ورود
جاهای دیدنی اطراف تبریز

جاهای دیدنی اطراف تبریز

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

برای چندمین بار است که به تبریز می‌روید و این بار می‌خواهید برای تجربه سفری متفاوت، سری به جاهای گردشگری اطراف تبریز بزنید؟ این مقاله برای شماست!

جاهای دیدنی اطراف تبریز آن‌قدر متنوع و جذابند که محال است کسی به تبریز سفر کند و از آن‌ها غافل شود! البته که بازدید از همه این جاذبه‌ها در یک سفر یک هفته‌ای ممکن نیست اما مطمئنیم که هرکس یک بار گذرش به این خطه زیبا بخورد و مکان های دیدنی اطراف تبریز را ببیند، حتما برای سفر دوباره و تماشای زیبایی‌های منحصر‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌به‌فرد آن، برنامه‌ریزی می‌کند.

اگر جاذبه‌های تبریز دل شما را هم برده و می‌خواهید با خرید بلیط هواپیما در اولین فرصت خود را به این شهر دوست‌داشتنی برسانید، پیشنهاد می‌کنیم از جاهای دیدنی اطراف تبریز غافل نشوید. ما در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز به تفکیک فصول درباره مناطق دیدنی اطراف تبریز صحبت می‌کنیم، مکان‌هایی که تا به حال نظیرشان را جایی ندیده‌اید! پس تا انتهای این مطلب همراه ما بمانید!

آنچه که درباره جاهای دیدنی اطراف تبریز می‌خوانید:


بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

جاهای دیدنی اطراف تبریز در بهار

جاهای دیدنی اطراف تبریز در بهار

زیبایی‌های تبریز در بهار نه در کلمه می‌گنجد و نه هیچ عکس یا فیلمی می‌تواند تصویر درست و دقیق از آن ارائه دهد! برای لذت بردن از این زیبایی‌ها و تماشای جاهای دیدنی تبریز، فقط باید دل به جاده بزنید و راهی تبریز شوید. آن وقت نه تنها به حرف ما ایمان می‌آورید که هنوز سفر تمام نشده، برای دیدار مجدد با این شهر در بهار برنامه‌ریزی می‌کنید. این شما و این هم جاهای دیدنی اطراف تبریز در بهار!


جنگل ارسباران

جنگل ارسباران تبریز

صحبت از جاهای دیدنی اطراف تبریز را با یکی از شگفت‌انگیزترین مکان‌ها آغاز می‌کنیم؛ جنگل ارسباران! جنگل ارسباران در 200 کیلومتری شهر تبریز قرارگرفته و با پوشش گیاهی متنوع گیاهی و جانوری خود، به مقصد همیشگی بسیاری از مسافران تبدیل شده است. اگر می‌خواهید این جنگل را در زیباترین حالت ببینید، نیمه اول سال را برای سفر انتخاب کنید. اگر بخت یارتان باشد و ابرها تا نزدیکی زمین پایین آمده باشند هم که دیگر نور علی نور است.

شک نداریم که تا مدت‌ها تصویر ‌‌‌‌‌‌‌‌درختان سر‌به‌فلک‌کشیده سرسبزی که در مه غلیظی فرو رفته‌اند، از خاطرتان بیرون نخواهد رفت. بعد از این هرکس نام یکی از زیباترین جنگل های اطراف تبریز را ببرد، فقط نام جنگل ارسباران در ذهنتان تداعی می‌شود.

📍 آدرس جنگل ارسباران: استان آذربایجان شرقی، 46 کیلومتری کلیبر، منطقه حفاظت شده ارسباران

قلعه بابک

قلعه بابک تبریز

جاذبه‌های منطقه ارسباران به همین‌جا ختم نمی‌شود. نام این منطقه با قلعه‌ تاریخی باشکوهی به نام قلعه بابک گره خورده که نحوه ساخت آن باعث حیرت همگان شده است. قلعه بابک به مدت 20 سال محل زندگی سردار شجاع ایرانی، بابک خرمدین بوده و موقعیت مکانی و معماری آن، از هوش و نبوغ او حکایت دارد. بابک خرمدین موقعیت استراتژیک این منطقه را درک کرده بود، به همین دلیل هم دستور داد قلعه‌ای سنگی بر فراز قله کوه بسازند تا نه تنها هیچ مهاجمی نتواند وارد قلعه شود که تیر و کمان و اسلحه‌های آن‌ها هم به افراد داخل قلعه هم نرسد.

با اینکه دسترسی به این قلعه حیرت‌‌انگیز چندان آسان نیست اما به نظر ما به تماشای منطقه رویایی ارسباران از روی قله کوه، می‌ارزد! قلعه بابک یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی اطراف تبریز در بهار و تابستان محسوب می شود، چرا که در مسیر دسترسی به قلعه می‌توانید سیاه چادرهای عشایران را ببینید و حتی برای تجدید قوا دوغ محلی‌ بنوشید.

خبر خوب اینکه در نزدیکی منطقه ارسباران و قلعه بابک، اقامتگاه‌های متنوعی نظیر هتل بزرگ کلیبر و هتل پارادایس کلیبر وجود دارند که می‌توانید برای اقامت روی آن‌ها حساب باز کنید.

📍 آدرس: شهرستان کلیبر، قلعه بابک

روستای کندوان

روستا کندوان تبریز

وقتی نام روستا می‌آید همه ناخودآگاه تصویر خانه‌های سنتی حیاط دار در ذهنشان نقش می‌بندد، در حالی که روستاهایی در ایران داریم که هیچ شباهتی به این تصویر همیشگی ندارند! روستا کندوان تبریز یکی از همین روستاهاست! روستایی که مردم آن در دل کوه‌هایی شبیه به کله‌قند زندگی می‌کنند! حتما برایتان جالب است اگر بگوییم این صخره‌های کله‌قندی در اثر فوران آتشفشان سهند به وجود آمدند! مردم بعدها که وارد روستا شدند، ظاهر صخره‌ها را تغییر نداده و با کمک دست و ابزارهای ساده داخل صخره‌ها را کندند و سپس داخل آن‌ها زندگی کردند!

روستای کندوان در 65 کیلومتری تبریز قرارگرفته و تنها رستورای صخره‌ای قابل سکونت جهان است! برخی قدمت این روستا را به 3 هزار سال قبل نسبت می‌دهند و عده‌ای هم آن را متعلق به 7 هزارسال پیش می‌دانند. روستای کندوان یکی از متفاوت‌ترین روستاهای اطراف تبریز است. اگر می‌خواهید برای یک شب در دل یکی از این صخره‌ها زندگی کنید، ما اقامت در هتل لاله کندوان تبریز را پیشنهاد می‌کنیم. هتل لاله تنها هتل روستای کندوان و سومین هتل صخره‌ای دنیاست!

📍 آدرس: شهرستان اسکو، بخش مرکزی، دهستان سهند، روستای کندوان

روستای حیله ور

روستا حیله ور تبریز

در 44 کیومتری تبریز و نزدیک روستای کندوان، روستایی عجیب و کمتر شناخته‌شده به نام حیله ور وجود دارد. اگر پا به این روستا بگذارید تقریبا هیچ چیزی جز زمین خشک و خالی نخواهید دید! پس چه چیزی روستای حیله ور را نسبت به سایر جاهای دیدنی اطراف تبریز متمایز کرده است؟! اگر کمی دقیق‌تر به سطح زمین نگاه کنید، متوجه حفره‌های متعددی خواهید شد. مردم روستا داخل این حفره‌های تو در تو زندگی می‌کردند! حتما برایتان جالب است اگر بگوییم که این خانه‌های سنگی زیرزمینی، مجهز به انباری، اتاق و آشپزخانه هم بودند!

حالا که با روستای حیله‌ور و جاذبه گردشگری متفاوت آن آشنا شدید، حتما بعد از بازدید از روستای کندوان سری هم به این مکان بزنید.

📍 آدرس: شهرستان اسکو، ۱۵ کیلومتری شهر اسکو، نرسیده به روستای توریستی کندوان

روستای زنوزق

روستا زنوزق تبریز

شاید در همین ابتدا برایتان این سوال به وجود بیاید که زنوزق به چه معناست؛ در جواب باید بگوییم زنوزق یعنی شهر چشمه‌ها در پای کوه! پس ناگفته پیداست که در این روستای دیدنی، چه چیزی در انتظارمان است. معماری و نحوه ساخت خانه‌ها در روستای زنوزق شبیه به ماسوله است، درواقع پشت‌بام یک خانه حکم حیاط یک خانه دیگر را دارد.

آبشار، طبیعت سرسبز، سد زنوز و قلعه زنوزق تنها بخشی از جاذبه‌های این روستا هستند.

📍 آدرس: شهر مرند

روستای لیقوان

روستا لیقوان تبریز

این شما و این هم پایتخت پنیر ایران، روستای لیقوان! حتما نام پنیر خوشمزه لیقوان به گوشتان خورده است، این پنیر در روستایی به همین نام تولید می‌شود. روستایی که با پوشش گیاهی و جانوری متنوع و همچنین جاذبه‌های گردشگری فراوان یکی از بهترین روستاهای اطراف تبریز محسوب می‌شود.
البته که نباید از معروف‌ترین جاذبه این روستا غافل شویم. چشمه آب گرم لیقوان با خواص درمانی عجیب خود توانسته بسیاری از گردشگران را به این روستا بکشاند. این چشمه در بین چشمه های اطراف تبریز، شهرت بیشتری دارد.

روستای لیقوان در 44 کیلومتری تبریز قرارگرفته و بهار و تابستان بهترین زمان بازدید از جاذبه‌های آن است.

روستای چراغیل

روستای چراغیل تبریز

یکی از بهترین جاهای دیدنی اطراف تبریز در بهار، روستای چراغیل است. روستایی که ممکن است بازدید از آن، تصورات شما را درباره مفهوم همیشگی روستا تغییر بدهد چرا که در روستای چراغیل سه نوع خانه با ظاهر و معماری متفاوت خواهید دید! اولین خانه‌ها که قدمت آن‌ها به هزارسال قبل از میلاد برمی‌گردد در دل کوه ایجاد شده‌اند و سنگی هستند. خانه‌های خشتی دومین نوع از خانه‌ای روستای چراغیل هستند که در دوره بعد از میلاد ساخته شده‌اند و سومین نوع از خانه‌های روستا هم متعلق به خانه‌هایی با ظاهر جدید و امروزی از جنس بتن است.

البته که جاذبه‌های روستای چراغیل فقط همین‌هایی که گفتیم نیست! مسجد سنگی این روستا یکی از مهم‌ترین جاهای دیدنی اطراف تبریز است که بسیاری از افراد تنها به نیت بازدید از این مسجد منحصر‌به‌فرد خود را به این روستا می‌رسانند. در ساخت این مسجد از هیچ نوع ابزار و مصالحی استفاده نشده و درب ورودی و نورگیر آن، تنها با تراشیدن صخره‌های سنگی به وجود آمدند.

📍 آدرس: دهستان ینگجه، 18 کیلومتری شرق آذرشهر

آبشار گل آخور

آبشار گل آخور تبریز

با این که آبشار گل آخور 135 کیلومتر از تبریز فاصله دارد، اما بسیاری از گردشگران این منطقه را هم جزو جاهای دیدنی تبریز به شمار می‌آورند. بهترین زمان بازدید از این آبشار زیبا و طبیعت رویایی آن، فصل بهار است، چرا که آبشار گل اخور در این فصل یکی از بهترین جاهای دیدنی سرسبز اطراف تبریز می‌شود. در این فصل گیاهان تازه سبز شده جلوه متفاوتی به آبشار گل آخور می‌دهند و آن را دیدنی‌تر از هر زمان دیگری می‌کنند.

امیدواریم بعد از بازدید از آبشار، سری هم به روستای گل آخور بزنید، منطقه چیچکلی را ببینید و خستگی سفر را با نوشیدن از چشمه قاضی بلاغی از تن به در کنید.

📍 آدرس : 60 کیلومتری غرب ورزقان، روستای ارزیل، دامنه غربی کوه کسبه، روستای گل آخور

قلعه پشتاب

روستا پشتاب تبریز

حتما برایتان جالب است اگر بگوییم در اطراف تبریز قلعه‌ای وجود دارد که قدمت آن به دوران اشکانی و ساسانی می‌رسد! قلعه پشتاب در روستایی به همین نام و در 166 کیلومتری تبریز قرارگرفته و فاصله چندان زیادی از قلعه بابک ندارد. البته پیش از حرکت به سمت این جاذبه گردشگری، باید این نکته را بدانید که بالارفتن از قلعه بدون تجهیزات لازم، تقریبا غیرممکن است. اما اگر نظر ما را بخواهید، طبیعت اطراف قلعه در بهار آنقدر زیبا و چشم‌نواز است که حتی در صورت عدم صعود به بالای قلعه هم می‌توانید لذت فراوانی ببرید.

📍 آدرس: 50 کیلومتری شمال شرقی اهر، 12 کیلومتری هوراند، روستای پشتاب

تالاب قوری گل

تالاب قوری گل تبریز

تالاب قوری گل یکی از نام‌های پرتکرار در تورهای یک روزه طبیعت گردی اطراف تبریز است. این تالاب در 40 کیلومتری تبریز قرار گرفته و پوشش گیاهی و جانوری متفاوت آن، زبانزد خاص و عام است. چنانچه عازم تبریز هستید و می‌خواهید مکان های دیدنی اطراف تبریز را ببینید، پیشنهاد می‌کنیم از تالاب قوری گل غافل نشوید. آب این تالاب برخلاف دریاچه‌های منطقه، شیرین بوده و در صورت تسویه هم قابل آشامیدن است.

خبر خوب اینکه در این منطقه آلاچیق، وسایل بازی کودکان و سرویس بهداشتی هم تعبیه شده و حتی امکان کمپ زدن هم وجود دارد.

📍 آدرس: 40 کیلومتری جنوب شرق تبریز، 15 کیلومتری غرب شهر بستان‌آباد

قلعه ضحاک

قلعه ضحاک تبریز

اگر می‌خواهید در بازدید از بهترین مناطق دیدنی اطراف تبریز، از مکانی که ترکیب جذابی از طبیعت و تاریخ است دیدن کنید، نام قلعه ضحاک را به خاطر بسپارید. این قلعه مربوط به دوران اشکانیان است و 95 کیلومتر از تبریز فاصله دارد. دلیل این که این مکان را در لیست جاهای دیدنی اطراف تبریز در بهار آوردیم، وجود گل‌های رنگارنگ و زیبا در دشت‌های این منطقه است. در فصل بهار سرتاسر دشت پر می‌شود از گل‌های خودرو وحشی که تماشای آن‌ها از از فراز کوه، می‌تواند به یکی از خاطرات به‌یادماندنی شما بدل شود!

📍 آدرس: ۲۰ کیلومتری جنوب شرق شهرستان هشترود، مجاورت روستای عربلو، شرق ایستگاه راه آهن خراسانک

جاهای دیدنی اطراف تبریز در تابستان

تابستان فصل سفر به استان‌های شمال غربی ایران به خصوص تبریز است. در این فصل هم آب‌وهوا با شما یار است و هم جاهای دیدنی اطراف تبریز در زیباترین حال خودشان هستند. پس اگر می‌خواهید لذت مضاعفی از سفر به تبریز ببرید، فصل تابستان را انتخاب کنید. در ادامه بهترین جاهای دیدنی اطراف تبریز در تابستان را معرفی می‌کنیم:

کویر قوم تپه

کویر قوم تپه تبریز

با اینکه تصور وجود کویر در استان آذربایجان شرقی که بیش از نیمی از سال پوشیده از برف است، عجیب و باورنکردنی‌ست؛ اما همانطور که گفتیم گوشه گوشه این استان، با جاذبه‌های گردشگری خود می‌تواند شما را غافلگیر کند. وجود کویر قوم تپه هم یکی از همین شگفتی‌هاست. کویر قوم تپه در 54 کیلومتری تبریز قرار دارد و یکی از بکرترین مکان های دیدنی اطراف تبریز به‌شمار می‌رود.

پیشنهاد می‌کنیم پیش از بازدید از این منطقه، حتما حافظه دوربین یا گوشی خود را خالی کنید، چرا که منظره‌های جذابی در انتظارتان است که ناخودآگاه دلتان می‌خواهد همه آن‌ها را ثبت کنید.

📍 آدرس: شهرستان شبستر، روستای قوم تپه

کلیسا سنت استپانوس

کلیسا سنت استپانوس تبریز

شهر جلفا یکی از شهرهای زیبا و دیدنی اطراف تبریز است که جاذبه‌های توریستی فراوانی هم دارد. یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی جلفا، کلیسای سنت استپانوس است. این کلیسا دومین کلیسای مهم ارامنه در ایران به حساب می‌آید، چرا که نه تنها محل عبادت بوده بلکه هنرمندان، فیلسوفان و مورخان مسیحی هم در این مکان گردهم می‌آمدند و با هم گفتگو می‌کردند.

📍 آدرس: ۱۷ کیلومتری غرب شهر مرزی جلفا

آبشار آسیاب خرابه

آبشار آسیاب خرابه تبریز

در ادامه معرفی جاهای دیدنی اطراف تبریز در تابستان، باید از آبشار آسیاب خرابه نام ببریم. آبشاری که در 30 کیلومتری جلفا قرارگرفته و جزو جاهای دیدنی این شهر هم محسوب می‌شود. اگر نام این آبشار برایتان سوال است باید بگوییم که به دلیل وجود آسیاب‌های قدیمی در این منطقه، نام آن را آبشار آسیاب خرابه گذاشته‌اند.

مهم‌ترین ویژگی آبشار آسیاب خرابه، ارتفاع 15 متری آن است. با اینکه تابستان را بهترین زمان بازدید از آبشار معرفی کردیم اما تماشای آبشار یخ‌زده در زمستان هم، لذت خاص خودش را دارد.

📍 آدرس: 30 کیلومتری شرق جلفا

قبرستان تاریخی پینه شلوار

قبرستان تاریخی پینه شلوار تبریز

در 6 کیلومتری تبریز مکانی عجیب و دیدنی وجود دارد. مکانی که ممکن است نام آن در این لیست، باعث تعجب شما شده باشد و با خود بگویید چرا در سفر باید برای بازدید از یک قبرستان برنامه‌ریزی کنیم؟! در جواب باید بگوییم قبرستان پینه شلوار با همه قبرستان‌هایی که دیده‌اید متفاوت است و ارزش صرف زمان را دارد. البته که به دلیل ظاهر تخته سنگ‌ها ممکن است آن را شبیه به قبرستان خالد نبی بدانید اما با کمی بررسی متوجه می‌شوید که سنگ قبرهای قبرستان پینه شلوار، مربوط به چهار دوره تاریخی تفاوت هستند. لازم به ذکر است که قدمت این قبرستان به دوران پیش از اسلام برمی‌گردد. قبرستان پینه شلوار یکی از مکان های خلوت تبریز است.

📍 آدرس: 7 کیلومتری جنوب تبریز، روستای شادباد مشایخ (پینه شلوار)

کوه های آلاداغ لار

کوه های آلاداغ لار تبریز

در 25 کیلومتری تبریز کوه‌های رنگارنگی وجود دارند که مسافران را به یاد مغازه‌های ادویه فروشی می‌اندازند! وجود خاک‌هایی به رنگ قهوه‌ای، سبز، قرمز، نارنجی و سفید در کوه های آلاداغ لار تبریز این پدیده را به یکی از زیباترین جاهای گردشگری اطراف تبریز تبدیل کرده است. رنگ خاص این کوه‌ها از فرآیندهای زمین‌شناسی و ترکیب رسوبات آهن با ترکیبات خاک به وجود آمده و قدمت ن‌ها به 15 میلیون سال قبل می‌رسد!

کوه‌ های آلاداغ لار در مسیر بزرگراه زنجان-تبریز قرارگرفته‌اند و جزو زیباترین جاهای دیدنی مسیر تهران تبریز به حساب می‌آیند.

📍 آدرس: بزرگراه زنجان-تبریز، قبل از شهرستان میانه

سد امند

یکی از بهترین جاهای تفریحی اطراف تبریز، سد امند است. این سد خاکی روی دریاچه شیخ چایی ساخته شده و طبیعت چشم‌نواز آن، گردشگران بسیاری را سمت خود می‌کشاند. وجود دهکده‌ و آلاچیق‌های سنتی به سبک عشایر هم یکی از جاذبه‌های این منطقه است. البته که زیبایی‌های سد امند همین‌ها نیست! این مکان به دلیل وجود تفریحات آبی و غیرآبی متنوع و همچنین فاصله کمی که از تبریز دارد، به مقصد ثابت بسیاری از مسافران و اهالی تبریز تبدیل شده و هر فردی را با هرنوع سلیقه‌ای راضی نگه می‌دارد.

اگر گذرتان به مجموعه گردشگری سد امند خورد، حتما جت اسکی و اسکی روی آب را امتحان کنید، قایق سوار شوید، در حاشیه درریاچه قدم بزنید، یک فنجان چای در کافی‌شاپ مجموعه بنوشید و یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای عمرتان را هم در رستوران سنتی سد امند نوش‌جان کنید.

📍 آدرس: کیلومتر ۱۵ جاده تبریز-صوفیان

تله کابین عینالی (عون بن علی)

در 5 کیلومتری تبریز، یکی از هیجان‌انگیز‌ترین جاذبه‌های این شهر قرارگرفته است؛ کوه عینالی (عون بن علی) ! شاید با شنیدن نام این مکان فکرکنید تنها تفریحی که می‌شود در آنجا انجام داد کوهنوردی است، اما باید بگوییم این تنها یکی از تفریحات مهیج کوه عینالی محسوب می‌شود! مهم‌ترین جاذبه تفریحی کوه عینالی، تله کابین آن است که این فرصت را به مسافران می‌دهد که تبریز را از زاویه متفاوت‌تر و بهتری ببینند.

بقعه عون بن علی، منطقه صخره‌ای و تندیس استاد شهریار از دیگر جاذبه‌های منطقه عینالی هستند.

📍 آدرس: اتوبان پاسداران

جاهای دیدنی اطراف تبریز در پاییز

جاهای دیدنی اطراف تبریز در پاییز

درحالی که با واردشدن به نیمه دوم سال از تعداد مسافران و گردشگران تبریز کاسته می‌شود، اما هنوز هم هستند افرادی که می‌خواهند جلوه متفاوتی از جاذبه‌های این شهر ببینند و سفر در پاییز را به سایر فصول سال، ترجیح می‌دهند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، نام جاهای دیدنی اطراف تبریز در پاییز را به خاطر بسپارید:

دره سعید آباد

نمی‌دانیم که با ماشین شخصی عازم تبریز هستید یا می‌خواهید برای بازدید از جاهای دیدنی آن، از خدمات تور هتل بهره‌مند شوید، در هر دو صورت یکی از مکان‌هایی که نباید آن را از قلم بیندازید دره سعید آباد تبریز است. طبیعت بکر و چشم‌نواز این دره می‌تواند دل هر پیر و جوانی را ببرد و به همین دلیل هم نام آن در همه تورهای یک روزه طبیعت گردی اطراف تبریز به چشم می‌خورد.

با اینکه به عقیده بسیاری بهترین زمان گشت‌وگذار در دره سعید آباد، فصل بهار و تابستان است اما به نظر ما این منطقه در پاییز به یکی از زیباترین جاهای دیدنی اطراف تبریز بدل می‌شود. در این فصل تمام دره پر می‌شود از درختانی که با برگ‌های زرد و نارنجی و قرمز که ریسه‌های نور را تداعی می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم حتما یک‌بار از این منطقه گردشگری در فصل پاییز دیدن کنید، تا به حرف ما ایمان بیاورید!

📍 آدرس: 2 ‌کیلومتری جاده ترانزیتی تبریز-تهران

قلعه هلاکوخان

قلعه هلاکوخان تبریز

در ادامه معرفی مناطق دیدنی اطراف تبریز، می‌خواهیم از یکی از قلعه‌های تابستانی هلاکوخان مغول بگوییم! قلعه هلاکوخان در 70 کیلومتری تبریز قرارگرفته و فاصله کمی با دریاچه ارومیه دارد. این قلعه بر روی یکی از کوه‌های روستای آق گنبد ساخته شده و مصالح به کار رفته در آن، خشت و گل است.

📍 آدرس: شرق دریاچه ارومیه، شهرستان اسکو، جزیره اسلامی، نزدیکی روستای آق گنبد

جاهای دیدنی اطراف تبریز در زمستان

جاهای دیدنی تبریز در زمستان

از دیدن این عنوان تعجب کردید نه؟! حتما این سوال هم برایتان به وجود آمده که مگر کسی فصل زمستان را برای سفر به تبریز انتخاب می‌کند؟ در جواب باید بگوییم بعله! تبریز در زمستان مانند عروسی‌ست که لباس سپیدی از برف به تن کرده و جاذبه‌های دیدنی‌اش حال و هوا و ظاهر متفاوتی دارند.

با سفر به تبریز در زمستان، مناظر بکر و منحصر‌به‌فردی را خواهید دید که تا مدت‌ها از ذهنتان بیرون نمی‌روند. پس خود را از این لذت محروم نکنید و چمدان‌هایتان را به مقصد تبریز ببندید!

پیست اسکی سهند

این شما و این هم یکی از جذاب‌ترین جاهای تفریحی اطراف تبریز؛ پیست اسکی سهند! در همین ابتدا خوب است بگوییم که شرط ورود به این مکان، تسلط به ورزش اسکی نیست. بلکه هر فردی با هر سن و سالی می‌تواند به پیست اسکی سهند برود و از برف‌بازی و حتی تیوپ‌سواری در یکی از روزهای سرد زمستان، لذت ببرد.

برای بازدید از این مکان، فقط کافی‌ست 27 کیلومتر بعد از پلیس‌راه تبریز-تهران رانندگی کنید. بعد از 20 دقیقه به مکانی می‌رسید که از شدت سفیدی، چشمتان را می‌زند! بعد این شما هستید و ارتفاعات پوشیده از برف قله سهند! پس تا می‌توانید از فرصت سفر به تبریز در زمستان، نهایت استفاده را کنید و دل به برف‌ها بزنید!

📍 آدرس: بزرگراه تبریز-تهران، بعد از پلیس راه

آبشار اسکندر

با اینکه بازدید از آبشار اسکندر و طبیعت مسحورکننده آن، فصل و ماه نمی‌شناسد اما به نظر ما تماشای این آبشار یخ‌زده در زمستان، لذتی وصف‌نشدنی دارد! لحظه‌ای چشمان خود را ببندید و آبشاری را تصور کنید که از قدیل‌های کوچک و بزرگ یخ تشکیل شده و با تمام تصورات شما از یک آبشار، متفاوت است! هیجان‌زده شدید، نه؟!

می‌توانیم با اطمینان بگوییم که تماشای آبشار 50 متری اسکندر در فصل زمستان می‌تواند به یکی از خاطرات فراموش‌نشدنی شما تبدیل شود! پس تردید را کنار بگذارید و این بار برای سفر به تبریز در زمستان برنامه‌ریزی کنید!

بلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید

کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم تا بهترین جاهای دیدنی اطراف تبریز را معرفی کنیم، مکان‌هایی که بازدید از آن‌ها در هر فصلی لذت‌بخش و به‌یادماندنی است. از شما ممنونیم که تا انتهای این سفر مجازی همراه ما بودید. سفری که در آن سری به جنگل‌های ارسباران زدیم، یک شب را در دل خانه‌های سنگی روستای کندوان گذراندیم، در دریاچه سد امند جت اسکی سوار شدیم، ازکوه های رنگارنگ آلاداغ لار عکاسی کردیم، شهر تبریز را از فراز کوه عینالی و تله‌کابین تماشا کردیم و در پیست اسکی سهند آدم برفی ساختیم!

امیدواریم این سفر مجازی شما را برای بازدید از جاهای دیدنی تبریز وسوسه کرده باشد، طوری که در اولین فرصت نسبت به خرید 🚉بلیط قطار و هواپیما اقدام کنید و با 🏠رزرو هتل موردعلاقه‌تان راهی تبریز شوید.

رسالت ما در «شرکت خدمات گردشگری یوتراوز» همراهی شما از مبدا تا مبدا است. ما 24 ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته در کنارتان هستیم تا تمام دغدغه‌های شما را درباره سفربرطرف کنیم و لحظاتی آرام و رویایی برایتان رقم بزنیم. چنانچه هنگام فرآیند خرید بلیط یا رزرو اقامتگاه سوالی برایتان به وجود آمد، فقط کافیست با شماره 👈1548👉 تماس بگیرید. خبر خوب اینکه برای تورهای یک روزه طبیعت گردی اطراف تبریز هم می‌توانید روی ما حساب باز کنید!

سفری فراموش‌نشدنی برایتان آرزو می‌کنیم!سوالات متداول

اطراف تبریز کجا بریم؟

جنگل ارسباران، سد امند، منطقه حفاظت شده سهند و کوه‌های رنگی آلاداغ‌لار از بهترین دیدنی ‌های اطراف تبریز هستند.

بهترین روستاهای دیدنی اطراف تبریز کدامند؟

روستای کندوان، روستای حیله‌ور، روستای زنوزق، روستای لیقوان و روستای چراغیل زیباترین روستاهای نزدیک تبریز هستند.

جاهای تفریحی اطراف تبریز چه نام دارند؟

تفرجگاه عینالی (عون بن علی)، سد امند و پیست اسکی سهند از بهترین جاهای تفریحی اطراف تبریز هستند.

چشمه های اطراف تبریز کدامند؟

از چشمه های اطراف تبریز باید به چشمه های آب گرم لیقوان، قلعه کندی، شالقون و گشایش اشاره کنیم.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز