ورود
آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

آکواریوم اصفهان گونه‌های جذاب و عجیبی از جانوران زیر دریا را در دل خود دارد. رفتن به این اکواریوم یعنی سفر به دنیای زیر آب آن هم در اصفهانی که هیچ دریایی ندارد! ما در این مطلب به طور کامل درباره آکواریوم شهر اصفهان و ویژگی‌های آن حرف می‌زنیم.

آکواریوم اصفهان که در دل یک پارک جنگلی بسیار زیبا و باشکوه قرار دارد، به عنوان اولین تونل آکواریوم ایران شناخته می‌شود که 300 گونه آبزی مختلف را در دل خود جای می‌دهد. این آکواریوم که یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی اصفهان است که تجربه سفر به دنیای زیر آب را به شما هدیه داده و با بازدید از آن می‌توانید با زندگی جانوران زیر دریا بیشتر آشنا شوید. امکانات رفاهی و تفریحی مختلف آکواریوم اصفهان را هم نباید نادیده گرفت که لذت بازدیدتان از دنیای زیر آب‌ها را بیشتر می‌کنند. حالا اگر آماده‌اید تا زیباترین آکواریوم ایران را بشناسید، در ادامه مطلب همراه مجله گردشگری یوتراوز باشید.

لیستی از آنچه درباره آکواریوم اصفهان در ادامه می‌خوانید:آکواریوم اصفهان کجاست؟

آکواریوم اصفهان در پارک جنگلی ناژوان قرار دارد و برای رفتن به آن باید به نزدیکی زاینده‌رود بروید. فاصله این آکواریوم تا مرکز شهر اصفهان 7 کیلومتر است.

 • آدرس آکواریوم اصفهان: خیابان الفت، پارک ناژوان
 • شماره تلفن آکواریوم اصفهان: 03137780082

مسیر دسترسی به آکواریوم اصفهان

فضای باز آکواریوم اصفهان

در ادامه مسیر دسترسی به آکواریوم اصفهان با خودرو شخصی و اتوبوس‌های بین شهری را بررسی می‌کنیم:

خودرو شخصی:

برای اینکه از مرکز شهر اصفهان به این آکواریوم بروید باید به خیابان جهاد رفته و از طریق آن خود را به اتوبان خیام برسانید. حالا با رفتن به سمت جنوب، باید با عبور از اتوبان میرزا‌کوچک‌خان و قبل از میدان سهروردی به سمت راست پیچیده و با رسیدن به اولین میدان به سمت چپ بروید. حالا شما در بلوار الفت قرار دارید و باید تا امتداد این بلوار و تا رسیدن به پارکینگ پارک جنگلی ناژوان برانید. شما می‌توانید در این پارکینگ خودروتان را پارک کرده و مابقی مسیر را تا آکواریوم پیاده‌روی کنید.

اتوبوس‌های بین شهری:

با اتوبوس‌های بین شهری برای رفتن به آکواریوم اصفهان می‌توانید سوار خط 22 (میدان جمهوری – ترمینال زاینده‌رود) شوید تا به پل وحید برسید. شما همچین این امکان را دارید تا سوار خط 40 (هتل پل – شهرک امیریه) هم شده و در ایستگاه میرزا‌کوچک‌خان پیاده شوید. بعد از پیاده شدن در ایستگاه‌هایی که گفتیم، حدودا 15 دقیقه پیاده‌روی لازم هست تا به آکواریوم اصفهان برسید. البته این مسیر هیچ خستگی برایتان ندارد. چون در جاده پارک ناژوان و سلامت هستید و طبیعت زیبای آن‌جا تمام خستگی‌تان را از بین می‌برد.

شرایط و ساعت بازدید از آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان در همه روزهای هفته از سال 10:00 صبح تا 21:00 شب آماده پذیرایی از گردشگران است. البته در طی مناسب‌های مختلف سال مثل عید نوروز یا ماه رمضان شاید ساعات بازدید از این آکواریوم فرق کند، برای همین قبل از رفتن حتما با شماره تلفنی که در اختیارتان گذاشتیم جهت اطلاع از ساعات بازدید تماس بگیرید.

اگر به صورت گروهی قصد بازدید از آکواریوم اصفهان را دارید حتما باید از قبل هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. در غیر این صورت مدیریت آکواریوم از پذیرش گروه‌ها معذور است.

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان

بهای ورودی آکواریوم اصفهان برای گردشگران داخلی 62 هزار تومان و برای گردشگران خارجی هم 140 هزار تومان است. برای کودکان زیر 5 سال بابت ورود به این آکواریوم نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای نیست.

معرفی آکواریوم اصفهان

عکس آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان در سال 1397 و با مشارکت شرکت اوشن آکواریوم ترکیه ساخته شد. برای اینکه آکواریومی که امروز در شهر اصفهان می‌بینید بنا شود، 35 هزار متر مکعب خاکبرداری، 7.199 متر مکعب بتن‌ریزی و 635.459 کیلوگرم آرماتوربندی صورت گرفته‌است. آکواریوم اصفهان در اعماق 7 متری زمین قرار دارد و طول تونل آن 35 متر است. در دل این تونل آکواریوم‌های 5 تا 10 متری هستند که گونه‌های مختلف آبزیان را در خود جای می‌دهند.

جالب است بدانید که نور آفتاب به محفظه‌های آب این تونل به دلیل عمق زیاد نمی‌رسد و برای همین امکان تنظیم دمای آب با توجه به نوع زندگی آبزی‌ها وجود دارد.

این جاذبه گردشگری در دل 33 آکواریوم مختلف خود 1.5 میلیون لیتر آب را جای می‌دهد. وقتی در این تونل قدم می‌زنید، به دلیل اینکه سقف‌ها و کنارهای تونل با شیشه‌ها پوشانده شده‌اند، احساس می‌کنید که در اعماق دریا و در دل آب‌ها در حال گشت‌و‌گذار هستید.

گونه‌های جانوری آکواریوم اصفهان

عکس آبزیان آکواریوم اصفهان

در این اکواریوم 6500 آبزی مختلف زندگی می‌کنند که جمعا شامل 300 تا 350 گونه مختلف می‌شوند. وقتی در تونل این آکواریوم قدم می‌زنید، شاید چند مورد از 100 گونه نادر، خطرناک و عجیب آبزی‌ها را هم ببینید که در اعماق آب در حال شنا هستند. در ادامه نام برخی از آبزی‌های این آکواریوم را می‌خوانید:

 • مولا مولا
 • ماهی استخوان‌دار
 • اسب دریایی
 • خرچنگ آبی
 • کپور گلگون
 • کوسه آب شیرین
 • گاو ماهی
 • کوسه سفید بزرگ
 • ماهی خاویارماهی کمانگیر
 • ماهی ماندارین
 • ماهی‌های آب لب شور
 • کوسه سرچکشی
 • کوسه بلک تیپ
 • جوجه‌تیغی ماهی خالدار
 • خروس ماهی
 • عقرب ماهی
 • جراح ماهی ناسو
 • ماهی پیرانا
 • دلقک ماهی
 • ماهی سنگی
 • هشت‌پا
 • کوسه نهنگ
 • گاو کوسه

بخش‌های مختلف آکواریوم اصفهان

در آکواریوم اصفهان 3 بخش مجزا وجود دارد که در ادامه به بررسی و توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

فلت آکواریوم یا آکواریوم قاب دیواری

اگر می‌خواهید در محیطی شبیه به اقیانوس قدم بزنید و گونه‌های مختلف جانوری آب شور و آب شیرین را از نزدیک ببینید، به اولین بخش آکواریوم اصفهان یعنی فلت آکواریوم یا آکواریوم قاب دیواری بروید. در این بخش انواع ماهی‌های کوچک، اسب‌های دریایی، ماهی‌های گیاهخوار یا گوشتخوار زندگی می‌کنند. در بخش آکواریم قاب دیواری 10 آکواریوم کوچک و 13 آکواریوم بزرگ با طول 4 متر وجود دارند.

سیلندر آکواریوم یا آکواریوم استوانه‌ای

در حین گشت‌و‌گذار در بخش آکواریوم‌های فلت، می‌توانید سه آکواریوم استوانه‌ای شکل با گنجایش 2500 لیتر آب را هم ببینید که در آن‌ها انواع گونه‌های جانوری مختلف مثل: مارماهی‌ها و دلقک‌ماهی‌ها زندگی می‌کنند.

تاچ آکواریوم یا آکواریوم لمسی

بخش اخر آکواریوم اصفهان شامل تاچ آکواریوم‌ها یا آکواریوم‌های لمسی می‌شود که در این بخش گونه‌های آبزی بزرگ مثل کوسه‌ها و ماهی‌های دیگر را می‌بینید. ابعاد آکواریوم‌های این بخش نسبت به سایر بخش‌ها بزرگ بوده و وقتی به آن‌جا می‌روید، گویی واقعا زیر آب‌ها قدم می‌زنید. در این بخش دو آکواریوم با نام‌های تاچ‌پول و آکواریوم با کانسپت آمازون وجود دارند که در تاچ‌پول ستاره‌های دریایی و ماهی‌های کپور و در دیگری هم ماهی‌های دم‌قرمز، اسکار و سفره‌ماهی آب شیرین نگهداری می‌شوند.

تفریحات آکواریوم اصفهان

ماهی های آکواریوم اصفهان

اما تنها تفریح شما در آکواریوم اصفهان قدم‌زدن و تماشای آبزیان نیست. بلکه تفریحات دیگری هم در آن‌جا انتظارتان را می‌کشند. از غذادادن به آبزیان گرفته تا خرید و تجدید انرژی در کافی‌شاپ آن. در ادامه در موردشان بیشتر حرف می‌زنیم:

غذا دادن به آبزی‌ها و حتی لمس آن‌ها

شما می‌توانید در بخش‌های مربوط به آکواریوم‌های سرباز یا حوضچه‌های مرجانی به ماهی‌ها و آبزی‌ها غذا بدهید. در حین غذا دادن به این جانوران حتی می‌توانید لمس‌شان کرده و عکس‌هایی زیبا با آن‌ها بگیرید. اگر قصد غذا دادن به ماهی‌ها را دارید، باید در هنگام پرداخت بهای ورود، هزینه‌ای جداگانه بابت این کار هم بپردازید.

البته چون ظهرها معمولا به آبزی‌های آکواریوم غذا می‌دهند، شما می‌توانید در این زمان به آکواریوم اصفهان بروید تا نه تنها هزینه‌ای بابت غذا دادن به ماهی‌ها نپردازید بلکه صحنه‌ای زیباتر و هیجان‌انگیزتر در آن‌جا را ببینید.

عکاسی در استودیو عکس آکواریوم اصفهان

یک استودیو در آکواریوم اصفهان وجود دارد که به شما این امکان را می‌دهد تا عکس‌هایی زیبا و خاطره‌انگیز از رفتن‌تان به آکواریوم بگیرید. گرفتن عکس‌های حرفه‌ای با منظره اقیانوس و جانوران مختلف دریایی فرصتی نیست که همیشه نصیب‌تان شود، پس پیشنهاد می‌دهیم حتما در حین بازدید از آکواریوم عکس هم بگیرید.

نگران زمان چاپ عکس‌ها استدیو عکاسی آکواریوم اصفهان نباشید. چون عکاسی به صورت کروماکی انجام می‌شود و شما در زیر 10 دقیقه می‌توانید عکس‌هایتان را تحویل بگیرید. البته برای عکاسی در این آکواریوم باید هزینه‌ای جداگانه هم بپردازید.

فروشگاه هدایای آکواریوم اصفهان

زمانی که گشت‌و‌گذارتان در آکواریوم اصفهان تمام شد، به فروشگاه هدایا یا گیفت‌شاپ این مجموعه بروید و محصولات متنوع و جذابی را به عنوان سوغاتی یا هدیه از این فروشگاه بخرید. در این فروشگاه محصولات مختلفی وجود دارد که در ادامه لیستی از آن‌ها را برایتان قرار می‌دهیم:

 • عروسک‌های شبیه به تخم آبزی‌ها که نحوه رشد آن‌ها را نشان می‌دهند.
 • تخم‌های دایناسورها که در آن‌ها پازل‌هایی را می‌بینید که اگر قطعات‌شان را کنار هم بچینید، تصویری از دایناسورها خلق می‌شود.
 • ماکت‌های مختلف از گونه‌های آبزی
 • وسایل مختلف مثل تی‌شرت، ماگ، لیوان‌های سه‌بعدی 

کافی شاپ

در بخش ورودی اصلی آکواریوم اصفهان یک کافی‌شاپ وجود دارد که دکوراسیون آن به سبک دریایی طراحی شده و در آن‌جا می‌توانید انواع نوشیدنی‌ها و میان‌وعده‌های خوشمزه را سفارش دهید.


جاهای دیدنی اطراف آکواریوم اصفهان

پارک پرندگان اصفهان

پیشنهاد می‌دهیم قبل یا بعد از بازدید از آکواریوم اصفهان حتما به جاهای دیدنی اطراف آن بروید و از لذت تفریح و گشت‌و‌گذار در این اماکن هم بهره‌مند شوید. در ادامه لیستی از این اماکن را به شما معرفی می‌کنیم:

 • پارک ناژوان اصفهان: در پارک جنگلی ناژوان امکانات تفریحی مختلفی بوفه، تله‌سیژ یا پارکینگ با ظرفیت 300 خودرو وجود دارد که می‌توانید در حین بازدید از آکواریوم اصفهان از آن هم سری بزنید.
 • باغ خزندگان: باغ خزندگان در پارک ناژوان و در کنار آکواریوم هست و گونه‌های مختلف خزنده‌ها و مارهای سمی و نیمه‌سمی را در دل خود جای می‌دهد.
 • باغ پرندگان اصفهان: در باغ پرندگان می‌توانید 130 گونه از پرنده‌های مختلف را ببینید و از تماشای آن‌ها لذت ببرید. این باغ هم در پارک جنگلی ناژوان است.
 • موزه پروانه‌های اصفهان: اگر دوست دارید با 2200 گونه از پراونه‌های مختلفی که در جهان زندگی می‌کنند آشنا شوید، می‌توانید به موزه پروانه‌های اصفهان که در همان پارک جنگلی ناژوان است بروید.

برای سفر به نصف جهان یوتراوز را انتخاب کنید!

 اگر با ماشین شخصی به اصفهان می‌روید، برای رزروِ ارزان هتل‌های اصفهان می‌توانید روی یوتراوز حساب کنید. فقط کافی‌ست با شماره 1548 📞 تماس بگیرید. همکاران ما با درنظر گرفتن بودجه و سلیقه‌تان برای اقامتی خوش در اصفهان بهترین گزینه‌‎ها را به شما معرفی می‌کنند. اگر هم اهل سفر جاده‌ای نیستید و قرار است سریع‌تر خود را به جاذبه‌های شگفت‌انگیز اصفهان برسانید، برای خرید بلیط هواپیما و قطار همین حالا می‌توانید وارد سایت 👈 یوتراوز 👉 شوید و در کمتر از چند دقیقه بلیط خود را بخرید و راهی سفر شوید. 

سریع و سیر قطار بگیرخرید آنلاین


سوالات متداول

آکواریوم اصفهان کجاست؟

خیابان الفت، پارک ناژوان

قیمت بلیط آکواریوم اصفهان چقدر است؟

برای گردشگران داخلی 61 هزار و 500 تومان و برای گردشگران خارجی هم 140 هزار تومان. کودکان زیر 5 سال در این آکواریوم نیاز به تهیه بلیط ندارند.

ساعت بازدید آکواریوم اصفهان کی است؟

از ساعت 10 صبح تا 21 شب.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز