........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار یزد بندرعباس یکی از بلیط‌های پرفروش بین این دو شهر دیدنی و زیبای ایران است که امکان سفری راحت و مطمئن را برایتان فراهم می‌کند. بلیط قطار یزد بندرعباس، شهر یزد را به بندرعباس مرتبط می‌کند و به عنوان یکی از مهم‌ترین خطوط راه‌آهن کشور به‌حساب می‌آید. بلیط قطار یزد به بندرعباس انتخابی به‌صرفه، ایمن و راحت برای سفر به بندرعباس بزرگ‌ترین شهری بندری در جنوب ایران است. با خرید بلیط قطار بندرعباس، می‌توانید سفری آرام و امن را تجربه کنید ضمن اینکه‌ تا حد زیادی در هزینه‌های خود صرفه‌‌جویی کنید.

شما می‌توانید پس از ورود به سامانه خرید بلیط قطار، با انتخاب مبدأ، مقصد، زمان، تعداد مسافر و همچنین نوع کوپه (عادی، خواهران یا برادران) لیستی از گزینه‌های موجود برایتان نمایش داده می‌شود که می‌توانید با تغییر فیلتر زمان و شرکت های حمل و نقل، بهترین گزینه را انتخاب کرده و از یک سفر ارزان لذت ببرید.

امکانات رفاهی قطارهای مسیر ریلی یزد به بندرعباس چطور است؟

قطارهای مسیر یزد بندرعباس از لحاظ طراحی ظاهری در جایگاه مورد قبولی قرار دارند به طوری که یکی از مدرن ترین قطارهای موجود در سیستم مسافربری ایران محسوب می‌شوند. واگن‌های این قطارها هر یک شامل 9 کوپه هستند که هر کدام از این کوپه ها 4 سرنشین دارند. به طور کل هر واگن 36 نفر ظرفیت دارد. امکانات بهداشتی این واگن ها شامل دو سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی است.

قطارهای این مسیر از جهت امکانات تفریحی و سرگرمی، در جایگاه ویژه ای قرار دارد. به عنوان مثال، هر کدام از کوپه ها دو عدد نمایشگر LCD جدید دارند که می‌توانید به وسیله آن ها فیلم تماشا کنید. امکانات سرمایشی و گرمایشی موجود در قطارها باعث می‌شود که مسافران هیچ نگرانی از بابت سردی یا گرمی هوا نداشته باشند. تجهیزات دیگری همچون  آب‌سردکن، یخچال و ماکروفر هم در قطار وجود دارد. بد نیست بدانید که قطارهای رجا و غزال بن‌ریل امکانات دیگری نظیر عصرانه، آب، چای، روزنامه و وسایل خواب را نیز در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

محدوده قیمتی بلیط قطار از یزد به بندرعباس چقدر است؟

هزینه بلیط قطار یزد بندرعباس به موارد و نکات مختلفی همچون نوع بلیط، نوع قطار و شرکت ریلی بستگی دارد. در ضمن نرخ این بلیط غیر از موارد فوق، به زمان سفر هم بستگی دارد. عوامل ذکر شده برخی از مهم‌ترین عواملی هستند که بر تعیین قیمت بلیط قطار یزد بندرعباس یا هر مبدأ و مقصد دیگری موثرند. هرچند که عوامل دیگری مانند نوع بلیط قطار )بلیط قطار اتوبوسی یا بلیط قطار سریع ‌السیر(، روز و ساعت حرکت قطار، حمل ماشین با قطار و ... روی قیمت بلیط قطار تأثیر دارند. بنابراین با توجه به سلیقه و بودجه خود می‌توانید قیمت بلیط قطار را از ارزان تا متوسط و گران تقسیم‌بندی کنید و بهترین بلیط قطار از یزد به بندرعباس را از یوتراوز بخرید. گفتنی است ارزان‌ترین بلیط قطار در مسیر یزد به بندرعباس متعلق به سه ستاره البرز شرکت رجا و گران‌ترین بلیط نیز قطار 4ستاره 4 تخته غزال شرکت بن ریل است. قیمت بلیط قطار جوپار که یکی دیگر از شرکت‌های ریلی فعال در این مسیر است، بسته به ظرفیت متغیر است اما روی هم رفته مقرون‌به‌صرفه است.

نقشه شهر بندرعباس

فاصله یزد تا بندرعباس با قطار چقدر است؟

مسافت ریلی قطار یزد تا بندرعباس تقریبا 665 کیلومتر و مدت زمان سفر با قطار از بندرعباس به یزد با قطار حدود 12 ساعت است.  قطار یزد بندرعباس در روزهای مختلفی از هفته در اختیارتان قرار دارد و شرکت‌های ریلی مختلفی با قطارهای متنوعی چون اتوبوسی، کوپه‌ای، سالنی، پنج ستاره اکونومی و بیزنسی و عصرانه در این مسیر وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز خواهند گذاشت. جزئیات برنامه حرکت قطار یزد بندرعباس باتوجه‌به هر شرکت ریلی متفاوت است و شما می‌توانید برای اطلاع دقیق برنامه حرکت هر قطار و همچنین ایستگاه‌های توقف قطار در شهرهای میانی، قسمت "مشاهده جزئیات" را از روی بلیط الکترونیک در یوتراوز مشاهده کنید.

کدام قطارها در مسیر ریلی یزد به بندرعباس تردد دارند؟

قطارهای متفاوتی تحت نظارت شرکت‌های معتبر ریلی در مسیر یزد به بندرعباس تردد می‌کنند. شرکت‌های رجا، جوپار و بن ریل در مسیر یزد بندعباس وظیفه خدمت‌رسانی به مسافران این مسیر را برعهده دارند. شرکت رجا یکی از معتبرترین و پرترددترین‌ شرکت‌های ریلی فعال در مسیر یزد بندرعباس است که به‌طور معمول با کوپه‌های چهارتخته از مسافران پذیرایی می‌کند. همچنین این شرکت ریلی به دلیل شهرت فراوان و سرویس‌دهی خوب محبوبیت زیادی دارد. یکی دیگر از شرکت‌های ریلی فعال در مسیر یزد بندرعباس جوپار است که تنوع زیادی در ساعت حرکت خود دارد. کوپه‌های این قطار به 3 ستاره و 4 ستاره تقسیم می‌شود که به صورت کوپه‌های 6 تخته و 4 تخته در اختیار مسافران قرار می‌گیرند.

کدام ایستگاه های شهری در مسیر ریلی از یزد تا بندرعباس قرار دارند؟

در مسیر ریلی یزد بندرعباس حدود 8 ایستگاه قطار وجود دارد که قطار یزد به بندرعباس در هر کدام از این ایستگاه‌ها با توجه به دلایل مختلفی نظیر سرویس قطار، سوار شدن و پیاده شدن مسافران توقف خواهد داشت. بنابراین همانطور که گفتیم با توجه به توقف قطار در ایستگاه‌ها، مدت زمان سفر افزایش پیدا می‌کند. قطار یزد بندرعباس از ایستگاه‌های فین، زاد محمود، تزرج، سیرجان، خاتون، احمدآباد، بافق و بهرام گور می‌گذرد.

بهترین زمان سفر از یزد به بندرعباس با قطار چه موقعی از سال است؟

شهر بندرعباس در فصل بهار مطلوب‌ترین آب و هوا را دارد و گردشگران بسیاری در این فصل سال در بندرعباس دیده می‌شوند. اگر هوای مقصد در هنگام سفر برایتان اهمیت دارد، فصل زمستان و پاییز نیز می‌تواند زمان مناسبی برای سفر باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که در ماه‌های تابستان آب‌و هوای بندرعباس بسیار گرم و شرجی است اما قیمت بلیط قطار ارزان‌تر از سایر فصول خواهد بود و از سایر تفریحات و خدمات گردشگری نیز می‌توان با قیمت‌های بسیار پایینی بهره برد.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط یزد بندرعباس برای کودکان چقدر است؟
  برای کودکانی که بین 2 تا 12 سال سن داشته باشند نیم بها خواهد بود و برای کودکان زیر 2 سال ده درصد هزینه بلیط گرفته می‌شود.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار یزد بندرعباس در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار یزد به بندرعباس در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چقدر است؟ و چند نفر همراه می‌توان داخل کوپه دربست برد؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید. درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • یا امکان حمل خودرو شخصی با قطار از یزد به بندرعباس وجود دارد و شرایط حمل خودرو با قطار چیست؟
  بله، در مسیر ریلی یزد به بندرعباس امکان حمل خودرو با قطار وجود دارد. اگر قصد دارید خودرو خود را با قطار به شهر مقصد حمل کنید، کافی است به پشتیبانی سایت یوتراوز به شماره 1548 تماس بگیرید و درخواست خود را مطرح کنید تا در کمترین زمان ممکن، بلیط حمل خودرو شخصی شما خریداری و صادر شود.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار از یزد به بندرعباس چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز