........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
latest info
ZiyafatAlzahra

کربلا جزو مهم‌ترین شهرهای مذهبی جهان به شمار می‌رود و در سال‌های گذشته، هر سال جمعیت قابل‌توجهی از ایرانی‌ها برای زیارت در ایام محرم و اربعین به این شهر سفر می‌کنند. بااین‌حال بخشی از علاقه‌مندان که امکان انجام سفر زمینی و هوایی را به‌خاطر مسافت طولانی یا هزینه‌ی بالا نداشتند، از حضور در این تجمع بزرگ محروم بودند. در سال‌های اخیر اما با گشایش مسیر ریلی مستقیم میان تهران و کربلا، این امکان برای زائران ایجاد شده که با خیال راحت، سفری امن و به‌صرفه با قطار را برنامه‌ریزی کنند. چنان‌چه قصد دارید امسال به کربلا سفر کنید و بعدِ زیارت با آسودگیِ خاطر به کشور برگردید، پیشنهاد ما خرید بلیط قطار کربلا تهران از سایت یوتراوز است. برای رزرو بلیط این سفر می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن یوتراوز وارد شوید، یا با واحد فروش تلفنی 24 ساعته‌ی یوتراوز به شماره 1548📞 تماس بگیرید.

نقشه شهر تهران

جزئیات سفر با قطار کربلا تهران

سال‌هاست امکان سفر مستقیم از تهران به کربلا از طریق هواپیما و مرز زمینی وجود دارد و حالا با فراهم‌شدن امکان سفر ریلی، شریان حمل‌ونقل مسافربری بین ایران و عراق تکمیل شده است. اکنون زائران با خرید بلیط قطار می‌توانند با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه‌تر از پرواز با هواپیما و امنیت بیش‌تری نسبت به سفر جاده‌ای از عراق به کشور برگردند.

سفر با قطار کربلا تهران در سه مرحله انجام می‌شود. ابتدا در ایستگاه کربلا سوار قطار به مقصد بصره می‌شوید و بعدِ حدود 8 ساعت به این شهر مرزی عراق می‌رسید. بعدِ توقفی دوساعته در بصره، از این شهر با اتوبوس و در یک سفر کوتاهِ نیم‌ساعته به شلمچه می‌روید. در آن‌جا بلافاصله سوار قطار می‌شوید و بعدِ 18 ساعت، به ایستگاه راه‌آهن تهران می‌رسید. باآن‌که در نگاه اول ممکن است این سفرِ 28 ساعته، کمی طولانی به نظر برسد، اما نباید فراموش کرد که شما با انتخاب قطار برای بازگشت از کربلا به تهران، می‌توانید یک سفر امن خانوادگی را با هزینه‌ای به‌صرفه تجربه کنید.

نحوه‌ی ثبت سفارش بلیط قطار کربلا تهران

چنان‌چه تصمیم گرفته‌اید بعد پایان زیارت در شهرهای مذهبی عراق، با خیال امن و آسوده و هزینه‌ای به‌صرفه به کشور برگردید، ما به شما خرید بلیط قطار کربلا تهران را پیشنهاد می‌کنیم. برای رزرو این بلیط وارد سایت یا اپلیکیشن یوتراوز شوید، سپس با انتخاب شهرهای کربلا و تهران به‌عنوان مبدأ و مقصد، تاریخ سفر و تعداد مسافرها را مشخص کنید. در ادامه با واردکردن اطلاعات شخصی مسافرها مثل نام، کد ملی و شماره‌ی گذرنامه، و انتخاب نوع قطار می‌توانید فرایند رزرو و خرید بلیط کربلا تهران را در چند دقیقه انجام دهید. اگر به هر دلیل امکان رزرو اینترنتی بلیط را ندارید، می‌توانید با واحد فروش 24 ساعته‌ی یوتراوز به شماره 1548📞 تماس بگیرید تا همکارهای ما بلیط قطار کربلا تهران را برای‌تان رزرو کنند.

پرترددترین مسیرهای ریلی به مقصد تهران

قیمت بلیط قطار کربلا تهران

شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا ظرفیت‌های اختصاصی برای جابه‌جایی مسافرها از کربلا به تهران تدارک دیده است. براین‌اساس زائران می‌توانند بسته به انتخاب خود از بین واگن‌های اتوبوسی، اتوبوسی VIP و 4 ستاره 4 تخته، بلیط قطار کربلا تهران خریداری کنند. قیمت‌ها نیز باتوجه‌به نوع بلیط انتخابیِ شما متغیر است، به‌این‌صورت که کم‌ترین و بیش‌ترین قیمت مربوط به بلیط قطار اتوبوسی و 4 ستاره 4 تخته است. نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشته باشید آن است که باتوجه‌به افزایش تقاضا برای انجام سفر کربلا در ایام محرم و اربعین، ممکن است بلیط‌های قطار کربلا تهران خیلی زود به فروش برسد. به‌همین‌خاطر به شما پیشنهاد می‌کنیم هرچه زودتر فرایند رزرو بلیط قطار کربلا تهران را از سایت و اپلیکیشن یوتراوز انجام دهید.

ایستگاه‌های قطار کربلا به تهران

موقع خرید بلیط قطار کربلا تهران بهتر است بدانید که چند توقف کوتاه در این سفر خواهید داشت. ایستگاه راه‌آهن کربلا مبدأ سفر شماست و از آن‌جا سفری 8 ساعته تا شهر بصره دارید. در این شهر مرزی عراق توقفی دوساعته برای بررسی گذرنامه و مدارک شناسایی دارید و سپس با اتوبوس در سفری نیم‌ساعته به شلمچه می‌روید. آن‌جا قطار منتظرتان است تا در سفری 18 ساعته و بعدِ توقف‌های کوتاه در ایستگاه راه‌آهن شهرهای خرمشهر، اهواز، اندیمشک، دورود، اراک و قم، شما را به ایستگاه راه‌آهن تهران برساند. نکته‌ی قابل‌توجه آن‌که با خرید بلیط قطار کربلا به تهران از یوتراوز، کوپه و صندلی شما برای قطار کربلا بصره، اتوبوس بصره شلمچه و قطار شلمچه به تهران بدون نگرانی بابت پرداخت هزینه‌ی اضافه رزرو می‌شود.

شرایط خرید بلیط قطار کربلا تهران

همان‌گونه که می‌دانید سفر به شهر کربلا یک سفر خارجی به‌حساب می‌آید، ازاین‌رو لازم است که موقع خروج از کشور، شرایط موردنیاز برای خرید اینترنتی بلیط قطار خارجی را داشته باشید. گرچه بر اساس تفاهم‌نامه‌های انجام‌گرفته میان ایران و عراق، شما برای سفر به کربلا نیازی به اخذ ویزا ندارید، اما بدون داشتن مدارک هویتی نمی‌توانید سفر خود را انجام دهید. هم‌چنین باید در نظر داشته باشید که برای انجام سفر با قطار کربلا تهران نیز نیازمند مدارک شناسایی هستید.

مدارک موردنیاز: برای خروج از عراق و ورود به کشور باید گذرنامه با دست‌کم 6 ماه اعتبار، به‌اضافه‌ی مدارک شناسایی معتبر مثل کارت ملی یا شناسنامه به‌همراه داشته باشید.

زمان حضور در ایستگاه: بر اساس اطلاعیه‌ی شرکت راه‌آهن ایران، دست‌کم 2 ساعت قبلِ حرکت، در ایستگاه مبدأ سفر (کربلا) حضور پیدا کنید.

بار مجاز: میزان بار مجاز شما در قطار کربلا به تهران 30 کیلوگرم است.

توجه داشته باشید بلافاصله بعدِ پیاده‌شدن از قطار در ایستگاه بصره، مدارک شناسایی را ارائه و تشریفات گذرنامه را انجام دهید تا بدون معطلی سوار اتوبوس بصره به شلمچه و سپس قطار شلمچه تهران شوید.

استرداد بلیط قطار کربلا تهران

چنان‌چه بعدِ خرید بلیط قطار کربلا به تهران، به هر دلیلی از این سفر پشیمان شدید، نگران استرداد بلیط و برگشت وجه پرداختی خود نباشید. شما در هر زمانی می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی راهنمای استرداد بلیط قطار سفر خود را به‌صورت اینترنتی کنسل کنید تا هزینه‌ی پرداخت‌شده طبق قوانین به حساب شما برگردد. اگر فرصت کافی برای انجام این فرایند را ندارید، می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز با برقراری تماس تلفنی با 1548📞 و ارتباط با کارشناس‌های پشتیبانی یوتراوز، بلیط خود را کنسل کنید.

سوالات متداول
 • مدارک شناسایی مورنیاز برای سفر با قطار کربلا تهران چیست؟
  برای سفر با قطار کربلا تهران، علاوه‌بر مدارک هویتی مثل کارت ملی یا شناسنامه، نیازمند گذرنامه با حداقل اعتبار 6 ماه هستید.
 • میزان بار مجاز در سفر با قطار کربلا تهران چقدر است؟
  در سفر با قطار کربلا تهران می‌توانید تا حداکثر 30 کیلوگرم بار به‌همراه داشته باشید.
 • سفر با قطار کربلا تهران چند ساعت طول می‌کشد؟
  سفر شما با قطار کربلا تهران در مجموع حدود 28 ساعت است.
 • آیا امکان کنسلی بلیط قطار کربلا تهران وجود دارد؟
  بله، شما با خرید بلیط قطار کربلا تهران از سایت یا اپلیکیشن یوتراوز، می‌توانید قبلِ انجام سفر، فرایند کنسلی و استرداد هزینه‌ی بلیط خود را از طریق تماس با 1548📞 انجام دهید.
 • ساده‌ترین راه برای خرید بلیط قطار کربلا تهران کدام است؟
  شما می‌توانید بلیط قطار کربلا تهران را از سایت معتبر یوتراوز خریداری کنید.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز