ورود
Hotel rules

قوانین ورود و خروج هتل

زمان برای مطالعه 4 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

اگر با قوانین ورود و خروج به هتل آشنایی ندارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. ما در این مقاله قوانین مربوط به بردن مهمان به اتاق هتل و لزوم داشتن صیغه نامه و شناسنامه در رزرو هتل را بررسی کرده‌ایم. همراه ما باشید.

قوانین ورود و خروج هتل معمولا در  واچر هتل برای مهمان درج می‌شود تا مهمانان قبل از ورود به هتل، در جریان بایدها و نبایدها قرار بگیرند. این قوانین باعث نظم‌دهی به رفت‌ و آمدها و در نتیجه فراهم کردن امنیت و آرامش مهمانان هتل است. به‌‌طورکلی زمان ورود به هتل ساعت 12 و زمان خروج  از هتل ساعت 14 است. دو ساعت زمان بین رفتن مسافر قبلی و آمدن مسافر بعدی، برای نظافت و آماده‌کردن اتاق‌ها منظور شده‌ است. 

آنچه درباره قوانین ورود و خروج به هتل می‌خوانید:


چک این و چک اوت هتل

تمام فرایند پذیرش مهمان در هتل را چک این و تمام مراحل خروج مهمان از هتل را چک اوت می‌گویند. در مقاله «اصطلاحات هتل» می‌توانید توضیحات کاملی درباره چک این و چک اوت هتل بخوانید.


بردن مهمان به اتاق هتل

هتل‌ها قوانین لازم‌الاجرایی دارند که مسافر باید از آنها پیروی کند. البته بدیهی‌ست که در درجه اول، رعایت این قوانین برای تضمین آرامش و امنیت مهمان‌های هتل است. به همین منظور بردن مهمان به داخل اتاق هتل ممنوع است. یعنی کسی جز پرسنل، نمی‌تواند وارد اتاق‌های هتل شود. بنابراین در اکثر هتل‌ها فضای لابی بسیار زیبا و فریبنده‌ای طراحی می‌شود تا برای ملاقات مهمانان با سایرین مکانی جذاب باشد. البته این قانون در شهرهای ایران اعمال می‌شود و در خصوص بردن مهمان به هتل در سایر کشورها، باید قوانین و مقررات مربوط به آن کشور و آن هتل را بپرسید. برای مثال، اگر به دبی سفر کنید یا مقصد شما استانبول باشد و قصد بردن مهمان به داخل اتاق را داشته باشید، باید از پذیرش هتل در این باره سوال کنید و بدون اطمینان و شناخت قوانین و مقررات آن هتل، به هیچ وجه اقدام به بردن مهمان به اتاق هتل نکنید. 
صیغه نامه برای هتل

Check-in and check-out rules

محرمیت افرادی که قرار است در یک اتاق اقامت داشته باشند، یکی از مهم‌ترین موارد برای پذیرش مهمان در هتل‌های ایران است. زن و شوهری که عقد دائم نکرده‌اند می‌توانند با صیغه نامه معتبر در اکثر هتل‌های کشور اتاق رزرو کنند. لازم به ذکر است که صیغه‌ نامه‌ای که مهر برجسته دارد، از نظر هتل‌ها قابل قبول است. البته ممکن است در بعضی شهرها مثل مشهد و قم صیغه نامه مدرک معتبری برای اثبات محرمیت نباشد و لازم به ارائه شناسنامه دوطرف یا عقدنامه دائم باشد. بنابراین بهتر است قبل از رزرو با شماره 1548 تماس گرفته و در جریان به‌روزترین اطلاعات قرار بگیرید. در نظر داشته باشید که فرقی نمی‌کند در هتل‌های چهارستاره مشهد اقامت دارید یا در هتل‌های دوستاره مشهد، قوانین محرمیت برای تمامی هتل‌ها از مجلل‌ترین تا ارزان‌ترین یکسان است!


اتاق گرفتن در هتل بدون شناسنامه

Hotel without ID


اگر به هر دلیلی برای گرفتن اتاق در هتل، مدارک هویتی کافی ندارید، لازم نیست نگران باشید. قوانینی برای هتل‌ها تعریف شده‌ است که آن‌ها را موظف می‌کند که تا حد امکان به مسافری که برای اسکان به هتل مراجعه می‌کند، اتاق بدهند. با وجود اینکه همراه داشتن شناسنامه برای گرفتن اتاق در هتل لازم است، (بر طبق این قوانین) در بعضی شرایط هتل‌ها بدون داشتن مدرک هم به مسافر اسکان می‌دهند، اما به شرط اینکه مسافر از اداره امکان نامه‌ بگیرد. اگر زمان پذیرش مسافر خارج از وقت اداری باشد، هتل پذیرش مسافر بدون شناسنامه را به اماکن اطلاع خواهد داد. با این حال پیشنهاد می‌کنیم هنگام مراجعه به هتل، شناسنامه یا صیغه نامه معتبر (برای اثبات محرمیت)، کارت ملی، پاسپورت و هر سندی که هویت شما را اثبات کند، همراه داشته باشید تا در هنگام پذیرش با مشکل مواجه نشوید. 

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز