ورود
Traveling with grandparents
سفر باکسانی که ما را بیشتر از هرکسی دوست دارند

روز جهانی سفر با پدر بزرگ و مادربزرگ ها

زمان برای مطالعه 2 دقیقه
 • ...
 • ...
 • تعداد کلمات

سفر با پدربزرگ و مادربزرگ یا سفر به سمت خانه پدربزرگ و مادربزرگ، هرچه که باشد گاهی سفر ما ربط پیدا می‌کند به این دو اسم عزیز و دوست‌داشتنی و قطعا سفر در کنار آن‌ها یا به سمت خانه آن‌ها می‌تواند دل‌نشین باشد اگر دقیقا بدانیم چه‌کار باید بکنیم.

وقتی به سفر با پدربزرگ و مادربزرگ فکر می‌کنیم اول یادمان می‌آید زمانی را که کوچک بودیم و به خانه‌ی پدربزرگ و مادربزرگ می‌رفتیم. در کنار آن‌ها بودن و حتی سفر با آن‌ها بسیار دل‌نشین بود. زیرا هیچ‌کس به‌اندازه‌ی یک پدربزرگ و مادربزرگ به نوه‌اش محبت نمی‌کند. این راز خوشحالی در کنار آن‌هاست. اما واقعیت این است که ما بزرگ می‌شویم و آن‌ها هم بزرگ می‌شوند و بزرگی آن‌ها یعنی نزدیک شدنشان به پیری. یوتراوز به بهانه‌ی روزی که در جهان به نام آن‌هاست در این مقاله می‌خواهد سفری خوب و دلپذیر را در کنار مادربزرگ و پدربزرگ برایت رقم بزند.

آنچه درباره‌ی سفر با پدربزرگ و مادربزرگ می‌خوانی:

 • سفر رفتن با پدربزرگ و مادربزرگ آری یا نه
 • آمادگی پدربزرگ و مادربزرگ برای سفر
 • آنچه پدربزرگ و مادربزرگ در مسیر و برنامه های سفر نیاز دارند

سفر آری یا سفر نه؟

اولین چیز که در سفر با یک پدربزرگ و مادربزرگ خیلی مهم است این است که آیا اصلاً آن پدربزرگ و مادربزرگ دوست دارد به سفر بیاید؟ این را بدان که در سن و سال آن‌ها شاید محدودیت‌های جسمی اجازه ندهد که بتواند سفری راحت داشته باشد و ماندن در خانه و استراحت‌های طولانی حال او را بهتر کند. تو فکر می‌کنی بردن پدربزرگ و مادربزرگ به یک سفر باعث می‌شود تا روحیه‌ی آن‌ها بهتر شود. اما گاهی به‌جای این‌که آن‌ها را به سفر ببری بهتر است خودت پیش آن‌ها بروی و چند روزی را با آن‌ها بگذرانی این می‌تواند بهترین سفر برای یک پدربزرگ و مادربزرگ باشد.

The fun of traveling with grandparents

پدربزرگ و مادربزرگ برای سفر آماده‌اند

پیشنهاد یک سفر را داده‌ای و پدربزرگ و مادربزرگ قبول کرده‌اند که در این سفر همراهت باشند. همین ابتدا بنشین و با خودت خوب صحبت کن که وقتی قرار است با آن‌ها سفر کنی سفر تو مدل خاصی به خود می‌گیرد. بنابراین از همان ابتدا بدان که ممکن است سفری ماجراجویانه نباشد؛ گشت‌وگذار زیاد، طی مسیرهایی طولانی و دیوانه‌بازی‌هایی که نیاز به قدرت بدنی یک فرد جوان دارد. این را باید بدانی که برای همراهی پدربزرگ و مادربزرگ در سفر نمی‌توانی یک سفر پرتنش داشته باشی.

در مسیر سفر با پدربزرگ و مادربزرگ

سفر غالباً ازنظر جسمی یک آزمایش استقامت است. شاید تو و بچه‌ها از این تجربه‌ی جدید در حال لذت هستید. اما کافی است که تصور کنی نشستن‌های طولانی باعث می‌شود تا بدنت درد بگیرد. آن‌وقت دیگر این استقامت خوشایند نخواهد بود. بنابراین در مسیر حواست به پدربزرگ و مادربزرگ باشد.اگر با اتومبیل شخصی در حال سفر هستی در فاصله‌های کوتاه زمانی توقف کن تا آن‌ها بتوانند کمی استراحت کنند. سعی کن محل نشستنشان راحت باشد و حتی‌الامکان کمر و پاهایشان را بتوانند در موقعیت مناسبی قرار دهند.در سفر با قطار اطمینان حاصل کن که بتوانند راحت باشند و هر زمان نیاز به استراحت دارند بتوانند به‌راحتی این کار را بکنند. انتخاب سفرهای هوایی هم بهتر است در مسیرهای کوتاه باشد.
وقتی به مقصد رسیدید اگر همه‌ی شما هیجان‌زده‌اید که گشت‌وگذار را شروع کنید این را بدان که پدربزرگ و مادربزرگ قطعاً به استراحت نیاز دارند. بنابراین برنامه‌ریزی‌هایت طوری نباشد که آن‌ها را معذب کند.

برنامه‌ریزی فشرده ممنوع

شاید می‌خواهی از فرصتی که در سفر داری حداکثر استفاده را ببری. جاهای مختلف بروی و برای هرروز چندین و چند برنامه داری. بهتر است اولویت برنامه‌ریزی‌ات را بر اساس فعالیت‌هایی که می‌خواهید به‌صورت گروهی انجام دهید در نظر بگیری. گردش‌های طولانی پدربزرگ و مادربزرگ‌ها را خسته می‌کند. از دیدنی‌ها به رستوران‌ها رفتن و از رستوران‌ها به بازار رفتن در توان آن‌ها نیست و حتماً لازم است بعد از دیدوبازدید اول استراحت کنند. بنابراین یک برنامه‌ریزی درست و واقعی داشته باش تا به همه خوش بگذرد.

Grandparents' children's games

محدودیت‌های جسمی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها

درست است که در بچگی مادر پابه‌پایت می‌دویده و پدر با تو از درخت بالا می‌آمده است اما اکنون دیگر زمان آن ماجراجویی‌های نیست. درد مفصل، آرتروز، پوکی استخوان و ... پدربزرگ و مادربزرگ چمدانی از پیری را هم به همراه خوددارند. بنابراین اگر داری فعالیت‌های بدنی را برنامه‌ریزی می‌کنی به محدودیت‌های جسمی گروه توجه کن!در کنار همه‌ی این‌ها به محل‌هایی که برای خوردن غذا انتخاب می‌کنی هم دقت کن. شاید تو و کودکانت دلتان بخواهد غذاهای جدید و عجیب را تجربه کنید اما ذائقه‌ی پدربزرگ و مادربزرگ را در نظر بگیر و محلی را برای خوردن غذا انتخاب کن که غذایی متناسب با ذائقه‌ی آن‌ها هم داشته باشد.
به‌علاوه سفر ممکن است برنامه‌ی خواب و غذا را به هم بریزد. سعی کن تا می‌توانی طوری برنامه‌ریزی کنی که این دو در سفر به‌درستی رعایت شوند. چون خستگی زیاد و یا گرسنگی طولانی‌مدت برای سلامتی پدربزرگ و مادربزرگ درست نیست.
به بیماری‌های آن‌ها هم دقت داشته باش. اگر بیماری قند، فشارخون، بیماری قلبی و ... دارند در برنامه‌ی سفرت حتماً به آن دقت داشته باش.

پله و چالش‌های آن برای پدربزرگ و مادربزرگ

این کاملاً درست است که پله در سفرت به همراه پدربزرگ و مادربزرگ باید یک چالش باشد. اگر هتل یا محل اقامت انتخاب می‌کنی حتماً به آن دقت کن که پله‌های آن به چه صورت است. برنامه‌ریزی را برای دیدن مکان‌هایی داشته باش که امکان حرکت راحت به پدربزرگ و مادربزرگ را بدهد. قطعاً وقتی آن‌ها همراه شما هستند دوست دارند عالی‌قاپو را ببینند. اما نمی‌توانند پا به‌پای شما از پله‌های بلندش بالا بروند. پس تا می‌توانی پله را از برنامه‌ی سفر و گشت‌وگذار حذف کن.

Fun and play with children

فرصت برابر برای همه در سفر با پدربزرگ و مادربزرگ

وقتی همه همراه هم به سفر آمده‌اید زیبایی سفر به کنار هم بودنتان است. اما یک شام سه‌ساعته در یک رستوران خاص شاید برای تو خوشایند باشد اما برای کودکت و پدربزرگ و مادربزرگت زیاد جالب نیست.وقتی به دیدن یک آبشار می‌روی شاید دلت بخواهد یک تماشای هیجان‌انگیز داشته باشی و تا می‌توانی از درودیوار بالا بروی. اما دیگر همراه پدربزرگ و مادربزرگ نخواهی بود.به‌هرحال تو یک برنامه‌ریز سفر هستی وگرنه مقاله‌ای در مورد سفر با پدربزرگ و مادربزرگ را نمی‌خواندی. بهترین چیز روراست بودن با نیاز همه در سفر است و تقسیم وقت به زمانی‌هایی برای باهم بودن و زمان‌هایی برای هر گروه با خودش بودن! مثلاً همان زمان که پدربزرگ و مادربزرگ نیاز به استراحت دارند تو می‌توانی برنامه‌ی هیجان‌انگیز یک پارک تفریحی با وسایل عجیب غریب را برای خود و کودکانت بریزی و هیجان جوانی‌ات را تخلیه کنی.

نوشته های مشابه
 • پاییز کجا بریم؟

  کمتر کسی را می‌شناسیم که از دیدن برگ‌های زرد و نارنجی درختان در پاییز به وجد نیاید و رویای سفر در این فصل تماشایی را در سر نداشته باشد. اما کدام مکان‌ها و کدام شهرها بهترین مقاصد گردشگری در پاییز هستند؟ در این مطلب به این سوال جواب می‌دهیم.

 • وسایل ضروری برای سفر دخترانه چیست؟

  برنامه سفر دخترانه چیده‌اید اما هنوز نمی‌دانید چه وسایلی باید همراه خودتان بردارید؟ ما در این مطلب به تمام دغدغه‌های شما درباره وسایل مورد نیاز برای سفر دختران پاسخ می‌دهیم و در پایان امیدواریم با اطلاع از جزئیات این موضوع، سفری به‌یادماندنی داشته باشید.

 • آتش روشن کردن در طبیعت

  حتما برای شما هم پیش آمده که در طبیعت‌گردی؛ هوس روشن کردن آتش به سرتان زده یا حتی در شرایط پیش‌بینی نشده، نیاز به روشن کردن آتش داشته‌اید اما، چون تجهیزات لازم را نداشتید، از خیرش گذشته‌اید. با خواندن متن زیر تمام ترفندهای آتش درست کردن در طبیعت را به شما می‌گوییم. روش‌هایی ساده که حتما متعجب‌تان خواهد کرد!

دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز