ورود
Scheduled flight Online Booking

نمی‌دانید پرواز سیستمی چیست، پس این مقاله را بخوانید

زمان برای مطالعه 6 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

پروازها در ویترین آژانس‌های هواپیمایی انواع مختلفی دارند و اسامی مختلفی را با خود یدک می‌کشند و شما به عنوان رزرو کننده باید به خوبی شرایط و قوانین هرکدام از این پروازها را بشناسید و از حق و حقوق و تعهدات این پروازها آگاه باشید، این شناخت به شما کمک می‌کند تا بهترین و مقرون به صرفه‌ترین را انتخاب کنید.

اگر عاشق سفر هستید، اگر دائماً در سفرهای کاری وقت می‌گذرانید، اگر به دنبال سفری ارزان و اکونومی هستید، یا اگر به تازگی پا در حرفه گردشگری گذاشته‌اید، پیش از هر اقدام دیگری برای سفر باید نحوه رفت و آمد خود را بسته به مسیر و شرایط انتخاب کنید که اگر انتخاب شما خرید بلیط هواپیما و پرواز است باید به خوبی با قوانین و اصطلاحات رایح ایرلاین‌ها و همچنین با انواع پروازها آشنا باشید تا هوشمندانه‌ترین گزینه را بسته به شرایط خود انتخاب کنید. پس این مطلب را به خوبی مطالعه کنید تا مفهوم «پرواز سیستمی چیست؟» را به دقت برای‌تان شرح دهیم، لپ کلام به هیچ‌وجه متن زیر را از دست ندهید. مجله یوتراوز اینجاست تا صفر تا صد آنچه باید درباره پروازهای سیستمی بدانید را به بهترین نحو توضیح دهد تا به درستی درک کنید پرواز سیستمی چیست.

هرآنچه از پروازهای سیستمی در ادامه می‌خوانید:

از پرواز سیستمی بیشتر بدانید

هنگام خرید بلیط هواپیما به دوراهی انتخاب پرواز چارتری یا سیستمی خواهید رسید، نگران نباشید! هرآنچه باید در ارتباط با پرواز چارتری و سیستمی بدانید همین‌جا است؛ در یومگ.
پرواز سیستمی به پروازی می‌گویند که شما یک‌راست از ایرلاین و یا نمایندگی اصلی شرکت هواپیمایی خرید خود را انجام می‌دهید. این پرواز بسیار امن و قابل اعتماد است و با نرخ مصوب به فروش می‌رسد. خرید پرواز سیستمی مزایای زیادی دارد که در ادامه این مطلب بررسی خواهیم کرد.

مزایا و محاسن پرواز سیستمی چیست؟

 Scheduled flight booking in utravs

توانایی لغو یا استرداد پرواز بعد از رزرواسیون از مزیت‌های پرواز های سیستمی است. در رزرو پروازهای سیستمی اگر به هر دلیلی برنامه یا روال پرواز شما تغییر کند می‌توانید به راحتی با آگاهی از قوانین پرواز این بحران را مدیریت کنید، به‌عنوان مثال اگر بخواهید تاریخ پرواز را تغییر و به موعد دیگری موکول کنید به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود، یا اگر بخواهید پرواز را کاملاً لغو و کنسل کنید نیز شرکت با کسر هزینه کنسلی تمام و کمال، باقی‌مانده پول را به شما بر می‌گرداند. البته برگشت ریالی جهت کنسلی در هر پرواز بسته به خارجی یا داخلی بودن آن و نوع سیت (صندلی) متفاوت است و هر ایرلاین دستوالعمل خاصی را برای این موضوع پیاده می‌کند.
این در صورتی است که در پروازهای چارتر به هیچ عنوان شرایط تغییر در زمان پرواز وجود ندارد، همچنین امکان کنسلی این قسم پرواز نیز صفر است. مگر اینکه ایرلاین یا شرکت چارترکننده بخواهد با شما در این خصوص همکاری کند.

کلاس نرخی متمایز برای رده‌های سنی متفاوت، یکی دیگر از مزیت‌های پروازهای سیستمی است. در رزرو بلیط سیستمی برای رده‌های سنی مختلف قیمت بلیط‌ها نیز متفاوت است، در سنین 2 تا 12 سال، مبلغ بلیط در پروازهای داخلی و خارجی معمولا 50 تا 75 درصد قیمت بزرگسالان است. همچنین برای نوزادان تا سقف 2 سال نیز نرخی متمایز، یعنی 10 درصد مبلغ بلیط بزرگسالان دریافت می‌شود.
در حالی‌که این نرخ‌های قیمت‌گذاری شده برای بلیط پروازهای چارتری کاملاً روال متفاوتی را طی می‌کند و برای تمامی سنین (به غیر از نوزاد) باید به یک میزان هزینه پرداخت شود. در انتها اگر قصد سفر خانوادگی دارید و فرزندان‌تان در بازه سنی تخفیف قیمتی هستند، خرید بلیط سیستمی بسیار هوشمندانه و مقرون به‌صرفه خواهد بود.

ثبات قیمتی بلیط‌های پرواز سیستمی در سامانه‌های مختلف، یکی از بزرگترین تفاوت‌های پرواز سیستمی با پرواز چارتری است که به هیچ عنوان هیچ اختلاف قیمتی را مشاهده نخواهیم کرد، اما دلیل این ثابت بودن مبالغ بلیط‌های پرواز سیستمی چیست؟ علت این امر تصویب نرخی ثابت و مشخص برای انواع پروازهای داخلی و خارجی توسط ایرلاین است که هیچ سامانه رزرواسیونی تحت هیچ شرایطی نمی‌تواند تغییری در قیمت‌ها اعمال کند.
این در صورتی است که قیمت بلیط‌های چارتری کاملاً متفاوت و متغییر هستند و هر آژانس هواپیمایی بسته به نوع خرید و نحوه چارترکردن خود هزینه نهایی را به مشتری عرضه می‌کند. در مواردی حتی ممکن است یک نوع بلیط چارتری در یک پرواز در بازه‌های زمانی مختلف تا تاریخ پرواز، تفاوت قیمت داشته باشد. یعنی هرچه قدر به زمان پرواز نزدیک‌تر می‌شویم، شرکت هواپیمایی برای جلوگیری از ضرر احتمالی قیمت بلیط‌های خود را کاهش می‌دهد تا نهایت برگشت مالی را از چارترکردن خود کسب کند.

توانایی رزرو بلیط در بازه زمانی طولانی پیش از پرواز نیز از مزیت‌های پروازهای سیستمی است. در سامانه‌های رزرواسیون پروازهای سیستمی تاریخ پرواز، نوع آن، قیمت و تمامی جزئیات مربوطه در بازه زمانی 2 ماه پیش از تاریخ پرواز درج شده‌است که شما در نهایت آرامش می‌توانید برای سفر خود برنامه‌ریزی کنید و استرس پرواز و رزرواسیون خود را به حداقل برسانید، قابل ذکر است که در این نوع پروازهای سیستماتیک عموماً امکان خطا و تأخیر در پرواز تقریباً صفر است و از این جهت پروازهای سیستمی کاملا قابل اعتماد هستند. در صورتی‌که، پرواز چارتری عموماً در بهترین حالت خود تا 15 روز قبل از تاریخ پرواز، قابل‌فروش در سایت‌های مختلف و با قیمت‌های متفاوت هستند.

تنها نقطه ضعف پرواز سیستمی چیست؟

تنها نقطه قوت و برتری پرواز چارتر بر پرواز سیستمی که نقطه ضعف پروازهای سیستمی هم محسوب می‌شود، قیمت پایین‌تر پروازهای چارتری در مقایسه با پروازهای سیستمی است که دلیل این اختلاف قیمت بسیار آشکار و هویدا است و شما در ازای پرداخت هزینه بیشتر (نقطه ضعف پرواز سیستمی) می‌توانید از ایرلاین علاوه بر بلیط هواپیما برای سفر خود اعتماد، آرامش و قدرت برنامه‌ریزی بخرید و بدون هیچ نگرانی خود را برای سفر آماده کنید. اما در پرواز چارتر چون بازه زمانی عرضه شده تا پرواز محدودتر است، قیمت‌های کمتری را نسبت به پروازهای سیستمی مشاهده خواهد کرد.

راه رزرو پرواز سیستمی چیست؟

Online booking Utravs

برای خرید و رزرواسیون بلیط پروازهای سیستمی می‌توانید از وب سایت و اپلیکیشن‌ utravs.com استفاده کنید.

علت تفاوت قیمت پرواز سیستمی چیست؟

یکی از مواردی که باید در خرید بلیط پرواز سیستمی به آن توجه شود و از آن آگاه باشید، به روز محاسبه‌شدن قیمت بلیط است، در شرایط حاضر با نوسانات قیمت ارزی امکان تغییر قیمت بلیط‌های سیستمی بسیار رایج است، این موضوع بدین معنا است که قیمت این بلیط‌ها با ارز روز محاسبه می‌شود و این تغییرات هزینه‌ای هر چهارشنبه در سامانه نیما به‌روزرسانی خواهد شد.
اگر قیمت ارز بالاتر رود مبلغ بلیط شما نیز افزایش و اگر قیمت ارز نزولی باشد، مبلغ پرداختی شما برای بلیط کاهش خواهد یافت. فراموش نکنید این تغییر قیمت‌ها سه‌شنبه شب در ساعت 24 بر روی سامانه نیما اعمال خواهد شد. در نهایت متأسفانه نرخ ثابت پروازهای سیستمی با نوسانات ارزی متغیر است.

بلیط سیستمی بخریم یا چارتر؟

حال که به خوبی دریافتیم مفهوم و قوانین پرواز سیستمی چیست و در دیگر مقاله مجله یوتراوز با پرواز چارتری آشنا شدید، می‌توانید به راحتی بهترین گزینه را انتخاب کنید. شما باید با توجه به نیاز و شرایط سفر خود کاملاً هوشمندانه عمل کنید. اگر بلیط مسیر شما کمیاب نیست و می‌توانید به راحتی در واپسین لحظات پروازتان آن را رزرو و خریداری کنید حتماً از پروازهای چارتری استفاده کنید، اما اگر می‌خواهید به موقع و در ساعتی دقیق به مقصد خود برسید، یا دست‌کم از دو ماه قبل برای سفرتان برنامه‌ریزی کنید، به هیچ عنوان سمت پروازهای چارتر نروید و با خرید بلیط پرواز سیستمی به خود آرامش را هدیه بدهید. اگر هم خانواگی قصد سفر دارید و فرزندانتان در بازه سنی 2 تا 12 سال هستند، پروازهای سیستمی گزینه هوشمندانه‌تری به شمار می‌روند. در نهایت با آگاهی از قوانین این پروازها به راحتی می‌توانید بسته به موقعیت خود بهترین انتخاب را در خرید خود داشته باشید.

سخن آخر

در انتها سخن در مطلب بالا به‌طورکامل مفهوم «پرواز سیستمی چیست؟» را کاملاً برای شما شرح دادیم و معایب و مزایا این نوع از پروازها را به خوبی بیان کردیم، همچنین مقایسه‌ای کلی با ذکر جزئیات را در ارتباط با پرواز چارتر و سیستمی آماده ساختیم تا شما را کاملاً در جریان روال، نظم و قوانین این دو قسم پرواز گذاشته باشیم تا با دید باز و ذهنی آگاه بهترین بلیط را بسته به نیاز و شرایط خود انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر «نکات مهم درباره بلیط‌های چارتری و سیستمی» را بخوانید. 

نوشته های مشابه
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز