ورود
ویزای دبی

ویزای دبی؛ همه آن‌چه باید بدانید!

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

ویزا گرفتن برای خیلی‌های‌مان، بخشِ دوست‌نداشتنیِ سفرهای خارجی به‌شمار می‌رود. قوانین و شرایط ویزا، گیج‌کننده‌ و گاهی حتی ضدونقیض‌‌اند. هیچ راه آسانی برای سردرآوردن از چندوچون اخذ ویزا وجود ندارد؟

ویزای دبی، مجوز ورود شما به شهر شگفتی‌های خاورمیانه است؛ شهری بلندپرواز که آرام و قرار ندارد و دائم درحال تغییر و تحرک است. بلندترین برج‌های جهان را می‌سازد، چشم‌گیرترین تفریحات و دیدنی‌ها را دورهم جمع می‌کند و قبل از این‌که هوس رقابت به سر دیگران بیفتد، رکورد خودش را جابه‌جا می‌کند!

یکی از مهم‌ترین اطلاعاتی که برای مسافرت به دبی باید بدانید، قواعد و قوانین ویزاست. برای ویزا گرفتن چه باید کرد؟ چه مدارکی لازم است؟ ویزای دبی برای ایرانیان چه شرایطی دارد؟ کل فرایند اقدام به اخذ ویزا و دریافتش چقدر طول می‌کشد؟ برای گرفتن ویزای دبی چقدر باید هزینه کنیم؟ در مطلب پیش‌رو از مجله گردشگری یوتراوز، به همه این سوالات و کلی پرسش دیگر جواب می‌دهیم.

بعد از تمام کردن این مقاله از مجموعه راهنمای سفر به دبی، هیچ ابهامی درباره نحوه اخذ ویزای دبی در ذهن‌تان باقی نمی‌ماند. با ما همراه باشید تا با انواع ویزای دبی و شرایط‌شان آشنا شوید. برای خرید فوری و مطمئن بلیط هواپیما هم روی ما حساب کنید. 


آن‌چه در این مقاله درباره ویزای دبی می‌خوانید:


پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت

ویزای توریستی دبی

ویزای توریستی دبی


فرقی نمی‌کند از کجای ایران راهی دبی هستید، بلیط هواپیما مشهد دبی خریده‌اید یا با خرید بلیط هواپیما تهران دبی از پایتخت، آماده سفر به این شهر پر شور و هیاهو هستید. در هر حال ویزای توریستی دبی، براساس مدت زمان اقامت‌ به دو نوع سینگل (یک‌بار ورود) و مولتیپل (چندبار ورود) تقسیم می‌شود. سفر کوتاه‌مدت به دبی به‌منظور تفریح، شرکت در دوره‌‌ آموزشی خاص و... به این نوع ویزا نیاز دارد. در خطوط بعد تمام جزییات را نکته به نکته در اختیارتان قرار می‌دهیم:


ویزای سینگل

با ویزای سینگل یا یک‌بار ورود، فقط یک‌بار می‌توانید در مدت زمانی مشخص، به دبی بروید و برگردید. ویزای سینگل، 58 روز اعتبار دارد. یعنی از وقتی صادر می‌شود، تا 58 روز وقت دارید که از آن استفاده کنید.

ویزای مولتیپل

با ویزای مولتیپل یا چندبار ورود می‌توانید در مدت تعیین‌شده، چندین‌بار به کشور مقصد سفر کنید. ویزای مولتیپل هم از وقتی صادر می‌شود، به‌مدت 58 روز معتبر است. حواس‌تان باشد که مدت زمان اعتبار ویزا با زمان مجاز اقامت، فرق دارد. ویزای سینگل و مولتیپل در سه نوعِ 14روزه، یک‌ماهه و دوماهه صادر می‌شود که در ادامه معرفی‌‎شان می‌کنیم. قیمت‌هایی که قید می‌شود، در زمان نوشته شدن این مقاله (سال 1402) معتبر است.

 • ویزای توریستی 14روزه

با این نوع ویزا می‌توانید به‌مدت 14 روز در دبی اقامت کنید.

قیمت: 280 درهم

 • ویزای سینگل یک‌ماهه

با ویزای یک‌ماهه دبی می‌توانید بین یک تا 30 روز در این شهر بمانید. این زمان، از لحظه ورود شما به دبی محاسبه می‌شود.

قیمت: 300 درهم

 • ویزای مولتیپل یک‌ماهه

با این ویزا، طی یک ماه، می‌توانید هرچندبار که بخواهید به دبی بروید و برگردید.

قیمت: 350 درهم

 • ویزای سینگل دوماهه

با این نوع ویزای 60روزه می‌توانید با یک‌بار ورود به‌مدت دو ماه در دبی بمانید.

قیمت: 700 درهم

 • ویزای مولتیپل دوماهه

با این نوع ویزای 60روزه، می‌توانید در مدت دو ماه هرچندبار که می‌خواهید به دبی بروید و برگردید.

قیمت: 800 درهم

با ویزای سینگلِ 30روزه و 60روزه دبی، با یک‌بار ورود به این شهر، به‌ترتیب می‌توانید به مدت 30 و 60 روز اقامت داشته‌باشید. ویزای مولتیپل، محدودیتی برای دفعات ورود ندارد. این ویزا به شما اجازه می‌دهد در مدت زمان اعتبارش، هرچند بار که دل‌تان می‌خواهد به دبی بروید و برگردید.

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

مدارک لازم برای ویزای توریستی دبی

برای گرفتن ویزای توریستی، مدارکی که در ادامه می‌آید، ضروری است. سایر انواع ویزای دبی، علاوه‌بر این مدارک هویتی به مدرک‌های دیگری هم نیاز دارند که در توضیح هرکدام، قید کرده‌ایم.

 • پاسپورتی که حداقل شش ماه اعتبار داشته‌باشد.
 • اسکن رنگی پاسپورت
 • اسکن رنگی صفحه اول شناسنامه
 • اسکن رنگی پشت‌وروی کارت ملی
 • عکس پرسنلی (سه‌درچهار) با پس‌زمینه سفید

🔔 نکته: ویزای توریستی دبی، طی یک تا سه روز کاری صادر می‌شود.ویزای تحصیلی دبی

ویزای تحصیلی دبی

کسانی که می‌خواهند از دانشگاه‌های دبی مدرک بگیرند؛ یا ازطریق تحصیل در مراکز علمی دبی، مسیرشان را برای ادامه‌تحصیل و اقامت در کشورهای دیگر را هموار کنند، به ویزای تحصیلی نیاز دارند. اگر شما هم چنین قصدی دارید، باید حواس‌تان به چند نکته مهم باشد.

مدت اعتبار ویزای تحصیلی، یک‌ساله است و بعد از این زمان، باید برای تمدید ویزا اقدام کنید. البته دانشجوهای ممتاز بالای 18سال درصورت تأیید دبی، می‌توانند ویزای پنج‌ساله دریافت کنند. نکته مهم دیگر این است که ویزای تحصیلی به کسانی که در مقطع کارشناسی‌ارشد یا دکتری درس می‌خوانند، اجازه می‌دهد همسر و فرزندان‌شان را هم همراه خود به دبی ببرند.

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دبی

برای اخذ ویزای تحصیلی، علاوه‌بر مدارک هویتی که در بخش ویزای توریستی دبی ذکر کردیم، به این مدارک هم نیاز است:

 • پذیرش از دانشگاه
 • مدرک و ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی سلامت صادرشده ازسوی یکی از مراکز بهداشتی موردتأیید امارات
 • بیمه خدمات درمانی

ویزای کاری دبی

ویزای کاری دبی

ویزای کاری، مجوزی است که دولت امارات صادر می‌کند تا شما بتوانید در این کشور به‌صورت قانونی مشغول‌به‌کار شوید. شرط مهمش هم این است که یک کارفرمای اماراتی، اجازه کار کردن شما در دبی را از دولت درخواست کند؛ یعنی اصطلاحا باید پیشنهاد کاری یا جاب‌آفر داشته‌باشید.

بعد از این‌که مجوز ورود به دبی را دریافت کردید، تا دو ماه فرصت دارید که مدارک لازم‌ برای اشتغال را تحویل دهید و مشغول‌به‌کار شوید. ویزای کاری، یک تا سه سال اعتبار دارد و بعد از این مدت، باید تمدیدش کنید. لازمه اخذ ویزای استخدام این است که ویزای اقامت در دبی را داشته‌باشید.

مدارک لازم برای ویزای کاری دبی

مدارکی که در ادامه معرفی می‌کنیم، برای دریافت ویزای کاری ضروری هستند؛ به‌علاوه اسناد شناسایی که در توضیح ویزای توریستی آمده‌است.

 • مجوز ورود ازسوی وزارت کار امارات
 • کارت کارگری (Labor Card)
 • گواهی سلامت پزشکی
 • جواز کسب شرکت
 • گواهی‌نامه تجاری شرکت

ویزای تجاری دبی

ویزای تجاری دبی

ویزای تجاری دبی، مجوزی است برای راه‌اندازی کسب‌وکار. با این نوع ویزا قرار نیست در دبی استخدام شوید، بلکه درواقع اجازه ورود شما به این شهر ازطریق سرمایه‌‌گذاری است. راه انداختن بیزینس موفق در دبی، مسیر پرهزینه اما مطمئنی برای دریافت اقامت بلندمدت در این شهر است.

با ویزای سرمایه‌گذاری، کارت شناسایی اماراتی دریافت می‌کنید. می‌توانید در بانک‌های دبی حساب باز کنید. هم‌چنین امکان گواهینامه رانندگی گرفتن برای‌تان فراهم می‌شود. به‌علاوه می‌توانید اعضای درجه اول خانواده شامل والدین، همسر و فرزندان‌تان را برای ورود به دبی ساپورت کنید. درباره چندوچون ساپورت کردن، کمی بعدتر می‌خوانید.

مدارک لازم برای ویزای تجاری دبی

برای دریافت ویزای تجاری در دبی، باید مدارک زیر را داشته‌باشید. طبیعتا مدارک شناسایی هم لازم است که در بخش ویزای توریستی، لیست‌شان را می‌توانید ببینید.

 • اسناد سرمایه‌گذاری
 • تأییدیه وزارت اقتصاد و سایر مراجع مرتبط با حوزه کاری درباره پروژه/ ایده مدنظر
 • دعوت‌نامه ازسوی شرکت/ ارگان اماراتی
 • کاورلتر (Cover Letter) درباره هدف ورود شما به دبی و مدت زمان اقامت‌تان

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت یا فرودگاهی، مربوط به مواقعی است که مقصد شما کشور دیگری غیر از امارات است اما به آن کشور پرواز مستقیمی وجود ندارد. در چنین موقعیتی، مجبور هستید که در یک فرودگاه واسط توقف داشته‌باشید و از آن‌جا با پرواز دیگری خودتان را به مقصد موردنظر برسانید.

اگر فاصله زمانی بین این پروازها کمتر از هشت ساعت باشد، به ویزا نیازی ندارید. البته که تمام مدت انتظارتان را باید در فرودگاه بمانید. اما برای توقف‌های بیشتر از هشت ساعت، ویزای ترانزیت لازم دارید که بهتان اجازه می‌دهد در زمان خالی‌تان، گشتی در شهر بزنید. دو نوع ویزای ترانزیت دبی وجود دارد که هیچ‌کدام‌شان هم قابل‌تمدید نیست.

 • ویزای ترانزیت 48ساعته
 • ویزای ترانزیت 96ساعته

مدارک لازم برای ویزای ترانزیت دبی

 • بلیط پرواز به دبی و مقصد بعدی
 • گذرنامه و کپی رنگی از صفحه اولش (با حداقل سه ماه اعتبار برای ویزای ترانزیت 48ساعته و شش ماه اعتبار برای ویزای ترانزیت 96ساعته)
 • کارت شناسایی
 • عکس رنگی با پس‌زمینه سفید

ویزای سبز و طلایی دبی

ویزای طلایی دبی

همه انواع ویزایی که تا الان معرفی کردیم، بازه زمانی کوتاهی دارند و لازم است که بعد از تمام شدن مدت اعتبارشان، تمدید شوند. اما دبی، دو نوع ویزای ویژه با مدت زمان طولانی هم دارد که در شرایط خاصی صادر می‌‎کند. در ادامه، این دو ویزا را می‌شناسید.

ویزای طلایی دبی

ویزای طلایی یا گلدن‌ویزا، یکی از مجوزهای اقامت بلندمدت در دبی است که در دو نوع پنج‌ساله و 10ساله صادر می‌شود. با ویزای طلایی می‌توانید والدین و اعضای خانواده‌تان را که تحت سرپرستی شما هستند، با خودتان همراه کنید. نیازی هم ندارید که یک فرد بومی، به‌عنوان اسپانسر مالی یا کارفرما درجریان اقامت گرفتن، کفالت شما را برعهده بگیرد. اما ویزای طلایی، به چه کسانی و تحت چه شرایطی داده می‌شود؟

 • سرمایه‌گذاران

کسانی که در بخش عمومی به مبلغ حداقل 10میلیون‌درهم سرمایه‌گذاری می‌کنند یا همین مبلغ را صرف ثبت شرکت یا خرید سهام در دبی کرده‌اند.

 • افراد متخصص

پزشکان، مخترعان، دانشمندان، ورزشکاران، دانشجوهای ممتاز و هنرمندان؛ این افراد باید در زمینه تخصص‌شان مدارک معتبری داشته‌باشند و استانداردهای امارات را در حوزه موردنظر برآورده کنند.ویزای سبز دبی

ویزای سبز دبی

ویزای سبز یا گرین‌ویزا، مجوزی است که درمقایسه با سایر انواع ویزای دبی، به شما اجازه اقامت بلندمدت‌تری می‌دهد. با این ویزا، می‌توانید بدون نیاز به کارفرما و اسپانسر مالی، به‌مدت پنج‌سال در دبی بمانید. هم‌چنین می‌توانید بستگان درجه‌یک (فرزند دختر بدون محدودیت سنی و فرزند پسر تا 25سال) را با خودتان همراه کنید.

امکان دیگری که ویزای سبز به دارندگانش می‌دهد، این است که از زمان پایان اعتبار ویزا تا شش ماه می‌توانید در دبی بمانید. ویزای سبز به‌غیر از سرمایه‌گذاران که پیش‌تر درباره‌اش حرف زدیم، به افراد دیگری هم تعلق می‌گیرد. شرایط اخذ این ویزا را در ادامه می‌خوانید.

 • ویزای سبز برای نیروهای کاری متخص

شرایط: حداقل مدرک کارشناسی یا دیپلم تخصصی، حداقل درآمد ماهیانه 15هزار درهم، داشتن قرارداد استخدام، متناسب بودن سطح تخصص فرد با یکی از رده‌های شغلی اول تا سوم که در استانداردهای وزارت منابع انسانی امارات تعیین شده‌است.

 • ویزای سبز برای فریلنسرها

شرایط: حداقل مدرک کارشناسی یا دیپلم تخصصی، حداقل درآمد سالیانه 360هزار درهم (این درآمد باید در دو سال گذشته ازطریق فریلنسری حاصل شده‌باشد.)، گواهی تمکن مالی، داشتن اجازه فریلنسری از امارات


ویزای دبی برای کودکان

ویزای دبی برای کودکان

کودکان و نوجوانانی که کمتر از 18سال دارند، برای سفر به دبی حتما باید با یکی از والدین، یک قیم قانونی یا فرد بزرگسال مجاز دیگری همراه شوند. چه در سفرهای توریستی و چه در سایر انواع اقامت در دبی، افراد زیر 18سال هم مثل بزرگسالان نیاز به ویزا دارند.

فرزندان ناتنی درصورت داشتن گواهی عدم اعتراض ازسوی والدین بیولوژیکی‌شان، می‌توانند برای دریافت ویزا تحت حمایت پدر/مادرخوانده دربیایند. والدین یا قیم قانونی، بعد از پر کردن فرم درخواست ویزای کودک باید مدارک لازم برای صدور ویزا را بارگذاری کنند.

مدارک لازم برای ویزای کودکان

 • گذرنامه با حداقل شش ماه اعتبار
 • اسکن شناسنامه کودک
 • اسکن شناسنامه والدین
 • اسکن گذرنامه والدین
 • گواهی اثبات اقامت/ قرارداد کاری والدین
 • اسکن بیمه درمانی
 • اسکن صورت‌حساب بانکی والدین در سه ماه گذشته

ویزای خانوادگی دبی

ویزای خانوادگی دبی

پیش‌تر توضیح دادیم که دبی تحت شرایط خاصی که به کسانی که در این شهر، تحصیل، کار یا سرمایه‌گذاری کنند، اجازه می‌دهد خانواده‌شان را هم با خود همراه کنند. در نوع خانوادگی ویزا، می‌توانید برای همه اعضای خانواده یک‌بار درخواست ویزا بدهید؛ البته به این شرط که یک نفر در خانواده شما شرایط حمایت از سایر اعضا را داشته‌باشد.

مردان برای حمایت مالی خانواده، باید حقوق‌شان ماهیانه حداقل 4هزار درهم باشد یا 3هزار درهم به‌علاوه محل اقامت. زنان برای حمایت، باید ماهیانه حداقل 10هزار درهم یا 8هزار درهم به‌علاوه محل اقامت داشته‌باشند.

گرفتن ویزای گروهی، فقط مخصوص به متقاضیان کار و تحصیل در دبی نیست. مسافران هم می‌توانند درخواست ویزای خانوادگی بدهند. در این مورد هم مدارک هویتی شامل گذرنامه‌ای که حداقل شش ماه اعتبار داشته‌باشد و عکس استاندارد ویزا لازم است. سایر مدارک لازم برای ویزای خانوادگی غیرتوریستی را در ادامه می‌خوانید:

مدارک لازم برای ویزای خانوادگی

 • گواهی پزشکی برای هر عضو خانواده بالای 18 سال
 • قرارداد کاری اسپانسر یا قرارداد شرکت
 • اثبات حقوق ماهیانه اسپانسر
 • سند ازدواج
 • مدرک اقامت در امارات مثل قرارداد اجاره ثبت‌شده، جدیدترین قبض آب و‌ برق

نحوه اخذ ویزای دبی

نحوه اخذ ویزای دبی

حالا چطور باید برای گرفتن ویزای دبی اقدام کنیم؟ مسافران دبی که با هدف گردشگری راهی این شهر می‌شوند، لازم نیست برای گرفتن ویزا خودشان را به زحمت بیندازند. آژانس‌های گردشگری و ایرلاین‌ها اغلب خدمات بلیط دبی با ویزا دارند و تنها کاری که شما باید انجام بدهید، پیدا کردن یک آژانس معتبر برای سفر به دبی است.

اما اگر قرار است با قصدی غیر از سفر تفریحی به دبی بروید، ماجرا متفاوت می‌شود. البته دبی درمقایسه با سایر کشورها، قوانین آسان‌گیرانه‌تر و فرایند کم‌دردسرتری برای صدور ویزا دارد. از همه مهم‌تر این‌که کل پروسه، آنلاین انجام می‌شود و نیازی به حضور فیزیکی و مصاحبه و... نیست. چگونگی گرفتن ویزای دبی را در ادامه توضیح می‌دهیم.

معرفی کفیل

مهم‌ترین نکته در اخذ ویزای دبی این است که باید در دبی، یک کفیل داشته‌باشید. (این قاعده درباره ویزای سبز و طلایی صدق نمی‌کند.) کفیل، بسته به نوع ویزا می‌تواند عضوی از خانواده یا یک شخص حقیقی یا حقوقی (سازمان/ شرکت) اماراتی باشد که فرد با او ارتباط تجاری دارد. مثلا در ویزای تحصیلی، یکی از نزدیکان فرد کفیل او می‌شود و در ویزای کاری یک کارفرمای اماراتی، ضمانت را برعهده می‌گیرد.

مراحل گرفتن ویزا

قدم‌های بعدی پس از پیدا کردن کفیل از این قرارند؛

 • پر کردن فرم درخواست ویزای دبی
 • فراهم کردن مدارک موردنیاز
 • بارگذاری مدارک در سایت visauae.online
 • پرداخت هزینه‌های صدور ویزا
 • دریافت ایمیل و دانلود ویزا

با توجه به آنلاین بودن فرایند صدور ویزا، طبیعتا فرقی ندارد در کدام شهر زندگی می‌کنید. چه از مشهد درخواست ویزای دبی بدهید، چه از اهواز یا مثلا شیراز، تفاوتی در مراحل اخذ ویزا ایجاد نمی‌کند. اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید یا نمی‌توانید این کار را شخصا انجام بدهید، کارگزاران ویزای دبی می‌توانند به شما کمک کنند.

تمدید ویزای دبی

بعد از گرفتن هرکدام از ویزاهای دبی -به‌جز ویزای ترانزیت که تمدیدشدنی نیست- برای اقامت طولانی‌تر از مدت‌زمان مجاز، باید ویزای‌تان را تمدید کنید. بهتر است این کار را چند روز پیش از تمام شدن اعتبار ویزا انجام بدهید.

برای تمدید کردن ویزای توریستی باید ازطریق همان آژانس گردشگری اقدام کنید که ویزا را برای‌تان گرفته‌است. تمدید سایر انواع ویزا هم ازطریق کارگزاری انجام می‌شود که هنگام اخذ ویزا کفالت شما را برعهده گرفته‌است. تمدید ویزا، رایگان نیست و هزینه‌اش به نوع ویزای شما بستگی دارد.قوانین ویزای دبی

قوانین ویزای دبی

ویزای دبی، قوانین سفت‌وسخت و عجیب‌وغریبی ندارد. ازجمله قواعدی که باید بدانید این است که افراد زیر 18سال، به اجازه والدین نیاز دارند و فرم درخواست ویزای‌شان را باید همراه فرم والدین ارائه کنند. مواردی را که باعث ریجکت شدن ویزای دبی می‌شود، با هم مرور کنیم.

 • داشتن سابقه کیفری در امارات
 • ناقص، مخدوش یا جعلی بودن مدارک
 • موارد امنیتی و سیاسی
 • سابقه تخلف قبلی در ویزا مثل اقامت کردن در دبی بیشتر از زمان اعتبار ویزا

سخن آخر

ویزا گرفتن کلی دنگ‌وفنگ و بالاوپایین دارد. مدارکی که باید جمع‌آوری کنید، قوانینی که باید حواس‌تان بهشان باشد، هزینه‌هایی که باید برای انجام مراحل ویزا کنار بگذارید و خلاصه کلی دغدغه‌ دیگر. در مقاله‌ای که پیش‌روی شماست، همه اطلاعات ضروری درباره ویزای دبی را دراختیارتان قرار داده‌ایم تا کارتان راحت شود. بعد از خواندن مقاله، هر لحظه که بخواهید، می‌توانید اقدام به درخواست ویزا کنید.

ویزای دبی، بسته به هدف شما از سفر بعد از چند روز تا چند هفته به‌ دست‌تان می‌رسد. نگران رزرو هتل هم نباشید. کارشناسان یوتراوز در تمام 24ساعت شبانه‌روز، آماده راهنمایی و پاسخ‌گویی به سوالات شما هستند. کافی‌ست با شماره 1548 تماس بگیرید.سوالات متداول

آیا دبی ویزا می‌خواهد؟

بله، با هر قصدی که بخواهید به دبی سفر کنید -تفریح، اقدامات درمانی، کار و...- به ویزا نیاز دارید.

ویزای یک روزه دبی چیست؟

حداقل مدت ویزای دبی، ویزای توریستی 14روزه است و ویزای یک‌روزه وجود ندارد.

آیا دبی به ایرانیان ویزا می‌دهد؟

بله، ایرانی‌ها برای تفریح و مقاصد تجاری و تحصیلی می‌توانند ویزای دبی دریافت کنند.

ارزان‌ترین ویزای دبی چیست؟

ویزای توریستی دبی، درمقایسه با سایر انواع ویزا که برای کار و اشتغال در این شهر صادر می‌شود، ارزان‌تر است.

پیکاپ ویزای دبی چیست؟

در سفر به کشورهایی مثل آمریکا، کانادا، انگلیس و... که در ایران سفارت ندارند یا در مواردی که کنسول‌گری‌ موردنیاز شما به‌ دلیلی تعطیل شده‌است، برای طی کردن مراحل اخذ ویزا باید به یک کشور ثالث بروید. به این فرایند، پیکاپ ویزا می‌گویند. ایرانی‌ها برای پیکاپ ویزا، معمولا به شهرهای آنکارا یا استانبول ترکیه یا دبی در امارات می‌‌روند.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز