ورود
بهترین زمان سفر به تبریز

بهترین زمان سفر به تبریز

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سفر به شهر تبریز فصل و ماه نمی‌شناسد. این شهر با زیبایی‌هایش در هر فصل می‌تواند گردشگران را غافلگیر کند. اگر می‌خواهید از بهترین زمان سفر به این شهر باخبر شوید، این مقاله را از دست ندهید!

بهترین زمان سفر به تبریز برای هرکسی با هر روحیاتی متفاوت است. البته که این شهر در هر فصل و ماهی زیباست و گشت‌وگذار در آن می تواند به یکی از بهترین خاطرات زندگیتان بدل شود. پس بی معطلی چمدان‌هایتان را ببندید که برویم به تبریز؛ تبریزِ زیبا! شهری که آنقدر زیباست که به آن لقب عروس ایران زمین را داده‌اند. شهری که انگار هر کسی که به آن سفر می‌کند را با زیبایی‌اش جادو می‌کند تا دیگر دلش نخواهد به شهر خودش بازگردد.

اگر شما هم ذکر زیبایی‌های بی‌نظیر این شهر را شنیده‌اید و هوس سفر به تبریز به سرتان زده است، احتمالاً می‌خواهید بدانید که بهترین زمان سفر به تبریز چه وقتی است؟ در کدام فصل یا کدام ماه به تبریز سفر کنیم تا این عروس زیبا را در زیباترین حالت خودش ببینیم؟

این مطلب از مجله گردشگری یوتراوز را بخوانید تا به شما بگوییم کدام فصل برای شما بهترین وقت سفر به تبریز محسوب می‌شود. مطمئنیم بعد از مطالعه این مقاله و اطلاع از جاذبه‌های تبریز در هر فصل، در اولین فرصت اقدام به خرید بلیط هواپیما می‌کنید و کوله‌بار خود را برای سفر به این شهر زیبا می‌بندید.

آنچه در این مقاله از بهترین زمان سفر به تبریز می‌خوانید:

بهترین زمان برای مسافرت به تبریز چه زمانی است؟

دیدنی های تبریز

گفتیم که می‌گویند تبریز عروس ایران زمین است و راست می‌گویند! شهری که آنقدر زیبا بوده که چنین صفتی به او داده‌اند، قطعاً زیبایی‌اش به یک فصل خاص محدود نمی‌شود. همه ما می‌دانیم که برای سفر به جنوب بهترین زمان پاییز یا بهار است؛ یا همه ما می‌دانیم که اردیبهشت‌های شیراز چیز دیگری است! اما وقتی سخن از تبریز در میان باشد، ماجرا فرق می‌کند. این عروسِ همیشه زیبا، در هر فصلی زیبایی‌ها و جذابیت‌های خاص خودش را دارد و نمی‌شود واقعاً یک فصل خاص را به عنوان بهترین زمان سفر به تبریز معرفی کرد. پس چه کنیم؟ 

بیایید بهترین زمان رفتن به تبریز را از نظر سلیقه‌های مختلف بررسی کنیم و ببینیم که برای سلیقه و شرایط شما کدام فصل از این شهر زیبا بهتر است. خبر خوب این‌که می‌توانید با خرید بلیط قطار از هر نقطه ایران خود را به تبریز برسانید و از تماشای جاذبه‌های تاریخی، طبیعی و فرهنگی این شهر لذت ببرید.
اگر از گرمای شهرتان کلافه‌اید، سفر به تبریز بهترین راه برای فرار از گرمای جانسوز شهر خودتان است. چه چیزی بهتر از این که تابستان‌های گرم و طاقت‌فرسای شهر خودمان را بگذاریم و به تبریز برویم که تابستان‌های خنک و دلچسب دارد؟

اگر هم سرمایی هستید، احتمالا می‌خواهید در فصلی به تبریز بروید که از برف و یخبندان خبری نباشد. در این صورت باز هم سفر به تبریز در تابستان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. تابستانِ تبریز یک جورهایی بهشتِ همه افراد با همه سلیقه هاست! زیرا هوای این فصل تبریز بسیار دل‌پذیر است و نه گرمای آن طاقتتان را طاق می‌کند و نه سرمایش باعث می‌شود بدنتان به لرزه بیفتد.

📌نکته مهم: درست است که تبریز در تابستان‌ها آب و هوای بهشتی دارد؛ اما گولِ این آب و هوا را نخورید و صدرصد به آن اعتماد نکنید. زیرا در ظهرهای تابستان، همین آب و هوای بهشتی تبدیل می‌شود به جهنمی جانسوز! البته یکی دو ساعت که بگذرد هوا دوباره خنک و دلچسب می‌شود. تبریز مثل شهرهای دیگر نیست که صبح و بعدازظهرش هم در تابستان گرم باشد. اما فقط ساعات اولیه ظهر ممکن است کمی گرم باشند که به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم حتماً چند دست لباس خنک برای این ساعات از روزتان ببرید.

کدام ماه را برای سفر به تبریز انتخاب کنیم؟

 بهترین زمان برای مسافرت به تبریز و بازدید از جاذبه‌ها

گاهی اوقات آدم آنقدر دستش باز نیست که بنشیند و تصمیم بگیرد کدام فصل از سال را می‌خواهد برای سفر انتخاب کند. مثلاً خانواده‌هایی که بچه مدرسه‌ای دارند، چاره‌ای ندارند به جز این که تابستان را برای سفر انتخاب کنند. در واقع شرایط زندگی کاری و تحصیلی گاهی اوقات انتخاب‌های ما را محدود می‌کنند. اما اگر انتخاب‌های شما هم محدود است، زیاد غصه نخورید؛ زیرا همانطور که گفتیم تبریز در هر فصلی دیدن دارد. نکته مهم اینجاست که بهترین ماه را برای سفر در آن فصل انتخاب کنید. در این قسمت به شما می‌گوییم که بهترین وقت سفر به تبریز در هر فصلی، کدام ماه است و برای تجربه‌ای لذت‌بخش از بازدید جاهای دیدنی تبریز برای چه ماهی برنامه‌ریزی کنید.

سفر به تبریز در بهار

شما هم همیشه وقتی می‌خواهید در بهار به سفر بروید، ماه‌های فروردین و به خصوص اردیبهشت را انتخاب می‌کنید؟ آخ از زیبایی اردیبهشت و آب و هوای خوشَش! اما اگر به تبریز سفر می‌کنید، ما در یوتراوز به شما پیشنهاد می‌کنیم که در ماه خرداد به فکر خرید بلیط سفر به تبریز باشید. زیرا معمولاً در ماه خرداد دمای این شهر بین 17 تا 23 درجه سانتی گراد است که هم برای افراد گرمایی مناسب است و هم برای افراد سرمایی. بلیط هواپیمایتان را نیز می‌توانید خیلی راحت از طریق سایت ما رزرو کنید، آن هم با قیمتی ارزان‌تر از جاهای دیگر. زیبایی‌ها و آب وهوای دلچسب تبریز در خرداد منتظر شماست!

البته گاهی هم دمای تبریز در خرداد به حداقل حدود 12 درجه یا حداکثر حدود 27 درجه رسیده است؛ اما معمولاً در اکثر اوقات در ماه خرداد شانس با تبریزی‌های عزیز یار است و آب و هوای خوبی را تجربه می‌کنند.‌

سفر به تبریز در زمستان

دیدنی های تبریز در زمستان

گفتیم که تابستان‌های تبریز آب و هوایی خوش و دلچسب دارند، اما از زمستان‌هایش برایتان نگوییم! اصلاً می‌دانید دلیل این که که می‌گویند تبریز عروس ایران زمین است چیست؟ درست است که یک دلیل آن زیبایی این شهر است؛ اما دلیل دیگرش این است که در زمستان‌ها برف این شهر رت آنقدر فرا می‌گیرد که کلاً به رنگ سفید دیده می‌شود. مثل عروسی که در وسط نقشه ایران نشسته باشد!

البته این روزها هوای همه جا رو به گرمی رفته است و شاید در تبریز هم دیگر خبری از برفی که کل شهر را می‌پوشاند نباشد، اما باز هم خیلی‌ها می‌گویند که آب و هوای این شهر در زمستان دست کمی از سیبری ندارد!

بگذریم؛ در هر حال، دی ماه تبریز همان وقتی است که اگر به تبریز بروید قندیل می‌بندید! ماه‌های آذر و بهمن نیز در این شهر سرد هستند، اما سرما در دی و اسفند ماه به اوج خودش می‌رسد. پس اگر چاره‌ای ندارید بجز این که زمستان به این شهر سفر کنید اما در عین حال نمی‌خواهید یخ بزنید، اواخر بهمن یا اسفند را برای سفر انتخاب کنید.

بهترین زمان سفر به تبریز برای آن‌هایی که عاشق شلوغی هستند

دیدنی های تبریز در بهار

بعضی از افراد که حسابی برونگرا هستند، دلشان می‌خواهد در زمان‌های شلوغ سفر کنند و از بودن در کنار تعداد زیادی از افراد دیگر لذت ببرند. اگر شما هم دلتان می‌خواهد در یک فصل شلوغ به تبریز سفر کنید، بهترین انتخابتان تابستان است که گردشگران از همه جا به این شهر زیبا می‌آیند و جشنواره‌های تابستانی هم برگذار می‌شوند.

بهترین زمان سفر به تبریز برای آن‌هایی که می‌خواهند از شلوغی فرار کنند

به خصوص اگر در تهران زندگی می‌کنید، احتمالاً دلتان می‌خواهد برای چند روز هم که شده از شلوغی شهر خودتان فاصله بگیرید و فضایی دنج و خلوت را تجربه کنید. جدا از آن، سفر کردن در زمانی که تبریز خلوت باشد باعث می‌شود در دام ترافیک هم نیفتید. در این صورت یوتراوز به شما پیشنهاد می‌کند که در زمستان به تبریز بروید که بسیار خلوت است و با خیال راحت می‌توانید خودتان فارغ از ترافیک و شلوغی در شهر بگردید و گردشگری کنید.

البته متاسفانه گاهی هم در زمستان‌ها به علت یخبندان حمل و نقل عمومی به مشکل برمی‌خورد؛ اما اگر ماشین شخصی خودتان را داشته باشید چندان اذیت نمی‌شوید. راستی! اگر در زمستان به تبریز سفر کنید جشنواره آدم برفی را هم می‌بینید که حس و حال شاد و مثبتی به سفرتان می‌دهد.

دیدنی‌ های تبریز در بهار و پاییز

اگر می‌خواهید صحنه‌های دلربایی که در ادامه شرح می‌دهیم را به چشمانتان هدیه دهید، بهترین زمان سفر به تبریز برای شما بهار خواهد بود.

باغ ائل گلی

باغ ائل گلی تبریز

درست است که تصویر دریاچه ائل گلی در زمستان‌ها بسیار عجیب و جادویی است؛ اما زیبایی باغ ائل گلی در بهار هم دست کمی از آن ندارد. تصور کنید این عمارت زیبا که در میان دریاچه قرار گرفته است را ببینید، آن هم وقتی که دور تا دورش پر از شکوفه‌های رنگارنگ شده است و کلبرگ های رنگی بر آب دریاچه ریخته شده‌اند. آدم فکر می‌کند که به بهشت رفته است!

جنگل ارسباران

اگر جنگل ارسباران که در نزدیکی تبریز است را در بهار ببینید، دیگر فکر سفر خارج از کشور را از سرتان بیرون می‌کنید. زیبایی این جنگل در بهار نگفتنی است! درختان سر به فلک کشیده که در بهار جوانه زنده‌اند، طبیعت سرسبزی که پر از نشاط و شادی است، شکوفه‌هایی که بر زمین ریخته‌اند و آواز شیرین پرنده‌های خاصی که فقط در جنگل ارسباران آن ها را می‌بینید. تمام این زیبایی‌ها باعث می‌شود بگوییم که بهار بهترین زمان سفر به تبریز برای کسانی است که عاشق سرسبزی و طراوت هستند.

کویر قوم تپه

اگر یک بار در پاییز به کویر قوم تپه بروید و شب‌ها بر روی ماسه‌ها بخوابید و به ستاره‌ها چشم بدوزید، متوجه می‌شوید که چه می‌گوییم. آب و هوای کویر در تابستان‌ها خیلی گرم است و جان آدم را به لبش می‌رساند، اما اگر در پاییز یا بهار به کویر قم تپه بروید، محو زیبایی آن می‌شوید و دلتان می‌خواهد تا ابد در آب و هوای خوش آن بمانید.

دیدنی‌ های تبریز در زمستان

می‌گویند در پی هر رنجی گنجی است و در پی سرمای سخت تبریز هم پاداشی برای مسافرانی که آن را تحمل می‌کنند وجود دارد. بیایید ببینیم چه جاذبه‌های بی‌نظیر و خاصی در زمستان منتظر نگاه مسافران تبریز است.

آبشار آسیاب خرابه

آبشار آسیاب خرابه

درست است که هوای تبریز در زمستان سرد است و احتمالاً باید با چندین لایه لباس بیرون بروید تا سرما را تحمل کنید، اما یک پاداش خوب منتظر کسانی است که این سختی را تحمل می‌کنند! آبشار آسیاب خرابه در زمستان صحنه‌ای بسیار عجیب و جالب دارد که آدم نمی‌تواند از آن چشم بردارد. در زمستان‌ها، آب‌های این آبشار در میانه راه یخ می‌زنند و صحنه‌ای مثل فیلم‌های تخیلی را ایجاد می‌کنند. جالب نیست؟

دریاچه ائل گلی

دیدن صحنه مسحور کننده دریاچه ائل گلی در زمستان، قطعاً ارزش تحمل سختی و سرما را دارد. اگر باور ندارید، در زمستان به تبریز بروید و دریاچه ائل گلی را ببینید تا شما هم مسحور زیبایی آن شوید. دریاچه ائل گلی دریاچه‌ای است که یک عمارت زیبا و سنتی در وسط آن بنا شده است. این صحنه خودش به خودی خود به اندازه کافی زیباست؛ حالا تصور کنید که اگر در زمستان که آب‌های دریاچه یخ زده‌اند آن را ببینید، چقدر زیباتر خواهد بود. تصور کنید که عمارتی بسیار زیبا را در میان یخ‌ها می‌بینید. باورتان می‌شود که چنین صحنه‌ای در دنیای واقعی وجود داشته باشد؟

کلام آخر

سفر باید کاری کند که آدم در عین حال احساس کند که هم در خانه خودش است و هم در خانه خودش نیست! یعنی از طرفی سفر باید زیبایی‌هایی را به ما نشان دهد که در شهر خودمان وجود ندارند، و از طرفی باید طوری باشد که آدم احساس راحتی کند. (مثل این که در خانه خودش باشد) اگر شما هم می‌خواهید در طول سفرتان احساس راحتی داشته باشید و حس کنید در خانه خودتان هستید، کلید کار این است که یک هتل خوب در تبریز برای خودتان رزرو کنید. رزرو هتل ارزان در تبریز باعث می‌شود که فکرتان درگیر محل اقامتتان نباشد و مجبور نباشید در‌به‌در به دنبال جایی برای گذراندن شب یا استراحت بگردید. البته یک اقامتگاه خوب باید ارزان هم باشد.

 ما در سایت یوتراوز هتل‌ها و اقامتگاه‌هایی که تمام این ویژگی‌ها را داشته باشند را به شما معرفی می‌کنیم و می‌توانید به راحتی از طریق سایت ما هر کدام که بخواهید را رزرو کنید. یادتان نرود که هر جا سوال یا ابهامی برایتان پیش آمد می‌توانید با شماره 👈1548👉 تماس بگیرید و صفر تا صد سفر را به پشتیبان‌های مجرب یوتراوز بسپارید. قول می‌دهیم با یوتراوز سفرتان آنقدر دلچسب خواهد بود که هنوز از سفر برنگشته، دلتان می‌خواهد دوباره چمدان ببندید و عازم سفر بعدی شوید!

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز