ورود
هیومن پارک دارآباد تهران؛ سفری مهیج به بدن انسان

هیومن پارک تهران؛ سفر به بدن انسان

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

چشم‌های‌تان را ببندید. تصور کنید وارد بدن انسان شده‌اید. روی بافت مغز قدم می‌گذارید. سری به گوش می‌زنید و سازوکار شنوایی را می‌بینید. پا درون ریه می‌گذارید و نفس کشیدن را لمس می‌کنید. هیجان‌انگیز است، نه؟ برای داشتن چنین تجربه‌ای، لازم نیست به تصور اکتفا کنید. هیومن‌پارک تهران، این رویا را دست‌یافتنی کرده‌است.

هیومن‌پارک دارآباد تهران که گوشه‌ای از وصفش را خواندید، یکی از منحصربه‌فردترین مکان‌های علمی-تفریحی ایران و حتی خاورمیانه و لقب «بزرگ‌ترین پارک موضوعی خاورمیانه» را دارد.

اگر ساکن تهران هستید و تا حالا شانس گشت‌وگذار در بدن انسان را به خودتان نداده‌اید یا عازم سفر به پایتخت هستید و بدتان نمی‌آید با کودک دلبندتان به یکی از بهترین مکان‌های تفریحی تهران برای کودکان بروید؛ پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید بلیط هواپیما، بازدید از هیومن پارک تهران را در برنامه سفر خود بگنجانید.

ما در این مقاله یومگ، همه اطلاعات ضروری درباره امکانات این پارک علمی، مسیرهای دسترسی به آن و هزینه‌هایش را دراختیارتان قرار می‌دهیم. پس تا انتهای مطلب همراه ما بمانید تا همه‌چیز را درباره هیومن پارک دارآباد تهران بگوییم. خب آماده سفر علمی هستید؟آن‌چه در این مقاله از هیومن پارک دارآباد تهران می‌خوانید:


بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان


هیومن پارک دارآباد، تحقق یک رویا

عکس هیومن پارک دارآباد

حالا حدودا 11سالی از زمان ساخت هیومن‌پارک می‌گذرد؛ مجموعه‌ای که هدفش کنار هم قرار دادن تفریح و آموزش بود و می‌خواست در حدواندازه‌های پارک‌های موضوعی در کشورهای پیشرفته، ظاهر شود. خب انصافا می‌توان گفت تا الان برای محقق کردن هدفش، قدم‌های خوبی برداشته‌است. هیومن‌پارک، با شبیه‌سازی بدن انسان، امکان یک گشت‌وگذار علمی مفرح و به‌دور از کسالت را برای کودکان نوجوانان فراهم کرده‌است.

بچه‌ها در این پارک، با اجزای بدن و سازوکار عملکردشان آشنا می‌شوند. راهنماهای پارک هم کنارشان هستند تا درباره‌ هر بخش، به آن‌ها اطلاعات و سوالات‌شان را جواب بدهند. داخل بدن ما چه خبر است؟ بیماری‌ها از کجا می‌آیند؟ چطور می‌توانیم از بدن‌مان مراقبت کنیم؟ پاسخ این سوالات و پرسش‌های بیشتر را، بچه‌ها در سفر علمی‌شان کشف می‌کنند. در هیومن‌پارک، بزرگ‌ترها هم بی‌نصیب نمی‌مانند؛ موضوعات علمی که قبلا به‌صورتی خشک و حوصله‌سربر در کتاب‌های درسی خوانده‌اید، در این پارک موضوعی به‌شیوه‌ای جذاب پیش‌روی‌تان قرار دارد.

بچه‌ها در هیومن‌پارک وارد فضایی شبیه‌سازی‌شده از بدن انسان می‌شوند تا با نحوه عملکرد اندام‌های بدن و بیماری‌ها آشنا شوند. راهنماهای این تم‌پارک هم در جریان گردش ماجراجویانه بچه‌ها آن‌ها را همراهی می‌کنند.


امکانات هیومن پارک

امکانات هیومن پارک

سفر شما در هیومن‌پارک با تماشای یک فیلم آغاز می‌شود که ماجرای تولد جهان هستی و انسان را به نمایش می‌گذارد. بعد از این آشنایی مقدماتی، وقت وارد شدن به بدن انسان است. اول از همه، پا در گوش می‌گذارید. بعد سر از چین و شکن‌های مغز درمی‌آورید و مسیرتان را در چشم، ادامه می‌دهید. بعد از چشم‌درچشم شدن با سیستم بینایی، وارد دهان می‌شوید. آن‌جا از دهان و دندان‌ها سرکشی می‌کنید و یواشکی به خودتان قول می‌دهید که هیچ وعده مسواکی را بعد از این فراموش نکنید!

بعد از این نتیجه‌گیری اخلاقی، از نای، قفسه سینه و ریه‌ها بازدید می‌کنید. در ادامه، سرکی هم در کلیه‌ها و کبد می‌کشید و با چشم‌های گردشده از نحوه فعالیت آن‌ها بیرون می‌آیید. این بدن غول‌پیکر طوری طراحی شده‌است که احساس زنده بودن را به مسافرانش القا می‌کند؛ یعنی تپش‌های قلب را می‌شنوید، جریان خون را تماشا می‌کنید و داخل بینی صدای عطسه کردن به گوش‌تان می‌رسد. درنهایت سفرتان بعد از ملاقات با روده تمام می‌شود.

سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین

هیومن پارک تهران کجاست؟


چه همین روزها راهی تهران باشید و چه برنامه سفرتان مربوط به آینده باشد، یک کاغذ و قلم لازم دارید که نشانی دقیق هیومن‌پارک را یادداشت کنید. میدان نیاوران را به‌سمت خیابان دارآباد بروید، بعد از آجودانیه به خیابان موزه می‌رسید. انتهای این خیابان، چشم‌تان به جمال هیومن‌پارک روشن می‌شود.

دسترسی به هیومن‌پارک با مترو

دو خط 1و2 مترو تهران می‌توانند شما را به هیومن‌پارک برسانند:

  • اگر از خط 1 استفاده می‌کنید، باید در ایستگاه تجریش از قطار پیاده شوید و ادامه مسیر را با تاکسی خطی بروید.
  • اگر سوار خط 2 می‌شوید، چشم‌تان به تابلوهای راهنما باشد. به ایستگاه نوبنیاد که رسیدید، پیاده شوید و مابقی راه را تاکسی خطی بگیرید.

دسترسی به هیومن‌پارک با اتوبوس

برای رسیدن به هیومن‌پارک می‌توانید اتوبوس‌های خط میدان رسالت-نیاوران را سوار شوید یا با خط راه‌آهن-تجریش، تا میدان تجریش بروید و بقیه راه را تاکسی‌ خطی بگیرید.

شماره تماس هیومن پارک دارآباد

اگر سوال یا نکته خاصی دارید، می‌توانید ازطریق شماره‌های زیر با هیومن‌پارک تماس بگیرید.

ساعت کاری هیومن پارک دارآباد تهران

هیومن‌پارک تهران، روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت 11:00 تا 19:00 باز است. این مجموعه پنج‌شنبه، جمعه و روزهای تعطیل هم از ساعت 10:00 تا 20:00 آماده خدمت‌رسانی است.


موزه هیومن پارک دارآباد چه بخش هایی دارد؟

موزه هیومن پارک دارآباد

 پارک موضوعی هیومن با اسم موزه هیومن‌پارک دارآباد هم شناخته می‌شود و شامل بخش‌های مختلفی مثل: موزه حیات‌ وحش دارآباد، دکترلند، رصدخانه و موزه شهاب‌سنگ می‌شود. پس اگر قصد دارید سفرتان به تهران را برای فرزندتان به یک ماجراجویی علمی همه‌جانبه تبدیل کنید، پیشنهاد می‌کنیم بعد از سپری کردن یک روز پرخاطره در هیومن‌پارک، بازدید از سایر بخش‌های مجموعه دارآباد را هم در برنامه‌تان بگنجانید.

بچه‌ها در دکترلند که فضایی شبیه‌سازی‌شده از بیمارستان است، روپوش سفید به تن می‌کنند و در همه بخش‌هایی که در یک بیمارستان واقعی وجود دارد، سرک می‌کشند. به این‌ترتیب هم با حرفه‌های مختلف پزشکی (چشم‌پزشکی، رادیولوژی، دندان‌پزشکی) آشنا می‌شوند و هم ترس‌ و استرس‌شان از فضای بیمارستان و مراجعه به پزشک ازبین می‌رود.

موزه حیات‌وحش، در هشت سالن، درست مثل یک اطلس جغرافیایی کامل، بچه‌ها را با گونه‌های گیاهی و جانوری سرتاسر دنیا آشنا می‌کند. درباره دوره‌های زمین‌شناسی به آنها اطلاعات می‌دهد و مجموعه‌ای دیدنی از انواع کانی‌ و فسیل‌ را به نمایش می‌گذارد. بچه‌های علاقه‌مند به نجوم هم می‌توانند در رصدخانه دارآباد، در آسمان بالای سرشان کندوکاو کنند. چه چیزی بهتر از این؟


قیمت بلیط هیومن پارک دارآباد چقدر است؟

هیومن پارک تهران عکس

در سال 1402 هزینه  ورودی هیومن‌پارک تهران، 165هزار تومان است. برای خرید بلیط هیومن پارک می‌توانید به‌صورت حضوری از گیشه داخل مجموعه بلیط بخرید. یادتان باشد عکاسی و فیلم‌برداری در هیومن‌پارک، مجاز نیست اما غرفه عکاسی در مجموعه دایر است که البته استفاده از خدماتش، رایگان نیست و هزینه دارد.

*تهیه بلیط برای کودکان بالای سه سال الزامی است*

اگر می‌خواهید یک حساب سرانگشتی از هزینه‌های سفر علمی‌تان داشته‌باشید، احتمالا باید مبلغ ناهار و خوردنی و نوشیدنی را به هم لیست‌تان اضافه کنید. خب خوش‌‌بختانه قرار نیست راه دور بروید و دنبال جایی برای استراحت و چیزی خوردن بگردید؛ هیومن‌‌پارک، رستوران و کافی‌شاپ هم دارد.

بلیط هواپیما، ارزان‌تر از همه‌جامقایسه قیمت و خرید


سخن آخر

اگر می‌‎خواهید یک تجربه فراموش‌نشدنی به فرزندتان هدیه بدهید، هیومن‌پارک از بهترین گزینه‌های پیش‌روی‌تان است؛ بچه‌های کنجکاو و علاقه‌مند به علم، در این پارک موضوعی حسابی لذت می‌برند. آن دسته از بچه‌هایی هم که میانه چندانی با درس و مسائل علمی ندارند، به‌واسطه آموزش همراه با لذت بدون هیچ اجبار و فشاری با دنیای وسیع و جذاب علم، آشتی می‌کنند. هم‌چنین شما این هم فرصت ناب را دارید که فرزندتان را در یک گشت‌وگذار مهیج همراهی کنید. 

اگر ساکن تهران نیستید و سفر به پایتخت را پیش‌رو دارید؛ ما این‌جاییم که سفر به تهران را برای‌ شما آسان کنیم. همین الان با کلیک کردن روی خرید «بلیط هواپیما تهران» قیمت‌ها را مقایسه کنید و خیلی راحت صندلی خود را در یکی از هواپیماهای عازم پایتخت رزرو کنید.

اگر هم طرفدار سفرهای ریلی هستید و ترجیح می‌دهید با خرید بلیط قطار تهران سفری ارزان و ایمن را تجربه کنید، روی ما در یوتراوز حساب کنید. با شماره 1548 تماس بگیرید و ازمشاوره رایگان کارشناسان کاربلد یوتراوز استفاده کنید.

 


سوالات متداول

هیومن پارک تهران پارکینگ دارد؟

بله. اگر با خودروی شخصی به تهران سفر می‌کنید، می‌توانید از پارکینگ محوطه استفاده کنید.

هیومن پارک مناسب چه سنی است؟

هیومن‌پارک تهران برای کودکان و نوجوانان سه تا 14ساله، مناسب است. اما بازدیدکنندگان همه گروه‌های سنی، به‌شرط علاقه به موضوعات علمی، می‌توانند از گشتن در این پارک لذت ببرند.

آدرس هیومن پارک در تهران کجاست؟

هیومن‌پارک در منطقه دارآباد، بعد از آجودانیه واقع شده‌است و برای دسترسی به آن می‌توانید سوار مترو یا اتوبوس شوید.

هیومن پارک دارآباد چه امکاناتی دارد؟

در هیومن‌پارک، برای آشنایی بچه‌ها با موضوعات علمی از فناوری ویدئومپینگ استفاده شده‌است. عکاسی تخصصی از فرزند شما، کافی‌شاپ و رستوران از دیگر امکانات این مجموعه است.

هیومن پارک تهران باز است؟

بله. درهای هیومن پارک تهران روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 تا 19:00 و پنج شنبه و جمعه از ساعت 10:00 تا 20:00 به روی علاقه‌مندان باز است.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز