........
راهنمای استرداد بلیط هواپیما

بلیط هواپیما ترکیه در یوتراوز

کشور زیبای ترکیه به دلیل نزدیکی با کشورمان ایران و شباهت فرهنگی که با مردم ایران دارد و مهم‌تر از همه تورهای ارزان ترکیه، از مقاصد پرطرفدار ایرانیان برای تفریح، خرید، زندگی، کار و تحصیل است. به همین دلیل بلیط هواپیما به ترکیه پرفروش‌ترین بلیط هواپیما در میان پروازهای خارجی ایران است. از طرف دیگر هزینه سفر و قیمت بلیط هواپیما ترکیه ارزان‌تر از سایر کشورهای خارجی است و شما می‌توانید با صرف هزینه کمتر و زمان کمتر، به این کشور سفر کنید. بنابراین اگر شما هم قصد دارید به این کشور زیبا سفر کنید و در آن به سیر و سیاحت بپردازید، می‌توانید پس از خرید بلیط هواپیما خارجی در یوتراوز باروبندیل سفرتان را ببندید و راهی ثبت خاطرات شیرین شوید.

خرید بلیط هواپیما ترکیه

امروزه با پیشرفت روزافزون سامانه‌های فروش بلیط هواپیما ترکیه، در هر موقعیت مکانی و زمانی به راحت‎‌ترین صورت ممکن و تنها با چند کلیک ساده می‌توانید رزرو بلیط هواپیما ترکیه خود را انجام دهید. برای خرید اینترنتی بلیط پرواز ترکیه در یوتراوز، تنها با در اختیار داشتن یک کارت بانکی و رمز پویای آن، یک آدرس ایمیل و مشخصات فردی می‌توانید اطلاعات موردنیاز سامانه را در پنل ابتدای صفحه وارد کرده تا بلیط پروازتان را بخرید.

قیمت بلیط هواپیما ترکیه

نرخ بلیط هواپیما ترکیه در تصمیم‌گیری مسافرانی که می‌خواهند سفر هوایی به این کشور داشته باشند، نقش مهمی دارد. اگر قصد دارید در ایام تعطیلات سفر کنید، ممکن است به دلیل افزایش تقاضای بلیط هواپیما در این مسیر با افرایش قیمت روبه‌رو باشید. اما چنانچه بخواهید در مواقعی از سال مثل روزهای میانی هفته، ایام غیرپیک سفر و فصل‌های کم‌مسافر سال سفر کنید؛ از آنجایی‌که تعداد متقاضیان برای خرید بلیط در این مسیر کمتر می‌شوند، قیمت بلیط هواپیما ترکیه هم متأثر از عوامل ذکر شده کاهش می‌یابد. 

به صورت کلی هزینه بلیط هواپیما ترکیه نرخ ثابتی نداشته و معمولاً تحت تأثیر عوامل مختلفی چون شرکت هواپیمایی ارائه دهنده بلیط، بازه زمانی خرید بلیط، نوع هواپیما، کلاس پروازی، حجم تقاضا و نوع بلیط (چارتری یا سیستمی) تعیین می‌شود. از این رو برای اطلاع از قیمت بلیط هواپیما ترکیه در یوتراوز کافیست از ابتدای همین صفحه از سایت اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید تا در کسری از ثانیه لیستی از بلیط‌های هواپیما ترکیه به همراه قیمت‌ها و جزئیات بلیط برایتان نمایش داده شود. مقایسه قیمت بلیط در روزهای مختلف و ایرلاین‌ها و کلاس‌های مختلف در یوتراوز به شما کمک می‌کند مقرون‌به‌صرفه‌ترین و بهترین بلیط را خریداری کنید.

ارزانترین بلیط هواپیما ترکیه

اگر قصد خرید بلیط هواپیما ارزان ترکیه را دارید یوتراوز دو راهکار را برای خرید ارزان‌تر بلیط برای شما فراهم کرده است تا با مقایسه قیمت بلیط‌های هواپیما ترکیه به بهترین قیمت پرواز به ترکیه دست پیدا کنید. این راهکارها عبارتند از: 

 1. فیلتر مرتب‌سازی براساس قیمت: اگر به دنبال خرید ارزانترین بلیط هواپیما ترکیه هستید، یوتراوز این امکان را برای‌تان فراهم کرده است تا پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز سامانه بتوانید با کلیک بر روی فیلتر مرتب‌سازی براساس قیمت، لیست ارائه شده بلیط‌ها را از کمترین قیمت به بیشترین مشاهده کنید و ارزانترین بلیط پرواز ترکیه را بخرید.
 2. باکس قیمتی: سیستم باکس قیمتی یوتراوز، ابزاری کارامد برای رزرو ارزان‌ترین بلیط پرواز ترکیه است. پس از جستجوی بلیط هواپیما ترکیه در ابتدای صفحه، لیستی از بلیط‌های این مسیر برایتان قابل مشاهده است که در بالای این لیست، باکس قیمتی وجود دارد. در این تقویم قیمتی، قیمت بلیط‌ها از چندین روز قبل و بعد از تاریخ منتخب شما برایتان نمایش داده می‌شود که شما می‌توانید ارزانترین بلیط پرواز ترکیه را در صورت عدم محدودیت تاریخ سفر در حوالی تاریخ منتخب‌تان انتخاب کنید و بخرید. 

فراموش نکنید همیشه ارزان‌ترین نرخ بلیط به منظور بهترین و مناسب‌ترین بلیط برای سفرتان نیست! بنابراین به هنگام خرید بلیط هواپیما بهتر است تمامی امکانات و شرایط پرواز را در نظر گرفته و سپس باتوجه به بودجه و اعمال فیلترهای مورد نظر، با اطمینان کافی ارزان‌ترین بلیط هواپیما ترکیه را از یوتراوز بخرید.

بلیط هواپیما ترکیه چارتر

بلیط چارتری معمولاً در مسیرهای پرتردد و توسط شرکت‌های چارترکننده ارائه می‌شود. این بلیط‌ها دارای نوسان قیمتی بوده و در برخی روزها بر اساس تقاضای مسافران قیمت آن‌ها به‌صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند؛ در برخی مواقع با ارزانترین قیمت و در برخی مواقع گران‌تر فروخته می‌شوند. قیمت بلیط چارتر ترکیه به عواملی چون قوانین شرکت چارترکننده، تعداد صندلی‌های باقی‌مانده تا پرواز، حجم تقاضا و ... بستگی دارد و متأثر از این عوامل قیمت آن تعیین می‌شود. در میان پروازهای ترکیه، بلیط هواپیما چارتری ترکیه یکی از محبوب‌ترین بلیط‌های پرواز به ترکیه محسوب می‌شود که می‌توانید تنها با چند کلیک ساده آن را در همین صفحه از سایت بخرید. 

بلیط هواپیما ترکیه لحظه آخری

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری ترکیه برای افرادی کاربرد دارد که ناگهانی و بدون برنامه قبلی اقدام به سفر می‌کنند؛ لذا به دنبال اولین بلیط هواپیما به ترکیه هستند که خود را هرچه سریعتر به مقصد برسانند. این افراد اغلب موفق به خرید بلیط لحظه آخری ترکیه می‌شوند. به همین دلیل مسافران زیادی هستند که برای خرید ارزان قیمت، خرید بلیط هوایی ترکیه را برای لحظات آخر می‌گذارند. اگرچه یوتراوز خرید لحظه آخری را در حالت عادی پیشنهاد نمی‌کند اما در صورتی‌که ناچار باشید بلیط لحظه آخری ترکیه را خریداری کنید، یوتراوز این امکان را برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید بلیط لحظه آخری خود را حتی به صورت رفت و برگشت نیز در یوتراوز بخرید.

راهنمای خرید بلیط هواپیما ترکیه رفت ‌و برگشت

اگر مدت زمان سفر شما مشخص است، به شما پیشنهاد می‌کنیم که پرواز برگشت از ترکیه به ایران خود را نیز همزمان با خرید بلیط رفت، تهیه کنید. چون با توجه به تعداد بالای مسافرین در این مسیر پروازی، ممکن است برای برگشت در تاریخ دلخواه بلیط هواپیما ترکیه به ایران موجود نباشد یا هزینه آن بسیار بالا باشد. برای خرید بلیط هواپیما ترکیه رفت و برگشت، در ابتدای صفحه گزینه دوطرفه بودن پرواز را فعال کنید و پس از انتخاب مبدأ و مقصد، و سپس تاریخ رفت و برگشت انتخابی خود؛ دکمه جستجو را بزنید. سپس وارد صفحه لیست پروازهای موجود در تاریخ انتخابی می‌شوید، که بلیط پرواز خود را باید انتخاب کرده و در انتها برای پرداخت هزینه اقدام کنید.

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ترکیه

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما ترکیه با‌توجه‌به هدفی که از سفر به ترکیه دارید، متفاوت است. اما انتخاب زمان طلایی برای خرید بلیط ترکیه نقش مستقیم در تعیین قیمت بلیط پرواز ترکیه دارد. بهترین زمان سفر به ترکیه، برای گردشگری فصل بهار و پاییز است که آب‌وهوای ترکیه در این فصول بسیار مطلوب است و سفر به ترکیه را بسیار لذت‌بخش می‌کند. به‌صورت‌کلی قبل و بعد از ایام تعطیلات و پیک سفر به ترکیه، اواسط هفته، 10 الی یک هفته مانده به زمان پرواز و همچنین پروازهای نیمه شب بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما ترکیه هستند.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترکیه

خرید بلیط ترکیه به صورت آنلاین به راحتی در یوتراوز امکان‌پذیر است. بدین منظور کافیست در پنل جستجو یوتراوز مبدأ و مقصد، تاریخ شروع و پایان و تعداد مسافران را وارد کنید تا لیستی از پروازهای ترکیه به شما نمایش داده ‌شود. شما می‌توانید جزئیات پرواز از جمله قیمت بلیط، نوع پرواز، کلاس پروازی، زمان حرکت و شرکت هواپیمایی را بررسی کنید و با توجه به سبک سفر‌تان، بلیط پرواز ترکیه خود را انتخاب کنید. ممکن است در خرید بلیط ترکیه محدودیت داشته باشید و بخواهید با توجه به این محدودیت‌ها سریع به بلیط مورد نظر خود دسترسی داشته باشید. یوتراوز برای شما فیلترهای کاربردی در لیست پرواز ترکیه قرار داده‌است. می‌توانید از فیلتر قیمت، زمان پرواز، نوع بلیط و حتی ایرلاین، استفاده کنید و بهترین بلیط را انتخاب کنید. تقویم پروازهای ترکیه برای روزهای بعد از شروع سفر شما قابل دسترس است، در صورتی که زمان سفر شما قابل تغییر است، می‌توانید با مقایسه ساده بلیط‌ها، بهترین پرواز را برای خود انتخاب و خریداری کنید.

اطلاعات پرواز ترکیه

مسافت پروازی ترکیه از هر مبدأیی به این کشور متفاوت است و بسته به اینکه از کدام شهر ایران قصد دارید به ترکیه سفر کنید، مدت زمان پرواز سفرتان نیز متغیر خواهد بود. پروازهای ترکیه در روزهای متعددی از ماه در اختیار شما قرار می‌گیرد و شرکت‌های هواپیمایی گوناگونی خدمات این پرواز را ارائه می‌دهند که شما می‌توانید با انتخاب مسیر پروازی خود در یوتراوز ایرلاین‌های ارائه‌دهنده خدمات این پرواز را مشاهده کنید و از مسافت هوایی و مدت زمان پرواز نیز مطلع شوید.

راهنمای استرداد بلیط هواپیما ترکیه

گاهی ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که موفق به انجام سفر نشوید و لازم باشد تا بلیط خریداری شده را کنسل کنید و سفر خود را به زمان دیگری موکول کنید. در چنین شرایطی لازم است تا سامانه الکترونیکی که بلیط هواپیما ترکیه خود را از آن خریداری کردید، امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما را داشته باشد. خوشبختانه یکی از مزیت‌های یوتراوز امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیماست. لذا برای کنسل کردن بلیط هواپیما ترکیه خریداری شده خود به حساب کاربری یا صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما در یوتراوز مراجعه کرده و درخواست استرداد آنلاین بلیط پرواز ترکیه را ثبت کنید. اگر در این پروسه با سوال یا مشکلی مواجه شدید می‌توانید با پشتیبانی 24 ساعته یوتراوز (1548 ) تماس بگیرید تا راهنمای شما باشند.

مزایای خرید بلیط هواپیما ترکیه در یوتراوز

رزرو بلیط ترکیه، مهم‌ترین مقدمه‌ایست که باید برای سفر هوایی به ترکیه فراهم کنید. چه بهتر که برای این سفر، خرید بلیط هواپیمای ترکیه همراه با مزایای ویژهای چون وجود پنل اختصاصی سایت و اپلیکیشن با رابط کاربری آسان برای خرید بلیط هواپیما، پوشش بسیاری از پروازهای داخلی و خارجی، خرید بلیط هواپیما از معتبرترین، ایمن‌ترین و کم‌تأخیرترین ایرلاین‌ها، گارانتی ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما، سرعت و امنیت در تمامی فرآیند خرید بلیط هواپیما، امکان خرید آنلاین بلیط لحظه آخری و چارتری با قیمت ارزان، ارائه اطلاعات مورد نیاز به صورت کامل و جامع در هر مسیر پروازی، فراهم کردن همزمان انواع خدمات گردشگری چون بلیط قطار و رزرو انواع هتل برای آسایش بیشتر مسافران، بهره‌مندی از تخفیف‌های ویژه جشنواره‌ای و ویژه اولین خرید، امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما و پشتیبانی 24 ساعته در 7 روز هفته (حتی در روزهای تعطیل) باشد که یوتراوز در دسترس شما قرار داده است. سال‌هاست که یوتراوز به عنوان یکی از حرفه‌ای‌ترین وب‌‌سایت‌های تخصصی ارائه خدمات گردشگری برگزیده شده است. ارائه تمامی خدمات 0 تا 100 سفر از افتخارات یوتراوز هستند؛ که شما می‌توانید در وب‌سایت یا اپلیکیشن، تمامی خدمات سفر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در یک‌جا به صورت کامل، تهیه کنید.

سوالات متداول
 • قیمت بلیط هواپیما ترکیه چقدر است؟
  برای اطلاع از هزینه بلیط هواپیما ترکیه باید در هر روز اطلاعات مورد نیاز سایت را وارد کنید تا باتوجه‌به زمان و نوع پرواز (چارتری و سیستمی) قیمت‌ بلیط‌ها برای‌تان نمایش داده شود.
 • چگونه بلیط هواپیما ترکیه ارزان بخرم؟
  برای اینکه بلیط ارزان هواپیما ترکیه را بخرید، باید پس از تکمیل اطلاعات و نمایش لیست بلیط‌های این مسیر، فیلتر مرتب‌سازی براساس قیمت را بزنید تا بلیط‌ها از کمترین قیمت برای‌تان مرتب‌سازی شوند.
 • چگونه ارزان‌ترین بلیط هواپیما ترکیه را خریداری کنم؟
  برای خرید ارزان‌ترین قیمت بلیط هواپیما ترکیه بهتر است سفر خود را در روزهای وسط هفته، ایام غیرتعطیلات کریسمس انجام دهید یا در صورت وجود بلیط چارتری یا لحظه آخری ارزان آن را از یوتراوز خریداری کنید.
 • پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترکیه از یوتراوز، چگونه می‌توانم به بلیط خریداری شده دسترسی یابم؟
  بلیط هواپیما خریداری شده در حساب کاربری شما در سایت یوتراوز قرار دارد. علاوه‌براین لینک دانلود بلیط هم به شماره موبایلی که در فرآیند خرید بلیط وارد کرده‌اید، پیامک می‌شود.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترکیه، نام مسافر قابل تغییر است؟
  خیر، امکان تغییر نام مسافر بسته به نوع بلیط متفاوت است. در بلیط‌های سیستمی امکان تغییر نام وجود ندارد و در صورت چنین درخواستی باید بلیط قبلی استرداد (کنسل) شود و بلیط جدید صادر شود اما در بلیط‌های چارتری این درخواست طبق قوانین شرکت چارتر کننده قابل پیگیری است.
 • آیا پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترکیه حتما باید آن را چاپ کرده و با خودم به فرودگاه ببرم؟
  در بسیاری از پروازها این موضوع ضرورت ندارد و در صورتی‌که شماره بلیط خود را یادداشت کنید و آن را هنگام پرواز به‌همراه داشته باشید کفایت می‌کند اما اگر نسخه چاپ شده بلیط خود را هم همراه خود داشته باشید، ضرر نکرده‌اید.
 • میزان بار مجاز در پرواز ترکیه چقدر است؟
  میزان بار مجاز پرواز ترکیه را می‌توانید از قسمت «مشاهده جزئیات» روی بلیط الکترونیک مشاهده کنید. اما به‌صورت کلی میزان بار مجاز در کلاس پرواز اکونومی برای هر مسافر تا 20 کیلوگرم و در پروازهای فرست کلاس و بیزینسی تا 30 کیلوگرم تعیین شده است.
 • جریمه اضافه بار در پرواز ترکیه چقدر است؟
  به‌طورکلی میزان جریمه به همراه داشتن هر کیلوگرم اضافه بار در هر سفر برابر است با یک درصد قیمت بلیط در همان مسیر.
 • چگونه می‌توانم بلیط پرواز ترکیه را کنسل کنم؟
  برای کنسل کردن بلیط هواپیما ترکیه در یوتراوز می‌توانید به صفحه راهنمای استرداد بلیط هواپیما و حساب کاربری خود در یوتراوز مراجعه کرده یا با پشتیبانی 24 ساعته ما (1548 ☎) تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.
 • جریمه استرداد بلیط پرواز ترکیه چقدر است؟
  برای جریمه استرداد بلیط هواپیما ترکیه نمی‌توان نرخ مشخصی را تعیین کرد. اما به‌صورت کلی برای اطلاع از میزان جریمه استرداد بلیط می‌توانید از قسمت «مشاهده جزئیات» روی بلیط الکترونیک، قوانین و شرایط کنسلی بلیط را کلیک کرده و مطالعه کنید.
 • مدت زمان پرواز ترکیه چقدر طول می‌کشد؟
  مدت زمان پرواز ترکیه از هر مبدأیی به ترکیه متفاوت است که گاهی اوقات ممکن است به‌دلیل تأخیر در پرواز و اقدامات ابتدایی و انتهایی در فرودگاه مبدأ و مقصد این زمان افزایش یابد.
 • بهترین جاهای دیدنی ترکیه چه نام دارند؟
  ایاصوفیا، مسجد سلطان احمد، آب‌انبار تاریخی باسیلیکا، قصر توپ‌‌کاپی، کاخ دلما باغچه، روملی حصار، برج گالاتا، جزایر پرنس، تنگه بسفر و بازار بزرگ ترکیه شمار کمی از معروف‌ترین و بهترین جاهای دیدنی ترکیه هستند.
 • بهترین زمان برای سفر به ترکیه چه زمانی است؟
  بهترین زمان سفر به ترکیه از لحاظ شرایط آب‌وهوا، فصل بهار و پاییز است که آب‌وهوایی بسیار دل‌انگیز و مطبوع دارد. اما اگر می‌خواهید سفری آرام را در فضایی خلوت همراه با آب‌وهوایی بارانی و برفی تجربه کنید، فصل زمستان بهترین زمان است.
 • آیا خرید اینترنتی بلیط هواپیما ترکیه بهتر از روش حضوری است؟
  بله، چنانچه بلیط هواپیمای ترکیه را از یک سایت معتبر مانند یوتراوز خریداری کنید، خرید اینترنتی بلیط هواپیما نه‌تنها روشی ایمن، بدون دردسر و سریع‌تر از روش حضوری است بلکه امکان مقایسه همه‌جانبه بلیط‌ها و استفاده از آفرها و تخفیفات ویژه هم برایتان وجود دارد.
لوگو اینستاگرام
جذاب‌ترین تخفیف‌‌ها و مفیدترین مطالب گردشگریپیج اینستاگرام یوتراوز را دنبال کنید
اینستاگرام یوتراوز