#
........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

شرکت هواپیمایی ساها در سال 1369 توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی تاسیس شد. نام این شرکت هواپیمایی از مخفف کردن عبارت "سرویس ارتباط هوایی ارتش" گرفته شده است. این ایرلاین در ابتدا تنها به جابه‌جایی پرسنل ارتش می‌پرداخت اما بعدها پروازهای مسافربری خود را افزایش و حمل و نقل افراد غیرنظامی را نیز بر عهده گرفت. چندی پیش شرکت هواپیمایی ساها، بعد از چند سال توقف، پرواز های خود را از سر گرفت و در حال حاضر تنها در مسیرهای داخلی تردد می کند از این رو خرید بلیط هواپیما ساها برای پروازهای داخلی بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.شما برای خرید بلیط هواپیما ایرلاین ساها می‌توانید علاوه بر سایت خود این ایرلاین، به سایت یوتراوز مراجعه کنید.

خرید بلیط هواپیمایی ساها

برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما ساها، کافیست نام شهر مبدأ و مقصد را در بخش جستجوی پرواز، وارد کرده و تاریخ رفت و برگشت خود را تعیین کنید. با مشخص کردن تعداد مسافران و کلاس پروازی و پس از کلیک روی دکمه جستجوی پرواز، شما می‌توانید لیست کاملی از پروازهای موجود برای مسیر مورد نظرتان مشاهده کنید. سپس از باکس سمت راست ایرلاین ساها را فیلتر کرده تا بلیط‌های این ایرلاین را ملاحظه کنید. همچنین شما این امکان را دارید که به کمک فیلترهای موجود، لیست پرواز ها را بنا به شرایط و نیاز خود مرتب کنید و به راحتی رزرو بلیط ساها را در کوتاه‌ترین زمان و به‌صورت آنلاین انجام دهید و با ایرلاین مورد علاقه خود سفر کنید.

قیمت بلیط هواپیمایی ساها

قیمت بلیط‌های ایرلاین ساها نرخ ثابت و مشخصی ندارد و با عوامل مختلفی مثل کلاس پروازی هواپیما، بازه زمانی خرید بلیط، نوع بلیط هواپیما (سیستمی یا چارتری)، ایرلاین ارائه دهنده خدمات پرواز و ... تغییر می‌کند. در لیست پروازهای موجود در روز و مسیر مورد نظر شما پروازهای مختلفی با قیمت‌های متفاوتی وجود دارد که بسته به انتخاب شما نسبت به ایرلاین انتخابی و ساعت و روز مورد نظر پرواز متغیر است و شما به‌راحتی و تنها با چند کلیک می‌توانید بهترین بلیط پرواز هواپیمایی ساها را رزرو کنید. اگر مایلید در روزهای مناسبتی سفر کنید و قرار نیست برنامه سفر شما دستخوش تغییر شود، به شما توصیه می‌کنیم از همین حالا بلیط پرواز خود را خریداری کنید. برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما ساها در یوتراوز کافیست اطلاعات موردنیاز سایت را وارد کرده تا لیستی از بلیط‌های مسیر موردنظرتان به همراه قیمت‌شان برای شما نمایش داده شود. سپس قیمت بلیط‌های هواپیما را با هم مقایسه کنید و باتوجه‌به اطلاعات و جزئیات هر بلیط، بهترین بلیط را برای خود بخرید.

هواپیمایی ساها
ایرلاین ساها
مقاصد پروازی ایرلاین ساها

بلیط چارتری هواپیمایی ساها

یکی از مزایای خرید بلیط هواپیما از یوتراوز، امکان خرید بلیط چارتری است. برای خرید بلیط چارتری شیراز اهواز در سامانه خرید اینترنتی بلیط هواپیما یوتراوز راهی آسان را در پیش‌رو دارید. از آن‌جایی‌که شرکت‌های چارترکننده‌ کلیه بلیط‌های هواپیما را به‌صورت یک‌جا خریداری می‌کنند و تا زمان نزدیک به پرواز می‌خواهند همه بلیط‌ها را بفروشند، به همین‌خاطر صندلی‌هایی که پر نشده باشد را به صورت چارتری و عموماً با قیمت ارزان‌تری به فروش می‌رسانند. اما این ارزان‌تر بودن برای تمام ایام سال صدق نمی‌کند. چون در برخی روزهای سال مثل ایام پیک سفر به اهواز که متقاضیان زیادی برای بلیط چارتر شیراز اهواز وجود دارد، ممکن است بلیط‌های چارتری اهواز گران‌تر از بلیط‌های سیستمی آن فروخته شود. به منظور خرید پرواز شیراز اهواز چارتر می‌توانید به سایت یوتراوز مراجعه کرده و با درنظرگرفتن عبارت‌های سیستمی و چارتری در کنار پروازها، بلیط موردنظر خود را رزرو کنید. 

کنسلی بلیط هواپیمایی ساها

یکی از اتفاقاتی که ممکن است بنابه‌هردلیلی برایتان رخ دهد، این است که تدارکات یک سفر را تمام‌وکمال ببینید و ناگهان، سفرتان لغو شود یا به دلیل نقص فنی در هواپیما، شرایط جوی نامناسب، انصراف از سفر، تغییر تاریخ سفر و ... سفرتان با تغییراتی روبه‌رو شود. اگر شما هم روزی در چنین شرایطی قرار گرفتید و ناچار بودید بلیط سفری که از یوتراوز خریداری کرده‌اید را کنسل کنید، هیچ نگرانی بابت این قضیه نداشته باشید. چراکه برای استرداد آنلاین بلیط هواپیما خریداری ‌شده در یوتراوز می‌‍‌توانید به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما یا حساب کاربری خود مراجعه کرده و درخواست کنسلی بلیط هواپیما را ثبت کنید. اگر در حین انجام این فرایند با سوال یا مشکلی مواجه شدید می‌توانید با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.

 

مشخصات ناوگان هواپیمایی ساها

در گذشته پروازهای مسافربری شرکت هواپیمایی ساها، به وسیله 5 فروند بوئینگ 707 انجام می‌شد و پروازهای باربری آن را نیز 2 فروند بوئینگ 747 بر عهده داشتند. همین امر سبب شد تا در سال 2013 از ادامه فعالیت این شرکت به علت فرسودگی ناوگان جلوگیری شود. اما در اسفند ماه سال 1395 هواپیمایی ساها با جایگزین کردن هواپیماهای فرسوده خود با دو فروند بوئینگ 737، پروازهای خود را از سر گرفت. در حال حاضر ناوگان هوایی ساها شامل 3 فروند هواپیمای بوئینگ است.

مسیرهای هوایی ساها
مسیر هوایی ساها


 
مهمترین پروازهای ایرلاین ساها به مقصد مشهد، کیش، عسلویه و شیراز انجام می‌شود و قطب پرواز‌های ساها فرودگاه مهرآباد در تهران است. مرکز اصلی هواپیمایی ساها در فرودگاه مهرآباد است از این رو پروازهای این شرکت از مبدا این فرودگاه به مقاصد مشهد، کیش، عسلویه و شیراز انجام می‌شود. اگر قصد سفر دارید و به دنبال برنامه پروازهای داخلی ساها هستید باید بدانید که هواپیمایی ساها در مسیرهای تهران مشهد، تهران کیش، تهران عسلویه، تهران شیراز، تهران آبادان، تهران چابهار، تهران قشم، تهران اردبیل، تهران اهواز خط هوایی فعال دارد.

سوالات متداول
 • آیا خرید بلیط هواپیما ساها برای عموم آزاد است؟
  بله این ایرلاین برای جابه‌جایی پرسنل ارتش در نظر گرفته شده ولی مسافران غیر نظامی را نیز در مسیرهای مختلف جا‌به‌جا می‌کند.
 • ترمینال ایرلاین ساها در فرودگاه مهرآباد کدام است؟
  ترمینال شماره 4 برای پروازهای ایرلاین ساها در نظر گرفته شده است.
 • آیا هواپیمایی ساها پرواز فرست کلاس دارد؟
  خیر در حال حاضر تنها کلاس پروازی اکونومی توسط ایرلاین ساها در دسترس است.
 • آیا هواپیمایی ساها پرواز فرست کلاس دارد؟
  خیر در حال حاضر تنها کلاس پروازی اکونومی توسط ایرلاین ساها در دسترس است.
 • شرایط کنسلی بلیط هواپیما ساها ایر چیست؟
  قوانین و مقررات استرداد بلیط هواپیما و شرایط کنسلی بلیط ساها ایر در قسمت پروفایل شما و در جزئیات بلیط خریداری شده قابل مشاهده است.
 • میزان بار مجاز در ایرلاین ساها چقدر است؟
  بار مجاز ساها در پروازهای داخلی اکونومی 20 کیلوگرم و در داخلی بیزینس 30 کیلوگرم است. در پروازهای خارجی برای ایرباس 319-320 در پرواز اکونومی 25 کیلو و در بیزینس همین هواپیما 30 کیلوگرم مجاز است. در هواپیما 300-600 نیز برای پرواز اکونومی 30 کیلوگرم و برای پرواز بیزینس این هواپیما 40 کیلوگرم در نظر گرفته شده است.
 • جریمه اضافه بار در پروازهای هواپیمایی ساها چقدر است؟
  به‌طورکلی میزان جریمه به همراه داشتن هر کیلوگرم اضافه بار در هر سفر برابر با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر است.
 • شرایط پذیرش کودک بدون همراه در هواپیمایی ساها چگونه است؟
  کودکان زیر 14 سال که با تائید والدین و یا قیم خود به تنهایی سفر می کنند، جهت پذیرش در فرودگاه می بایست همراه قیم و یا بزرگتر خود با همراه داشتن کارت شناسایی که اثبات ولایت قهری می نماید به دفتر ایستگاه هواپیمایی ساها مراجعه نموده و پس از انجام هماهنگی های لازم از جانب پرسنل شرکت هواپیمایی و دریافت کارت پرواز مخصوص کودک بدون همراه جهت انجام مراحل پرواز راهنمایی گردند.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز