ورود
Aardak Dam

سد ارداک مشهد

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

سد ارداک جلو‌ه‌ای دیدنی از زیبایی‌های طبیعت اطراف مشهد است که علاوه‌بر اثرات قابل‌توجهی که از لحاظ زیبایی بصری به محیط اطرافش اضافه کرده، نقش مهمی در ذخیره آب مورد نیاز چند روستا دارد و برای خیلی‌ها هم بهترین مکان برای ماهیگیری‌ است! با همراه ما باشید تا جنبه‌های مختف سد ارداک را از نگاه گردشگری بررسی کنیم.

سد ارداک کجاست و چه تفریحاتی در بازدید از این سد در انتطار شماست؟ دو سوال مهم که در ادامه پاسخش را پیدا خواهید کرد. در واقع امروز در یومگ قصد داریم سد ارداک، یکی از مکان‌های دیدنی طبیعی مشهد را از نگاه گردشگری بررسی کنیم و اطلاعات به‌دردبخوری برای بازدید از این منطقه مفرح در اختیارتان قرار دهیم.


آنچه از سد ارداک مشهد می‌خوانید:

سد ارداک مشهد کجاست؟

سد ارداک در حدفاصل مشهد و چناران با فاصله 70 کیلومتری از مشهد و در بخش گلبهار از شهرستان چناران قرار گرفته‌ است.


سد ارداک مشهد روی نقشه
جاهای دیدنی مسیر سد ارداک مشهد 

Photo Of Ardak Dam

در شهر مشهد، از طریق بلوار آزادی خود را به پلیس‌راه برسانید و وارد بلوار شاهنامه شوید، اولین جاذبه‌ گردشگری مشهد به ارداک در نزدیکی شما، آرامگاه فردوسی بزرگ است. به سمت انتهای بلوار شاهنامه برانید تا به شاهنامه 80 برسید. و از آنجا وارد جاده گوارشک بشوید و مسیر را تا رسیدن به روستای «نقاب» ادامه دهید. اگر اهل روستا‌گردی هستید می‌توانید ساعتی در این روستای خوش‌آب‌و‌هوا بگردید و با فرهنگ بومی مشهد و روستاییان باصفا و خون‌گرم آن آشنا شوید. 

در این مرحله فاصله کمی با روستا و آبشار آبغد دارید که پیشنهاد می‌کنیم در اولین فرصت یک روز از برنامه خود را خالی کنید و این آبشار زیبا را در روستای پلکانی آبغد ببینید. جاده‌ای که پیش‌رو دارید به جاده درنگ‌آباد- سد ارداک معروف است و انتهای این جاده به سد ارداک مشهد ختم می‌شود و این شروع ماجراجویی در سد زیبای ارداک است!


ماهیگیری در سد ارداک

Fishing in Ardak Dam

ماهیگیری در سد ارداک مشهد یکی از اصلی‌ترین دلایل طبیعت‌گردان مشهدی در بازدید از سد ارداک است. اگر مشهدی‌ نیستید و بدتان نمی‌آید که در سفر به مشهد ماهیگیری را هم تجربه‌ کنید، سد ارداک بهترین انتخاب است.

سد ارداک بر روی رودخانه ارداک و محل به‌هم‌رسیدن دو رود میان‌مرغ و آبغد احداث شده‌ است. آب جمع‌آوری شده در پشت سد ارداک مشهد، در برخی نقاط، بهترین شرایط را برای ماهیگیری فراهم کرده است.


گشت‌وگذار در سد ارداک

همانطور که متوجه شده‌اید، سد ارداک یک منطقه ییلاقی و خرم برای گشت‌وگذار و دور‌شدن از هیاهو شهری‌ است. با همراه داشتن تجهیزات طبیعت‌گردی و کمپینگ می‌توانید ساعت‌ها در این بهشت زیبا وقت‌ بگذرانید یا در کوه‌های سربه فلک کشیده و بلندی که محیط اطراف را احاطه کرده‌اند، کوهنوردی کنید و سرشار از حس تازگی و آرامش شوید. با فاصله‌گرفتن از شلوغی‌های کلان‌شهر مشهد خود و دوستان یا خانواده‌تان را به یک روز تفریحی فوق‌العاده دعوت کنید.


از سد ارداک مشهد عکس‌های چشم‌نواز ببینید

Aardak Dam Khorasan Razavi
 The Beautiful Nature of Ardak
The Best Photo Of Ardak Dam
Ardak Dam Mashhhad

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز