........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار قم به بندرعباس برای امکان سفر ریلی مسافران از شهر زیارتی قم به شهر جنوبی و زیبای بندرعباس در استان هرمزگان صادر می‌شود. بلیط قطار این مسیر اجازه می‌دهد تا افرادی که قصد دارند برای تفریح و گردشگری، خرید و تجارت و ... از قم به بندرعباس سفر کنند، بتوانند به صورت راحت و مطمئن از قطار استفاده کنند و این مسیر را با امکانات مناسب و خدمات کامل طی کنند. مسیر قم بندرعباس، از مسیرهای پرتردد حمل‌ونقل در ایران است. اکنون که شما هم قصد سفر در مسیر قم به بندرعباس را دارید، می‌توانید با خرید بلیط قطار قم بندرعباس در یوتراوز، سفر راحتی را تجربه کنید و با اطمینان خاطر از سفر خود لذت ببرید.

خرید بلیط قطار قم بندرعباس

خرید بلیط قطار قم به بندرعباس برای افرادی که به دنبال سفری راحت، مطمئن و لذت‌بخش هستند، اهمیت زیادی دارد. افراد زیادی سالانه برای سفر به این شهر زیبای ساحلی بلیط قطار بندرعباس را خریداری می‌کنند. چنانچه شما هم دوست دارید بلیط قطار قم بندرعباس را بخرید اما از راه و روش‌‌های خرید بلیط قطار قم به بندرعباس آگاهی ندارید، نگران نباشید؛ چراکه در ادامه تمامی روش‌های خرید بلیط قطار این مسیر را برایتان بررسی می‌کنیم. شما میتوانید بلیط قطار را به چندین روش تهیه کنید. از جمله روشهای خرید بلیط عبارتند از:

 1. خرید از ترمینال و ایستگاه راه آهن قم: اگر مایل به خرید حضوری بلیط هستید، میتوانید به ترمینال و ایستگاه راهآهن قم مراجعه کنید و بلیط قم بندرعباس را از آنجا خریداری کنید.
 2. دفاتر نمایندگی فروش خدمات گردشگری: شما میتوانید به دفاتر نمایندگیهای فروش بلیطهای راهآهن مراجعه کنید و بلیط قطار قم به بندرعباس را به صورت حضوری خریداری کنید.
 3. خرید اینترنتی: بهترین و سریع‌ترین راه خرید بلیط قطار قم بندرعباس به صورت اینترنتی است. بدین منظور می‌توانید در سایت و اپلیکیشن یوتراوز، بلیط قطار را به صورت آنلاین خریداری کنید. در این روش، میتوانید نوع قطار، شرکت‌های ریلی، انتخاب کلاس صندلی و زمان حرکت خود را انتخاب کنید و در سریع‌ترین زمان ممکن بلیط خود را بخرید و از مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار در یوتراوز نیز بهره‌مند شوید.

قیمت بلیط قطار قم بندرعباس

قیمت بلیط قطار قم به بندرعباس تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. این عوامل ممکن است با تغییرات زمان و شرایط مختلف نیز متغیر شوند. برخی از اصلی‌ترین عوامل موثر بر قیمت بلیط قطار از قم به بندرعباس عبارتند از:

1. مسافت و مسیر سفر: معمولاً قیمت بلیط قطارها بر اساس مسافت سفر و مسیر آن تعیین می‌شود. فاصله بین قم و بندرعباس می‌تواند بر تعیین قیمت بلیط تأثیرگذار باشد.

2. نوع قطار: قطارهای مختلف در ایران دارای کلاس‌ها و خدمات متفاوتی هستند. قطارهای مسافربری شبانه‌روز (VIP و نیمه شب (درجه یک و دو)) با هم قیمت‌های متفاوتی دارند. همچنین، ویژگی‌های تخت‌ها (نرمال، مخصوص، سوییت) و خدمات ارائه شده در قطارها نیز بر قیمت بلیط تأثیر می‌گذارند.

3. فصل سفر: در ایام تعطیلات سال مثل ایام نوروز، قیمت بلیط‌ها ممکن است افزایش یابد. 

4. پیش‌بینی تقاضا: پیش‌بینی تقاضا برای بلیط‌های قطار نیز می‌تواند تعیین کننده‌ای برای قیمت‌گذاری باشد. در صورتی که تقاضا برای بلیط قطارهای مسیر قم به بندرعباس زیاد باشد، قیمت‌ها معمولاً افزایش می‌یابد.

5. تخفیف‌ها و عرضه‌های ویژه: شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی ایران در برخی مواقع تخفیف‌ها و عرضه‌های ویژه را برای بلیط‌های قطار ارائه می‌دهد. این تخفیف‌ها و عرضه‌های ویژه می‌توانند تأثیری مهم در قیمت نهایی بلیط داشته باشند.

6.سن مسافران: هزینه بلیط قطار برای تمامی سنین یکسان نیست. قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر 2 سال، فقط معادل 10 درصد هزینه بلیط و برای کودکان 2 تا 12 ساله، 50 درصد هزینه بلیط است و برای بزرگسالان که سن آن‌ها خارج از این محدوده است، معادل کل قیمت اصلی بلیط است. 

7.خدمات بیمه مسافران و سایر هزینه‌های جانبی: نوع بیمه‌ای که شرکت ارائه‌دهنده خدمات ریلی برای مسافران قطار خود با آن قرارداد بسته است و مسائلی را که تحت پوشش قرار می‌دهد یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت بلیط قطار است. همچنین برخی هزینه‌ها مانند هزینه پرسنل بخش پشتیبانی و خدمات آن‌ها جزئی از هزینه‌های پنهان است که قسمتی از قیمت بلیط قطار را به خود اختصاص می‌دهد.

8.هزینه سوخت قطار و طول مسیر: یکی از مهم‌ترین و در عین حال پنهان‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت بلیط قطار، میزان مصرف و قیمت سوخت قطار و همچنین فاصله مبدأ و مقصد است که رابطه مستقیمی با قیمت نهایی بلیط قطار دارد. هر چقدر که مسافت بین مبدأ و مقصد بیشتر باشد، قیمت بلیط قطار نیز بیشتر می‌شود.

عوامل ذکر شده برخی از مهم‌ترین عواملی هستند که بر تعیین قیمت بلیط قطار قم بندرعباس یا هر مبدأ و مقصد دیگری موثرند. هرچند که عوامل دیگری مانند نوع بلیط قطار (بلیط قطار اتوبوسی یا بلیط قطار سریع ‌السیر)، روز و ساعت حرکت قطار، حمل ماشین با قطار و ... روی قیمت بلیط قطار تأثیر دارند. بنابراین با توجه به سلیقه و بودجه خود می‌توانید قیمت بلیط قطار را از ارزان تا متوسط و گران تقسیم‌بندی کنید و بهترین بلیط قطار از قم به بندرعباس را از یوتراوز بخرید.

بهترین زمان خرید بلیط قطار قم به بندرعباس

اگر دوست دارید سفری آرام و راحت را تجربه کنید، باید بتوانید به موقع بلیط قطار بندرعباس را بخرید. چنانچه قصد سفر به بندرعباس را در روزهای تعطیلات نوروز و ایام خوش آب‌وهوای بندرعباس را دارید و از طرفی اقتصادی بودن هزینه‌ بلیط قطار برایتان مهم است، باید در نظر داشته باشید در روزهایی‌که تعداد مسافران وارد شده به بندرعباس افزایش می‌یابد، خرید بلیط ارزان قطار کاری دشوار است! پس حتماً از 1 ماه قبل از تاریخ مورد نظر، خرید بلیط قطار خود را انجام دهید. البته به یاد داشته باشید یوتراوز برای روزهای پیک سفر امکان پیش فروش بلیط قطار را نیز برایتان فراهم کرده است تا خیالتان بابت رزرو بلیط قطار قم به بندرعباس راحت باشد.

اما به‌صورت‌کلی بهترین زمان برای خرید هر نوع بلیط قطار مثل خرید بلیط قطار اتوبوسی قم بندرعباس یا خرید بلیط قطار کوپه‌ای قم بندرعباس یا هر شهر دیگری، باتوجه‌به هدف‌تان از سفر و زمان سفر می‌تواند متغیر باشد. اما یک قاعده کلی برای خرید بلیط قطار وجود دارد و آن هم این است که بلیط ارزان قطار را زمانی بخرید که مسافران کمتری خواستار خرید بلیط هستند!

بلیط قطار قم بندرعباس ارزان

خرید بلیط قطار قم به بندرعباس با قیمت مناسب و ارزان بسیار مهم و حیاتی است، به ویژه برای افرادی که در این مسیر زیاد سفر می‌کنند. دلایلی که خرید بلیط قطار قم بندرعباس ارزان قیمت را برای شما مهم می‌کند عبارتند از:

1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها: خرید بلیط با قیمت ارزان به شما امکان می‌دهد تا هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید. قطار یکی از اقتصادی‌ترین وسایل نقلیه برای سفر در ایران است و با خرید بلیط با قیمت ارزان می‌توانید صرفه‌جویی کنید.

2. تجربه سفر مثبت‌تر: اگر با خرید بلیط قطار با قیمت ارزان توانسته‌اید هزینه‌های سفر خود را کاهش دهید، شما می‌توانید با ذهن آسوده‌تر به سفر خود بروید و تجربه سفر مثبت‌تری داشته باشید.

3. افزایش انعطاف‌پذیری: با خرید بلیط قطار با قیمت ارزان، انعطاف‌پذیری بیشتری در برنامه‌ریزی سفر خود خواهید داشت. ممکن است با کاهش هزینه‌ها بتوانید برنامه‌های گردشگری بیشتری در مقصد خود انجام دهید یا در سفرهای بیشتری شرکت کنید.

به طور کلی، خرید بلیط قطار ارزان قم به بندرعباس در یوتراوز به شما امکان می‌دهد تا با هزینه کمتر، سفری راحت‌تر را تجربه کنید و از مزایای مختلفی برخوردار شوید.

نقشه شهر بندرعباس

ارزان‌ترین بلیط قطار قم بندرعباس

خرید بلیط قطار ارزان قم بندرعباس یکی از مهمترین دغدغه‌های افرادی‌ست که دائم‌السفرند یا قصد دارند سفر مقرون‌به‌صرفه‌ای به بندرعباس داشته باشند. اگر شما هم می‌خواهید ارزان‌ترین بلیط قطار قم بندرعباس را بخرید، یوتراوز اینجاست تا تنها با چند کلیک ساده نیاز شما را برطرف کند. با انتخاب یوتراوز به عنوان مرجع رزرو بلیط قطار قم بندرعباس، می‌توانید با استفاده از راهکارهایی چون فیلتر مرتب‌سازی بر اساس قیمت، تعیین فیلتر قیمت در بازه قیمتی دلخواه، استفاده از کوپه دربست برای سفرهای خانوادگی، انتخاب بلیط‌ قطار برای ساعت‌های کم مسافر شبانه‌روز، شناخت کارگزاران ریلی ارزان‌قیمت مختلف در سایت برای انتخاب کلاس سالنی ارزان‌قیمت و انتخاب قطارهای اتوبوسی و سه ستاره؛ خرید ارزان قیمت بلیط قطار قم بندرعباس را داشته باشید.

بلیط قطار قم بندرعباس رفت و برگشت

بلیط قطار قم به بندرعباس رفت و برگشت به عنوان یکی از گزینه‌های محبوب برای مسافرانی است که قصد سفر به این دو شهر را دارند. این نوع بلیط اجازه می‌دهد تا مسافران به صورت یکجا بلیط رفت و برگشت خود را تهیه کنند و بدون نیاز به دستیابی به دو بلیط جداگانه، سفر خود را انجام دهند. بلیط قطار رفت و برگشت قم به بندرعباس از مزایایی نظیر تخفیف‌ها و قیمت مناسب‌تر در مقایسه با خرید بلیط‌های جداگانه برخوردار است. این روش از نظر اقتصادی و همچنین زمانی برای مسافران مزیت‌های قابل توجهی دارد و امکان سفر آسان‌تر و بهتری را به آن‌ها می‌دهد. با تهیه بلیط قطار رفت و برگشت، مسافران می‌توانند با اطمینان و راحتی به مقصد خود سفر کرده و از تجربه‌ی لذت‌بخش سفر با قطار بین دو شهر استفاده کنند.

برای خرید رفت ‌و برگشت بلیط قطار قم بندرعباس و اطلاع از قیمت بلیط قطار قم بندرعباس رفت و برگشت از یوتراوز کافیست اطلاعات مورد نیاز سایت را وارد کنید تا بلیط‌تان به صورت کامل خریداری شود. این نکته را هم به‌خاطر داشته باشید که اگر فراموش کردید به صورت هم‌زمان بلیط رفت‌وبرگشت سفر خود را خریداری کنید، جای نگرانی نیست. چون هر زمانی‌که قصد بازگشت به قم را داشتید تنها با چند کلیک ساده می‌توانید بلیط قطار بندرعباس قم را از یوتراوز بخرید و راهی مقصد مورد نظر شوید.

برنامه حرکت قطار قم به بندرعباس

مسافت ریلی قم بندرعباس 1142 کیلومتر و مدت زمان حرکت این قطار از قم به بندرعباس به طور متوسط 12 ساعت است. قطارهای بندرعباس تقریباً در تمامی روزهای هفته در اختیار مسافران قرار دارند و شرکت‌های ریلی مختلفی با قطارهای متنوعی چون اتوبوسی، کوپه‌ای، سالنی، پنج ستاره اکونومی و بیزنسی و عصرانه فدک و ... در این مسیر وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز خواهند گذاشت. جزئیات برنامه حرکت قطارهای قم بندرعباس باتوجه‌به هر شرکت ریلی متفاوت است و شما می‌توانید برای اطلاع دقیق از برنامه حرکت قطار قم بندرعباس هر شرکت، زمان تقریبی رسیدن به بندرعباس، امکانات هر کوپه و همچنین ایستگاه‌های توقف قطار در شهرهای میانی، قسمت "مشاهده جزئیات" را از روی بلیط الکترونیک در یوتراوز مشاهده کنید؛ و در صورت در نظر داشتن یک شرکت ریلی خاص، می‌توانید با فیلتر کردن آن شرکت دلخواه تنها قطارهای بندرعباس آن شرکت مسافربری ریلی را مشاهده کنید. برای مثال با فیلتر کردن شرکت رجا تنها بلیط قطار قم بندرعباس رجا را به همراه قیمت بلیط قطار قم بندرعباس رجا را می‌بینید و در صورت فیلتر کردن شرکت فدک تنها بلیط قطار قم بندرعباس فدک را به همراه قیمت بلیط قطار قم به بندرعباس فدک را مشاهده خواهید کرد.

کنسلی بلیط قطار قم بندرعباس

گاهی اوقات ممکن است بنابه‌دلایل مختلفی چون تغییر برنامه سفر، عدم نیاز به سفر، تغییر مسیر سفر، عدم امکان حضور به دلیل بیماری یا مشکلات شخصی، تغییر شرایط بیرون‌مرزی و ... بخواهید بلیط قطار قم بندرعباس را کنسل کنید. در این شرایط، چنانچه بلیط خود را از یوتراوز خریداری کرده باشید، می‌توانید با مراجعه به صفحه استرداد بلیط قطار یا حساب کاربری خود، بلیط خود را استرداد کنید و وجه پرداختی‌تان را پس بگیرید. ضمناً در صورتی که در هر مرحله از استرداد بلیط با نکته یا سوالی مواجه شدید که نیاز به راهنمایی داشتید، تیم پشتیبانی ما به صورت 24 ساعته در 7 روز هفته با شماره تماس (1548) برای پاسخگویی به سوالات‌تان در خدمت شماست. 

اما چنانچه بلیط خود را از راه‌آهن یا شرکت ریلی خریداری کردید؛ بهتر است قبل از کنسل کردن بلیط قطار، با شرکت حمل‌ونقل ریلی ایران یا سامانه فروش بلیط مورد نظر خود تماس بگیرید تا شرایط و قوانین کنسلی را بررسی کنید و اطلاعات بروز را در این راستا دریافت کنید.

مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار قم بندرعباس در یوتراوز

صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت‌وآمد، در دسترس بودن همیشگی بلیط (عدم محدودیت زمانی و مکانی)، داشتن حق انتخاب گسترده‌تر برای خرید بلیط، سهولت در فرآیند خرید و پرداخت هزینه کمتر در مقایسه با سایت‌های دیگر، امکان مقایسه همه‌جانبه بلیط‌ها مثل زمان حرکت، شرکت ریلی خدمات دهنده و قیمت بلیط و تمام جزئیات بلیط‌ها، وجود پنل اختصاصی برای خرید بلیط قطار، پوشش بسیاری از مسیرهای ریلی در سراسر کشور، خرید بلیط قطار از معتبرترین شرکت‌های کارگزار ریلی، پرداخت سریع و آسان، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار، امکان رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما بندرعباس به صورت همزمان در سایت، پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته و بهره‌مندی از تخفیفات ویژه یوتراوز شماری از مزایای خرید اینترنتی بلیط قطار قم به بندرعباس در یوتراوز هستند که موجب تمایز با سایرین شده است.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط قطار قم بندرعباس چقدر است؟
  برای اطلاع از قیمت بلیط قطار از قم به بندرعباس باید در هر روز اطلاعات لازم را در سایت یا اپلیکیشن وارد کنید تا قیمت‌ بلیط‌ها برایتان نمایش داده شود.
 • آیا بلیط قطار قم به بندرعباس سریع السیر قیمت بیشتری نسبت به بلیط قطار قم به بندرعباس کوپه‌ای دارد؟
  بله، قطارهای سریع السیر عموماً قیمت بلیط بیشتری نسبت به قطارهای اتوبوسی و کوپه‌ای دارند. چراکه با سرعت بیشتری عمل می‌کنند و زمان سفر را کاهش می‌دهند.
 • آیا رزرو زودهنگام بلیط قطار قم بندرعباس می‌تواند برای خرید بلیط قطار به‌صرفه باشد؟
  بله، با رزرو قبلی بلیط قم بندرعباس ممکن است بتوانید از تخفیف‌ها و پیشنهادات ویژه برخوردار شوید و در قیمت بلیط قطار صرفه‌جویی کنید.
 • هزینه کوپه دربست قطار قم به بندرعباس به چه صورت محاسبه خواهد شد؟
  در صورتی که قصد داشته باشید تا کوپه قطار قم به بندرعباس را به صورت دربست رزرو کنید، هزینه خدمات ایستگاهی و خدمات پذیرایی از روی صندلی‌های خالی کسر شده و تنها هزینه‌ی صندلی‌های خالی محاسبه خواهد شد.
 • آیا برای خریداری کردن بلیط قطار کودک و نوزاد وجود شخص بزرگسال الزامیست؟
  بله، طبق مقررات راه آهن باید در هر کوپه قطار حداقل یک بزرگسال به همراه مسافران کودک و نوزاد وجود داشته باشد؛ و امکان خریداری بلیط کودک و نوزاد بدون بزرگسال وجود ندارد.
 • چگونه می‌توانم بلیط قطار قم به بندرعباس را بخرم؟
  بلیط قطار قم به بندرعباس را می‌توانید از طریق سایت ‌و اپلیکیشن یوتراوز، نمایندگی‌های فروش بلیط‌های راه‌آهن یا به‌ صورت حضوری از ایستگاه‌ها و ترمینال‌های راه‌آهن تهیه کنید.
 • آیا می‌توانم بلیط قطار قم بندرعباس را کنسل یا تغییر بدهم؟
  بله، بسته به قوانین شرکت حمل‌ونقل راه‌آهن، امکان کنسلی یا تغییر بلیط ممکن است وجود داشته باشد. قبل از خرید بلیط، مقررات و شرایط مرتبط با کنسلی و تغییر بلیط را به دقت بررسی کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط قطار قم بندرعباس از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  پس از خرید، بلیط قطار در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار می‌گیرد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • چند ساعت قبل از حرکت باید در ایستگاه حاضر باشیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد.
 • مقدار بار مجاز برای بلیط قطار از قم به بندرعباس چقدر است؟
  مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • هزینه کوپه دربست در قطار چقدر است؟ و چند نفر همراه می‌توان داخل کوپه دربست برد؟
  هنگام رزرو دربست کوپه قطار، برای صندلی‌های خالی، هزینه خدمات ایستگاهی و پذیرایی کسر می‌شود و به صورت خودکار فقط بهای صندلی را پرداخت می‌کنید. درصورت دربست کردن کوپه امکان سوار شدن تنها یک نفر اضافه وجود دارد که این فرد صندلی خارج از کوپه ندارد و بهای بلیط این مسافر اضافی را رئیس قطار تعیین می‌کند.
 • چه مدت زمان لازم است تا از قم به بندرعباس با قطار برسم؟
  مدت زمان سفر با قطار بین قم به بندرعباس بسته به نوع قطار و مسیر متغیر است. این مدت زمان معمولاً 12 ساعت است.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز