ورود
لگولند دبی

لگولند دبی؛ بازی، ماجراجویی و آموزش

زمان برای مطالعه 3 دقیقه
  • ...
  • ...
  • تعداد کلمات

بهترین مقاصد سفر برای خانواده‌ها، شهرهایی هستند که بچه‌ها را جدی می‌گیرند؛ فضاهای بازی اختصاصی، تفریحات متنوع و امکانات استاندارد که کودکان بتوانند بدون نیاز به مراقبت و کنترل، آزادانه بازی و جست‌وخیز کنند. دبی، با داشتن یکی از بهترین و غافل‌گیرکننده‌ترین سرزمین‌های بازی، شهری دوست‌دار بچه‌ها به‌شمار می‌رود.

هروقت حرف از تفریحات دبی می‌شود، اولین چیزی که به ذهن خیلی‌های‌مان می‌رسد، امکانات تفریحی جذابی است که برای بزرگ‌سال‌ها طراحی شده؛ زمین‌های ورزشی گلف، تنیس و...، بازی‌های آبی جت‌اسکی، موج‌‎سواری، رفتینگ و... . پس این وسط تکلیف مسافران کوچک چه می‌شود؟ خب، دبی فکر همه‌جا را کرده‌است؛ لگولند، یک پارک موضوعی همه‌چیزتمام، یکی از بهترین گزینه‌های تفریحی بچه‌ها در این شهر است.

این پارک موضوعی که هفتمین لگولند دنیا و بزرگ‌ترین سرزمین لگویی خاورمیانه است، از سال 2016 تا امروز، میزبان بچه‌های 2 تا 12ساله و خانواده‌های‌شان بوده‌است. لگولند دبی که با چیزی حدود 60میلیون قطعه لگو ساخته شده‌است، به‌اندازه یک شهربازی کامل، وسیله بازی دارد و خیلی بیشتر از یک محیط آموزشی، فرصت‌هایی برای یادگیری همراه با سرگرمی برای بچه‌ها مهیا می‌کند.

در این مقاله از مجله گردشگری یوتراوز، به گوشه‌گوشه لگولند دبی سرمی‌زنیم. یک تک‌پا تا پارک آبی‌اش می‌رویم و با هتل لگولند آشنا می‌شویم. اگر راهی سفر به دبی هستید، لگولند و روش آسان و مقرون‌به‌صرفه تهیه بلیط هواپیما دبی از یوتراوز را ازدست ندهید.

آن‌چه در این مقاله درباره لگولند دبی می‌خوانید:

پرواز ارزان به تمام نقاط جهان مشاهده قیمت

آدرس لگولند دبی


📌 لوکیشن لگولند در دبی: بزرگراه شیخ‌زاید، رو‌به‌روی منطقه «جبل‌علی»

📞 شماره تماس لگولند دبی: 097148203123


  • دسترسی به لگولند با مترو: مترو دبی، دو ایستگاه نزدیک به لگولند دارد؛ ایستگاه «UAE Exchange» که باید بعد از پیاده شدن از آن، مابقی راه را با تاکسی بروید. ایستگاه «Ibn Battuta» که برای ادامه مسیر تا لگولند، خط اتوبوس دارد.
  • دسترسی به لگولند با اتوبوس: خطوط اتوبوس‌رانی 21، 27، 29، F11 و 98E شما را به لگولند می‌رسانند.

بلیط لگولند دبی

تصویری از ورودی بخش «پادشاهی» در لگولند دبی

برای رفتن به دبی‌لند باید برای همه اعضای خانواده، به‌جز بچه‌های زیر سه‌سال، بلیط تهیه کنید. طبق آن‌چه در وب‌سایت رسمی لگولند آمده، مبلغ بلیط در زمان نوشته شدن مقاله حاضر از این‌قرار است:

  • بلیط لگولند: 330 درهم (خرید از گیشه)، درصورت خرید آنلاین: 295 درهم
  • بلیط پارک آبی لگولند: 330 درهم (خرید از گیشه)، درصورت خرید آنلاین: 295 درهم

ساعت کاری لگولند

برای این‌که بتوانید برنامه‌ریزی بهتری داشته‌باشید، ساعت کاری سرزمین لگوی دبی را به‌خاطر بسپارید.

  • لگولند: 10:00 صبح تا 19:00 عصر
  • پارک آبی: 10:00 صبح تا 18:00 عصر

در لگولند دبی چه خبر است؟

تصویری از بخش فروشگاهی در لگولند دبی که سردر فروشگاه با ماکت‌های لگویی تزیین شده

خب در لگولند دبی، خبرهای خیلی خیلی زیادی وجود دارد. تقریبا هیچ فعالیتی نیست که فرزند شما دلش بخواهد انجام بدهد و امکانش در لگولند فراهم نباشد. کودک‌تان می‌تواند در شهربازی لگولند، سوار وسایل بازی هیجان‌انگیز شود و حین سرگرمی، با فعالیت‌هایی مثل امدادونجات و آتش‌نشانی آشنا شود. در پارک آبی هم می‌تواند تا دلش بخواهد آب‌بازی کند و سوار سرسره‌های آبی پیچ‌درپیچ شود.

این پارک، با داشتن چندین کافه و رستوران، فروشگاه خرید سوغات و سرویس رفت‌وآمد در فضای داخلی، شما را در مدت تفریح‌تان در این مجموعه از بیرون رفتن از لگولند بی‌نیاز می‌کند. خودتان نگاهی به این سرزمین عجایب بیندازید تا دست‌تان بیاید درباره چه مجموعه کامل و هیجان‌انگیزی حرف می‌زنیم. یک فیلم کوتاهِ حدودا سه دقیقه‌ای، شما را به گشت‌وگذار مجازی در لگولند دعوت می‌کند.

📽📽📽 

فیلم لگولند دبی 

تفریحات لگولند

تصویری از داخل لگولند دبی که ماکت‌های لگویی از بناهای معروف دنیا را به نمایش می‌گذارد

بالاتر گفتیم که لگولند، یک پارک موضوعی یا تم‌پارک است. حالا برویم ببینیم این تم‌ها چی هستند و هرکدام‌شان چه چیزی در چنته دارند.

♦♦♦

چه بخشی؟

چه فعالیت‌هایی؟

شرایط؟

تور کارخانه

Factory Tour

آشنایی با مراحل ساخت لگو

ساخت عروسک لگویی شخصی

محدودیت قد: ندارد

مینی‌لند

MINILAND Light Show

نمایشگاهی از بناهای معروف مثل اهرام مصر، تاج‌محل و... ساخته‌شده از لگو

محدودیت قد: ندارد

پادشاهی

Kingdoms

چرخ‌وفلک، ترن هوایی و کالسکه‌سواری هیجان‌انگیز

محدودیت قد: حداقل 90سانتی‌متر


خیال‌پردازی

Imagination

سینمای چهاربعدی با جلوه‌های ویژه دود، نور و آب

ساخت روبات با لگو

شرکت در مسابقه اتومبیل‌رانی با ماشین لگویی شخصی

محدودیت قد: حداقل 80سانتی‌متر

شهر لگو

Lego City

آموزش قایق‌سواری، هواپیماسواری و ماشین‌سواری به بچه‌ها

محدودیت قد: حداقل 95سانتی‌متر


ماجراجویی

Adventure

جت‌اسکی

جست‌وجوی گنج با اسلحه لیزری

زیردریایی‌سواری در آکواریوم واقعی

محدودیت قد: حداقل 80سانتی‌متر


تفریحات پارک آبی لگولند

تصویری از چند کودک و بزرگسال درحال سرسره‌بازی در پارک آبی لگولند دبی

سرزمین لگوی دبی، یک بخش مجزا برای تفریحات آبی دارد. تمِ این پارک هم لگوست که با ماجراجویی‌های آب‌محور، بچه‌ها را حسابی سرحال می‌آورد. تعدادی از جذاب‌ترین بخش‌های پارک آبی را ببینید:

♦♦♦

چه بخشی؟

چه فعالیت‌هایی؟

شرایط؟

قایق‌سازی

ساخت قایق‌های لگویی با همراهی همه اعضای خانواده

ممنوعیت بازی برای کودکان زیر 3 سال

رفتینگ

قایق‌سواری

لزوم همراهی فرد بزرگسال با کودکان زیر 6 سال

سافاری اسپلش

آب‌بازی و سرسره‌سواری

محدودیت قد: حداقل 91سانتی‌متر برای استفاده از سرسره‌ها

لزوم همراهی فرد بزرگسال با کودکان زیر 6 سال

جوکر سوکر

زمین بازی تعاملی

محدودیت قد: حداقل 91سانتی‌متر

لزوم همراهی فرد بزرگسال با کودکان زیر 6 سال

استخر موج

شنا و موج‌سواری تمام اعضای خانواده درکنار هم

لزوم همراهی فرد بزرگسال با کودکان زیر 6 سال

هتل لگولند دبی

تصویری از نمای بیرونی هتل لگولند دبی که بنایی رنگارنگ با تزیینات لگویی است

نمی‌شود حرف از لگولند دبی باشد و پای هتل لگولند به میان کشیده نشود؛ هتلی در نزدیکی سرزمین لگویی دبی که مختص کودکان ساخته شده‌است. این هتل با مساحتی بالغ بر 28هزار متر مربع و 250 اتاق، درست مثل یک سرزمین افسانه‌ای بیرون‌آمده از دل کارتون‌هاست. معماری بنا، به‌شکل قایق دزدان دریایی است و کارکنان هتل، به‌جای کت‌وشلوار رسمی، لباس دزدان دریایی می‌پوشند. در و دیوار و وسایل هر اتاق، بسته به اسم آن، تم مخصوص دارد؛ «نینجا»، «دزدان دریایی»، «ماجراجویی»، «پادشاهی» و... .

بچه‌ها در هتل لگولند، تجربه منحصربه‌فردی از سفر خواهندداشت. آن‌ها می‌توانند به‌جای ساکت ایستادن و گوش کردن به حرف بزرگ‌ترها، پروسه پذیرش اتاق‌ را خودشان انجام بدهند. در رستوران، از منوی مخصوص کودک، غذا سفارش بدهند. در فضای استراحت اختصاصی‌شان لگوبازی کنند و فیلم ببینند. در زمین بازی و استخر، سرگرم شوند.

البته در این هتل، بزرگ‌ترها هم بی‌نصیب نمی‌مانند؛ کافه، بار، فضای استراحت، پارکینگ اختصاصی و اینترنت رایگان دردسترس است. والدین هم‌چنین می‌توانند پرستار خصوصی برای فرزندان‌شان استخدام کنند.

قیمت اقامت در هتل لگولند بسته به نوع اتاق متغیر است. برای مثال، در زمان نوشته شدن مقاله حاضر، قیمت یک شب اقامت در اتاق‌های خانوادگی این هتل (با ظرفیت دو بزرگسال و سه کودک) 650 تا 850 درهم است. برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها باید در بازه زمانی سفرتان، وب‌سایت هتل، به آدرس legoland.com را چک کنید.

بودجه از شما، پیشنهاد تور از ما مشاوره رایگان

سخن آخر

سفر رفتن با بچه‌ها می‌تواند سخت و پر از چالش باشد؛ حوصله‌‎ای که زود سرمی‌رود، دل‌تنگی برای خانه و اسباب‌بازی‌ها، بهانه گرفتن به‌خاطر جابه‌جایی اتاق خواب و دوست نداشتن طعم غذاهای تازه، گوشه‌ای از دشواری‌هایی است که همه والدین کمابیش تجربه کرده‌اند.

شهرهایی که به مسافران کوچک‌شان اهمیت می‌دهند و نیازها و سلیقه‌ آن‌ها را می‌شناسند، جزو معدود مقاصد سفری هستند که می‌شود با خیال راحت به پدرومادرها توصیه‌‎شان کرد. دبی، یکی از این شهرهاست که سرزمین جادویی‌اش برای بچه‌ها، لگولند، زبانزد خاص و عام است. در مقاله حاضر، زیروبم لگولند دبی را بررسی کرده‌ایم. شماره تماس 1548 هم در خدمت شماست تا به سوالات‌تان درباره سفر به دبی با کودکان، جواب بدهد.سوالات متداول

لگولند دبی کجاست؟

لگولند، یک پارک موضوعی خانوادگی است که در بزرگراه شیخ زاید دبی واقع شده و دارای امکانات متنوعی است مثل؛ شهربازی، فضای یادگیری همراه با آموزش و پارک آبی.

ورودی لگولند دبی چه‌قدر است؟

بلیط لگولند در زمان نوشته شدن مقاله حاضر، 330 درهم به‌ازای هر نفر (به‌جز کودکان زیر 3سال) است.

قیمت هتل لگولند دبی چه‌قدر است؟

قیمت اقامت در هتل لگولند بسته به نوع اتاق متغیر است. مثلا برای اتاق‌های خانوادگی (با ظرفیت دو بزرگسال و سه کودک) باید شبی 650 تا 850 درهم بپردازید.

نوشته های مشابه
دیدگاهتان را بنویسید
خرید راحت با اپلیکیشن یوتراوز