Train Toilet

دستشویی قطار

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...

«دستشویی قطار کجا تخلیه میشه؟» سوالی که ممکن است خیلی از ما از خودمان بپرسیم! اگر آنقدر درگیر مسائل مهم‌تر زندگی شده‌اید که فرصت پیدا کردن جواب این سوال را نداشته‌اید یا تا بحال جواب روشنی برای این سوال پیدا نکرده‌اید، لازم است این مقاله را تا انتها بخوانید. امروز ما به تمام ابهامات ذهن شما درباره دستشویی قطار پاسخ می‌دهیم.

نحوه عملکرد دستشویی قطار و شناختن سیستم تخلیه فاضلاب قطار ممکن است برای خیلی از ما جالب باشد. خوشبختانه امروزه تمام قطارهای کشور مجهز به سرویس بهداشتی هستند. حتی اکثرا علاوه‌بر توالت ایرانی توالت فرنگی هم دارند. می‌توان گفت وجود دستشویی در قطار یک نیاز اساسی است، مخصوصا در مسیرهای طولانی. با مجله گردشگری یومگ همراه شوید تا اطلاعات عمومی خود را درباره دستشویی قطار بالا ببرید. راستی قبلا در مقاله « دستشویی هواپیما» تمام نکات مربوط به دستشویی در هواپیما را ذکر کرده‌ایم که قطعا خواندنش خالی از لطف نیست.

لیستی از آنچه درباره دستشویی قطار در ادامه می‌خوانید:


دستشویی قطار اتوبوسی با دستشویی قطار کوپه‌ای فرق دارد؟

خیر تفاوتی ندارد؛ معمولا در بعضی قطارها دستشویی در قسمت ابتدا یا در انتهای هر واگن (سالن) قرار دارد، اما در بعضی قطارهای دیگر، دستشویی (ایرانی و فرنگی) هم در قسمت ابتدا و هم در بخش انتهایی هر واگن (سالن) قرار دارد. این جای‌گیری بسته به نوع قطار ممکن است متفاوت باشد. همانطور که گفتیم اکثر قطارهای کشور مجهز به دستشویی فرنگی هم هستند.


دستشویی قطار کجا تخلیه می‌شود؟

Evacuate the train toilet

همانطور که انتطار می‌رود باید جایی باشد که فاضلاب قطار را در طول مسیر در خود نگه دارد تا در موقعیت مناسب بتوان آن را تخلیه کرد. در دستشویی قطار مخزن این کار را انجام می‌دهد. در واقع مخزن یک باک مستطیل شکل است که در قسمت بیرونی قطار نصب شده‌ است. با متصل شدن لوله تخلیه مخزن به شلنگ ماشین حمل فاضلاب و باز کردن شیر تخلیه مخزن، تمام فاضلاب دستشویی قطار به ماشین حمل فاضلاب منتقل می‌شود و دستشویی قطار دوباره آماده استفاده کردن می‌شود. معمولا این کار در پایان هر مسیر انجام می‌گیرد.


تعطیلات کجایی؟ یک کلیک تا سفر ارزانکلیک کن!


نکاتی که درباره دستشویی قطار باید بدانید

Train toilet door

 • قبل از ورود به دستشویی قطار به علامتی که معمولا در بالای در دستشویی یا روی دستگیره نصب شده‌ است دقت کنید. یک چراغ کوچک که در زمانی که دستشویی در حال استفاده کردن باشد قرمز است و وقتی دستشویی آماده استفاده است به رنگ سبز در می‌آید.
 • بهداشت فردی همیشه مهم و در اولویت است. اما در دستشویی قطار به‌ خاطر محدود بودن شرایط، خوب است که بیش‌تر رعایت کنیم. متاسفانه بعضا دیده می‌شود که مسافران دستمال‌های استفاده شده را در کف توالت رها می‌کنند.
 • در استفاده از دستشویی قطار، حتما دقت داشته باشید که زباله و اجسام دیگر را درون چاه توالت نیاندازید. در صورت گیر کردن چاه تخلیه، امکان باز کردن آن در طول مسیر وجود ندارد و مسافران تا رفع مشکل نمی‌توانند از سرویس بهداشتی قطار استفاده کنند.

برای خرید اینترنتی بلیط قطار، استرداد بلیط قطار و هرسوالی یا ابهامی در خصوص رزرو قطار با شماره 1548 تماس بگیرید.

یک کلیک تا سفر رزرو بلیط هواپیما و قطار با بهترین قیمت در یوتراوز
نوشته های مشابه
 • هتل‌ آپارتمان چیست؟

  از سری چالش‌های سفر برای افراد، انتخاب محل اقامت در طول سفر است. محل‌های اقامتی که با انواع و اقسام مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرند. از هتل و متل گرفته تا هتل‌ آپارتمان که خانه‌ای در قالب یک هتل است. به‌راستی از هتل‌ آپارتمان چه می‌دانید؟

 • از ریزورت هتل بیشتر بدانید

  ریزورت هتل یکی از انواع مکان‌های اقامتی در مقصدهای توریستی جهان است. جایی که فقط مسئله اقامت اهمیت ندارد، بلکه در کنار اقامت، آرامش و راحتی، تجدیدقوا و دور شدن از تنش‌ها و خستگی‌های زندگی پرهیاهو هم اهمیت پیدا می‌کند.

 • نکات مهم سفر با قطار

  سفر با قطار یکی از بهترین انتخاب‌های پیش‌روی هر مسافری است، اما در این‌ بین افرادی که دغدغه سفرهای مسئولانه، آگاهانه و هوشمندانه را دارند و از طرفی کنترل هزینه‌ها برایشان اهمیت دارد، سفر کردن با قطار را به‌عنوان سبک مسافرت خود انتخاب می‌کنند. چقدر برای سفر با قطار آماده‌اید؟ آیا شناخت کافی از نکات سفر با قطار دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید