی استانبول جذاب می‌کند. اگرچه جزیره‌های نزدیک استانبول و ساحل‌های این شهر از پربازدیدترین جاهای دیدنی استانبول ترکیه در فصل تابستان هستند، اما پارک‌های آبی را هم نباید از یاد ببرید. اصلا به لطف وجود همین پارک‌های آبی مهیج است که سفر به استانبول در تابستان این همه طرفدار دارد. اما حتی اگر فرصتِ بازدید از جزیره‌ها، ساحل‌ها و پارک‌های آبی را هم نداشتید، هیچ‌جایی برای نگرانی وجود ندارد؛ چون تابستان‌ استانبول آنقدر خوش‌وآب‌وهواست که حتی خیابان‌گردی در یک روز تابستانی هم می‌تواند برایتان تجربه‌ای جالب باشد. برای بازدیدِ دیدنی های استانبول در تابستان را فرصت را غنیمت بدانید و اگر به دنبال یک تور تابستانیِ عالیِ استانبول‌گردی هستید با شماره 1548 (یوتراوز) تماس بگیرید.


جاهای دیدنی استانبول در شب

مکان‌های دیدنی استانبول در شب

استانبول از آن شهرهایی‌ست که زندگی شبانه در آن به رسمیت شناخته می‌شود، کافه‌ها، رستوران‌ها، کنسرت‌ها، بام‌ها و انواع‌واقسام تفریحات شبانه در استانبول این شهر را به مقصدِ محبوبِ گردشگران شب‌زنده‌دار تبدیل کرده است. برای تجربه جاهای دیدنی استانبول در شب، فقط کافی‌ست بلیط هواپیما بخرید، هتلتان را رزرو کنید، چمدانتان را ببندید و مهیایِ رفتن شوید. یوتراوز درباره تجربه مکان های دیدنی استانبول در شب، راهنمای جامعی برایتان نوشته است. همین حالا شروع به خواندن کنید.


جاهای دیدنی برای بچه‌ ها در استانبول

جاهای دیدنی استانبول برای بچه‌ها

جاهای دیدنی استانبول برای بچه‌ها شامل انواع شهربازی‌ها و تفریحگاه‌های مناسب برای گروه سنی کودک‌ونوجوان‌ است. چه می‌شود کرد؟ این گردشگران کوچک هم احتیاج به تفریحات متناسب با سن‌وسال خود را دارند. پس اگر سفرتان به استانبول خانوادگی‌ست و کودکی در سفر شما را همراهی می‌کند، بد نیست که اطلاعات به‌دردبخوری از جاهای دیدنی برای بچه‌ ها در استانبول هم به‌دست آورید.


جاهای دیدنی استانبول و مراکز خرید

جاهای دیدنی استانبول مراکز خرید

مراکز خرید استانبول شامل طیف وسیعی از انواع‌واقسام بازار و پاساژ و فروشگاه می‌شوند. بسیاری از این مراکز خرید مدرن هستند و علاوه بر ارائه کالاهای متنوع از برندهای مختلف، به تفریحات مردم هم بها می‌‎دهند. بعضی‌ از این مراکز خرید در حوالیِ جاهای دیدنی استانبول واقع شده‌اند و بعضی در نزدیکیِ هتل‌ها، مراکز اقامتی و در خیابان‌های مهم. اما از آنجا که برای ایرانی‌ها هیچ سفری بدون خریدنِ سوغات نمی‌شود، بعد از جاهای دیدنی استانول، بهترین مراکز خرید استانبول هستند که انگیزه اصلی برای سفر می‌شوند.


جاهای دیدنی استانبول و محله‌گردی

محله‌گردی در استانبول

محله‌گردی و خیابان‌گردی از بهترین تجربه‌هایی‌ست که می‌توانید در سفر به استانبول به دست آورید. بعضی محله‌های استانبول لوکس و اعیان‌نشین هستند و بعضی هنری و برای سلیقه‌های خاص، بعضی‌هایشان برای خرید مناسبند و بعضی دیگر برای تجربه سبک زندگی بومی. پیشنهاد می‌کنیم قبل از سفر به استانبول از محله‌های این شهر بیشتر بدانید؛ چون جاهای دیدنی بسیار زیادی در گوشه‌وکنار این محله‌ها وجود دارند که بازدیدِ آنها خالی از لطف نیست، به خصوص که دیدنِ بعضی‌هایشان رایگان است. در انتها با معرفی بهترین محله‌ های استانبول در یومگ، تصویری کامل از همه‌ی جاهای دیدنی استانبول را تقدیمتان کردیم.


پارک های استانبول

پارک ها جزو بهترین و در دسترس‌ترین جاهای دیدنی استانبول برای گشت‌وگذار هستند. در سفر به استانبول پیشنهاد می‌کنیم که تجربه بازدید از معروف‌ترین پارک های استانبول، پارک های استانبول برای بازی و پارک های آبی استانبول را از دست ندهید و اگر راستش را بخواهید بازدید از بیشتر پارک های استانبول رایگان است. این شما و این فرصتی برای گشت‌وگذار رایگان در شهر زیبای استانبول.استانبول‌گردی با یوتراوز

از بین همه جاهای دیدنی استانبول که باید ببینید، میدان تکسیم و حوالیِ آن، سرک کشیدن به محله‌های استانبول، خرید از اوت لت‌ها و نوشیدنِ قهوه ترک در یکی از کافه‌های خیابانی، بیشتر در ذهنتان می‌ماند. پس خودتان را برای یک استانبول‌گردی بی‌نظیر آماده کنید. 

اما، برای تجربه یک سفر بی‌نظیر به مقصد استانبول پیشنهاد ما خرید بلیط هواپیما تهران استانبول از یوتراوز است که امکان انتخاب از بین ده‌ها ایرلاین داخلی و خارجی را به شما می‌دهد. اگر قصد دارید استانبول‌گردی را به اختیارِ خودتان تجربه کنید، توصیه می‌کنیم که بلیط هواپیما استانبول تهران را هم از یوتراوز بخرید تا هم از جهت خرید بلیط رفت‌وبرگشت خیالتان آسوده باشد و هم بلیط خود را با کمترین قیمت خریده باشید. برای رزرو هتل در شهر زیبای استانبول هم پیشنهاد می‌کنیم با شماره 1548 (پشتیبانی تور یوتراوز) تماس بگیرید و هتل خود را با قیمت مناسب رزرو کنید. در پایان آرزو می‌کنیم تجربه سفرتان به استانبول به بهترین تجربه زندگی شما تبدیل شود. منتظر خواندن نظرات ارزشمند شما از تجربه سفرتان به استانبول هستیم.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز