........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما
#
بلیط سفر رو سخت نگیر
ZiyafatAlzahra

بلیط قطار مشهد گرگان در میان تمام راه‌های مختلف سفر از شهر مشهد به شهر زیبا و سرسبز گرگان، از محبوب‌ترین انواع سفر به‌شمار می‌آید که افراد با شور و اشتیاق مثال‌زدنی و به خصوصی به آن می‌پردازند. با خرید بلیط قطار مشهد به گرگان از یوتراوز این امکان را خواهید داشت تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با امنیت کامل بلیط خود را تهیه و از جاهای دیدنی گرگان و بهترین مراکز خرید گرگان دیدن کنید. همچنین یوتراوز با ارائه انواع بلیط‌های قطار مشهد به گرگان با قیمت‌هایی فوق‌العاده و سرعتی مثال‌زدنی، تلاش کرده است تا سفری شیرین و دلچسب را برای شما به ارمغان آورد.

فاصله مشهد تا گرگان با قطار چقدر است؟

فاصله ریلی قطار مشهد تا گرگان 573 کیلومتر است و قطارهای این مسیر فاصله بین این دو شهر را در حدود 11 ساعت طی می‌کنند.  قطار مشهد گرگان در روزهای مختلفی از هفته در اختیارتان قرار دارد و شرکت‌های ریلی مختلفی با قطارهای متنوعی چون اتوبوسی، کوپه‌ای، سالنی، پنج ستاره اکونومی و بیزنسی و عصرانه در این مسیر وجود دارند که دست شما را برای انتخاب باز خواهند گذاشت. جزئیات برنامه حرکت قطار مشهد گرگان باتوجه‌به هر شرکت ریلی متفاوت است و شما می‌توانید برای اطلاع دقیق برنامه حرکت هر قطار و همچنین ایستگاه‌های توقف قطار در شهرهای میانی، قسمت "مشاهده جزئیات" را از روی بلیط الکترونیک در یوتراوز مشاهده کنید.

کدام قطارها در مسیر ریلی مشهد به گرگان تردد دارند؟

رایج‌ترین نوع قطار در مسیر مشهد به گرگان، قطار چهار تخته است. استاندارد بودن اندازه کوپه‌ها و جاگیری صحیح مسافران باعث شده است که نه تنها در ایران، بلکه در سرتاسر دنیا نیز این نوع قطارها طرفدار زیادی در سفرهای طولانی داشته باشد. قطارهای غزال، خلیج فارس، سیمرغ، پلورسبز و فدک تنها چند مورد از قطارهای چهار تخته مشهور هستند. قطارهای زندگی رجا و پنج ستاره فدک با امکانات ویژه و بهتری در خدمت مسافران هستند. 

امکانات رفاهی قطارهای مسیر ریلی مشهد گرگان چطور است؟

یکی از بهترین و مدرن‌ترین ناوگان ریلی کشور در این مسیر مشهد گرگان فعالیت دارند. این ناوگان شامل قطارهای چهارتخته 3 ستاره که قدیمی‌تر هستند اما برای سفری اقتصادی مناسب‌اند، قطارهای شش تخته که اغلب ارزان‌ترین انتخاب بعد از قطارهای اتوبوسی هستند و برای سفرهایی با تعداد مسافر 5 یا 6 نفر در هر کوپه مناسب‌اند. قطارهای پنج ستاره و بسیار لوکسی نیز وجود دارند که مثل یک هتل متحرک تمامی امکانات رفاهی را برای مسافرانشان فراهم می‌کنند. گروه دیگر قطارهای اتوبوسی یا سالنی هستند. این دسته از قطارها فاقد کوپه بوده و چیدمان صندلی هایشان شبیه به اتوبوس یا هواپیما است. قطارهای سالنی اتوبوسی در سه گروه 2 ستاره، 3 ستاره و 4 ستاره طبقه‌بندی شده‌‍اند. دسته‌بندی‌های آن ها بر اساس امکانات و خدماتشان انجام می‌شود. بیشتر قطارهای اتوبوسی سریع السیر که موجب کاهش چشمگیر در زمان سفر با قطار می‌شوند. انتخاب هر کدام از این قطارها به شرایط و بودجه شما بستگی دارد بنابراین با کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قطارها، سفر بهتری را تجربه خواهید کرد. شرکت‌های ریلی بسیار زیادی در مسیر مشهد گرگان حرکت می‌کنند و هنگام خرید ممکن است با بلیط قطار نورالرضا، فدک، رجا و شرکت‌های دیگر مواجه شوید.

نقشه شهر گرگان

محدوده قیمتی بلیط قطار از مشهد به گرگان چقدر است؟

است. قیمت بلیط قطار مشهد گرگان بسته به عوامل مختلفی که بیان شد و همچنین نوع کلاس بلیط میهمانان تعیین می‌شود و شما می‌توانید پس از کسب اطلاعات در مورد قیمت بلیط‌ها و جزئیات هر بلیط اقدام به خرید بلیط قطار گرگان کنید. قیمت بلیط قطار مشهد گرگان نوسان‌های مختلفی را در طول سال، ماه، هفته و حتی روز تجربه می‌کند. در برخی ایام سال که تعداد متقاضیان زیاد است قیمت‌ها دچار نوسان‌های افزایشی و در دیگر ایام سال که حجم تقاضا برای خرید بلیط قطار مشهد گرگان کاهش می‌یابد، قیمت بلیط مشهد به گرگان با نوسان‌های کاهشی روبه‌رو می‌شود. 

توجه داشته باشید در صورتی‌که بخواهید تنها از یک شرکت ریلی خاص مانند فدک یا رجا بلیط قطار را بخرید می‌توانید از قسمت فیلتر نتایج جستجو، شرکت مورد نظر را فیلتر کرده تا تنها بلیط قطار مشهد گرگان فدک یا بلیط قطار مشهد گرگان رجا ببینید و به انتخاب خود بهترین مورد را بخرید. یوتراوز بروزترین و بهترین نرخ‌های بلیط قطار را به دلیل دسترسی مستقیم به آخرین قیمت شرکت‌های ریلی، در اختیار شما می‌گذارد. مقایسه قیمت بلیط مشهد گرگان در روزهای مختلف و شرکت‌های ریلی متفاوت در یوتراوز به شما کمک می‌کند ارزانترین و بهترین بلیط را بخرید. 

کدام ایستگاه های ریلی در مسیر قطار مشهد به گرگان قرار دارند؟

اگر قصد سفر در مسیر ریلی مشهد به گرگان را دارید، باید بدانید که قطارهای این مسیر ریلی با گذر از ایستگاه‌های گرمسار، سمنان، شاهرود، نقاب، نیشابور، کاشمر، فریمان و آزادشهر به مقصد می‌رسند. شما می‌توانید با خرید بلیط قطار مشهد به گرگان به هرکدام از این شهرها و ایستگاه‌ها سفر کنید.

بهترین زمان سفر از مشهد به گرگان با قطار چه موقعی از سال است؟

بدون شک گرگان یکی از زیباترین شهرهای اقلیم شمالی کشورمان است که در هر فصلی جذابیت‌های خاص خودش را دارد. بهترین زمان برای سفر به شهر تماشایی گرگان فصل بهار و پاییز است، چرا که نه گرما و سرمای بیش از حد اذیتتان می‌کند و نه هوای شرجی این سرزمین موجب آزارتان می‌شود. شایان ذکر است در اردیبهشت تمامی دشت‌ها پر از گل می‌شوند و تمام جنگل به نهایت سرسبزی خود می‌رسند و با باران ممتدی که در این ماه معمولا در شهر گرگان می‌بارد جنگل‌های باران خورده در نهایت زیبایی‌شان قرار می‌گیرند.

سوالات متداول
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط قطار مشهد گرگان امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری وجود دارد؟
  امکان تغییر نام مسافر یا هر ویرایش دیگری در بلیط قطار وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط خریداری شده کنسل شده و بلیط جدید صادر شود.
 • حداکثر میزان بار مجاز که می‌توان وارد قطار کرد چند کیلوگرم است؟
  شما می‌توانید وسایلی نظیر کیف دستی و ساک‌های کوچک که محتوای آن شامل لوازم شخصی می‌شود، صندلی چرخ بیمار، کالسکه بچه را همراه خود در کوپه قطار داشته باشید. مقدار بار مجازی که هر مسافر در قطار می‌تواند همراه داشته باشد، حداکثر 30 کیلوگرم وزن و ابعاد 75 سانتی‌متر است.
 • از چند دقیقه قبل باید در راه‌آهن حضور پیدا کنیم؟
  یک ساعت قبل از حرکت قطار حضور در ایستگاه راه آهن الزامی است و همچنین 10 دقیقه قبل از حرکت قطار، درهای سالن‌ها توسط مامورین قطار بسته می‌شود و امکان سوار شدن مسافر وجود ندارد. اگر با محیط راه‌آهن آشنا هستید، 30 دقیقه زمان قبل از ساعت حرکت کافی خواهد بود. توجه داشته باشید قطارها طبق زمان درج شده بر بلیط حرکت می‌کنند؛ پس حتما زودتر از موعد در راه‌آهن حاضر شوید.
 • آیا در رزرو کوپه دربست امکان آوردن مسافر اضافه وجود دارد؟
  بله، شما می‌توانید فقط یک مسافر اضافه بر نفرات خود بیاورید. در این زمان مسافر موردنظر باید هزینه بلیط قطار را پرداخت کند و فقط اجازه دارد در همان کوپه بماند.
 • شرایط بیمه قطار چگونه است؟
  تمام مسافران قطار از لحظه‌ ورود به ایستگاه مبدأ تا خروج از ایستگاه مقصد در برابر حوادث، بیمه هستند. بیمه‌ حوادث مسافری شامل جبران هزینه‌های پزشکی و همچنین جبران نقص عضو یا فوت ناشی از حوادثی مانند آتش‌سوزی، تصادف، انفجار، خارج شدن قطار از ریل، مانور، سنگ‌پرانی و سایر حوادث احتمالی می‌شود.
 • نرخ بلیط قطار مشهد گرگان برای نوزادان و کودکان چگونه است؟
  قیمت بلیط قطار برای نوزادان زیر دو سال تنها 10 درصد بهای بلیط (معادل بهای بیمه مسافر) بزرگسالان محاسبه می‌شود؛ اما در صورتی‌که شما بخواهید صندلی برای نوزاد خود رزرو کنید باید 50 درصد بهای بلیط را پرداخت کنید. همچنین بهای بلیط کودکان 2 تا 12 سال نیم‌بها محاسبه می‌شود. تمامی افراد بالای 12 سال نیز بزرگسال محسوب شده و کل بهای بلیط را بایستی برای آنان پرداخت کنید.
 • آیا امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد گرگان در یوتراوز وجود دارد؟
  بله، چنانچه به هر دلیلی مایل به کنسلی و استرداد بلیط خود هستید، امکان استرداد آنلاین بلیط قطار مشهد گرگان در یوتراوز فراهم است. برای کنسل کردن بلیط قطار در یوتراوز می‌توانید به حساب کاربری خود مراجعه کنید و با انتخاب بلیط مورد نظر درخواست استرداد خود را ثبت کنید. همچنین می‌توانید با مراجعه به صفحه راهنمای استرداد بلیط قطار مراحل کنسلی را تا کنسل شدن کامل بلیط انجام دهید یا با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548☎) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز