ورود
برنامه سفر سه روزه به تبریز

برنامه سفر سه روزه به تبریز

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

تبریز شهر خانه‌های تاریخی، موزه‌های غنی، پارک‌های جنگلی و روستاهای دیدنی است. اما آیا می‌شود در عرض سه روز همه این جاذبه‌ها را دید و سفری تمام و کمال داشت؟! ما در این مطلب از یوتراوز درباره چند و چون سفر سه روزه به تبریز می‌گوییم.

برنامه سفر سه روزه به تبریز برای هر فردی که می‌خواهد به این شهر برود، بهترین راهنماست. با این که تبریز از آن شهرهایی است که آدم دلش می‌خواهد حداقل یک هفته در آن بماند تا سر صبر و حوصله زیبایی‌های آن را ببیند؛ ولی امان از دست زندگی‌های شلوغ و پر سرعت امروزی که وقت برای تفریح و سفر برایمان نگذاشته‌اند! البته که به نظر ما اگر راه و چاه را بدانید و مثل حرفه‌ای‌ها سفر کنید، در سه روز هم می‌شود یک سفر عالی داشته باشید. پس چنانچه فرصت چندانی ندارید و می‌خواهید فقط در سه روز تبریز، این عروس زیباروی ایران زمین را ببینید ما کمکتان می‌کنیم.

ما در این مطلب از مجله گردشگری یوتراوز، یک برنامه سفر سه روزه به تبریز برایتان ریخته‌ایم که با کمک آن می‌توانید از وقت خود بیشترین استفاده را کنید و در همین سه روز به اندازه دو هفته تبریز را بگردید. پس با خیالی آسوده بلیط هواپیما را تهیه کنید و راهی این شهر دوست‌داشتنی شوید.

تبریز با همه زیبایی‌هایش در انتظار شماست!

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

در مقاله برنامه سفر سه روزه به تبریز می‌خوانید:

برنامه روز اول سفر به تبریز

نام جاذبه

آدرس

ساعت بازدید

بازار بزرگ تبریز

بازار بزرگ

10 تا 17

مسجد جامع تبریز

انتهای بازار تبریز

هنگام اذان

رستوران حاج علی تبریز

بازار تبریز، بازار کلاه‌دوزان

11 تا 14:30

خانه مشروطه تبریز

محله راسته کوچه، مقابل مسجد جامع تبریز

9 تا 19

خانه بهنام تبریز

ملاصدرا، خیابان ارگ جدید

8 تا 20

مرکز خرید اطلس تبریز

خیابان نگین پارک، همافر

9 تا 22

رستوران جلالی سردرود تبریز

خیابان نظامی، جنب پارک توانیر

8:30 تا 23


روز اول سفرتان است و تازه به مقصد رسیده‌اید. البته که به نظر ما سفر از همان لحظه‌ای که بلیط می‌خرید یا یکی از هتل های تبریز را رزرو می‌کنید شروع شده است! پس یک استراحت خوب داشته باشید، یک غذای لذیذ میل کنید و حسابی انرژیتان را جمع کنید که می‌خواهیم حداکثر استفاده را از روز اول سفرمان بکنیم. روز اول سفر آدم انرژی بیشتری دارد و یک دنیا هیجان برای شروع این تجربه نو. پس بیایید تا این هیجان و انرژی از دست نرفته است آن را دریابیم و به جاهایی برویم که جزو بهترین جاهای دیدنی تبریز هستند:

بازار بزرگ تبریز

بازار بزرگ تبریز

تفریح و گردش بدون یاد دوستان و عزیزان آن‌طور که باید نمی‌چسبد. پس بیایید از همین اول کار به فکر خانواده و عزیزانمان هم باشیم و چند سوغاتی خوب و خوش‌قیمت برایشان بخریم. هیچوقت خرید سوغاتی را به لحظه‌های آخر سفرتان موکول نکنید؛ زیرا وقت کم می‌آورید و مجبور می‌شوید هزینه زیادی برای سوغاتی‌هایی بپردازید که چندان هم به کار نمی‌آیند. خب، کجا برویم که قدم زدندر آن هم فال باشد و هم تماشا؟ مکانی که جزو جاذبه‌های گردشگری تبریز باشد و از همان روز اول خیالمان را بابت خرید سوغاتی راحت کند؟ بازار بزرگ تبریز!

همین ابتدا خوب است بدانید که بازار بزرگ تبریز، یک بازار معمولی نیست چرا که بزرگ‌ترین بازار تاریخی مسقف در کل جهان است! خدا می‌داند چه شخصیت‌های تاریخی برجسته‌ای در طول زمان پا به این بازار گذاشته‌اند یا حتی در همین بازار کاسبی کرده‌اند!

مسجد جامع تبریز

مسجد جامع تبریز

این مسجد در محوطه بازار تبریز قرار دارد. پس می‌خواهیم تا همان نزدیکی‌ها هستیم، فرصت را غنیمت بشماریم و بعد از گشت‌وگذار در بازار تبریز به مسجد جامع برویم. مسجد جامع تبریز مسجدی باشکوه بوده که روزهای پرفرازونشیب زیادی را پشت سرگذاشته است. می‌گویند این مسجد در زمان سلجوقیان ساخته شد اما در سال 1193 در اثر زلزله‌ای که در این شهر آمد، آسیب دید و بسیاری از زیبایی‌هایش را از دست داد. اما حاکمی به نام حسین‌قلی‌خان دنبلی در زمان قاجار تصمیم گرفت دستی به سر و روی این مسجد بکشد و آن را دوباره نونوار کند. پس چیزی که امروز ما از این مسجد می‌بینیم، چیزی است که از گذر قرن‌ها جان سالم به در برده است، در برابر زلزله تسلیم نشده است و پادشاهان دوره‌های مختلف به سر و رویش دست کشیده‌اند. چنین بنایی تاریخی که این همه ماجرا را پشت سر گذاشته است، حتماً ارزش دیدن را دارد.

رستوران حاج علی تبریز

رستوران حاج علی تبریز

دلتان می‌خواهد اولین ناهار در تبریز را در یکی از بهترین و قدیمی‌ترین رستوران‌های شهر نوش‌جان کنید؟ پس دوباره به بازار بزرگ برگردید و سراغ راسته کلاه‌دوزان را بگیرید. در آن‌جا حتما با صف طولانی مواجه خواهید شد که شما را نسبت به پیداکردن رستوران حاج علی مطمئن می‌کند.

خوب است بدانید که این رستوران در لیست بلند بالای رستوران های تبریز جایگاه ویژه‌ای دارد. پس خیالتان بابت کیفیت و عطر و طعم غذاهای آن راحت باشد. در رستوران حاج علی خود را به یک پرس چلوکباب برگ یا چلو جوجه مهمان کنید و برای ادامه تبریزگردی آماده شوید.

خانه مشروطه تبریز

خانه مشروطه تبریز

بعد از یک استراحت خوب و نوش‌جان کردن یک غذای لذیذ، می‌خواهیم به یکی از خانه های تاریخی تبریز برویم که هزاران قصه برای گفتن دارد. کدام ایرانی است که داستان مشروطه و مقاومت ستارخان و باقرخان را نشنیده باشد؟ در زمان قاجار ایرانیان آزادی‌خواه که از حکومت سلطه‌جویانه پادشاهان بیزار بودند، دست به انقلابی سرنوشت‌ساز زدند که انقلاب مشروطه نام داشت. حالا در بعد از ظهر روز اول سفرمان می‌خواهیم شما را به خانه‌ای ببریم که تمام این تغییرات تاریخی و مهم در آنجا رقم خورد و از آنجا سرچشمه گرفت. این خانه محلی بود که سران مشروطه خواه به طور سری در آن دور هم جمع می‌شدند و گفتگو می‌کردند.

پس وقتی به خانه مشروطه می‌روید، فقط یک بنای تاریخی معمولی را نمی‌بینید. بلکه بنایی پر رمز و راز را می‌بینید که محل سری جمع شدن سرنوشت‌سازان ایران قدیم بوده است. تصور کنید که چه اتفاق‌ها که در این بنا افتاده و چه تصمیمات مهمی در آن رقم خورده است.

خانه بهنام تبریز

خانه بهنام تبریز

در همان حوالی خانه مشروطه، خانه‌ای تاریخی و زیبا قرارگرفته که بازدید از آن خالی از لطف نیست. خانه بهنام تبریز به لطف شیشه‌های رنگی، گچبری‌های متفاوت و نقاشی‌های منحصربه‌فرد، یکی از زیباترین خانه‌های تاریخی تبریز است. پیشنهاد می‌کنیم حتما بازدید از خانه بهنام را در لیست برنامه‌ سفر به تبریز بگنجانید تا با قدم‌زدن در حیاط باصفای آن، برای چندلحظه هم که شده از دغدغه‌ها و نگرانی‌های خود دور شوید.

مرکز خرید اطلس تبریز

مرکز خرید اطلس تبریز

حالا وقت آن است که به چهره متفاوت و لوکس تبریز آشنا شوید! فرقی نمی‌کند که گشت‌وگذار در مراکز خرید تبریز و قدم‌زدن در میان مغازه‌های رنگارنگ از علایقتان است یا نه اما مطمئنیم که از رفتن به مرکز خرید اطلس تبریز پشیمان نمی‌شوید. این مرکز خرید در واقع برجی 18 طبقه است که حداقل 160 فروشگاه لوکس دارد. پس اگر برندپوش هستید یا می‌خواهید یک یادگاری زیبا و متفاوت نظیر پوشاک، زیورآلات و لوازم آرایش از تبریز داشته باشید، نام مرکز خرید اطلس را به خاطر بسپارید.

رستوران جلالی سردرود تبریز

رستوران سنتی برکه تبریز

این شما و این هم یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های تبریز! رستوران جلالی سردرود با سه شعبه و قدمتی بیش از 40 سال توانسته به انتخاب ثابت بسیاری از مسافران بدل شود. اگر وصف عطر و طعم متفاوت کوفته‌های تبریز دلتان را آب کرده و می‌خواهید یکی از خوشمزه‌ترین آن‌ها را سفارش دهید، رستوران جلالی می‌تواند شمارا به مراد دلتان برساند. پس شام را در این رستوران نوش‌جان کنید، سپس به هتل بازگردید و خوب استراحت کنید چرا که فردا روز متفاوتی در پیش داریم!

برنامه روز دوم سفر به تبریز

نام جاذبه

آدرس

زمان بازدید

روستای کندوان تبریز

شهرستان اسکو، دهستان سهند

24 ساعت شبانه روز

روستای چراغیل تبریز

دهستان ینگجه، 18 کیلومتری شرق آذرشهر

24 ساعت شبانه‌روز

رستوران برکه تبریز

کمربندی سردرود، مابین زیر گذر اول و دوم

12:30 تا 16:30- 19:30 تا 22:30

پارک ائل گلی تبریز

اتوبان شهید باکری، میدان فردوسی

24 ساعت شبانه‌روز

پارک ائل باغی تبریز

اتوبان شهید کسایی تبریز، خروجی ائل گلی

24 ساعت شبانه‌روز

رستوران مظفریه تبریز

داخل پارک ائل گلی تبریز

11 تا 23


دومین روز سفر به تبریز بسیار متفاوت است. امروز می‌خواهیم سری به جاهای دیدنی اطراف تبریز بزنیم، به سراغ روستاهای عجیبی برویم که تابه‌حال نظیرشان را ندیده‌اید، ناهار را در رستورانی سنتی نوش‌جان کنیم، در پارک ائل گلی قدم بزنیم و با صرف یک غذای خوشمزه در یکی از رستوران‌های لوکس تبریز، روز دوم را به پایان برسانیم. شک نداریم که بعد از بازدیداز تمام این جاذبه‌ها، می‌توانید جواب خوبی برای آن‌هایی که می‌پرسند چرا به تبریز سفر کنیم، داشته باشید!

روستای کندوان تبریز

روستا کندوان تبریز

اگر به شما بگوییم روستایی در ایران وجود دارد که تمام خانه‌های آن را با دست و بدون هیچ تجهیزات خاصی در دل کوه کنده‌کاری کرده‌اند، باور می‌کنید؟ اگر نه، سری به روستای کندوان تبریز بزنید تا این شگفتی را با چشم خودتان ببینید. جالب‌تر این که تمام خانه‌های این روستا به شکل کندوی عسل هستند و مردم زیادی هم در این روستا زندگی و امرار معاش می‌کنند.

چند ساعتی در این روستای زیبا بگردید و با مردم مهربانش صحبت کنید. مردم این روستا بسیار مهمان‌نواز هستند. آن‌ها حتی شما را به خانه‌هایشان دعوت می‌کنند و راجع به ساخت‌وساز جالب خانه‌های خود هم توضیح می‌دهند. چه لذتی بالاتر از این که چندساعتی را در تنها روستای صخره‌ای قابل سکونت جهان، سرکنید.

با این که روستای کندوان در 65 کیلومتری تبریز قرارگرفته و دسترسی به آن با اتومبیل شخصی بیشتر از یک ساعت طول می‌کشد اما نگران نباشید. تاکسی تبریز به کندوان این مسافت را سریع‌تر از آنچه که فکر می‌کنید طی می‌کند.

روستای چراغیل تبریز

روستای چراغیل تبریز

بعد از گشت‌وگذار در روستای کندوان، به سراغ روستای عجیب دیگری می رویم. روستای چراغیل به خانه‌های متفاوتش مشهور است. در این روستا سه نوع خانه با ظاهر و معماری متفاوت وجود دارند که هرکدام مربوط به یک دوره زمانی خاص هستند؛ خانه‌های سنگی، خانه‌های خشتی و خانه‌هایی با ظاهر امروزی.

البته که شهرت روستای چراغیل تبریز به خاطر وجود مسجد سنگی آن است. مسجدی که بدون هیچ ابزار و مصالحی ساخته شده و تنها با تراشیدن صخره‌های سنگی، درب ورودی و نورگیر آن به وجود آمده است.

رستوران برکه تبریز

رستوران سنتی برکه تبریز

حالا وقت بازگشت به شهر تبریز است. می‌دانیم که در این سفر برون شهری و بازدید از جاهای دیدنی اطراف تبریز حسابی بهتان خوش گذشته و به احتمال زیاد هم گرسنه هستید. پس وقت آن است که به سراغ یکی از رستوران‌های پرطرفدار تبریز برویم و دلی از عزا دربیاوریم! رستوران برکه تبریز در کمربندی سردرود قرارگرفته و غذاهای خوشمزه و دکوراسیون متفاوتش، زبانزد خاص و عام است.

ویژگی که در بدو ورود به بهترین رستوران سنتی تبریز توجهتان را جلب می‌کند، درختان استوایی و گلدان‌های بزرگ آن است. شما می‌توانید در کنار این باغ کوچک و روی تخت‌های سنتی رستوران برکه بنشینید و از عطر و طعم غذاهای سنتی آن لذت ببرید.

پارک ائل گلی تبریز

پارک ائل گلی تبریز

نوبت بازدید از نماد تبریز است! مکانی که هرگاه صحبت از معروف‌ترین جاذبه تبریز می‌شود، همه بدون معطلی یاد آن می‌افتند. از پارک ائل گلی، یکی از بهترین پارک های تبریز صحبت می‌کنیم.

قدمت عمارت و پارک ائل گلی به دوران آق‌قویونلوها باز می‌گردد که در آن زمان از دریاچه برای ذخیره آب استفاده می‌کردند. راستی، شما هم توجهتان به نام جالب این دریاچه جلب شد؟ ائل گلی یعنی چه؟ ائل گلی به معنای دریاچه مردم است. البته جالب است بدانید که در زمان پهلوی و قبل از آن مردم این دریاچه را با نام شاه گلی می‌شناختند؛ یعنی دریاچه شاه.

اگر در زمستان به تبریز بروید و از پارک ائل گلی دیدن کنید، با یک صحنه رویایی مواجه خواهید شد. دریاچه‌ای که کاملا یخ زده، درختانی که از شدت برف کمی خم شده‌اند و عمارتی برفی که در بین همه این زیبایی‌ها خودنمایی می‌کند. اگر هم در بهار به ائل گلی بروید صحنه‌ای زیبا از سایه درختان شاداب و سر به فلک کشیده را بر روی آب‌های دریاچه می‌بینید. در هر حال، در هر فصلی این دریاچه دیدن دارد و بازدیدش از واجبات سفر به تبریز است.

پارک ائل باغی تبریز

پارک ائل باغی تبریز

اگراز آن افرادی هستید که دست رد به سینه تجربه‌های جدید نمی‌زنید و از تفریحات مهیج استقبال می‌کنید، سورتمه پارک ائل باغی تبریز مخصوص شماست. پارک ائل باغی در چندقدمی ائل گلی قرارگرفته و دسترسی به آن بسیار آسان است. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از آن‌جا سری هم به پارک ائل باغی بزنید و با قدم زدن در محوط زیبای آن، ریه‌هایتان را از هوای پاک آن منطقه پر کنید.

رستوران مظفریه تبریز

رستوران مظفریه تبریز

بعد از یک گشت‌وگذار جانانه، خوردن یک غذای خوشمزه حسابی می‌چسبد. پس راه دوری نروید که یکی از لوکس‌ترین رستوران‌های تبریز در چندقدمی‌تان است. رستوران مظفریه 4 شعبه در سطح تبریز دارد که شعبه واقع در پارک ائل گلی، از همه شلوغ‌تر و محبوب‌تر است. اگر علت آن را بخواهید بدانید باید بگوییم در این شعبه موسیقی زنده پخش می‌شود و گروهی از نوازندگان به‌نام و هنرمند تبریز، با نواختن انواع موسیقی‌های اصیل ایرانی و آذری، لذت خوردن غذا را برای شما دوچندان می‌کنند. اما علت محبوبیت رستوران مظفریه فقط همین نیست! در این رستوران یک نوع کباب به نام اوزون سرو می‌شود که طول آن به اندازه طول یک نان سنگک است!

برنامه روز سوم سفر به تبریز

نام جاذبه

آدرس

ساعت بازدید

موزه صدا تبریز

خیابان تربیت

 9 تا 20

موزه قاجار تبریز

منطقه ششگلان

9 تا 18

خانه پروین اعتصامی تبریز

خیابان عباسی، جنب مسجد میرآقا

9 تا 17

مقبره الشعرا تبریز

خیابان ثقه الاسلام

8:30 تا 18

رستوران اجاق تبریز

کیلومتر 5 جاده تبریز

11 تا 23:30

مرکز خرید لاله پارک تبریز

میدان شهید فهمیده، بزرگراه پاسداران

10 تا 23


امروز آخرین روزی‌ست که در تبریز هستیم. تا اینجای کار زیبایی‌های تبریز را به چشمانمان هدیه دادیم، اما ذهنمان هم تشنه کمی یادگیری است و چه فرصتی بهتر از سفر برای افزودن بر دانسته‌هایمان؟ در روز آخر سفرمان می‌خواهیم سری به موزه های تبریز بزنیم، چیزهای جدید از تبریز قدیم ببینیم، به خانه یکی از شعرای معروف برویم، پاساژگردی کنیم و دست پر به خانه برگردیم.

موزه صدا تبریز

موزه صدا تبریز

شما چند ساز موسیقی می‌شناسید؟ اکثر ما، تازه اگر خیلی اهل موسیقی باشیم، بیشتر از بیست یا سی نوع ساز را نمی‌شناسیم. اما اگر بگوییم می‌خواهیم شما را به جایی ببریم که بیش از 300 ساز موسیقی در آن نگهداری می‌شود، چه می‌گویید؟ در موزه صدا و موسیقی تبریز سازهایی را می‌بینید که به عمرتان نه آن‌ها را دیده‌اید و نه نامشان را شنیده‌اید. اگر اهل هنر هستید این قسمت از برنامه سفر سه روزه به تبریز را به هیچ‌وجه از دست ندهید.

موزه قاجار تبریز

خانه قاجار تبریز

هیچوقت دلتان خواسته در زمان‌های قدیم به‌دنیا می‌آمدید یا یک وسیله‌ای اختراع می‌شد که حکم ماشین زمان را داشت و شما را به گذشته‌های دور می‌برد؟ اگر جوابتان به این سوال مثبت است باید بگوییم که موزه قاجار تبریز همان کارکرد ماشین زمان را دارد! در این موزه انواع سکه‌ها، لباس‌ها، اسلحه‌ها و همچنین ادوات موسیقی دوران قاجار به نمایش گذاشته شده و شما را با فرهنگ آن دوره آشنا می‌کنند. اما موزه قاجار کجاست؟

موزه قاجار تبریز قبلا خانه معمتد و پیشکار ناصرالدین شاه قاجار بوده و اکنون با بازسازی جزئی، به موزه‌ای برای نمایش معماری و فرهنگ دوره قاجار تبدیل شده است. در این موزه 6 تالار متفاوت و منحصربه‌فرد وجود دارد که معماری هرکدام متفاوت است. مطمئنیم موزه قاجار تبریز یکی از مکان‌هایی‌ست که به سختی از آن دل می‌کنید!

خانه پروین اعتصامی تبریز

خانه پروین اعتصامی تبریز

تبریز شهر فرهنگ، ادب و شعر است و همین موضوع باعث شده تا از دل آن افراد نامدار و فرهیخته‌ای همچون پروین اعتصامی، شهریار، ستارخان و باقرخان بیرون بیایند. البته که ممکن است کمتر کسی بداند که خانه پروین اعتصامی این شاعر پرآوازه ایرانی، در تبریز قرار دارد!

پس در ادامه تبریزگردی، سری به خانه او می‌زنیم تا از محل زندگی و نوع چیدمان خانه او بیشتر بدانیم. وارد خانه که بشوید یک مجسمه طلایی رنگ توجهتان را جلب می‌کند. آن مجسمه پروین اعتصامی است که با دیوان شعری در دست، از پله‌های خانه بالا می‌رود.

مقبره الشعرا تبریز

مقبره الشعرا تبریز

یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی تبریز، مقبره الشعرا است. مکانی که محل دفن 400 شاعر و عارف تبریزی بوده و اکنون به عنوان آرامگاه استاد شهریار شناخته می‌شود. بعد از بازدید از خانه پروین اعتصامی چه خوب است که سری هم به مزار شهریار بزنیم و چند ساعتی را در کنار این شاعر نامدار بگذرانیم و اشعارش را زمزمه کنیم.

رستوران اجاق تبریز

رستوران اجاق تبریز

بعد از یک گشت‌وگذار حسابی در بافت تاریخی تبریز، وقت آن است که به یک رستوران متفاوت برویم. رستورانی بدون آشپزخانه! تعجب کردید نه؟! در رستوران اجاق آشپزخانه‌ای وجود ندارد و غذا سر میز هر مشتری طبخ و آماده می‌شود. کباب تابه‌ای، خوراک قفقازی و ادویه پلو با ماهیچه معروف‌ترین غذاهای این رستوران هستند که مطمئنیم مزه آن‌ها تا مدت‌ها از ذهنتان بیرون نمی‌رود!

مرکز خرید لاله پارک تبریز

مرکز خرید لاله پارک تبریز

سفر سه روزه به تبریز را می‌خواهیم متفاوت و به‌یادماندنی به پایان ببریم. پس این شما و این هم مدرن‌ترین مرکز خرید تبریز. مرکز خرید لاله پارک دارای 6 طبقه با بیش از 120 فروشگاه است. بخش زیادی از این فروشگاه‌ها به نمایندگی‌های برندهای معروف اختصاص داده شده و به همین دلیل مرکز خرید لاله پارک در بین برندپوشان، محبوبیت بسیاری دارد. اجناس این مرکز خرید به قدری متنوع هستند که مطمئنیم حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، محال است بتوانید دست خالی از آنجا بیرون بیایید.

حتما تعریف سوغاتی های تبریز را شنیده‌اید، انواع محصولات چرمی و خوشمزه‌ترین شیرینی ها را می‌توانید از مرکز خرید لاله پارک تهیه کنید یا برای عزیزانتان سوغات ببرید. پیشنهاد می‌کنیم شام را هم در فودکورت این مرکز خرید نوش‌جان کنید و از غذاهای متنوع آن، لذت ببرید.


هزینه سفر سه روزه به تبریز

در این مقاله تلاش کردیم تا برنامه‌ سفری جامع و در عین حال مقرون‌به‌صرفه بچینیم تا در زمانی محدود، بیشترین لذت را از سفر به تبریز ببرید. البته که برای کمترشدن هزینه‌ها می‌توانید از تعداد رستوران‌هایی ه معرفی کردیم فاکتور بگیرید و با وسیله‌ای به جز هواپیما به تبریز سفر کنید.

البته که سفر به تبریز در تابستان نسبت به سایر فصول، گرانتر است. بنابراین اگر به دنبال سفری ارزان هستید و مشکلی هم با سرمای هوا ندارید، پیشنهاد می‌کنیم فصل بهار و پاییز را برای تبریزگردی انتخاب کنید.

نکات مهم در سفر به تبریز

جاهای دیدنی اطراف تبریز

چنانچه قصد سفر به شیراز را دارد و می‌خواهید از لحظه لحظه سفر خود لذت ببرید، این نکات را مدنظر داشته باشید 👇

✅ بهترین زمان سفر به تبریز، اواخر بهار تا اواخر تابستان است. در این چندماه، انگار تبریز از خواب زمستانی بیرون آمده و دوباره متولد شده است. همه جا تا چشم کار می‌کند سبز است و سبز. دریاچه‌ ائل گلی جان می‌دهد برای قایق سواری و پارک‌های جنگلی تبریز هم برای قدم‌زدن و فارغ شدن از دغدغه‌ها و هیاهوهای زندگی، ایده‌آل هستند.

✅ اگر از طرفداران ورزش‌های زمستانی هستید و سرما را به گرما ترجیح می‌دهید، پیشنهاد می‌کنیم حتما یک‌بار هم که شده در فصل زمستان به تبریز بروید. در این فصل شهر حال و هوا و ظاهر متفاوتی دارد و محبوب‌ترین مکان از نظر اهالی تبریز، پیست اسکی سهند است. بسیاری از ورزشکاران و اهالی تبریز که به ورزش اسکی علاقه‌دارند، در این فصل خود را به پیست اسکی سهند می‌رسانند و از لحظه لحظه حضور خود در این مکان لذت می‌برند. البته که برای رفتن به پیست اسکی سهند حتما لزومی به داشتن مهارت ورزش اسکی نیست. شما می‌توانید مانند چندصدنفر دیگر به پیست رفته و تیوپ سواری کرده یا آدم برفی بسازید.

✅ در برنامه‌ریزی سفر 3 روزه به تبریز، مجبور شدیم بسیاری از جاذبه‌های این شهر و حتی جاهای دیدنی اطراف آن را نادیده بگیریم. خانه شهریار، جنگل ارسباران، کلیسای سنت استپانوس و موزه خودروهای کلاسیک بخشی از این جاذبه‌ها هستند. شما می‌توانید متناسب با شرایط و بودجه خود، این برنامه را تغییر بدهید تا سفر همه جوره باب میلتان باشد و به یکی از بهترین خاطرات زندگی شما بدل شود. البته لازم به ذکر است که سفر به جلفا با ماشین شخصی، دست شما را برای انتخاب و بازدید جاهای دیدنی جلفا و تبریز باز می‌گذارد. پس اگر فاصله چندانی با شهر تبریز ندارید و می‌خواهید سری هم به شهر تماشایی جلفا بزنید، ماشین شخصی بهترین انتخاب است.

سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا مانند یک راهنمای تور، یک برنامه جامع و عالی برای سفر 3 روزه به تبریز تدارک ببینیم. مگر نه این که وجود تور لیدری که کوچه‌پس‌کوچه‌های تبریز را مثل کف دستش بشناسد و بتواند در مدت محدود، سفری به‌یادماندنی رقم بزند، ضروری است. بنابراین ما تمام سعی خود را کردیم تا برنامه مفیدی برایتان آماده کنیم، برنامه‌ای که آن‌قدر لذت‌بخش و شیرین است که مطمئنیم هنوز تمام نشده برای سفر مجدد به تبریز برنامه‌ریزی می‌کنید. آن وقت اگر کسی از شما بپرسد که «مسافرت سه روزه کجا بریم؟» حتما از تبریز نام می‌برید.

ما در یوتراوز، 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته در کنارتان هستیم تا دغدغه‌هایتان را درباره خرید 🚉بلیط قطار، هواپیما و همچنین 🏠رزرو هتل در تبریز برطرف کنیم. فقط کافیست با شماره ☎ 1548 تماس بگیرید و تاریخ مدنظرتان را به ما بگویید. ما متناسب با شرایطتان، بهترین ایرلاین‌ها و شرکت‌های ریلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم و با ارائه کدهای تخفیف مناسبتی، سفری ارزان برایتان به ارمغان می‌آوریم.


سوالات متداول

چرا به تبریز سفر کنیم؟

تبریز عروس ایران زمین است. این شهر جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی بسیاری دارد.

بهترین زمان سفر به تبریز چه وقتی است؟

فصل بهار و تابستان

نوشته های مشابه
 • راهنمای سفر به یزد

  گردشگران زیادی از آن سر دنیا، می‌کوبند و می‌آیند ایران تا جاهای دیدنی یزد را ببینند، از بادگیرهایش عکس بگیرند و در بافت تاریخی‌اش قدم بزنند. اما اگر شما به یزد بروید حتما کارهای متفاوت‌تری می‌کنید؛ چون فارسی بلدید و می‌توانید مقاله راهنمای سفر به یزد ما را بخوانید!

 • راهنمای سفر به دبی

  دبی، یکی از مدرن‌ترین شهرهای قرن بیست‌ویکم، بالغ بر 88درصد جمیعتش را مهاجرانی از 117 ملیت مختلف تشکیل می‌دهند. چه چیزی این شهر را نه‌تنها به یک مقصد سفر کم‌نظیر، بلکه به مکانی ایده‌آل برای سکونت تبدیل کرده‌ که مردم را از هر نقطه جهان به زندگی در دبی ترغیب کرده‌است؟

 • راه‌آهن شیراز کجاست؟

  راه‌آهن در ایران، اولین قدم‌هایش را در سال‌های ابتدایی 1300 شمسی برداشت. پیش از آن، تلاش‌هایی درقالب دادن حق امتیاز احداث راه‌آهن به خارجی‌ها صورت گرفته‌بود که هیچ‌کدام‌شان به نتیجه نرسید. درنهایت اولین کلنگ ساخت راه‌آهن سراسری در مهرماه 1306 زده شد. از آن روزگار تا امروز، قطار یکی از محبوب‌ترین روش‌های سفر است. اگر از مبدا یا به مقصد شیراز، سفر ریلی در پیش دارید؛ در مطلب زیر اطلاعات مفیدی پیدا می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز