ورود
پل طبیعت در تهران

پل طبیعت تهران؛ اولین پل غیرخودرویی ایران!

زمان برای مطالعه 5 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

قصد تهران‌گردی دارید و این بار پل طبیعت را برای بازدید انتخاب کرده‌اید؟ دنبال نزدیک‌ترین مترو به پل طبیعت هستید تا تهران را از آن بالا تماشا کنید؛ از فراز این شاهکار مهندسی رنگارنگ که در تاریکی شب می‌درخشد؟ پس این مقاله را از دست ندهید.

پل طبیعت تهران یکی از زیباترین سازه‌های کشور است و نام آن در صدر جاهای دیدنی تهران دیده می‌شود. در حال حاضر این پل منحصربه‌فرد، به عنوان یکی از نمادهای اصلی پایتخت شناخته شده و علاوه بر جنبه‌های گردشگری، به عنوان یکی از بهترین سازه‌های معماری مدرن تهران نیز به حساب می‌آید.

پس اگر بلیط هواپیما تهران را تهیه کرده و قصد دارید در مدت زمان حضورتان در پایتخت، جاذبه‌های مهم این شهر را ببینید، از پل طبیعت غافل نشوید. این پل از آن دسته جاهای دیدنی‌ست که برای یک‌بار هم که شده باید از آن دیدن کنید، روی این شاهکار معماری قدم بزنید و تهران را از زاویه‌ای متفاوت‌ و زیبا ببینید.

ما در این مطلب از مجله گردشگری یوتراوز، هر آنچه که باید درباره پل طبیعت بدانید را با شما درمیان گذاشتیم. در این مقاله از نحوه دسترسی به پل طبیعت تهران با مترو، اتوبوس و ماشین شخصی مطلع می‌شوید و از طراح آن گرفته تا رستوران‌های این مکان، اطلاعات خوبی به‌دست می‌آورید.

پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

این شما و این هم پل طبیعت تهران! 🤩

در این مطلب درباره پل طبیعت تهران می‌خوانید:پل طبیعت تهران کجاست؟

پل طبیعت کجاست

📍 آدرس پل طبیعت تهران: میدان ونک، بزرگ‌راه حقانی، بعد از چهار راه جهان کودک، پارک آب و آتش

پل طبیعت یک پل سه طبقه در منطقه عباس‌آباد تهران است که بر روی عرض بزرگراه مدرس قرار گرفته و برای عابران پیاده طراحی و ساخته شده‌است. این پل پارک طالقانی تهران و پارک آب و آتش را به هم وصل می‌کند. کار مطالعه و ایده‌پردازی برای ساخت پل طبیعت در سال 1388 انجام و ساخت آن از سال ۱۳۸۹ آغاز شد. اما به دلیل وجود تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی، روند ساخت و تکمیل آن تا سال ۱۳۹۳ به طول انجامید. پل طبیعت بزرگ‌ترین پل غیرخودرویی ایران محسوب می‌شود؛ طول آن ۳۰۰ متر و وزن سازه‌اش ۲۰۰۰ تن است.

اغراق نکرده‌ایم اگر بگوییم قدم‌زدن روی این پل به لطف جاذبه‌های فراوان و چشم‌انداز رویایی‌‌اش، لذتی وصف‌نشدنی دارد. یک لحظه چشمانتان را ببندید و خود را روی پل طبیعت تصور کنید؛ در حالی که پیش‌رویتان کوه برفی دماوند قرارگرفته، پارک طالقانی و آب‌وآتش در برابرتان و بلوارهای سبز و زیبای مدرس، حقانی و همت زیرپایتان است. هیجان‌زده شدید نه؟! 😉

پل طبیعت بزرگترین پل غیرخودرویی خاورمیانه و اولین پل غیرخودرویی ایران است.


مشخصات سازه پل طبیعت تهران

طول پل

300 متر

ارتفاع پل

40 متر

تعداد طبقات

3 طبقه

وزن سازه

2000 تن

ارتفاع خود سازه

بین 6 تا 13 متر

مساحت پل

7000 مترمربع

میزان جوشکاری

102 کیلومتر

میزان بتن‌ریزی

6200 مترمربع

تاریخ ارائه طرح پل

1387

تاریخ نهایی شدن طرح

1388

تاریخ آغاز پروژه ساخت پل طبیعت تهران

1389

تاریخ پایان پروژه

1393

پل طبیعت تهران روی نقشه

برای اینکه لوکیشن پل طبیعت را بهتر متوجه شوید، توجه شما را به مکان دقیق آن روی نقشه جلب می‌کنیم:ساعت بازدید و هزینه ورودی پل طبیعت تهران

🟠 شما می‌توانید از ساعت 6:00 صبح تا 12:00 شب به پل طبیعت بروید و از قدم‌زدن روی پا در حالی‌ که کوه زیبای دماوند در برابرتان است، لذت ببرید.

🔵 بازدید و تماشای پل طبیعت تهران رایگان است.نحوه دسترسی به پل طبیعت تهران

پل طبیعت

حالا که برای تماشای پل طبیعت و قدم‌زدن روی این شاهکار معماری، دل توی دلتان نیست بیشتر از این شما را منتظر نمی‌گذاریم و یک‌راست می‌رویم سر اصل مطلب؛ یعنی نحوه دسترسی! ما در ادامه برای آسان‌تر شدن کار شما نزدیک‌ترین مسیر دسترسی را به تفکیک مترو، اتوبوس، تاکسی و خودرو شخصی معرفی می‌کنیم تا هیچ دغدغه‌ای درباره بازدید از پل طبیعت نداشته باشید.

نحوه دسترسی با مترو 🚇

ما فرض را بر این می‌گذاریم که در تهران مسافرید و قصد تهران‌گردی دارید و می‌خواهید با مترو به پل طبیعت بروید. پس ابتدا نشانی نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به پل طبیعت را به شما می‌دهیم که سرراست‌ترین است. بعد اگر خواستید، مسیرهای دیگر را هم امتحان کنید.

خبر خوب اینکه رفتن به پل طبیعت تهران با مترو آسان‌تر از چیزی‌ست که فکرش را بکنید؛ فقط کافیست خود را به خط 1 برسانید.

اگر با مترو پایتخت کشورمان آشنایی ندارید، اول مقاله 👈مترو تهران👉 را در یومگ بخوانید تا بدانید مترو تهران چند خط دارد و هر خط از چه ایستگاه‌هایی عبور می‌کند.

اگر در ابتدا سوار هر یک از خطوط مترو تهران شدید، نگران نشوید. در ایستگاه‌های تعویض خط، به سمت خط یک مترو که به خط تجریش-کهریزک معروف است، بروید. سپس در ایستگاه شهید حقانی از مترو پیاده شوید. بعد از خروج از مترو به سمت پارک طالقانی بروید و از پیاده‌ راه چوبی و زیبای آن خود را به پل طبیعت برسانید. خوشبختانه فاصله ایستگاه مترو حقانی تا پل طبیعت زیاد نیست و نگرانی از بابت پیاده‌روی طولانی‌مدت نخواهید داشت.

این از آدرس پل طبیعت تهران با مترو؛ اما راه‌های دیگری هم برای رفتن به پل طبیعت وجود دارد که بد نیست درباره‌شان بدانید.

نحوه دسترسی با تاکسی 🚕

نحوه دسترسی به پل طبیعت تهران

مسیر پل طبیعت با تاکسی هم یکی از سرراست‌ترین مسیرهای منتهی به این سازه است. هم از میدان رسالت و هم از سید خندان و میدان ونک، تا ایستگاه مترو حقانی تاکسی‌های مستقیم وجود دارند. از ایستگاه مترو حقانی هم که تا پل طبیعت راهی نیست.

نحوه دسترسی با اتوبوس 🚍

برای دسترسی به پل طبیعت از طریق اتوبوس هم لازم است ابتدا خودتان را به پل سید خندان یا میدان ونک یا میدان رسالت برسانید و سوار اتوبوس‌های خط ونک-رسالت شوید. اگر به سمت ونک راهی شدید باید در آخرین ایستگاه پیاده شوید و اگر هم به سمت رسالت می‌روید، اولین ایستگاه را برای پیاده شدن انتخاب کنید. سپس پیاده به بوستان آب و آتش بروید و از آنجا وارد پل طبیعت شوید.

نحوه دسترسی با ماشین شخصی 🚗

از آنجایی که پل طبیعت درست در نقطه تلاقی بزرگراه‌های حقانی، همت، رسالت و مدرس که از اصلی‌ترین بزرگ‌راه‌های شهر تهرانند، جاخوش کرده است، چندین مسیر برای رفتن به آن وجود دارد. اگر با ماشین شخصی خود به تهران سفر کرده‌اید و قصد بازدید از پل طبیعت با وسیله نقلیه شخصی‌تان را دارید، باید بدانید که دو مسیر اصلی برای رسیدن به این پل وجود دارد. در ادامه از نحوه دسترسی و آدرس پل طبیعت تهران با ماشین می‌گوییم:

🔸 مسیر اول

از خیابان میرداماد وارد خیابان آفریقا (نلسون ماندلا) شوید و به سمت جنوب حرکت کنید. فقط مراقب باشید قبل از اینکه خیابان تمام شود و به آخر بزرگ‌راه برسید، دنبال جای پارک باشید چون طبیعتا در بزرگ‌راه نمی‌شود پارک کرد. باید به این نکته نیز توجه کنید که در روزهای تعطیل ازدحام جمعیت در پل وجود دارد پس برای بازدید از آن به درستی برنامه‌ریزی کنید.

🔹 مسیر دوم

ابتدا وارد اتوبان حقانی شده و سپس وارد خیابانی شوید که بین بوستان طالقانی و باغ موزه دفاع مقدس قرار دارد. این خیابان بسیار طویل است و به احتمال زیاد جای پارک گیرتان می‌آید، بنابراین اگر سهولت پیداکردن جای پارک برایتان مهم است، مسیر دوم را انتخاب کنید.

طراح پل طبیعت تهران کیست؟

نمایی از پل طبیعت در شب

معمار و طراح این پل گروه «سازه‌های پارچه‌ای دیبا» (لیلا عراقیان و علیرضا بهزادی) هستند. لیلا عراقیان متولد سال 1362 و مهندس و معمار اهل ایران و فارغ‌التحصیل کارشناسی معماری از دانشگاه شهید بهشتی تهران و کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه UBC کاناداست. او به دلیل معماری و طراحی منحصربه‌فرد پل طبیعت تهران شهرت دارد. وی در سن 26 سالگی در مسابقه طراحی پل طبیعت شرکت و طرحی را با کمک آقای علیرضا بهزادی ارائه کرد که به عنوان طرح برگزیده انتخاب شد. از فعالیت‌های برون‌مرزی این طراح و معماری ایرانی می‌توان به پوشش پارچه‌ای سقف و نمای استادیوم بی‌سی پلیس در ونکوور کانادا و سخنرانی در دانشگاه آمریکایی دبی و دانشگاه نهالت آلمان اشاره کرد.

سازه پل طبیعت تهران با الهام از سی‌وسه پل اصفهان طراحی شده و وجود 33 قوس بر پیکره این پل، از همین موضوع حکایت دارد.

افتخارات و جوایز پل طبیعت تهران

این پل باعث شهرت معمارش، لیلا عراقیان و علیرضا بهزادی در سطح بین‌المللی شد. پل طبیعت انتخاب اول مردم و جزو ۵ انتخاب برتر ۳۰۰ معمار برجسته جهان در مسابقه معمار شهری (A+ (architizer awards در سال ۲۰۱۵ شد. پل طبیعت در سال ۱۳۹۲ به‌عنوان سازه برتر فولادی ایران نیز شناخته شد. سال ۱۳۹۳ جایزه بین‌المللی خشت طلایی به پل طبیعت داده شد. سال ۱۳۹۳ پل طبیعت در زمره ۶ پل برتر ایران قرار گرفت. این پل جایزه معماری آقاخان در سال ۲۰۱۶ را نیز دریافت کرده‌ است. در ادامه لیستی از افتخارات و جوایز داخلی و خارجی پل طبیعت از ابتدای افتتاح تاکنون را می‌خوانید:

1395

کسب رتبه دوم نوآوری در سی‌امین جشنواره بین‌المللی خوارزمی ۱۳۹۵، برای طراحی پل طبیعت

1395

جایزه معماری آقاخان ۲۰۱۶

1394

جایزه معمار برای فضاهای عمومی، تهران، ایران

1394

طرح تقدیر شده جایزه معماری آسیا، استانبول، ترکیه

1394

جایزه نقره‌ای IPMA برای مدیریت پروژه، پاناما

1394

جایزه MEIDAA در بخش پروژه‌های عمومی و شهری خاورمیانه، دبی، امارات متحده عربی

1394

جایزه Award+A Architizer در بخش پل و بزرگراه‌ها، نیویورک، ایالت متحده آمریکا

1393

برترین پل شهری در چهارمین کنفرانس بین‌المللی پل در دانشگاه امیرکبیر، تهران، ایران

1393

برنده خشت طلایی در فضاهای گردشگری و تفریحی در روز جهانی شهرها، تهران، ایران

1392

برترین سازه فولادی کشور در بخش پل در چهارمین کنفرانس فولاد و سازه، تهران، ایرانبلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید


جاهای دیدنی پل طبیعت تهران

تهران از بلندای پل طبیعت

سازه پل طبیعت امروزه به عنوان یک مکان پرطرفدار میان پایتخت‌نشین‌ها شناخته می‌شود و روزانه تعداد زیادی بازدیدکننده را به خود جذب می‌کند. لذا طبیعی است که چنین مقصد پرطرفداری باید پر از امکانات مختلف باشد. وجود رستوران‌ها و کافه‌های متنوع در گوشه‌وکنار پل و نورپردازی زیبا و چشم‌نواز در شب جزو ویژگی‌های اصلی پل طبیعت هستند. 

همانطور می‌دانید غرب و شرق پل را دو پارک شاخص پایتخت احاطه کرده‌اند. پارک آب و آتش یکی از بوستان‌های معروف و محبوب شمال پایتخت است که از سمت غرب به پل طبیعت راه دارد و با نماهای زیبایی که دارد، گردشگران داخلی و خارجی زیادی را به خود جلب کرده است. 

زمین‌های بازی مانند اسکیت، آمفی تئاتر، نمادهایی مانند لانه کبوتر و فانوس دریایی، رستوران‌ها و بوفه‌ها با انواع خوراکی‌های خوشمزه و با کیفیت، آب‌نماها، گنبد مینا و فضاهای سبز متعدد، از امکانات تفریحی و دیدنی پارک آب و آتش تهران به شمار می‌آیند. لازم به ذکر است که کتابخانه ملی ایران که مظهر علم پایتخت است نیز در همین حوالی بوستان آب و آتش قرار دارد.

با قرار گرفتن بر روی پل طبیعت می‌توانید شاهد چشم‌اندازی زیبا از قسمت‌های مختلف پایتخت باشید. با ایستادن بر روی این پل می‌توانید نظاره‌گر تمامی شاهراه‌های تهران همچون بزرگراه مدرس، همت، حقانی و رسالت، منظره جنگلی بوستان طالقانی، برج‌های آتش بوستان آب و آتش، فانوس دریایی بوستان بنادر و گنبد مینا و دامنه جنوبی رشته‌کوه البرز و البته کوه دماوند باشید. این مناظر همگی در شب، به لطف نورپردازی‌های حیرت‌آور پارک، دیدنی‌تر خواهند بود.

طبقات پل طبیعت تهران

طبقات پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران به زیباترین شکل ممکن و به روش مهندسی نوین در سه طبقه مجزا طراحی و ساخته شده است؛

🟧 دسترسی به طبقه اول از هر دو سمت پارک آب و آتش و پارك طالقانی، مهیاست و قرارگرفتن کافه‌ها و رستوران‌ها در این طبقه صرف ناهار، شام و یا نوشیدنی در کنار مناظر طبیعی را دلپذیرتر می‌سازد.

🟦 طبقه دوم، با فضای سبز و پوشش گیاهی متنوع، دارای سكوهايی در بخش شمالی و جنوبی است و به شكل يک مسير حركتی برای پياده‌روی، مناسب است.

🟨 طبقه سوم که کمترین مساحت را به خود اختصاص داده است، دارای نیمکت‌ها و مکان‌های متعددی جهت لذت‌بردن از تماشای تهران از بالای پل است و همچنین محل مناسبی برای عکاسی هم به حساب می‌آید.

رستوران‌ها و کافه‌های پل طبیعت تهران

روی پل زیبای طبیعت که قدم بزنید، کافه‌ها و رستوران‌های جذابی می‌بینید که هر کدام‌شان با جلوه‌ای خاص و وسوسه‌کننده هوس یک وعده غذای خوشمزه یا یک نوشیدنی دل‌چسب را به سرتان می‌اندازد. مگر می‌شود تا پل طبیعت بروید و ساعتی را به تماشای مناظر خیره‌کننده اطراف نگذرانید؟ بهترین راه برای اینکه نهایت لذت را از فضای چشم‌نواز و بیادماندنی اطراف ببرید، همین کافی‌شاپ‌ها و کافه رستوران‌های پل طبیعت تهران است. در این قسمت نام و محل دقیق کافه‌های داخل پل طبیعت را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

قیمت کافه‌های پل طبیعت

اگر اهل کافی‌شاپ رفتن باشید قیمت‌ کافه‌های پل طبیعت شما را غافلگیر نخواهد کرد. چرا که کافی‌شاپ‌های پل طبیعت قیمت‌های معمول و متعارفی دارند و گران نیستند. همچنین روی پل طبیعت، چند رستوران شیک و در عین حال دنج وجود دارند. این رستوران‌ها عبارتند از:

رستوران ملل

رستوران ملل طبیعت

رستوران ملل دل‌پذیرترین رستوران پل طبیعت است. فضای خوب و صمیمی، پرسنل کاربلد و حرفه‌ای در کنار غذاهای متنوع و خوش‌‌پخت تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را برایتان رقم می‌زند. از امکانات این رستوران می‌شود به کارت‌خوان، اینترنت و سرویس بهداشتی اشاره کرد. در منوی رستوران ملل انواع غذاهای ایرانی را به همراه لیست متنوعی از پیش‌غذا و دسر خواهید دید. رستوران ملل در طبقه سوم پل طبیعت قرار دارد. 

فودکورت طبیعت

فودکورت طبیعت در پل طبیعت

فودکورت طبیعت آن ‌جایی‌ست که شما می‌توانید با هر سلیقه و ذائقه‌ای، یک وعده غذایی خوب و باکیفیت را برای خودتان سفارش دهید. اگر از سمت پارک طالقانی وارد پل طبیعت شوید اولین رستورانی که بر سر راهتان قرار دارد، فودکورت طبیعت و بعد از آن کافه رستوران VIP طبیعت است. برای تمام عده‌های غذایی در هر ساعتی از روز که بخواهید می‌توانید به این رستوران‌ها بروید و دلی از عزا درآوردید.

تجربه گردشگران خارجی از پل طبیعت تهران

نظرات درباره پل طبیعت تهران

سازه پل طبیعت به عنوان نمادی از پایتخت ایران که جوایز معماری متعددی را دریافت کرده است، همیشه میزبان گردشگران خارجی بوده و خواهد بود. عده‌ای از گردشگران خارجی نظرات خود را درباره تجربه‌شان از بازدید پل طبیعت تهران در وب‌سایت معتبر گردشگری tripadvisor ثبت کرده‌اند که در ادامه مروری بر بعضی از این نظرات خواهیم داشت:

گردشگر استرالیایی | تاریخ بازدید از پل طبیعت: فروردین‌ سال 98

یک پیاده‌روی جذاب به هنگام غروب در طبیعت؛ در طول نوروز، پل بسیار شلوغ است اما مملو از مردمی است که دوست دارند با شما عکس بگیرند و شما را به خانه‌شان دعوت کنند. این یک فرصت خوب برای ارتباط با مردم محلی است.

گردشگر کانادایی | تاریخ بازدید از پل طبیعت: فروردین سال 98

یک مکان عالی برای قدم زدن؛ پل طبیعت بر روی یک بزرگراه شلوغ واقع است و دو پارک را به هم متصل می‌کند. این پل بسیار مدرن ساخته شده است و نقاط بالا و پایین دارد. ما بعدازظهر آنجا بودیم و مردم زیادی حضور داشتند. نقاط متعددی برای عکاسی بر روی پل وجود دارد و چشم‌انداز عالی از کوه‌های برفی و شهر پیش روی‌تان قرار دارد.

گردشگر استرالیایی | تاریخ بازدید از پل طبیعت: فروردین سال 98

فرار از شهر؛ این پل توسط یک زن جوان طراحی شده و فضای اطراف آن خیلی خوب است. این پل دو پارک را به هم متصل می‌کند و نقطه مناسبی برای گرفتن عکس از کوه‌های پس زمینه دارد. بعد از ظهر، از قدم زدن بر روی پل و اطراف آن لذت بردم.

گردشگر هلندی | تاریخ بازدید از پل طبیعت: اسفند ماه سال 97

پلی فوق‌العاده در مقابل کوه؛ پل طبیعت پلی مدرن در شمال تهران است که چشم‌انداز گسترده‌ای به کوه و شهر دارد. پل 3 طبقه دارد و محلی خوب برای گذراندن وقت به شمار می‌رود.

عکس پل طبیعت تهران در روز

حتما شما هم با ما موافقید که گاهی عکس‌ها بهتر از ده‌ها مطلب توصیفی، می‌توانند حق مطلب را درباره یک مکان بیان کنند. بنابراین ما هم صحبت از پل طبیعت را کوتاه کرده و ترجیح می‌دهیم عکس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آن با شما صحبت کنند.

عکس پل طبیعت تهران در روز
پل طبیعت در روز

عکس پل طبیعت تهران در شب

پل طبیعت تهران در شب به لطف نورپردازی‌های زیبا، جلوه ای خیره‌کننده و تماشایی دارد. بسیاری از مردم تهران و حتی مسافران جوری برنامه‌ریزی می‌کنند که هنگام غروب آفتاب به پل برسند و این لحظه رویایی را از زاویه‌ای متفاوت تماشا کنند. پیشنهاد می‌کنیم شما هم از زیبایی‌های پل طبیعت در شب غافل نشوید و یکی از عصرهایی که در تهران هستید را به گشت‌وگذار در این پل اختصاص دهید.

پل طبیعت در شب
شب‌های پل طبیعت تهران

لذت قدم‌زدن روی پل طبیعت را از دست ندهید!

دیدن پل طبیعت برای همه‌ی کسانی که قصد بازدید از مکان‌های دیدنی تهران را دارند الزامی است. این پل که یکی از شاهکارهای مهندسی نوین کشورمان محسوب می‌شود هم می‌تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری در تهران برای کسانی باشد که قصد دارند در یک آخر هفته از آپارتمان‌هایشان بیرون زده و تعطیلات خود را در یکی از زیباترین پل‌های پایتخت بگذارنند و هم مکانی توریستی و متفاوت برای آن دسته از افرادی که به تهران سفر کرده‌اند.

ما در این برگ از مجله گردشگری یوتراوز، تلاش کردیم تا شما را با گوشه‌گوشه پل طبیعت تهران، نحوه دسترسی و جاذبه‌هایی که هنگام بازدید از این پل در انتظارتان است؛ آشنا کنیم. امیدواریم که مطالعه این مقاله اشتیاق شما را به بازدید از پل طبیعت تهران دوچندان کرده باشد، طوری که به دنبال اولین فرصت برای سفر به تهران و کشف زیبایی‌های کم‌نظیر این شهر بیفتید.

حالا که بحث سفر شد خوب است بدانید که شرکت یوتراوز بهترین شرایط را برای سفری به‌یادماندنی فراهم کرده و از خرید 🚉 بلیط قطار و هواپیما گرفته تا 🏠 رزرو هتل، می‌توانید روی خدمات این شرکت حساب باز کنید. امکان ارتباط 24 ساعته با تیم پشتیبانی هم یکی دیگر از مزایای بهره‌مندی از خدمات یوتراوز است. در صورت وجود هرگونه ابهام در هر قسمت از فرآیند خرید بلیط یا رزرو اقامتگاه، فقط کافیست با شماره 📞1548 تماس بگیرید.


سوالات متداول

طراح پل طبیعت تهران کیست؟

لیلا عراقیان و علیرضا بهزادی طراح و معمار پل طبیعت تهران هستند.

نام ایستگاه مترو پل طبیعت تهران چیست؟

ایستگاه حقانی در خط یک مترو تهران (تجریش – کهریزک، نوار قرمزرنگ).

هزینه بلیط ورودی پل طبیعت چقدر است؟

بازدید از پل طبیعت تهران رایگان است و نیاز به خرید بلیط نیست.

چه ساعت‌هایی می‌توانم از پل طبیعت تهران دیدن کنم؟

پل طبیعت از 6 صبح تا 12 شب یکسره باز است و امکان بازدید از آن وجود دارد.

آدرس دقیق پل طبیعت تهران چیست؟

تهران، میدان ونک، بزرگراه حقانی، بعد از چهارراه جهان کودک، پارک آب و آتش

نوشته های مشابه
 • دربند تهران کجاست و چه تفریحاتی دارد؟

  دربند تهران با درختان سر‌به‌فلک‌کشیده، رودخانه خروشان، کافه رستوران‌های دنج و آب‌وهوای مطبوع خود توانسته جای خود را در دل مسافران و پایتخت‌نشینان باز کند. در این مطلب سری به کوچه باغ‌های سرسبز دربند می‌زنیم و از جاذبه های این منطقه زیبا بیشتر می‌گوییم.

 • موزه موسیقی تهران

  یکی از جذابیت‌های بازدید از تهران موزه‌گردی‌ست و یکی از جذاب‌ترین موزه‌هایش، موزه موسیقی است. اگر می‌خواهید دلیل این ادعا را بدانید و این‌بار سفر متفاوتی به پایتخت داشته باشید، در ادامه با معرفی موزه موسیقی تهران با ما همراه شوید.

 • مصلی تهران

  مصلی تهران محل برگزاری نمایشگاه‌های مختلف، همایش‌ها، جشنواره‌ها، نماز جمعه تهران و دیگر مراسمات این‌چنینی‌ست. علاوه بر آن این مجموعه معماری خیره‌کننده‌ای دارد که به‌راحتی می‌تواند یکی از دلایل بازدید از آن باشد. با معرفی تمام قسمت‌های مصلی تهران در این مقاله همراه مجله گردشگری یوتراوز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز