What is a hotel voucher?

واچر هتل چیست؟

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
 • ...
 • ...

واچر یا ووچر هتل یکی از مهم‌ترین مدارکی است که برای اقامت در هتل باید ارائه دهید. در واقع واچر هتل یک نوع تاییدیه برای اثبات رزرو شدن اتاقی در هتل، از سمت شماست. برای اینکه از جزییات واچر هتل باخبر شوید و نحوه دریافت آن را بدانید لازم است مقاله زیر را بخوانید.

واچر هتل (Hotel Voucher) به کارمند پذیرش هتل (Hotel Receptionist) کمک می‌کند تا مطمئن شود مراجعه کننده مهمان هتل است یا خیر و از قبل اتاقی یا اتاق‌هایی به نام او رزرو شده‌ است یا نه! اگر بخواهید در یک تور گردشگری نام‌نویسی کنید، معمولا بعد از خرید اینترنتی بلیط هواپیما، برای شما هتل هم رزرو می‌شود و بعد از اتمام رزرو، واچر هتل را دریافت می‌کنید. حال اینکه دقیقا روی واچر هتل چه مواردی درج می‌شود و نحوه دریافت واچر هتل چیست را در ادامه برایتان شرح می‌دهیم. پس همراه مجله گردشگری یومگ باشید.

می‌خوای بری سفر؟ نگران جا نباش! رزرو آنلاین هتل

لیستی از آنچه درباره واچر هتل خواهید خواند:


معنی واچر هتل چیست؟

واچر رزرو هتل چیست؟ اصلا کلمه واچر یا ووچر به چه معنی است؟ ووچر یک کلمه انگلیسی و از اصطلاحات هتل است که در فارسی می‌توان آن را سند، مدرک یا گواه معنی کرد. این معنی را کاملا می‌توان از کاربرد واچر هتل‌ها هم استنباط کرد. همانگونه که گفتیم، واچر هتل سندی است که ثابت می‌کند کسی که به هتل مراجعه کرده از قبل اتاقی را برای خود و همراهانش رزرو کرده‌ است.


چه اطلاعاتی در واچر هتل درج می‌شود؟

این‌که در واچر هتل چه اطلاعاتی درج شود، ممکن است در تمام هتل‌ها یکسان نباشد. اما وجود بعضی فاکتورها مثل مشخصات فرد رزرو کننده، نام مهمان (سرپرست)، نوع و تعداد اتاق‌های رزرو شده، معمولا در همه واچرهای هتل مشترک است. همچنین تلفن رزرو هتل یا تلفن پشتیبانی فروش و رزرو، تاریخ ورود و تاریخ خروج مهمان، نام چارتر کننده، سایت یا آژانسی که رزرو هتل را برای شما انجام داده است، مبلغ دریافتی و هزینه کل، از مواردی است که معمولا در واچر هتل به آن اشاره می‌شود.

به‌علاوه در بعضی واچرهای هتل‌ ممکن است یک سری از قوانین هتل مثل: قوانین و مقررات کنسلی، ساعت چک این و چک اوت، قوانین مربوط به محرمیت و صیغه‌نامه (در ایران) و مدارک لازم برای ارائه به پذیرش هتل و همچنین قوانین مربوط به همراه داشتن حیوان خانگی هم قید شود.


واچر آنی هتل چیست؟


Image Of Hotel Voucher


اگر از طریق مراجعه به آژانس‌های مسافرتی یا وب‌سایت‌های تخصصی رزرو هتل، هتل مورد نظرتان را رزرو می‌کنید معمولا بعد از اتمام کار،  برگه‌ای به منظور رسید پرداخت هزینه رزرو هتل یا همان واچر آنی هتل به شما داده می‌شود تا آن را به هتل مربوطه ارائه دهید. این نکته را در نظر بگیرید که رسپشن هتل معمولا مدرک کاغذی از شما می‌خواهد. در رزرو اینترنتی هتل فقط در موارد محدود ممکن است نیازی به پرینت واچر هتل نباشد و امور به‌صورت اینترنتی و آنلاین انجام شود. پس در خرید از سامانه‌های آنلاین لازم است بعد از انتخاب اتاق و پرداخت هزینه از واچر هتل خود پرینت بگیرید تا در زمان پذیرش در هتل، آن را ارائه دهید.


نمونه واچر هتل

تصویر زیر نمونه یک واچر هتل یا رسید رزرو اتاق در هتل است. همانطور که گفتیم این اطلاعات ممکن است در واچر هتل‌های مختلف، اندک تفاوت‌هایی داشته باشد. با این‌حال در همه‌ی انواع واچر هتل، هدف ارائه سندی به پذیرش هتل مبنی بر رزرو اتاق در آن هتل است. برای اطلاعات بیشتر و رزرو هتل در هر یک از شهرهای ایران با شماره 1548 تماس بگیرید. 


Hotel Voucher

یک کلیک تا سفر رزرو بلیط هواپیما و قطار با بهترین قیمت در یوتراوز
نوشته های مشابه
 • هتل‌ آپارتمان چیست؟

  از سری چالش‌های سفر برای افراد، انتخاب محل اقامت در طول سفر است. محل‌های اقامتی که با انواع و اقسام مختلف در اختیار افراد قرار می‌گیرند. از هتل و متل گرفته تا هتل‌ آپارتمان که خانه‌ای در قالب یک هتل است. به‌راستی از هتل‌ آپارتمان چه می‌دانید؟

 • از ریزورت هتل بیشتر بدانید

  ریزورت هتل یکی از انواع مکان‌های اقامتی در مقصدهای توریستی جهان است. جایی که فقط مسئله اقامت اهمیت ندارد، بلکه در کنار اقامت، آرامش و راحتی، تجدیدقوا و دور شدن از تنش‌ها و خستگی‌های زندگی پرهیاهو هم اهمیت پیدا می‌کند.

 • نکات مهم سفر با قطار

  سفر با قطار یکی از بهترین انتخاب‌های پیش‌روی هر مسافری است، اما در این‌ بین افرادی که دغدغه سفرهای مسئولانه، آگاهانه و هوشمندانه را دارند و از طرفی کنترل هزینه‌ها برایشان اهمیت دارد، سفر کردن با قطار را به‌عنوان سبک مسافرت خود انتخاب می‌کنند. چقدر برای سفر با قطار آماده‌اید؟ آیا شناخت کافی از نکات سفر با قطار دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید