ورود
What is a hotel voucher?

واچر هتل چیست؟

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

واچر یا ووچر هتل یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای اقامت در هتل باید ارائه دهید. در واقع واچر هتل یک نوع تاییدیه برای اثبات رزرو شدن اتاقی در هتل، از سمت شماست. برای اینکه از جزییات واچر هتل باخبر شوید و نحوه دریافت آن را بدانید لازم است مقاله زیر را بخوانید.

واچر هتل (Hotel Voucher) به کارمند پذیرش هتل (Hotel Receptionist) کمک می‌کند تا مطمئن شود مراجعه کننده مهمان هتل است یا خیر و از قبل اتاقی یا اتاق‌هایی به نام او رزرو شده‌ است یا نه! اگر بخواهید در یک تور گردشگری نام‌نویسی کنید، معمولا بعد از خرید اینترنتی بلیط هواپیما، برای شما هتل هم رزرو می‌شود و بعد از اتمام رزرو، واچر هتل را دریافت می‌کنید. حال اینکه دقیقا روی واچر هتل چه مواردی درج می‌شود و نحوه دریافت واچر هتل چیست را در ادامه برایتان شرح می‌دهیم. پس همراه مجله گردشگری یومگ باشید.


لیستی از آنچه درباره واچر هتل خواهید خواند:


معنی واچر هتل چیست؟

واچر رزرو هتل چیست؟ اصلا کلمه واچر یا ووچر به چه معنی است؟ ووچر یک کلمه انگلیسی و از اصطلاحات هتل است که در فارسی می‌توان آن را سند، مدرک یا گواه معنی کرد. این معنی را کاملا می‌توان از کاربرد واچر هتل‌ها هم استنباط کرد. همانگونه که گفتیم، واچر هتل سندی است که ثابت می‌کند کسی که به هتل مراجعه کرده از قبل اتاقی را برای خود و همراهانش رزرو کرده‌ است.


چه اطلاعاتی در واچر هتل درج می‌شود؟

این‌که در واچر هتل چه اطلاعاتی درج شود، ممکن است در تمام هتل‌ها یکسان نباشد. اما وجود بعضی فاکتورها مثل مشخصات فرد رزرو کننده، نام مهمان (سرپرست)، نوع و تعداد اتاق‌های رزرو شده، معمولا در همه واچرهای هتل مشترک است. همچنین تلفن رزرو هتل یا تلفن پشتیبانی فروش و رزرو، تاریخ ورود و تاریخ خروج مهمان، نام چارتر کننده، سایت یا آژانسی که رزرو هتل را برای شما انجام داده است، مبلغ دریافتی و هزینه کل، از مواردی است که معمولا در واچر هتل به آن اشاره می‌شود.

به‌علاوه در بعضی واچرهای هتل‌ ممکن است یک سری از قوانین هتل مثل: قوانین و مقررات کنسلی، ساعت چک این و چک اوت، قوانین مربوط به محرمیت و صیغه‌نامه (در ایران) و مدارک لازم برای ارائه به پذیرش هتل و همچنین قوانین مربوط به همراه داشتن حیوان خانگی هم قید شود.


واچر آنی هتل چیست؟


Image Of Hotel Voucher


اگر از طریق مراجعه به آژانس‌های مسافرتی یا وب‌سایت‌های تخصصی رزرو هتل، هتل مورد نظرتان را رزرو می‌کنید معمولا بعد از اتمام کار،  برگه‌ای به منظور رسید پرداخت هزینه رزرو هتل یا همان واچر آنی هتل به شما داده می‌شود تا آن را به هتل مربوطه ارائه دهید. این نکته را در نظر بگیرید که رسپشن هتل معمولا مدرک کاغذی از شما می‌خواهد. در رزرو اینترنتی هتل فقط در موارد محدود ممکن است نیازی به پرینت واچر هتل نباشد و امور به‌صورت اینترنتی و آنلاین انجام شود. پس در خرید از سامانه‌های آنلاین لازم است بعد از انتخاب اتاق و پرداخت هزینه از واچر هتل خود پرینت بگیرید تا در زمان پذیرش در هتل، آن را ارائه دهید.


نمونه واچر هتل

تصویر زیر نمونه یک واچر هتل یا رسید رزرو اتاق در هتل است. همانطور که گفتیم این اطلاعات ممکن است در واچر هتل‌های مختلف، اندک تفاوت‌هایی داشته باشد. با این‌حال در همه‌ی انواع واچر هتل، هدف ارائه سندی به پذیرش هتل مبنی بر رزرو اتاق در آن هتل است. برای اطلاعات بیشتر و رزرو هتل در هر یک از شهرهای ایران با شماره 1548 تماس بگیرید. 


Hotel Voucher

نوشته های مشابه
 • راهنمای پیاده روی اربعین در سال 1402

  دل که هوای رفتن می‌کند، پیاده و سواره نمی‌شناسد، پیر و جوان سرش نمی‌شود، دل است دیگر، هوای پرواز دارد، هوای دیدار، زیارت، سر تعظیم بر آستان ساییدن، «السلام علیک یا اباعبدالله الحسین».

 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

 • فرودگاه مهرآباد تهران

  فرودگاه مهرآباد کجای تهران واقع شده و چگونه به آن برسیم؟ این فرودگاه چند ترمینال دارد و خدمات و امکانات مختلف آن چیست؟ بیایید به میدان آزادی تهران برویم و با پُرترددترین فرودگاه کشور آشنا شویم.

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز