ورود
بلیط چارتری برای سفر کاری

بلیط چارتری برای سفر کاری

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز، قرار است درباره بلیط چارتری برای سفرکاری صحبت کنیم. پس اگر شما هم یکی از آن‌دسته افرادی هستید که سفرهای کاری زیادی را تجربه می‌کنند. این صفحه را از دست ندهید.

بلیط چارتر برای سفرکاری؛ یکی از رایج‌ترین انواع بلیط‌های چارتری است. درحال‌حاضر تعداد زیادی از گردشگران یا افرادی که مدام به سفرهای کاری می‌روند از پروازهای چارتری استفاده می‌کنند اما ممکن است خیلی‌ها هنوز با معنای دقیق این اصطلاح آشنا نباشند. ما در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز قرار است همه‌چیزهایی که باید درباره بلیط چارتری برای سفر کاری بدانید را با شما درمیان بگذاریم.


درباره بلیط چارتری برای سفر کاری می‌خوانید:

سفر چارتری چیست؟

بلیط چارتری برای سفر کاری

 همانطور که می‌دانید؛ بلیط‌های هواپیما در دو دسته بلیط سیستمی و بلیط چارتر، دسته‌بندی می‌شوند. در این قسمت از مقاله قرار است اطلاعات بیشتری درباره سفر چارتری یا همان سفر با استفاده از بلیط چارتر را در اختیار شما بگذاریم. برای این‌کار لازم است در ابتدا بدانید که بلیط سیستمی به آن‌دسته از بلیط‌هایی گفته می‌شود که قیمت آن‌ها توسط مراجع رسمی تعیین می‌شود.

در مقابل این‌دسته از بلیط‌ها، می‌توانیم به بلیط چارتری اشاره کنیم. اما پرواز چارتر چیست؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که در‌حال‌حاضر چند شرکت چارترکننده پرواز در ایران داریم که همه صندلی‌های یک پرواز را به‌صورت یک‌جا می‌خرند یا اصطلاحا چارتر می‌کنند. حالا همه صندلی‌های آن پرواز در اختیار شرکت واسطه قرارگرفته و او می‌تواند قیمت صندلی‌های پرواز را تعیین کند.

در چنین‌شرایطی، معمولا شرکت‌های چارترکننده برای این‌که بتوانند همه صندلی‌های پرواز را پر کنند، بلیط‌ها را با قیمت کم‌تری نسبت به بلیط سیستمی می‌فروشند. اما این کاهش قیمت‌ها هم همیشگی نیست و به دلایل متعددی مثل زمان سفر، قیمت بلیط و... بستگی دارد. این ارزان بودن قیمت بلیط چارتر در مقایسه با بلیط‌های سیستمی یکی از دلایلی‌ست که کارمندان و مدیرعاملان سازمان‌های مختلف را به استفاده از بلیط چارتری برای سفر کاری ترغیب می‌کند.

مزایای سفرکاری با بلیط چارتری

بلیط چارتری برای سفر کاری

حالا که با این دو نوع بلیط آشنا شدیم و فهمیدیم که مهم‌ترین تفاوت بلیط‌های چارتر و سیستمی چیست؟ قرار است به‌سراغ مزایای استفاده از بلیط چارتر برای سفرکاری برویم.

وقتی درباره پرواز چارتر صحبت می‌کنیم، ممکن است فکر کنید که سفری با کیفیت پایین را پیش‌رو دارید و قرار است با سختی‌های غیرقابل‌انتظاری مواجه شوید؛ اما واقعیت این است که خدمات ارائه شده در پروازهای چارتری، معمولا تفاوت چندانی با پروازهای سیستمی ندارد. تنها تفاوت موجود میان بلیط‌های سیستمی و چارتر، همان قیمت بلیط‌هاست که پیش از این هم درباره آن صحبت کردیم.

اما همین تفاوت قیمت، مهم‌ترین مزیت بلیط چارتر برای سفر کاری به‌شمار می‌آید. مثلا فرض کنید قرار است شما برای یک سفر کاری از مشهد به تهران بروید؛ برای این سفر وقتی می‌خواهید بلیط هواپیما تهران مشهد را بخرید، بهتر است دنبال بلیط‌های چارتری بگردید که قیمت پایین‌تری دارند؛ مخصوصا اگر زیاد اهل سفرهای کاری هستید و دفعات زیادی در یک مسیر مشخص سفر می‌کنید.


راهنمای خرید بلیط چارتری ارزان از یوتراوز

بلیط چارتری برای سفر کاری

یوتراوز یکی از ارائه‌دهندگان خدمات پرواز چارتری در ایران است که می‌تواند سفری آرام و دلنشین را برای شما به ارمغان بیاورد. ما در یوتراوز؛ چارتر کننده پروازهای داخلی و خارجی متنوعی‌ هستیم که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. کافی‌ست روی هرکدام از این مسیرها که می‌خواهید کلیک کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری راجع به قیمت آن‌ها پیدا کنید.

مسیرهای چارتر یوتراوز

در ادامه می‌توانید مسیرهای چارتری یوتراوز را ببینید:

برای خرید از سایت یوتراوز فقط کافی‌ست وارد سایت شده، مبداء و مقصد سفرتان مشخص کرده و بعد با چند کلیک ساده، خرید بلیط هواپیما سفرتان را نهایی کنید. در طول این فرایند هم اگر با چالش یا مشکل غیرمنتظره‌ای مواجه شدید می‌وتوانید با شماره 1548 📞 تماس بگیرید تا همکاران ما در واحد پشتیبانی یوتراوز شما را برای حل مشکلتان راهنمایی کنند.
سوالات متداول

آیا بلیط چارتری برای سفر کاری خوب است؟

بله؛ اگر زیاد اهل سفر کردن هستید و ماموریت‌های کاری زیادی دارید، یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش هزینه‌های سفرتان، استفاده از بلیط چارتری است.

بلیط چارتری چه تفاوتی با با بلیط سیستمی دارد؟

بلیط‌های چارتری معمولا قیمت کم‌تری از بلیط‌های سیستمی دارند.

آیا بلیط چارتر همان بلیط لحظه آخری است؟

خیر؛ بلیط‌های لحظه‌آخری بخشی از بلیط‌های چارتری هستند که به دلیل نزدیک بودن زمان پرواز و با هدف تکمیل همه ظرفیت هواپیما، با قیمت کم‌تری به فروش می‌رسند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز